Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

maruja
3. únor 2012

@zvalentova no to je úplná noční můra 🙄

maruja
3. únor 2012

když jsem s malou na pískovišti a přijdou tyhle slepice tak odcházím. na to nemám

veronika.m
3. únor 2012

Tak holky já co se týče těch pokojů rozhodně preferuji standard a být s někým. Můžu si v klidu dovolit i samostatný pokoj ale proč? To radši pojedu na dovolenou s dětma... 😀 Už sem to jednou zažila a nebylo to tak strašný, tři ženský na pokoji z toho jedna z dvojčátkama. Taky sem jí pomáhala když potřebovala a když sem zase potřebovala do sprchy nebo tak tak mi koukla na malou. Takže za mě, rozhodně standard.
K těm monitorům to vám řeknu z vlastní první zkušenosti jako prvorodička pouze s jedním miminem. Po příchodu domů jsme na ní čuměli a nevěděli co dělat. Pořád sem koukala jestli dýchá neboť to není absolutně slyšet tak sem se docela bála. S monitorem sem spala opravdu tvrdě a nikdy se mi nestalo že bych měla nějaký planý poplach. Takže já rozhodně monitory dám pro obě děti ať je to jak je to, měla sem Angelcare a fakt max spokojenost. Myslím si že už ho koupíte třeba po někom za dobrý peníze ale fakt doporučuju, používala jsem do cca 6měs a bylo to takový pro klid duše ok. Ale jak říkám, všechno je o penězích a možnostech, ale co dneska není že?

kathy.skal
3. únor 2012

@maruja ono mají totiž některé matky pocit, že mít děti tak nějak spojuje a je děsně nutné probrat, které z nich mělo zrovna větší h.....o či tak. 😀 Já tohle taky nesnáším. Člověk má pak pocit, že mateřství ženu degraduje na úplně jinou kolej. Třeba teď pokaždé, když přijdu do kanceláře na mě všichni vypálí "Kde máš děti?", jak kdybych je snad musela mít vždycky přilepené na zádech nebo co 🙄

maruja
3. únor 2012

@kathy.skal no přesně, potkala jsem známou ve městě a hned na mě vybalila kde mám dítě, tak jsem řekla že jsem jí nechala samotnou doma a že jdu na kafe 😉

kathy.skal
3. únor 2012

@maruja 😀

veronika.m
3. únor 2012

@allynka co se týče dudlíků já jela skoro jen Avent nebo Sauvinex. Nikdy sem nechtěla ty skosený, jenom kulatý jsou podobný jako dudlíky v lahvičkách tak aby si hned zvykli. Dudlíky beru rovnou do porodnice a od prvního momentu jim ho budu cpát hlava nehlava. Tak se budu modlit aby ho chtěli. Potom mají lepší adaptaci na lahvičku, takže nemusíš být nonstop uvázaná doma jak blázen.

Tu odsávačku, holky já sem fakt magor jako já s malou vyzkoušela snad všechny značky, byla sem jak blázen. Teď mám doma ruční avent, ale chci elektrickou tak počkám až se malí narodí jak to bude a určitě to jde s tou ruční taky to je fakt pohoda ale uvidíme. To zatím nechám tedy osudu.

Alčo už ti přišel kočár? Mě nic, tak sem i ráda že nemám doma o krám navíc, už takhle nevím kam se hnout.

jarkalada
3. únor 2012

My máme monitory půjčený s revizí z obchodu, zatím na půl roku.Máme babysense a zatím /ťuk ťuk/ ani jeden poplach

veronika.m
3. únor 2012

Jo a ještě k postýlkám, dám je určitě tak na první tři měsíce spolu. Prolezla jsem taky hodně diskuzí a skoro všude už ty maminy píšou že je to takový lepší že jsou víc v klidu přeci jenom jsou spolu v tom břiše tak je nebudu rozdělovat. Potom je dám každýho zvlášť.

veronika.m
3. únor 2012

@jarkalada no vidíš to mě nenapadlo, ale vím o tom že to několik holek okolo mě mělo půjčené a taky pohoda. Snad na 6měs 1000,- jestli se nepletu.

jarkalada
3. únor 2012

@veronika.m Já měla děti taky spolu - ale monitory pod nima nefungovaly, tak jak by měly - snímaly se navzájem, i když byly cca 20 cm od sebe. Tak už je máme každýho zvlášť.
Už v nemocnici byly letáčky, kde jdou za kolik půjčit. Nás stojí 150kč na měsíc.

veronika.m
3. únor 2012

@jarkalada Já jim tam dám jeden s dvěma deskama, druhou postýlku budu mít v obýváku dole tak tam budu mít druhej. Jestli se spustí tak stejně poběžím jako magor.

jarkalada
3. únor 2012

@veronika.m tak my jsme měli v jedný postýlce dva - každý se dvěma deskama Jsem si říkala, aby tu plochu měli líp pokrytou, když se pohnou kousek vedle, aby to nespustilo. Jenže to bylo tak citlivý, že i když bylo v postýlce jen jedno dítě, tak to snímal i ten druhej monitor.
A to jde, že každá deska snímá jiný dítě? - když je k tomu /aspoň u toho našeho/ jen ta jedna "pípací bedýnka" ?

veronika.m
3. únor 2012

@jarkalada ježiš vidíš to mě fakt nenapadlo. No vyzkouším to a uvidíme... 😉

allynka
3. únor 2012

@jarkalada no taky si říkám, jen ať je ze začátku u toho 😉

@zvalentova Tak z toho mám právě úplně osypky, co píšeš, Zuzi... 😝

@veronika.m Veru to máš recht, že jsou to jakoby vyhozený peníze za nadstandard, kdybych byla druhorodička a už aspoň trochu věděla, do čeho jdu, třeba bych to přehodnotila, ale takhle budu fakt trvat na tom svém pokoji, abych se tím nenervila...
Kočárek mi ještě nedorazil a jsem fákt ráda, čím později přijde, tím líp v naší nezrekonstrtuované situaci 😉 Mně říkali až koncem února, tak to je ještě čas 😉

Fakt jste nikdo neuvažoval o těchto monitorech: http://www.promojedite.cz/pro-deti/detske-zbozi... Připadá vám to blbý z nějakého důvodu...? Prý jsoiu spolehlivé...

veronika.m
3. únor 2012

@allynka Alčo já o tomhle typu monitoru nic nevím ale jestli jsi na to slyšela od maminek dobré ohlasy tak bych se toho ani nebála. Já dám fakt hodně na rady matek a vyplatilo se mi to. Já sem ani při první nechtěla být sama věděla sem od svých zákaznic (dělám fakt jenom se ženskýma a hodně 😀 ) že je lepší být s někým a bylo to fakt v pohodě.

urbisa
3. únor 2012

My jsme monitory dechu měli,kluci byli nedonošení,neměli sice nějaký výrazný problém,ale zvykla jsem si na to v nemocnici,byla jsem tam s něma měsíc,pro pocit bezpečí a klidu jsem to chtěla i doma.V každé postýlce může být jen jeden monitor,jinak vám jsou k ničemu,pokud dáte dva do jedné,v případě zástavy dechu nepoznáte nic,protože to nebude fungovat,myslím,že je to i v návodech,my jsme měli zn.NANY.Ten monitor na plenku hodně vyvolává plané poplachy,hodně si o něm psali holky v Extrémních nedonošencích.Já mít další dítě,což už nehrozí ani náhodou ,i kdyby bylo donošené,tak monitor mám zase.Já jsem je pak prodala jedné paní pro holčičky,jedna ji přestala dýchat v kočárku,náhodou si toho všimla sousedka,viděla,že začíná modrat-měli 3 měsíce,napřed chtěla jen jeden,ale pak si to rozmyslela a vzala si oba.Všem vám přeji pohodové těhu a vydržte co nejdýl.....

catharin
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
catharin
5. únor 2012

Ahoj, vidím, že sjte tu už pěkně zajeté 🙂
Já jsem sem přišla až dnes. Rychle se představit: Katka, mám dvojčátka, přes 5-měsíců, holčičky. Jsou moc šikovné, až se nudím 😀
Jinak navštěvuji emimino.cz. Nebudu velice dočítat 🙂

My máme monitor dechu baby sens a jsem spokojená- ale máme jej půjčený jen na půl roku. Tak nevím jestli si to ještě prodloužit 😒
@allynka : ten odkaz na ten monitor, co jsi posílala, tak kamarádky s ním nebyly spokojené, jelikož jim to odíralo dítko.. 😖
Chci se poptat na příkrmy? Kdy jste, jak jste začali? A s čím.. 🙂
Díky

jedna11
6. únor 2012

Ahoj holky, omlouvam se , ze vam sem lezu, ale uz nejakou dobu zvazuji koupi nositka Beco Gemini nebo Butterfly a porad se nemohu rozhodnout. Byla bych rada , kdyby mi nekdo ve stejne situaci poradil zda to ma cenu ci ne. Mam 3mesicni holcicky a jedna je hodne uplakana a vyzaduje skoro celodenni noseni, spi mi jen v kocaru a v noci. Od mala hodne trpela na prdiky, ted se to trosku zlepsilo , ale stejne. Druha chce nosit, pochovat, potulit vetsinou jen vecer, takze si rikam, ze bych je to nositko mohla vyuzit. Prave nositko Beco ma moznost dite dat i na bok matky a tim si rikam, ze bych mela dalsi bok volny a i obe ruce a mohla pripadne zvednout i druhou holcinu. A pak si rikam az zacnou behat, ze by taky nebylo na skodu vzit nositko ven a na stridacku je obcas poponest, ale nevim jaka je realita. Nositko je celkem drahe /kolem 3tis/ a nechce se mi vyhodit penize a nakonec zjistit, ze je to s dvojkama k nicemu. Prosim poradte. Dekuji

ostrava8
6. únor 2012

@veronika.m
Ahoj pročítám tady ty diskuze, a jen k tomu jestli dát dvojčátka spolu nebo né, tak já se zase dočetla, že ti pak nebude fungovat ta hlídačka dechu, tak nevím co je na tom pravdy a co né .. Taky řeším stejný problém, postýlky budeme mít určo hned dvě, tak uvidíme, jak budou velcí 🙂 a jak to budou zvládat

ostrava8
6. únor 2012

@allynka Ahoj , koukám že také čekáš dvojčátka a máme podobný týden já jsem také ve 25 tt. Řšíme furt kočárek, mám strach se ještě dívat, víš jak pověry, ale koukám, že ty ho už budeš mít na cestě 🙂 takže už nakupuješ 🙂 Kdy máš termín porodu ?

lenny2
6. únor 2012

@ostrava8 Ahoj, nerada se vměšuji do konverzace, jen jsem chtěla říct, ať se nebojíš pověr, já koupila kočárek už na uplném začátku a teďka mám těsně před porodem (asi tento týden) 😉 Jen ho nemáme v domě, manžel ho přiveze až budeme v porodnici. Jinak, po všech možných recenzích jsme koupili Easy Walker a vypadá, že bude fakt super 😉

maruja
6. únor 2012

@ostrava8 ahoj, my se byli podívat na kočárek teď o víkendu a asi máme vybráno easy walker a paní nám řekla že je nejvyšší čas protože se na ně čeká 😉

lenny2
6. únor 2012

@maruja Ahojda, dobrá volba, my bydlíme na horách a byl nám fakt doporučen jako, že to je Mercedes mezi dvojčatovejma kočárkama. Autosedačky jsme k němu koupili Cybex Aton, taky jsou super a dle recenzí taky vycházejí dobře....Koukalas na www.kocarky.cz?Je tam k EW i prezentační video 😉 Jo a myslím, že můžou nabídnout i slevu, já když tam poptávala sedačky a adaptéry, tak mi jí nabídli automaticky 😉

catharin
6. únor 2012

@jedna11 : ahoj, já nad tím taky přemýšlela, ale nevím, nevím. Mi už holky budou veliké dosti se pronesou, takže jsem od toho upustila. Ale jak říkáš je to fajn, jen nevím, co realita 😀 Ale za kvalitu se bohužel platí, je to opravdu strašně drahé..

catharin
6. únor 2012

@ostrava8 : já je měla ze začátku dohromady v jedné postýlce, asi kolem 3 měsíce jsem je dala každou do své 🙂 A snímal mi monitor dechu.

catharin
6. únor 2012

@lenny2 : týýbrďo, to koukám, Ty to tahneš pěkně do plného konce s termínem. Zvládáš? Jejda, já trpěla jak pes, rodila v 37tt a byla jsem ráda 😀 Tak držím palce, ať to vše vyjde!! 😉

zvalentova
6. únor 2012

@ostrava8 ahoj, shoduji se s holkama. Pověry jsou jedna věc, praktičnost věc druhá.
Pokud bych měla rodit jedno dítě možná bych věci kupovala později, ale se dvěma na to kašlu. Raději mít většinu věcí včas než to řešit operativně s porodnice.
Sama jsem koupila kočár ještě před druhým screeningem, aniž bych věděla co čekám.

lenny2
6. únor 2012

@zvalentova .....přesně tak, s dvojčatama člověk nikdy neví, kdy tě položej do nemocnice a nervovat se, že nemám nic nachystaného, to není nic na mně 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru