Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

betina
10. říj 2010

@broukb broučku, uvidíš zítra, snad tě v tomhle stavu nenechají rodit!
@majka07 já jsem vděčná klukům, že se jim u mě tak líbí, ale už je to spíš trápení, teda pro mě, noci katastrofa, přes den je mi blbě....je toho už moc a nechápu, proč mě nechávají tak dlouho

atreides
10. říj 2010

@broukb
@betina jdu vás sčíhnout jak na tom jste, holky fakt že klobouk dolů! Broučku ty jo to je jak naschvál, že teď musíš tak marodit 😒 tak budu doufat, že ti ATB rychle zaberou. Jak je tobě beti?

@majka07 a akýpak to máte kočárek? 🙂

majka07
10. říj 2010

@betina to věřím 🙂
@atreides máme mikado klasiku 🙂 v albu ho zkouší M. jestli bude o víku pěkně tak ho hezky vygruntuju 🙂

eshta
10. říj 2010

@betina Ahoj beti! A můžu se zeptat, kde budeš rodit? A z jakýho důvodu tě ještě nechávají v celku? Už jsi přeci v 39tt... přesně kolik? 38+?

eshta
10. říj 2010

@betina Doktorka v Praze u Apolináře mi řekla, že porod maximálně v ukončeným 38tt...
A vypadá to, že mě již za 2týdny hospitalizují..čekám sice dvojvaječný kluky a jsem zatím, ťukám, bez větších problémů, ale v 11tt jsem podstupovala redukci (měla jsem raritní začátek těhu -spontánní čtyřčata 😲 po Clostilbegytu), tak doktorka říkala, že si mě chce na konci pohlídat...Ale sama mluvila maximálně o 38tt.
Tak opravdu nechápu, proč tě Beti tak trápějí..kluci jsou už donošení a velcí

eshta
10. říj 2010

toho konce těhu se taky bojim, teď se noc od noce zhoršuje 😢 nevím, jak si lehnout a jak se převalit, fakt už nic moc..
A představa ještě dalších 4 neděl je děs 😢
Přes den je to už taky na prd, musím lítat kolem malýho a je zrovna v takovým blbým věku, kdy to na mě pořád zkouší, kňourá, chce se chovat...no nedá mi na minutku pokoj..

betina
10. říj 2010

@eshta v den porodu budu 38plus6, minulý týden měli kluci 2,9 a 2,7 kg a dovím se taky, že mě nechávají, prootže přede dvěma roky jsem měla císaře...

eshta
10. říj 2010

@betina To s tím císařem před 2lety jsem nepochopila..je vždy rizikovější otěhotnět do 2 let po císaři kvůli náporu na jizvu tím, jak se děloha znovu roztahuje..a právě proto by tě měli už porodit.. Máš plánovanýho asi znovu císaře, viď?
Tak se drž kočko, už je to za pár dní...

betina
10. říj 2010

@eshta no právě nemám, jsem to jaksi nedopsala, byla jsem uspávat malou. dr.mi řekla, že vhledem k tomu, jak jsou kluci hezky nachystaní, tak jdu na vyvolání a chtějí to zkusit přirozeně...nejprve. takhle to bylo i u Verunky..ona teda byla KP, prvně jsme to zkoušeli normálně, ale vůbec to nešlo, tak pak císař.
teda s těma čtyřma....to koukám....ale nedokážu si to představit, myslím redukci...

provazek
10. říj 2010

@betina -beti a ktery den ze budes rodit?mame stejny datum porodu a ja budu rodit ve ctvrtek a to budu 38+4..uz jsem myslela ze se ted neco rozjizdi protoze mi tvrdne bricho a malinko jsem zakrvacela ale doktorka me vysetrila a nic.tak skoda,tak krasny datum :o)

eshta
10. říj 2010

@betina To jsi statečná! Tak ti přeju, ať si je porodíš přirozeně a bez problémů..ale když jsou nachystaný hlavinkama, tak to snad půjde 🙂
Přirozenej porod je paráda, ten finální pocit tlačení je opravdu krásnej a rekonvalescence se samozřejmě s císařem asi nedá srovnat..já rodila kluka přirozeně, ale teď to vypadá na císaře - oba kluci jsou KP a jsou prý velcí, tak doktorka pochybuje, že se ještě otočej..

Ty čtyřčata byl šok, když jsem viděla 4srdíčka na ultrazvuku, tak jsem se málem pozvracela! Udělalo se mi fakt fyzicky špatně.. a malýmu bylo v tý době 14měsíců..hrůza
Naštěstí mi pan docent Měšt´ák z Pronatalu vyšel vstříc, hned odpověděl na mail a hned mě objednal na redukci. Bydlíme v zahraničí, tak to bylo tím komplikovanější. 2 dny před zákrokem zjistil, že mimča jsou už jen 3, ale všechna stejně velká a pěkná..tak jsem měla nutkání do trojčat jít a asi bych šla, kdybychom neměli Karímka..ale hrozně jsem se bála rizik spojených s takhle vícečetným těhu.
Redukce jako zákrok hrozná nebyla, snažila jsem se na to nemyslet, jinak by to pro mě nebylo vůbec lehký, ale to asi psát nemusím..jen mi trochu povolily nervy při prvním kontrolním ultrazvuku den po, kdy bylo vše na ultrazvuku samozřejmě vidět, to si budu nadosmrti pamatovat..
Pak byly nervy, abych nepotratila, do 20tt je 5-10% riziko potratu. A tědˇ jsem tak štˇastná za ty moje nový 2 kloučky v bříšku ani nevíš jak 🙂

broukb
10. říj 2010

Holčičky moje, tak asi dlouho už nevydržíme...odchází mi zátka s krví, takže se obávám, že žádný odkládání nebude 😀 No je mi pořád zle, ale věřím, že se dám rychle do kupy. Prozatím jsem v klidu a pořád čekám kdy přijde nervozita 😅 No asi je výhoda, že opravdu nevím do čeho jdu tak se nemám čeho bát ne? 😉

Všem moc držím palce kdybych už náhodou nestihla napsat ať hezky držíte, pohlaďte za mě pupíky a myslete na nás 😵

PS:kámarádka vás bude průběně informovat, abyste tady netrnuly další 3 dny. Třeba se to tak rychle nerozjede 😉

salu
10. říj 2010

@broukb Neboj, všechno dobře dopadne a moc držíme palečky !!!!!!!!!!!!!!! Drž se.

betina
10. říj 2010

@provazek nastupuju v úterý...budu na tebe moc a moc ve čtvrtek myslet! já taky doufala, že se to rozjede samo, no už asi ne..

@eshta nejsem vůbec statečná, jsem poprděná až za ušima a dneska na mě začíná dolíhat depka,a nechci to vidět zítra, až odvezeme malou k babičce ☹ jinak si teda ty čtyři nedokážu představit, když mi doktor ukázal ty dvě, tak jsem byla v šoku, ale rychle jsem se z něj dostala, ale to je úplně jiná situace....určitě jsi se rozhodla správně a rozhodla jsi se hlavně jako máma, já měla velký dilema a navíc dr.mi těhu nedoporučoval, že můžu být hospitalizovaná atd..a co s malou,babičky pracují atd..ale riskla jsem to a nepřipustila si, že bych mohla ležet, možná i ta síla myšlenky trochu pomohla. a na závěr musím dodat, že těhu s malou pro mě bylo daleko "rizikovější" než s klukama.
jestli jsou kluci KP, tak asi není o čem dikutovat, ale uvidíš sama, třeba se broučci ještě umoudří.

majka07
10. říj 2010

@broukb moc držím palečky a myslím na Vás 🙂

eshta
10. říj 2010

@broukb Taky moc moc držím palečky!!!

broukb
10. říj 2010

@eshta já rodim taky u Apolináře a původně mi řekli, že plánovaný císař ve 39+1 takže je to normální asi, že to nechávají pokud neni žádný problém 😉 Ale stejnak se většinou počítá s tím, že se do té doby rozrodíš sama. A druhý dr u Apo mi řekl 38+1..tak nevím, asi jak na koho narazíš.

@provazek moc na tebe myslím...a ve čtvrtek na tebe budu myslet úlně nejvíc..drž se kočko a neboj se, nějak to dopadne, když už jsem si prošli takovou cestu tak závěr už dáme lehce ne? 😵

@betina na tebe taky moc myslím a věřím, že to zmáknete přirozeně..jestli mi taky tak dám vědět jaký to bylo 😉 ,ale radši bych asi byla za císaře i když jsem nechtěla ☹ jsem jak moucha i když všichni tvrdí, že na porod máš energii vždycky..no uvidíme.Držím palce ať to s kloučkama brzy, pěkně a rychle zvládnete 😵

bejatka333
10. říj 2010

broukb - držím moc palečky, ať to máš co nejrychleji za sebou, budu na Tebe myslet a těšit se na nejkrásnější zprávu, že dvojky jsou zdravé a již na světě... 😉

eshta
10. říj 2010

@betina Já se taky moc bála rizik.těhu. Ono je něco jinýho nemít doma žádný dítě a mít takhle malý, o který se musíme starat, vidˇ?
Já ještě řešila, kde ta redukce bude, kdo se mi v tý době o kluka postará (po redukci jsem musela 2týdny odpočívat), jestli pak poletím zpátky domů a vrátím se na porod nebo tu už zůstanu, no děs běs..na konec jsme tu zůstali, ale zase nejsem s manželem 😢 jezdí za náma, ale už tu jsme 6tý měsíc ach jo.. 😢
Do 20tt jsem nesměla nic zvedat (no vysvětli to 16ti měs dítěti) 😖
Naštěstí mám obětavou maminku, která mi hrozně pomáhá, tak to nějak jde..ale bála jsem se dřívější hospitalizace jak čert kříže, Karímek je ještě moc malinkej, aby byl dlouho bez maminky..
Tak jsem moc moc vděčná za to, jak jsem už daleko a kluci se držej..jsou to moji pašáci šikovní 😀

eshta
10. říj 2010

@broukb Jeee, ty rodíš taky u Apolináře! Vše v dobrym, ale teda doufám, že se tam nepotkáme 😀 Já ještě nechci rodit!!! Přeju hodně štěstíčka.. 🙂

eshta
10. říj 2010

@broukb Neboj, je to zvláštní, ale tělo si vždycky nějakou zakutlanou schovanou energii najde, když jde o něco vážnýho.. to zvládneš, jsi určitě holka šikovná 🙂

betina
10. říj 2010

@broukb broušku, taky si myslím, že prostě na ten porod člověk nějak ty síly zmobilizuje a hlavně tam jedeš na jiný režim 😀 takový trochu mimo režim 😀
jen ted nevím, jestli ti přát, aby se to rychle rozjelo anebo třeba ještě 3 dny počkalo, tak ti poppřeji, ab to bylo hlavně rychle za váma třema a byli jste všichni už u sebe a aby si měla rychlý porod, at už jakýmkoliv způsobem.

lenca78
11. říj 2010

@betina
@broukb
@provazek Holky, hrozne moc Vam na tento tyden drzim palce, at to vsechno v pohode zvladnete a at uz se tech svych miminek konecne dockate. Hlavne at uz nejste nemocne.

kanegoo
11. říj 2010

@betina @provazek @broukb Holky, mooooc vám držím palce, ať to máte rychle a bezproblemově za sebou!!!

@eshta Tak to smekám - já si to vůbec nedovedu představit, čím jsi musela projít!! Pro nás byly i dvojčata šok, i když jsem tak někde uvnitř cítila, že je budu mít 😀

eshta
11. říj 2010

@kanegoo No nebyl to zrovna začátek druhýho těhotenství, jaký bych si zrovna přála, ale jsem ráda, jak to dopadlo a že se kluci držej 🙂
My jsme měli ale štěstí, za což furt děkuju, že jsem otěhotněla dvakrát sice s indukcí ovulace ale hodně rychle..
Opravdu obdivuju páry, které podstupují IVF na několikátý pokus a pořád se nedaří.. já vlastně ani nevím, jaký jsem měla štěstí 🙂

eshta
11. říj 2010

Před pár dny jste tu ukazovaly pupíky..tak se taky přidám
první foto je z 22tt a druhý je ze včerejška 34+1tt (obvod bříška 119cm ! 🙂 ) - nevím, kam to břicho až poroste 🙂

gilotek
11. říj 2010

@eshta No to je krásný pupíno 🙂 🙂 🙂 Moc ti to sluší 😉

majka07
11. říj 2010

@eshta hezký pupíky.

Jinak já obdivuju všechny páry co se jim nedaří a musí podstupovat různý věci a to aj holky, který jen třeba hnedka ze začátku měří BT apod., abych řekla pravdu, nedovedu si to představit, jsme vděčná za to, že nám to vyšlo jak u M. tak teď hnedka, představa toho čím musí některý projít je šílená a představa nějaká je, ale nemůžu to pochopit na 100% když tím člověk neprojde....to čekání a vše...musí být pro páry stresující apod., ale posoudit nemůžu... Před všema kdo tím prochází klobouk dolů...

eshta
11. říj 2010

@gilotek
@majka07 Díky holky.. a tebe gilotku jsem taky skoukla a bříško máš taky moc moc pěkňounký 🙂 Mně se ženský v těhu líbí moc 🙂

majka07
11. říj 2010

holky, tam je kosa, sice krásně svítí sluníčko ale... a odpoledne nás čeká velký UTZ 😵 tak jsem zvědavá na zprávy z ko 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru