Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jirule33
3. kvě 2009

ahojte 🙂

jejda tak na sudy se už těším!!!! ty naše se zatím otočí na bříško, každá na jinou stranu a někdy si hoví jindy se vztekají 😝 Pavla už si začala včera nakračovat jakoby na lezení, ale nemá šanci pokud se pořádně nezvedne na rukách, ale je krásný je pozorovat jak se snaží...i když teda dnes ráno bych je tak hodila pod studenou sprchu 😝 to zas byla noc 😠

cipísku, tak říkáš sunar....já koukala na Hami 2 včera v bille je od 6-ti měsíců, tak teď jim ještě dokoupím bebu a pak asi zkusím tohle.ze sunaru mám strach kvůli Lucce, pořád na to bříško trpí....v noci jsme nahřívali peckama a fakt dobrý 😉

Fanys mě koník bere fotky nezmenšený...jen na mmb zmenšuju a to přes prog. malování, jináč jsem totální antitalent na cokoli kolem pc 😀

Murečko hádám že my taky nebudem tabulkový co se příkrmů a mlíka týče...no nechám se překvapit 😕

je fajn že jste se s Fialinkou potkaly 😉

jaanja
3. kvě 2009
skarbek
3. kvě 2009

Čauko teta jaanja 😀,ještě že jsi to napsala o tom kupónu páč já si mylsela,že je to jen reklama,vůbec jsem si nevšimla,že je to kupón! Díky 😉 ! Těch příchutí je nepřeberné množství a některé jsou fakt moc dobré 🙂 ,už mám odskoušeno..někdy dojídám 😅 . Ten návod ber s rezervou,uvidíš sama,jak to bude holkám vyhovovat...hustší či řídší. Dle toho přidáš kaši. Ještě nedávno jsem to taky strašně počítala na lžíce,ale už to sypu ze sáčku přímo do misky a švrlám,a když jsem s konzistenci spokojená,sypat přestanu 🙂 . Podle toho návodu mi to totiž příjde strašně řídké,tak to krmení je lžičkou pak na dlouho...ještě,když je na to člověk někdy sám,tak ani nemluvím 😒 Sice,když to chci mít hustší,je to spotřeba jak blázen... kluci nepojí 😀 krabici máme tak na 3-4x 😅

skarbek
3. kvě 2009

muri: myslím,že se tím opravdu nemusíš zabývat,kdyby holky měly málo příkrmu,tak ti to přeci dají najevo,že chtějí prso,ne?! Já dokojovala jen při tom přechodu,teď klukajzni už mají plnou dávku příkrmu,tak už bez mlíka. A hoky mají jak dlouho příkrm v poledne? Nezbaští ještě plnou dávku,že ještě kojíš? Co se týče denní dávky mm,taky nevím kolik si toho vypijou a jestli mají splněno,ale to už fakt neřeším! Muri,nevíš ajk často se má dávat maso? Četla jsem 6x týdně a kámoška říkala 4x,tož teď nevím 😖. Co říkali tobě?

fanys: úplně tě chápu,že se bojíš příkrmu,měla jsem stejné pocity! Připadalo mi to jako totální alchymie 😅 ! Dáš pár lžiček,pak stejně mlíko,ještě sledovat či jim to sedí,jestli nemají nějakou reakci... no opava! Jsem ráda,že ten přechod je za námi! Ale neboj se,není to zas taková hrůza a pak je to supr,nachystáš,vezmeš a ideš na prochindu! Paráda!!! Začínala jsem večerní kaší,kluci mi nespali celou noc,tak jsem si myslela,že jim zalepím žaludky 😅 ,ale nepomohlo ☹ .

leninek99
4. kvě 2009

Ahoj všem

děkuji za milé přivítání 😉 ani jsem takové nečekela......

první termín jsem měla stanovený na 7.9.09,ale kvůli problémum se to posunulo na dříve a po poslední prohlídce se to zase posunulo o týden dříve to jest od 13.7.09 což mi bude začít týden 33tt tak snad až se vylodí budou v pořádku,jako u maminku v bříšku🙂,ikdyž se bojím zda budou vážit tolik kolik mají a budou hezky přibírat.....

jinak mi je dobře,teda když opomenu na ty bolesti břicha a hlavy což teď v poslední době jsou častější a nevim jak se jich zbavit,aby už nebyly,když pomalu žádné prášky na bolesti se v těhu nemůžou☹

murecka:
děkuji😉no doufám,že u nás to tak zůstane,ikdyž by to bylo i jedno,ale představa jak si je budeme plést mě fascinuje🙂

skarbek:
taktéž děkuji,vede se fajnově,jen kdyby nebyly bolesti bylo by to lepší😉mohu se zeptat ty jsi s kojením neměla problémy??já s malou od cca třetího měsíce až do teďka nemám vůbec problémy plně kojím,jen bych už ráda přestala,ale když chci skončit tak mi u toho dělá takové caviky,jako kdyby měla umřít hlady☹tak jí pak dám,jelikož nechci,aby nějak trpěla hladem,ikdyž i papáme i jiné příkrmky

mohu se vás zeptat jak jste to měla ze začátku se vstáváním jak se vám dvojčátka budily??a kolikrát denně jste je krmily??

murecka
4. kvě 2009

Ahojky holčiny,

skarbek - zeleninu v poledne dávám už asi 3 týdny, kašu večer 14 dní a odpolední svačinku asi týden, na plné dávce v poledne byly asi za týden nebo 10 dní, takže fakt to dokojení asi nepotřebujou. U kaše nám skoro usínají, takže tam je to taky bezpředmětný. Teďka jim ale dávám cucnout před tím, než dám kaši (aby mi na noc trochu vypily prsa) a to si vezmou. O tom mase nic nevím, dávám ho už týden 😅 a na dnešek tam taky mají, nikdo mi neříkal, jak často. Tak já teda zítra vynechám a pak zas na to najedu 😀. A jak půjdu k mudře, tak se zeptám. Jo a jak dlouho ti sosají u prsa? My jsme krmívaly tak těch 10 min, ale holky jsou teď tak za 5 min hotový, někdy tomu dají ještě míň, ale tváří se, že stačilo, tak to nijak nehrotím.

Leni - mě holky první 3 týdny rampepurdily asi od 20,00 do půlnoci a pak usnuly a spaly tak do 4,00, pak se to upravilo, usnuly třeba kolem 20,00, pak se vzbudily kolem 21,30, usnuly ve 23,00 a vstávaly kolem 3-4, to se pak posunulo na 4-5, a pak ještě spaly třeba do 8 nebo do 9. Teď mi ve 21,00 zalomí a vstávají na krmení v 5,00-6,00, to je desetiminutovka, hned je pak dám zpátky do postýlky a spí většinou tak do 8,00. Hned ze začátku jsem se je snažila sladit dohromady, když se vzbudila jedna, tak jsem na jídlo budila i druhou. Asi do 6 týdnů jsem je kojila každou zvlášť a pak už jen dohromady, je to úžasná úspora času a taky si navzájem spouštěly mlíčko, aby jim líp teklo.

lenule76
4. kvě 2009
jirule33
4. kvě 2009

Leninku a doktoři vědí že ještě malou kojíš? já myslím že když jsi těhu že bys neměla, měla to tak švagrová, pořád ji na to upozorňovali, že to může způsobit stahy dělohy, ale malá byla závislák a tak myslím skončila když byla 33tt, malé bylo rok a půl, jo a nakonec teda přenášela 😝

my jsme zpočátku krmili co 3h...nařízeno doktory dokud nedosáhnou 3kg váhy a byl to mazec, na jídlo jsme je budili, pořád spinkali, já jsem kojila jen asi 14dní+dokrm stříkačkou, ani nevím od kdy jsme na flašce, jj je to hezky když jsou dvojky k nerozeznání, tak držím palce a´t to dotáhnete ve zdraví do toho 33tt 🙂 😉

Lenul, já taky ještě řeším um, nakonec jsem ještě objednala bebu1 a 2, zjistila jsem že na některých krabkách u 2 je od 4měsíce a na některých od 6měsíce 😕 to nechápu, krabice vypají stejně

nicméně mám nakoupené nějaké kaše sunarka a co jsem vyčetla, tak by měli děti pít stejné mléko jako jsou kaše tzn.sunar, takže pak uvidím 😉 zeptám se teda i doktorky, ale mám pocit že to moc neřeší.

Jaanjo třeba mě se líbí že píšeš doktor trvá na Nutrilonu=beru to tak že má dobré zkušenosti a zajímá ho čím děti krmíš...mě prostě těch mlík přijde tolik, že nevím pro co se rozhodnout

Leni třeba je to i o nátuře že tolik naspinká 😕 beru to podle našich holek, Pavla nejí nespí, , zato Lucka je pohodář...ale Pavla mi um vypije v pohodě, Lucka moc nechce, třeba večer vypila jen 80ml, pak to plivala, ale mm jsem už neměla tak měla holt smůlu ☹

Jinak s tím množstvím, mě taky nevypijí min dávku, ale pokud jsou při chuti já bych jim klidně dala...jaká je tabulka na sunaru, podle věku...to ti vypijí? nebo víc či míň?? a jestli byl hned klidnější to si myslím že možné je.
a čajík přeci můžeš dávat když jste jen na um, tak co doktorce vadí?

k tématu...co třeba dvojčata 2008/2009... 😉

lenule76
4. kvě 2009

ahojky všem, jdu založit nové tema 😀 najdete ho ve volné diskuzi..nevedela jsem kam ho zařadit 😀 nebo mi prosím dejte jeste tip než ho vytvořím 😀 díky.

jirule: ja ti nevim co mudr vadi ... prijde mi ze posledni dobou vse...kdyz jsem ji licila jake problemy ma robinek a ptala se jestli to muze byt um tak mi rekla, ze deti proste breci ... a kdyz jsem ji popsala co vyvadi robinek a jak place, co dela jak se krouti..tak mi ani slovem nerekla ze by ho mohlo bolet brisko ... deti proste breci..na netu pak jsem vyhledala dle priznaku ze by se mohlo jednat o tzv. trimesicni koliku... no nevim co si mam myslet. kdyz jsem se ptala proc doporucuje zrovna bebu, tak mi ani nedokazala odpovedet... pokud pry bude beba delat problemy tak bychom presli na nutrilon extra ten je proti kolikam a zacpe..nevim uz fakt...je fakt ze robinek ma problem se vykakat, bez rourky to nejde...alespon posledni 2 dny, pred 3 dny se jeste vykakal a stolice byla v poradku, ja si holky pisu i snad kolikrat se ti nasi kluci uprdnout 😀

to davkovani na sunaru je uplne stejne jako na beba ... jelikoz nam budou za chvilku 3 mesice tak bychom dle te doporucovaci tabulky meli pit cca kolem 150 na jedno krmeni .. no a mi pijeme 100ml..a mudr je v pohode ... a nerekne nic...ja fakt nevim... kdyz mi breceli a me prislo ze maji hladik tak mi rekla, at je neprekrmuji ... takze asi tak. vcera jsem probirala s manzou zmenu mudr ale shodli jsme se na tom, ze bychom si asi moc nepomohli. pritom soucasna mudr je mlada, kolem 40 a je v pohode...ale nektere jeji metody proste nechapu.

u nas si to kluci prehazuji...ty problemy..jednou je pohodar robinek, jednou tomasek 😀 no jo..dvojčata...musí mít od každého neco 😀

jirule33
4. kvě 2009

Tak mi právě dorazil vzorek /teda krabice/ mlíčka HAMI2, holky jste tam registrovaný? poslali i frutapuru a první skleničkový příkrm, takže jak budou mít 1/2 roku prubnem to mlíčko, když už přišlo 😀

Lenul my jsme u Lucky s rourkou taky kámoši, bohužel, já doufám že se to zlepší příkrmama, já si nepíšu kdy si uleví, páč Pavča jaksi pravidelně každé ránko a Lucijášek jen když dáme rourku ale jídlo si píšu asi poslední měsíc, měla jsem v tom guláš 😝

naše mudra má taky mouchy, prostě moc dětí tak nemá čas se se mnou moc vybavovat, co naděláme

lenule76
4. kvě 2009

ahojky,
jirule: ted jsem mela navstevu a panico tu byla (je to maminka meho prvniho pritele) mi dala dobry tip, pry staci uvarit vlocky (necelou mensi hrst nebo pulku vetsi hrsti) v litru vody cca 20-25 minut, a pak to zcedit a tu vodu pouzit pri priprave UM, pry pak je pryc bolest briska a stolicka je v pohode, neni pry zacpa. poradila to jiz nekolika maminkam a pokazdy to pry fungovalo. tak uvidime.
u HAMI nejsem zaregistrovaná, pošli mi prosím odkaz na jejich webík, já jsem se zaregistrovala u chipuu a v globusu v jejich sekci mimiklub nebo jak se to jmenuje, u dm a schleckera, jestli budete chtít vložím odkazy 🙂
tak zatim pa pa

P.S.: MÁM TEDY ZALOŽIT TO NOVÉ TÉMA KAM SE PŘESUNEME? VLOŽILA BYCH HO DO SEKCE BUD
1) KOJENCI
2) SPOLEČNÝ TERMÍN
3) VOLNÁ DISKUZE

PROSÍM 🙂 O ANKETKU 😀

murecka
4. kvě 2009

Ahojky Leni,
lupni to do volné diskuse.

lenule76
4. kvě 2009

Ahojky všem, tak tedy zakládám nové téma s názven DVOJČATA 2008/2009, najdete ho ve volné diskuzi 🙂 za chvilku vložím odkaz ...

lenule76
4. kvě 2009

tak se na vás všechny těším v pokračovacím tématu DVOJČATA 2008/2009
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Zdraví Lenka

leninek99
4. kvě 2009

jirule33:
ano doktoři to vědí a nic k tomu,že bych nemohla kojit mi nic neříkaly,spíše mi jen říkaly,že máme omezovat krmení a nasazovat něco jiného,jenže nevim kde je problém,mě nic moc pořádnýho nechce(kaši,výživu atd).....

murecka:
jak se tak koukám tak jsem to s malou vstávání měla podobné jako ty s dvojčátky a to byla jen jedná,ale teď mi spí bohudík krásně od 21-7 a někdy 8hod.dle toho kdo dělá jak velký rámus a jaký je počasí.....

lenule76:
co jsem byla na kontrole předminule tak se mi to posunulo na 20.7. a co jsem byla naposledy tak mi to bylo posunuto na 13.7. tak doufám,že jak tam půjdu ve středu,že mi to neposunou a že už bude vše v pořádku a se dr.bude vše líbit😉

yasssmine
4. kvě 2009

zdravím všechny!!!!ano taky čekáme dvojčátka, jsem 15týden po IVF a už od samého začátku se do ničeho nevejdu, tlačí mě to , ještě že bude to léto, šatičky atd....prosím, velice bych byla šŤastná, kdybych mohla pokecat s nastávající maminkou dvojčátek. Mám milion otázek.... 🙂

petulka26
5. kvě 2009

Ahoj holky, moc vás všechny zdravím.
Yasssmine, koukám že jsem na tom obě dost podobně, jsem ve 14 tt po IVF a čekáme také dvojčátka. S oblečením to mám úplně stejné, už od stimulace jsem byla nafouklá jak balón 🙂

lucy82
6. kvě 2009

Ahojky holky, můžu se přidat?
Jsem taky po IVF a čekáme dvojčátka 🙂 Byla bych ráda kdyby jsme se podělily o zkušenosti 🙂

leninek99
6. kvě 2009

Tak vás zdravím,
kontrola proběhla běžně tak jak měla a vůbec nic se nezměnilo a vše je v pořádku jen trochu vyrostli miminko A(Sebastiánek) má 297g/16,5cm a miminko B(Matyášek) má 295g/16,4cm a za dva týdny na 3D ultrazvuk tak se na něj těším😉,že je zase uvidím

jinak zdravím nově příchozí😉

dvojcatka.cz
7. kvě 2009

Dobrý den, zdravím maminky dvojčat. Přihlásila jsem se tady, abych vám napsala, že v Karviné bude 15.5. v pátek Den rodin a u té příležitosti bude výstava dvojčatových kočárků! Pro děti kolotoč, atrakce, vystoupení Bořek stavitel, soutěže atd. Kdo má zájem, ve 14.00 hod. na starém náměstí ve Fryštátě!

petulka26
8. kvě 2009

Ahoj lucy, koukám že máš termín porodu jen o den později než já. Už jsi zaregistrovaná v porodnici? Tady v Praze to byl docela boj, už jsem si myslela že asi budu muset rodit doma 😀 Protože když jsem se v 10 tt šla zaregistrovat, tak už všude měli plno 😠

arwenka
8. kvě 2009

Ahoj holky......konečně. Hurá. Vždycky sem koukám a jsou tady jen maminky, které mají už dětičky na světě - žádná čekatelka 🙂
Snad se, Peťulko a Luci, konečně podělíme o těhu radosti a starosti....

petulka26
8. kvě 2009

Ahoj Arwenko, ty budeš mít páreček, to je fakt paráda. Kdy ti doktoři řekli co čekáte? Já jdu za 14 dnů na další ultrazvuk, to už budu na konci 16 tt, myslíš že už by to mohlo být poznat?

lucy82
8. kvě 2009

Ahojky 🙂
No koukám taky na dvojčátka avšude už jsou dětičky na světě, tak jsem ráda že jsou tu i čekatelky 😉
Petulko ještě jsem se nezaregistrovala, u nás to není tak moc akutní takže stačí až po tom 20tt ale o Praze jsem četla že je to boj.

Arwenoko, jé páreček já bych taky chtěla 🙂 Ale hlavně aby to bylo zdravý. Na UTZ jdeme 20 května tak doufám že už něco vidět bude 🙂

arwenka
8. kvě 2009

Aho Petulko, no, to je jeste asi brzy, mne to najisto rekl pan doktor pred tydnem na 3D UTZ, predtim muj pan doktor na normalnim UTZ, to jsem byla tak v 19.tt - a stejne mi rekl, ze tomu nemam na 100% verit 🙂 Jiste to vim opravdu jen tyden 🙂

Lucy, to uz ano, to uz Ti snad povi - pokud se dvojcatka neotoci zadeckem 🙂

lucy82
8. kvě 2009

Arwenko máte krásně velikánskej byteček 🙂
A už máte holky vybranej kočárek?

arwenka
8. kvě 2009

Lucy, sice máme, ale je taky příkladně drahej a vůbec nevím, jak dlouho to uplatíme 😠
Já mám vybráno, je to Ohio Twin, ale nějaké kupování dopředu mi nehrozí, až z porodného...

kočičky, jak vám je, jak to zvládáte? Já jsem celkem slušně rozlámaná 😠

lucy82
8. kvě 2009

Arwnko no taky z těch případných financí mám vítr ☹ Teď mám nervy se sháněním většího auta, protože máme prcka a tam se dvě děti nevejdou ☹
Jinak je mi pořád divně, teda spíš po každým pití je mi tak zle a jakékoliv pití mi nechutná ☹ Tak čekám kdy to konečně přejde a já si to těhu začnu užívat 🙂
Jinak ještě chodím do práce, takže přijdu z práce a padnu do pelechu. Tak dneska musím trochu vygruntovat páč je tady bordel neskutečnej 😀
Jo a ještě bydlíme v bytě ve 4 patře a bez výtahu tak to bude potom mazec 😀

petulka26
8. kvě 2009

U nás bude s kočárkem docela problém, protože bydlím v paneláku (9.patro) a máme tady opravdu krásný nový výtah, jenomže šířka dveří je jen 79 cm, takže bude asi docela problém tam s kočárkem zajet. Nechci kupovat kočárek, kde jsou korbičky za sebou, to se mi nezdá praktické. Takže zatím máme vybraný kočárek First Wheels City Twin, ale ta cena opravdu stojí za to 😠

Jinak, zatím to zvládám celkem dobře, nevolnosti už jsou pryč, akorát mě poměrně často bolí hlava. Při vyšetření mi zjistili, že mám dost vysoký tlak, tak jsem dostala prášky a teď je to trochu lepší.

lucy82
8. kvě 2009

Petulko já mám vybranej ten Bumbleride mám ho v albíčku a je širokej 75 cm to je nejužší kočárek a hodně mamin je s tím spokojených. A stojí s vloženýma taškama 18tis 😉 Což je poměrně i dobrá cena. Ostatní dvojčecí kočárky byly cenově celkem dost šílený. Ten First Wheels City Twin je taky superovej ale bojím se těch malých koleček na zimu 😢 Ale byl to můj favorit číslo dvě 😉

No mě minule zjistily taky vyšší tlak, ale zatím nic s tím nedělají. Mamka mi ho průběžně měří a je hodně kolísavej ☹ Tak snad to nic nebude

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru