Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lenca78
6. říj 2010

@betina
@gilotek
@matteka Mate holky moc krasna briska 🙂. Ja jsem Vam hodila dnesni fotku meho "bubnu" do fotoblogu. Prijde mi, ze na to, ze jsem jen ve 27.tydnu, je nejake moc velke. Zavazovani tkanicek uz neni takova sranda jako byvala a sbirani orechu pod oresakem se pro stalo nocni murou 🙂

atreides
6. říj 2010

no koukám, že bych vám měla hodit svoje břicho, abych vám holky zvedla náladu 😀

@lenca78 máš pěkný bříšánko 😵

lenca78
6. říj 2010

@provazek Tak atopicky ekzem ti nepreju, ja na nej trpim posledni tri roky a je to za trest. Ale treba u tebe to po tehotenstvi prestane, moc bych ti to prala. Jako pozitivni ber, ze se ti dela na tele, mne se totiz s oblibou dela kolem oci a to pak kdyz se rozjede, mam oci rudy jak kralik a natekle, takze nevidim na krok. Po tele se to da jeste zvladnout.A hlavne - jesteze nemas problemy s jaternima testama, to je vzdycky horsi nez ekzem. Preju ti, at ti to tam rychle utece, nez se nadejes, miminka budes mit u sebe.

lenca78
6. říj 2010

@valmark ja jsem pohyby taky necitila asi do 22 - 23 tydne. Az kdyz zacali poradne kopat, tak jsem to identifikovala. Ale urcite se tam mleli uz pred tim. Zato ted kopance poznam bezpecne 🙂

lenca78
6. říj 2010

Holky, musim se priznat, ze jsem zacala pripravovat vybavicku - prece jen me porad hrozi hospitalizace, otevrena uz jsem a nechci to nechat na manzelovi. Takze mam obecny dotaz. Jake velikosti kupujete? Ja mam par veci v 50, 56 a 62. Ale nevim, jeslti toho mam dost. Kolik body do zacatku potrebuju, abych nemusela kazdy den prat ty svoje 4 kousky v pracce a pres noc to susit na topeni? Vubec netusim, nechci toho kupovat hodne, hned z toho vyrostou, ale zase nevim, jestli toho nemam malo.

Jinak ja jsem koupila zimni fusaky do kocarku - prece jen deti jsou zacatkem ledna. Ale kombinezky asi kupovat nebudu, mam takove chlupate overalky, nejake rukavicky, cepicky a v tom bych je strcila do toho fusaku. To by snad mohlo stacit, ne? A kdy vlastne muzou deti ven? To jsem vubec netusila, ze tu je nejaky 3kg limit , spis jsem si rikala, ze prvnich 14 dni po porodu jsou vsichni radi, ze jsou doma, ale pak uz jsem chtela chodit na prochazky (hlavne kvuli psovi).

provazek
6. říj 2010

atreides-no ja taky netusila,ze muze byt a ze bych ho mohla mit ja,protoze jsem nikdy na vyrazky nebo alergie netrpela.navic vubec nevim z ceho ho mam,musela jsem neco snist. Doufam,ze v utery mi ho naplanuji.oni tu maji planovane cisare utery,ctvrky a patky,tak snad me soupnou hned na zacatek tydne.mimca maji ke 3 kilum a uz je to tu dlouhe. frodo porodila? tak to preji vsem 3 moc zdravicka. uz aby se i ti moji rozhodli jit ven..

atreides
6. říj 2010

@lenca78 tak bodyček a overálků není nikdy dost 😀 ale praní v ruce si myslím, že se stejně nevyhneš, páč moje zkušenost s Niny je taková, že "to" šlo občas mimo plínu a v rámci zachování čistého prádla jsem to hned přemáchla v rukách

ze začátku se stejně zvyká u otevřeného okna než se vyrazí ven a i to až po dosažení toho váhového limitu

atreides
6. říj 2010

tak tady je mé včerejší bříško 😉

matteka
6. říj 2010

@lenca78 máš moc hezký bříško, takový malušenký. Tkaničky nesnáším, stejně jako oblékání ponožek!!!! 😅
No já jsem četla, že s miminkem můžeš jít ven jen pokud je do +5 stupňů. Pokud je míň tak ne. A ségře říkala doktorka, že může s miminkem klidně hned ven - jen měla dávat zase pozor na vedra - u nás to bude opak. Já mám oblečky většinu po ségry malé - ale ona ji měla v létě, takže převažují body s krátkým rukávkem. Tak jsem dokoupila spoustu overálků a řkla jsem si, že jim dám vždycky jedno body a na to overálek večer po koupání a pak v tom budou až do dalšího večera. Navíc, je docela možné, že se jim bude líbit v zavinkách - takže na doma jsme plně vybavení - na ven už je to horší. Ale tak jak říkáte, jestli bude velká zima, tak snad ani nebudeme moct - ikdyž k doktorovi stějně musíš, takže něco mít musím. Velikosti mám Newborn (48-50) a pak v krabici nachystané velikosti 0-3 měsíce (56 a nahoru). asi v tom budou prcci ze začátku plavat, ale furt lepší když jim to bude větší, než menší. Jinak jsem si říkala, že ty hadříky budu pak řešit operativně, páč jak jsem již zde psala - může být každá jinak velká, tak podle toho budu dokupovat.

majka07
6. říj 2010

@atreides Ti to moc sluší 😵

matteka
6. říj 2010

@atreides krásný bříško, moc ti to sluší

majka07
6. říj 2010

Já si pamatuju že s M. jsem chodila do -10 byla delší procházka a -15 to byla velice krátká a to jí bylo 9 měsíců ale dala jsem na radu dr. a dám zase. Ale při teplotách -30 to jako fakt nejsem blázen to je aj na mě hodně 😀 😀 😀 😀

matteka
6. říj 2010
chrobacek
6. říj 2010

@atreides já jsem právě dostala ty fusaky rostoucí, takže je kupovat jen na ten únor, březen nebudu 🙂
Eli je spodní? mě kope asi to spodní a myslím, že to vrchní je otočené taky dovnitř, protože dělá takovou krásnou bouli tak si myslím, že to jsou záda 🙂 no prostě si představuju jak tam asi jsou 🙂)

jinak ekzém mám taky a k tomu na obličeji takže jsem taky krasavice ☹

chrobacek
6. říj 2010

@lenca78 vy jste všechny takové hubeňounké 🙂 +6,5kg to je hodně slušný na ty týdny co?

@atreides super fotečka... fakt máte všechny krásný pupíky ...

chrobacek
6. říj 2010

@matteka super články už je tisknu 🙂

lenca78
6. říj 2010

@atreides taky moc krasne brisko🙂

lenca78
6. říj 2010

@chrobacek no nevim, jestli to je vykon, zato ted to leti, kilco tydne. Ja jsem nastesti hodne zhubla na zacatku, ted mi to ale nejak stoupa. Ale co, hlavne kdyz deti prospivaji 🙂

gilotek
6. říj 2010

Holky máte krááásný pupíky 🙂 🙂 🙂 🙂

chrobacek
6. říj 2010

@lenca78 no když to srovnám, že já mám už +3kg tak do 27tt budu mít teda o dost víc 🙂 než +6,5 kg, ale jak říkáš podle mě je to jedno prostě každé tělo asi reaguje jinak a přibírá jinak... takže všechny co tak čtu kolem toho 27tt začínáte přibírat kilo týdně co? pak se to zase zpomalí ne?

matteka
6. říj 2010
atreides
6. říj 2010

@chrobacek Eli je vlevo a Mari vpravo, mám je pěkně pod žebry 😀 mmch já už mám pět kilo k dobru 😅

matteka
6. říj 2010

@chrobacek no já doufám, že se to zpomalí - jináč si na to "kilo" šáhnu 🙂)

chrobacek
6. říj 2010

@atreides jo ták ty je máš takhle krásně vedle sebe.... no ale taky jsi o tři týdny napřed 🙂 takže můžeš mít o 2 kila víc 🙂

@matteka no ale na tobě to fakt není vidět, takže je to fuk je to jen číslo ne? kdyby to bylo špatně dr. by ti řekl....

gilotek
6. říj 2010

Holky já za chvíli vyrážím na gyndu na kontrolu, tak snad bude vše OK .

atreides
6. říj 2010

@gilotek jůůů, tak to moc držím palečky!!!! 😉

matteka
6. říj 2010

@gilotek tak ať je vše ok - já valím zítra a už se mooooc těším, až ty prcky zase uvidím 😅 😅

lenca78
6. říj 2010

@matteka tak to jdu vsech to procist. ja jsem si poridila 2 knizky od pani Rulikove o dvojcatech, je tam taky par zajimavych informaci. Jenze cim vice toho o dvojcatech ctu, tak se tim vice toho bojim 🙂

mikii
6. říj 2010

@matteka taky teda nechápu kde jsi vzala těch 17kg ??
Jinak mě těď dr. doporučil,ať si koupím vitamíny Calibrum mami bere se i po porodu. Prej i když se cpu denně vitamíny tak to nestačí...Jinak jsem do teď taky nic nebala
Kombinézu mám taky 56, kupovala jsem ji už v létě. Aspoň ji budou mít až do dubna...

@gilotek držím palečky na ko... mě čekají prckové zítra, a už se taky moc na ně těším

Jinak holky moc krásné bříška...musím říct manžovi ať mi udělá taky nějaké foto a hodím vám ho

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru