Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kathy.skal
8. únor 2012

@zvalentova mě to teda nešmakovalo a to si rozhodně přecitlivělá nepřipadám 😀 Ono ani vypít 0,5 litru dětského sirupu není žádný luxus 😉

kathy.skal
8. únor 2012

@lenny2 Lenny jdi do spiánlu, ať máš zážitek 😀 A s tím kašlem máš pravdu, to je po císaři hrůza... já ho taky měla a radši jsem to dusila v sobě, protože kýchnout si, ba i smrkat, to bylo fakt smrtelné 🙄

maruja
8. únor 2012

já za sebe musím říct že první napití docela jde, pak už to tak dobrý není, ale vydržet se to dá. Pak už má ale člověk velký hlad 😉

jarkalada
8. únor 2012

Mně teď na kontrole na cukrovku nabídli, že si můžu donést 0,5l hořkého čaje s citronem - a do toho mi to namíchali. Bylo to furt šíleně sladký, ale nemělo to ten "nemocniční nádech" jaký byl předtím cítit, když je to rozpuštěné jen ve vodě.

kathy.skal
8. únor 2012

Blbý je, že je to pití na čas 😖 člověk by si to pomaloučku srkal, ale takhle to musíš vycucnout kelímek za kelímkem. No jako jo, jsou i horší věci, ale lepších je taky spousta 🙂

veronika.m
8. únor 2012

Holky tak já po testech na cukrovku zůstala naprosto opařená... 😀 Přijdu k doktorovi (je soukromý) a prý tak uděláme testy na cukrovku a já na to no jo no to bude zase hnus... A on.... ne ne ne...... ty testy se dají dělat jen z krve bez té hnusné sladké vody, akorát je to dost finančně nákladné, ale smiloval se a udělal mi to.... 😀 😀

zvalentova
8. únor 2012

@veronika.m to ses měla, já díky protilátkám a pečlivé MUDře měla 3x moč a 3x krev 😎

lenny2
8. únor 2012

@ostrava8
Já hygienu dodržuju možná až extrémně, ale nikdy nevíš jakej bacil se tě chytí, těhule jsou prej o to víc citlivější.
Prý mi dají v porodnici vybrat mezi celk. a spinálem, zvažuju jen kvůli tomu, že si nejsem jistá, jestli to po psych. stránce ustojim být při vědomí, když ti řežou břicho.......

lenny2
8. únor 2012

@kathy.skal
No, já to už zažila jednou po laparce a myslela jsem, že se pos......, když jsem měla zakašlat 🙂 Snad mě to do tý doby ještě přejde.....

zvalentova
8. únor 2012

nový článek, pro nás dost aktuální 🙂

http://ona.idnes.cz/gynekolog-porod-cisarskym-r...

lenny2
8. únor 2012

@ostrava8
Jo a miminka kopou jako ještě nikdy, ale to už není takový jako kopání, ale jezděj mi pod kůží jejich nohy, ruce, docela to i bolí, na bok si nesmím lehnout, okamžitě začnou dloubat, občas, když pozorujem břicho, tak je to jak sci-fi 😀 Taky jsem si myslela, že už nemaj místo, ale na posl. chvíli se kluk otočil uplně celej zpátky hlavičkou nahoru, takže né, že nemaj místo, maj 🙂

kathy.skal
8. únor 2012

@lenny2 to stejně nevidíš 😵 Dají ti před prsa takovou plentičku... ale já kdybych chtěla, mohla jsem se koukat v odrazu dveří... ale radši jsem tam nekoukala.
Jak tě umrtví, tak ani nepoznáš, že už začali. Mě to došlo, až když tahali první malou ven 🙂

maruja
8. únor 2012

@zvalentova a proto se modlím za přirozený porod

ostrava8
8. únor 2012

Holky já měla po laparoskopii po prasklé cystě i zavedený dren, větší hnus jak ho vytahovali jsem nazažila 🙂 a vidíte , přežila jsem to. A to mi ještě jak mě přehazovali z JIP na lůžko, tak mi asi zablokovali nert, to byla šílená bolest.

lenny2
8. únor 2012

@kathy.skal
Jo holka, tobě se to mluví, já jsem opravdu slabá povaha 😀

lenny2
8. únor 2012

@ostrava8
Uáááááa, tak to je humáč 😀

twininky
8. únor 2012

@zvalentova http://ona.idnes.cz/gynekolog-porod-cisarskym-r...... holky to je mazec, promiňte že sem se vetřela....ale toto nešlo nepřehlédnout 🙂

ostrava8
8. únor 2012

lenny2 : neboj, my holky musíme být tvrdé, nás přece nic jen tak lehce nepoloží, né ? My měli na té JIPce skvělou partu, byla jsem tam nejmladší a báby tak kolem 50, co šly na celkové vybrání spodku ... a tak nás cikra přivážely co dvě hodky za sebou ... no a v noci na ná přilítla sestra, protože jsem se od bolesti řechtaly jak blázni, že nejsme na táboře, ale na JIPCe, tak to víš, to se pak hojilo lépe .. sranda musí být .) a ty mysli pozitivně a řekni chlapovi, až to budeš mít za sebou, at tu hodí "hlášku" , at už víme že to je 🙂

ostrava8
8. únor 2012

@twininky

ahoj držím palečky, koukám že už máš na půl vyhráno 🙂 neboj do toho 16. to sletí , pak se ozvi jak jsi dopadla

twininky
8. únor 2012

@ostrava8 ahojky moc děkuji 😉 , no ještě pořád doufám, že vykoukne ještě jedna bublinka, chtěla bych tak moc dvojčátka.... 16tý den po ET jsem měla HCG přes 2000(přesně mi neřekli) a byla jsem na UTZ, to bylo mimískům 20dní, ale řekli jen že mi nemůžou zaručit jestli jsou dvě 🙂 , na UTZ byla vidět jedna 4mm bublinka a pak ještě nějaký další černý flíček, ale to Dr říkala, že je to sice nějaká změna na endometriu, ale ještě není s jistotou nic jasný, teď čekám na 16.2. na UTZ a to budu v 6+1tt, a to už mi určitě řeknou jestli jedno nebo dvě...HLAVNĚ aby bylo aspoň jedno a se srdíčkem... 🙂

lenny2
8. únor 2012

@ostrava8
Jo, snad taky chytí dobrou spolubydlící 😉 Podpora pomáhá 😉
Jo holka, s tou zprávou, že už to mám za sebou, to asi u manžela neuspěju, je dost pracovně vytíženej a taky tyhle fora považuje za slepičárny, tak to bych si zbytečně třepila hubu 😀 Ale já až se oklepu, tak sem přijdu 😉

lenny2
8. únor 2012

@twininky
Ahojky, moc moc gratuluju, opatruj se 😉

twininky
8. únor 2012

@lenny2 moc děkuji,ale zatím se pořád hrozně bojím, aby bylo vše ok.... 😉

lenny2
8. únor 2012

@twininky
Neboj, mysli hlavně pozitivně, nenervuj se a uvidíš jak to uteče 😉

twininky
8. únor 2012

@lenny2 já vím, ale hůř se to provádí, ale děkuji za podporu 😉 😉

ostrava8
8. únor 2012

@twininky Vydrž prťka vydrž 🙂 Je legrační, když ted řeknu ,že čekáme dvojičky, že každý mi řekne jé já si to vždy přála taky 🙂 a my co to čekáme tak máme obavy, abychom se z toho nezbláznili. Hele at už je tam jedno nebo dvě to je jedno , hlavně aby to bylo zdravé 🙂 Moc ti fandím

twininky
8. únor 2012

@ostrava8 děkuju moc 🤐

zvalentova
8. únor 2012

@ostrava8 jééé to je u nás podobné, většina známých řekne, že si je přáli také, dvě najednou 🙂
Zároveň, říkají jaká to byla šílená s jedním, že si to neumí představit.
No a pak mě dostanou větou, kterou začínám pomalu nenávidět: "no já si to neumím představit, dvě děti, ale jestli to někdo zvládne, tak jedině ty. Pro tebe je jedno dítě málo"
A to jdu do kolen 😎

lenny2
8. únor 2012

@twininky
Chápu, prošly jsme si tím každá, obzvlášť po IVF, ale neboj neboj, VŠE bude ok 😉

zvalentova
8. únor 2012

@twininky držíme palce, uvidíš jak bude všechno v poho 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru