Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

barusmackova
4. čer 2013

Ahojky holky jak valcite u nas mazec nemam na nic cas jen litam kolem deti Barca neposloucha vymrzuje kdyz krmim ma nejvic chuti se mazlit chce piti jidlo no desny kluci jsou zlaticka jen to krmeni odstrikavam svoje mlicko krmime lahvickou prso ignoruji na noc jsme do ted davali nutrilon ted jim uz ale prez den moje nestavi hold jsou na to dva takze jak nam to vyjde ☹ bohužel jeste zkusim koupit homeopatika na tvoreni mlika a uvidime jsme kousek od polska takze misto 349kc za 800g nutrilonu jsem sehnala bebilon 1200g za v prepoctu 411kc ale premyslim ze zkusim i neco jineho protoze vypiji tak 80-90 a po 2,5hodinach maji hlad kdo uz prcky ma a jste na um jake davatr a jak vam po nem deti spinkaji??? V noci se budi kazdy zvlast tak si holky uzivejte spanku dokud to jde ja padam uz ted zase na cumak unavou jeste v poledne jsem v kosilo neucesana nic je hnusne a kdyby to bylo k tomu chodit ven i dopoledne tak to nedaaam nestihnu nachystat vsechny tri a sebe jak to delate????obcas bych nekak utekla ☹

jarkalada
4. čer 2013

@barusmackova Nutroš kupuj na mall.cz, vždy za 299kč. A děti měly taky prodlevu mezi jídly 2 hodiny 😝 Je to šílený, vydrž, po třetím měsíci spaly pak už skoro celou noc 😎

lister
4. čer 2013

Tak u nás režim uvolněný cca do 2 měsíců. Ze začátku to bylo hodně chaotické - nechávali jsme oběma pánům volnou ruku na to kdy chtějí spát a kdy jíst. Nakonec se periodicky střídali celý den a noc. My jsme spali cca 1-2 hodiny denně. Aby jsme měli přehled a dokázali doktorce říct kdo toho kolik vypil, zda kadil atd., abychom měli i my přehled, vše jsme si pečlivě zapisovali. Tedy zpočátku pečlivě, pak to vykazovalo trochu známky chaosu. Nicméně jednou v noci, kdy měl službu manžel si chudák celou noc děti únavou a nevyspáním pletl - nevěděl koho vlasntě ani krmí a udělal v zápiscích, které jsem mu svěřila, pořádný zmatek. Nakonec mě utešil větou, že vlasntě je to jedno, hlavně že všichni co měli hlad dostali vždy najíst 🙂)))

Zápisky jsme ukončili když měli k 5 kg tedy cca kolem 4. měsíce. Už jsme to opravdu flákali a již nebyly podstané. Jednu vadu to ale mělo, že jedli to jsme si pamatovali, ale kdo se pokakal před dvěma hodinami, to většinou již bylo nad naše síly dekódovat. Prostě jsou věci, co jsme si nebyli schopni dlouhodobě zapamatovat v tom šrumci a zmatku. A tak spoléhám na intuici, že kdyby bylo něco špatně, instinkt mě varuje.

Když měli dva měsíce, nastal zlomový okmažik - už to bylo neúnosné dále žít podle jejich momentálních přání a tak jsme zavedli něco jako režim - vše děláme spolu. Když se vzbudil jeden hlady, nakrmili jsme i druhého, najednou přebalovali. Spát šli oba, resp. ležet do postýlky ve stejnou dobu, i když třeba jeden nespal. Postupně si na to zvykli a nadále to dodržujeme.

Ze začátku pochopitelně hodně prospali. Postupně spali už jen ráno po cca 2hodinách od probuzení (1/2 hodinku), po svačině si hráli a kolem 10.30 jsme je dávali na doplední spaní na balkon, pak oběd, odpolední spaní venku v kočárku na procházce, svačina, hraní, pak si schrupli kolem 17. hod, večeře a spánek od 18.30 v ložnici. Zásadně dodržujeme dobu spaní večer. Neuspáváme, pánové si museli zvyknout spát sami. A bylo to bez problémů. Dnes už usnou v podstatě ihned jak dopijí mléko a necháme je odbrknout.

Režim v 5 měsících je trochu již jiný, odbourali jsme doplední balkon aby v klidu spali odpoledne. Už vydrží déle vzhůru.
V noci se občas budí - mají divoké sny. Stále ještě jedí i v noci, ale když se zadaří je to jen 1x. A to je oproti začátkům obrovský luxus spánku.
Přikládám pro ilustraci náš denní režim, který jsme sepsala pro babičku, když přišla jednou hlídat. - na http://novomama.webnode.cz/news/denni-rezim/

letitko
5. čer 2013

ahojky holky, chtela jsem se optat jak dlouho vam vydrzelo obleceni velikost 50? A co jste v te velikosti kupovali a co? dik moc za info :o)

lister
5. čer 2013

letitko: to je těžké, záleží jak velicí budou bobášci a jak rychle porostou. V každém případě ne více než cca 1 měsíc. Mrkni sem http://novomama.webnode.cz/news/obleceni/

koksi
5. čer 2013

@letitko Hodně záleží jak budeš mít velké děti. My jsme odcházeli z porodnice v dupačkách a body ve vel.44 😀 takže vel.50 nám vydržela 2měsíce. Teď mají holky 4měsíce a nosí vel.56, něco už málo ve vel.62 ale to je jim ještě větší. Takže je to fakt individuální. Nicméně určitě bych si něco z té 50 pořídila. rozhodně ale to opravdu jim vel.56 bude obr! 😉

maladama
5. čer 2013

no ono taky záleží na tom, jaká 50 nebo jaká 56 to bude. A to i v rámci jedné značky. Já koupila v CA v té 50 tři sady: body (ty jsem vytáhla před týdnem, do té doby byly příliš velké), mikinu s kalhotami (ty jsem vyřazovala dva týdny po příchodu z porodnice) a dupačky s mikinkami (mikinky zatím dobré, dupačky jsem vyřadila minulý týden).
Takže mi holky teď, v necelých dvou měsících a při 4kg, nosí mix - padesátky, 56, 62, a dokonce i nějaké malé 68.

zvalentova
5. čer 2013

@letitko to je těžké, každá z nás ti napíše něco jiného. Ti moji se sice narodili ve 36tt, byli a jsou pořád podměreční. Takže relativně dlouho. 56 jsem sice dávala (když už menší nebyla vypraná), ale normálně jim to bylo na začátku 3 měs.
68 nosili 4 měsíce. Teď ve 14 měsících mají oblečení 6-9 nebo 74.

Oproti tomu sousedka má dvojčata narozená ve 40tt, oba rodiče jsou velcí a její děti v půl roce nosí 74 a něco i 80.

nikolav
5. čer 2013

Ahoj holky, omlouvám se, že jsem vám sem vpadla, ale chtěla bych se vás zeptat pár věcí. A toto: Jakou hodnotu hCG při odběru krve? Kolikátý den po oplodnění to bylo, popřípadě kolik dní po ET/KET? A v kolikátém týdnu jste šly na ultrazvuk a jestli tam byly dvojčátka vidět. Děkuju moc za odpovědi. A teď proč se ptám. Jsem po KET a bylo zavedeno jedno ebryjko, ale na těhotenských testech jsem měla ducha 4.den po KET a 5.den už viditelnou čárku (viz.můj fotoblog mám to vyfocené) a skoro každý mi říká, že by to mohlo věstit dvojčata. Včera jsem byla na krvi a hodnota hCG a byla okolo 500 mIU/ml a to jsem byla 11. den po KET. Díky za vaše odpovědi.

dexin
5. čer 2013

@nikolav já jsem otěhotněla přirozeně a na testu jsem měla v den zpoždění jen ducha. MYslím, že podle toho se to nepozná! A dvojčátka byla vidět asi v 5. 6. týdnu na první kontrole.

nikolav
5. čer 2013

@dexin Děkuji moc za názor.

fiallinka
5. čer 2013

@nikolav měla jsem 14. den po ET hodnotu kolem 900, ale byly to jen třídenní embrya a v tom je podstatný rozdíl... obecně se říká, že na ultrazvuku jde něco vidě, až když je hodnota přes 1000, fakticky to určitě bylo už na kontrole 5+0, kdy byly vidět dva gestační váčky. U tebe při případných jednovaječných dvojčatech by to určitě poznali až o dost později, nejdřív až o týden později, kdy budou bít srdíčka...Čárka super a ta hodnota není nízká, ale asi ani tak vysoká, že by to o dvojčatech přímo vypovídalo, pokud jsi měla pětidenní embryo, tak těžko říct. Tady kuk. http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?id...

nikolav
5. čer 2013

@fiallinka Děkuju moc za info. Chtěla bych pouze jedno. Proto jsme si také jedno nechali zavést. Já na krvi byla včera jak jsem psala 11. den po KET hodnotu cca 500 přesně na jednotky to nevím. A zaváděli mi hatchující blastocystu 6. den kultivace ji zamrazili a po rozmrazení byla stejné kvality. Moc se v tom nevyznám totiž a hodně lidí mě skrz ty čárky strašili s dvojčaty a to bych nechtěla. Dnes jsem 4+1 na UZ jsem nešla. Na ten půjdu za 14 dní a to budu 6+1 takže nevím co tam půjde vidět. Myslím, že ještě nic moc a myslím, že půjdu pak za dalších 14 dní na UZ kdy budu 8+1.

adriene
6. čer 2013

@nikolav Ahoj, ja mela zavedenou 1 morulku ( tez byla tendence predejit vicecetnemu tehotenstvi 😉) a 14 dni po transferu byla hodnota hcg 770, o dalsi dva dny dele pak uz 2200. Na UZ jsem sla 14 dni po krvi, kde byla videt 2 bijici srdicka. Myslela jsem, ze to tam se mnou prasti!! A dnes mama krasne dva kluky 😉 Tak nezoufej, hlavne nepredvidej a zkus vydrzet. A kdyby naaahodou to dvojky byly... tak ver, ze sok to treba je, ale zas takova tragedie ne 😉 pak uz je nedas... 🙂

fiallinka
6. čer 2013

@nikolav jestli byla šestidenní, tak ta hodnota může odpovídat klidně jen jednomu... i ten silný test asi odpovídá, když už bylo embryo tak velké... držím palce, ať je to tak, jak si přeješ 🙂. U těch jednovaječných dvojčat se to těžko poznává i na dobrém ultrazvuku, tak se musíš připravit na možné překvápko i později (ale neboj, paterčata to snad nebudou 🙂)

nikolav
6. čer 2013

@adriene Děkuju moc za info. Také jsme chtěli předejít vícečetnému těhotenství tak snad je to opravdu jedno. Ale i kdyby byly dvě tak by byly 😀

nikolav
6. čer 2013

@fiallinka Děkuju. Doufám, že to jedno bude. Vím, že se to těžko asi dá poznat, ale snad na UZ bude jen jeden 😀

karlisska
7. čer 2013

@dexin Tebe to zajímalo... 🙂 byla jsem v porubě na konzultaci a dr. říkal, že to vidí na přirozený porod, A je hlavičkou, B koncem pánevním. Já jsem prvorodička. Ve Frýdku mi říkali jasný císař, takže jen abys věděla, že v té Porubě se opravdu přiklánějí spíše k přirozenému porodu 🙂

dexin
7. čer 2013

@karlisska super, já už se pro Porubu rozhodla! 🙂

dexin
7. čer 2013

@karlisska a jak to vypadá s těmi váhami?

karlisska
7. čer 2013

no bledě, oba něco málo přes dvě kila. Příští středu jdu znovu, tak se uvidí co se mnou.

karlisska
7. čer 2013

@dexin a jakou mají tvoje mimča polohu? Já pořád nevím s tím normálním porodem, vůbec se neotvírám, čípek přes 4 cm, navíc ten kluk je jednou příčně jednou KP. Co myslíš, mám do toho jít? Ŕíkali ať se se sama rozhodnu... no to mám radost.

dexin
7. čer 2013

@karlisska minulý týden byly obě příčně, první sice hlavou dolů, ale druhé úplně napříč a dupkou dole. Ale teď cítím, že se natočili jinak. Oni jsou fakt hodně aktivní, asi tam mám v bříšku dost místa. Sama ty polohy fakt nedokážu odhadnout, takže uvidím ve středu na kontrole. Pořád doufám, že se natočí do správné polohy. No a co poradit tobě? Je to tvůj porod a tvé děti. Můžu ti jen napsat, jak to cítím já. Podle mě, je pro děti lepší, když si proderou na svět cestu samy. Je to lepší určitě i pro matku, pro kojení a pro další rekonvalescenci. Takže na tvém místě bych chtěla rodit přirozeně a pokud by ve chvíli, kdy dojedeě do porodky byl ten jeden prcek příčně, tak bych šla na císaře. Primář mě ujistil, že ani v tomto případě by to nebyla plná narkóza, že oni umí udělat i akutní spinál! 😉 Moc držím pěsti a těším se, až se jednou půjdem s kočárkem spolu projít! A hlavně ještě vydrž! Pokud jsou malí, tak si je dopeč, co nejdéle. Klidně můžeš rodit i ve 40.tt. V Porubě s tím nemají problém!

karlisska
7. čer 2013

@dexin mi doktor říkal, že nejpozději 39+0, pak vyvolávají. 🙂 to bude beztak můj případ 🙂

dexin
7. čer 2013

@karlisska buď ráda, že se nederou ven! To je přece skvělé! Kolik máš nahoře? A jak se cítíš?

karlisska
7. čer 2013

@dexin mám nahoře 14 kilo a cítím se fakt dobře (akorát mě pálí žáha a z toho zvracím), ale jelikož zvracím skoro celé těhotenství, tak mi to ani nepřijde. Jinak břicho nebolí, na záchod chodím v noci tak jednou, max. dvakrát, spaní docela taky v pohodě. Najdou se samozřejmě dny, kdy nespím, ale je to vyjímka a jsem schopna fakt spát do půl desáté. 🙂

dexin
7. čer 2013

@karlisska tak to máš úžasné dvojčecí těhotenství! Toho si važ! Mě je teda taky relativně dobře. Jen teda večer už melu z posledního a na záchod v noci jdu i 3x. Z toho poprvé mám pocit, že se počůrám než se mi podaří vstát. Břicho netvrdne, magnezko neberu, ale jedno miminko mi skoro furt tkačí do pravého boku, což je nepříjemné!

karlisska
7. čer 2013

@dexin mě břicho tvrdne jenom sem tam, ted jsem i přestala to magnesko jíst, protože mi to fakt přišlo zbytečné, není to prostě žádná hrůza. Ještě i v pohodě zvládám řízení, minulý týden jsem jela až do bialsko biale, předevčírem se ségrou do zubaře do centra ostravy. Až si někdy říkám, že to není možné, že je určitě něco špatně, když všechny maminy co čekají dvojky mají nějaké komplikace a starosti.
Nemáš strach, že je ta poruba daleko? Než pro mě přijede chlap z práce tak to bude tak 45 minut, navíc teď je místek úplně zabitý, dělají tam nový most přes ostravici, takže tam jsou věčně zácpy a než dojedeme do ovy, tak to taky bude tak 40 min.... Mi dr. říkal, že u těch dvojčat to je ráz na ráz. A jako prvorodička mám strach, aby než přijel manžel ho tu nečekalo už překvapení 🙂

dexin
7. čer 2013

@karlisska a proč byste jeli přes Místek? Lepší jet přes Brušperk nebo Trnávku, pak to stočit přes Polanku zezadu do Poruby. To máš rychlejší, ne? My určo pojedem tak, je to 25min. Já taky řídím v pohodě.

karlisska
7. čer 2013

@dexin no to jo, ale manžel se musí nějak dostat z práce a to jinak než přes místek nejde 🙂 pak samo, že pojedeme jak píšeš 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru