Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

j.cien
14. únor 2010

Aha,tak mne vsichni rikali,ze davali 2...tu prvni klasicky novosklad a do toho druhou na osminy...

j.cien
14. únor 2010

Jj,neboj ,bude to v suchu-myslim ten cisar 😉 a pak uz to nabere obratky 😉 Vidis,tak te vsichni "predbihali" a konecne jsi na rade ty!!! 🙂
Hlavne potom pis!!!

hancas
14. únor 2010

zuzáku...držím pěstičky a pak hned napiš jak jsi dopadla budu čekat 😀

zuzka72
14. únor 2010

Jo tak za nás když jsem měla děcka,tak se dávali 3, ale teď je to všechno jiné.
Nebojte hned pak napíšu. 😉

hanula83
14. únor 2010

Holky, jsem bez šance vás dočíst 😉... vy toho teda v noci nakecáte!! 🙂))... ale není to tak dlouho, co jsem taky cely noci lelkovala a čučela do stropu 😉...

Já sice na monitori Respisense neslyšela chválu, ale dnes jsem je objednala pod tíhou okolností. Protože když jsme u našich, což jsou někdy i 3 noci, tak ať mám klid. Zároveň jim je budu dávat i do kočárku. Potom řeknu svoje vlastní reference na tyto monitory.. A zkusím fígl od Sarri, dvakrát přehnout plenku.

petranela
14. únor 2010

Zuziku, tak hodně štěstí na zítra!!!! Drzím palečky! Ať Ti ten císař dopadne co nejlíp! Budeme na Tebe myslet a čekat až se nám ozveš. 🙂

lita
14. únor 2010

Zuzi, zitra hodne stesti, at si kluci drzi polohu a mas cisare priklepleho 😉 Az budes moci, tak nam dej vedet. Za chvilku mas chlapecky u sebe a doma vas bude jak rohliku ve tve nakupni tasce 😀

zlatovlaaska
14. únor 2010

čus, já jen zdravím, jsem přilepená na obrazovce 😀 dočtu později, měli jsme návštěvku a pak jsem spala. teď koukám na nohu, co mě svědí a mám jí tak nateklou, fakt hnus. no nic, jdu fandit 😉 pak ještě juknu 😉

lita
14. únor 2010

J.cien - to je desna palka za ty moderni plenky!! To je 15.000 az 20.000 Kc za dve deti. A k tomu pak ty kalhotky, tech se musi take koupit nekolik a navic v ruznych velikostech.
Takze do tech kalhotek lze dat i ty bavlnene pleny, ktere se musi zehlit, misto tech drahych modernich? Nebo se ty obycejne pleny davaji bez kalhotek a jen se nejak sepnou?
Ja jsem na tomto poli proste totalne nevzdelana, tak promin ty nekoncici hloupe dotazy 😅
Ty sis koupila jakou plenkovou vybavicku? Mohla bys mi to sem prosim pro predstavu napsat?

Anebo vy ostatni latkujici maminky, muzete sem hodit vasi plenkovou vybavu - pro predstavu?

Cekam na Sablikovou a porad nejede 🙂

lita
14. únor 2010

Zlatovlaasko, taky jsem u obrazovky, ale cekani si zkracuju na laptopu. Ted nam jeste volala tchyne z Kalifornie, maji tam 15oC, tak se jde vyhrivat na slunicko na plaz. Ale pry jim tam pekne prselo. Tady by primrzla k zidli 🙂

Ja si pres den dala take zdravotni 2 hodinky spanku, proste nahanim ty noci.

Na otoky fakt nevim co pomaha, zatim me netrapi, treba s nejakou radou prijdou pritomne maminky 🙂 To je ta voda, co jsi vcera nevedela, kam se zatoulala 😀

zlatovlaaska
14. únor 2010

hurá, hurá, hurá, tak máme první zlatou medaili a já jdu pro dnešek zkusit usnout. takže jestli se zadaří, přeju dobrou noc a zítra se zjevím 😉 páčko

zlatovlaaska
14. únor 2010

lito, čtu tvůj poslední příspěvek, no je to tak, mrcha jedna voda zatoulaná... nebudu se čílit, jdu se natáhnout. páčko

irminka
15. únor 2010

dobré ránko,

holky s těma normál plenkama: také jsem měla v plánu si je objednat v USA , vyjde to tam levněji, ale jsem ráda, že jsem počkala, protože ,když si představím, že bych furt musela prát jak praštěná a je pravda, že ze začátku miminka furt čurají a kakají, takže se to musí ještě dopředu namáčet......takže ted hážu jen poserinkané jednorázovky do kýblíku a hned pálíme v krbu.....Možná jsem líná, ale je to fakt frmol, takže budu čekat, jaké budete mít zkušenosti vy 😉

Zuzi: budu na Tebe dnes moooc myslet holka jedna 🙂

Dnes se chlapečci buduli na střídačku, takže jsme smanžou spinkali tak hodku a půl a on chudátko jde do práce, tak bude uplně hotový...já si půjdu ted na chvilinku zdřímnout, než se ti chlapáci opět vzbudí 😉

kocule
15. únor 2010

Dobré ráno, tak už je manžel konečně doma, huráááá. Udělala jsem si v sobotu radost a vyrazila po obchodech. 😀 😀 😀 Jinak ta mateřská mi teda šla taky šusem dolů, pěkně mě to vytočilo. Kdyby dali dolů všem stejně, tak bych to i chápala, prostě ten rozpočet nafukovací není, ale někteří privilegovaní mají jen o 4 % míň a proč to mají zachraňovat maminky s dětmi, to mi mozek nebere. 😝

Já doma používám plenky Popolini Panda Tencel, vypadají střihem jako papírovky, mám je na patentky, ne na sucháč, protože ten se časem omele a na ně svrchní kalhotky. Jsou super, pak je jen hodím do pračky, sušičky a poskládám. Absolutně nežehlím a nežehlila jsem ani v šestinedělí. Ono to žehlení prý často bývá spouštěč alergií, tak jsem si říkala, že když to vyfoukám v sušičce, tak to musí stačit. 😀 😀 Peru co dva dny, ono se to naskládá i se zavinovačkama a oblečením a peru zásadně v mýdlových vločkách, žádný Persil. Zatím OK, tak snad se nám něco ještě nevyvrbí. Jo a peru všechno dohromady. Nálož vypucuju žlučovým mýdlem, pokud to teda ještě nechytíme v papírovce a nebo té separační plence, ale to se mi stává málokdy, že bych to extra přemáchla. 😉 Na noc používáme papírovky, malej by se mi budil.

Lito, šmejdilko, poraď. 😀 😀 Sháním sadu barviček na otisk nožiček a ručiček do knížky. Viděla jsem to na netu v nějakém obchodě, ale za boha to nemůžu najít. Nevíš, kde by je mohli mít?

Zuzi, drž se a dej potom vědět, jak jse dopadli. Určo dobře, myslela jsem na tebe.

yorinkay
15. únor 2010

Zlatovlasko: na ty otoky si kup v lékárně kompresivní punčošky, komprese I, 140DEN jsou určené i pro těhulky. já se bez nich v posledních týdnech nehla. My je máme na lékárně za 125kč, tak o moc víc v Praze stát nemůžou. Jsou pevné, stačí jedny, večer přepereš a ráno oblečeš znovu. A neděs se, nejsou to žádné babkovké návleky, jen trochu silnější podkolenky. Jetli ti otýkají i stehna, kup si celé punčocháče. jak se to zaškrtí mohla by to nadělat paseku.

yorinkay
15. únor 2010

Já jedu v jednorázovkách a nedovedu, nemáme žádné problémy. Děti opruzené nejsou a známí my je vozí z Německa za 1.20jednu, jen si nemůžu vybírat značku, co je prostě zrovna vyrobené 🙂 .

sarri
15. únor 2010

Kočule, http://www.zlatarybka.eu/katalog.php?kategorie=... tam jsou věci na ty otisky. Byli jsme ve štvrtek na očkování a od té doby je Eliška jak vyměněná - protivná baba - hned jde do histerického řvaní a někdy se vůbec nedá nakrmit, protože si ani nevšimne, že už má flašku a řve a řve a řve. Jediné, co se jí líbí - když ji taťka zvedá vleže a ona létá - to se směje jak prdlá a dokonce i na Adélka, když létá ona.
Tady zas padá....no mně se moc nechce jezdit s kočárem, když poletuje, tak snad přestane a vyrazíme. O víkendu jsme byli na dlouhých procházkách - původně jsem měla v úmyslu vyhnat jenom tátu, že budu uklízet, ale pak jsem uklízení odolala - jezdit s kočárek budu jen dobu omezenou, kdežto likvidovat bordel celý život, tak proč si to neužít 😵

yorinkay
15. únor 2010

Sari jak oblékáš děti ven a do čeho je ještě dáváš? Já je to ve strachu aby mi nenachladli přehnala a teď je mám opupínkované z přhřátí 🙂

lita
15. únor 2010

Irminko - a mela jsi nejakou specialni webovku na ty plinky ze Statu? Zkusim to okouknout, mel by prijet znamy ze Statu, ze bych mu kufr vycpala plenkama 🙂

Kocule - tak jsem zasmejdila a zarejdila 😀 Ale vsede prodavaji jen ty odlitky jako od Sarri. Bud odlitky typu otisku nebo primo odlitky jak soska 🙂 Tady to mas pro predstavu:
http://www.mojedetatko.cz/produkty/tip-na-darek...

Co jsem vycetla, tak maminky to resi bud normalnima vodovkama, make-upem (rtenkou), ale nejvice maminek pouziva netoxicke prstove barvy. Jsou to barvicky pouzivane ve skolce pro malovani prstikama. Ty prstovky urcite sezenes i u vas v papiraku. Pro okouknuti par odkazu, maji i s trpytkama 😉
http://www.funnykid.cz/barvy-na-sklo/eshop/13-1...
http://www.ceskeskolky.cz/obchod/tvorime-a-vyra...

Tady je pripadne diskuze maminek o zkusenost s barvickami a otisky:
http://www.emimino.cz/diskuse/otisky-nozicek-a-...

lita
15. únor 2010

Kocule - muzu mit na tebe hromadu otazek ohledne tech plenek? 🙂 Zaciname 😀

Kolik kusu tech Popolini Tencel mas dohromady pro obe robatka?
Mas jedno nebo dvojvelikostni?
Musi se pres ne pouzivat svrchni kalhotky? Pokud ano, jake pouzivas a kolik ks mas?
Dava se do nich nejaka dalsi plenka ci vlozka?
Co mas na mysli temi papirovkami na noc, tim myslis jednorazove plenky?
Jake separacni plenky pouzivas?

Vidis, ja se v tom vubec nevyznam 😀

kocule
15. únor 2010

Lito díky, asi koupím normálně temperky a nechám to potom zarámovat. Nechci odlévat tu sadu, přijde mi to divný. 😀 😀 Otisknu tlapky na čtvrtku papíru, přidám fotečku mrněte a bude. 😉

Ty brďo. 😀 😀 No plínek mám asi 20 ks, možná víc. Jsou jednovelikostní, takže jsem je ohla, když byli prcci malincí. Nebo jsem měla ještě 4 ks úplně těch XS, stačilo to. V době, kdy jsem je kupovala, měli rakušáci výpadek, nešly sehnat úplně nikde v Evropě, takže jsme kupovali postupně, jak se obnovovaly dodávky. Svrchní kalhotky používat musím, ale mám i 5 ks plnek AIO, tj. vše v jednom, když někam jedeme a ty se prostě celé lupnou do pračky. Jsou ale pěkně drahé, takže mám jen těch 5 ks a stačí to. Zatím. Kalhotky mám Imse Vimse Soft, tuším 4 ks od každé velikosti, vždy je střídám při přebalení a nechám větrat. Zkoušela jsem i Thirsties, ale nevyhovovalo mi zapínání. Tyhle plínečky obsahují každá jednu vkládací plenečku plus mám ještě 5 ks extra vkládaček, když malý hodně čůrá. Nejsou ale potřeba, obešla bych se bez nich. Když vím, že se bude kadit, tak tam dám ještě separační plínu, zachytím hovišo a vyhodím do záchodu. Na noc dávám zatím papírovky, malýmu mokrá plena vadí, tak možná budeme rychle bez plen. 😀 😀 😀 Separačky mám taky Imse Vimse, jsou prima. Originál Popolini mě nenadchly. 😝

Jdeme prochýnovat, ozvu se večer. K

zuzka72
15. únor 2010

Jsem zpět ze Šternberka,dobře jsem nepochodila. ☹ ☹ ☹
Vše prý v pořádku, děti prospívají, to je asi jediny pozitivum 🙂, není důvod je vyndávat teď. 😠 Poloha A hlavou dolů a B bylo hlvou dolů příčně a jak se dělal UTZ tak se při tom otočil koncem pánevním, což by bylo taky dobry kdyby tak zůstal do příště. Primář řekl, kontrola příští týden, pokud se neotočí tak císař za 2týdny i to tam napsal, že na tom trvám a pokud budou obě hlavou dolů tak normálně na vyvolání za 2týdny. Takže při mé smůle....... 😖 😖 😖 😖 😖 😖 😖

lita
15. únor 2010

Zuzi, to si delas legraci?! Oni te nechaji do 39tt? 😖 Tys to tady psala, ze ve Sterneberku nechavaji dvojky do 39tt. Teda ty si uzijes.
Neboj, malej se urcite neotoci, uz tam nebude mit misto se otocit uplne cely o 180 stupnu, maximalne si vleze zpatky do pricne polohy.
Treba pri pristi navsteve doktor rozhodne o drivejsim cisari. Dulezity je, ze se klukum vede dobre 🙂

zuzka72
15. únor 2010

lita-jj nechají. No nevím, když se otočil během UTZ a 2minut, tak už věřím všemu, že se může stát. ☹

hanula83
15. únor 2010

Zuzi, tak to je mi líto, že pořád jsi v nejistotě. A co ti řekl na to, že ten císař vyžaduješ? Je pravda, že mně se Anička taky den před tím naplánovaným císařem otočila hlavičkou dolů přímo na ultrazvuku. A taky se v průběhu vyšetření otočila zase zpět KP. Takže jsem chvíli taky měla bobky.

zuzka72
15. únor 2010

No Hani řekli, to co vždy: 2x jste rodila přirozeně, tak potřetí budete taky. ☹

hanula83
15. únor 2010

Zuzi, přece tě nemůžou nutit, v dnešní době??? Sakryš, to přece nemůže být pravda... A jaky mají váhy?

zuzka72
15. únor 2010

Hani minulý týden měli 2,6 a 2,7kg. No právěže mají hlavní slovo a přes to jede vlak. ☹

j.cien
15. únor 2010

Ahojky!
ZUZI,co to ctu?!!!Jsem myslela,ze te tam uz nechaji a cisar bude tento tyden!!!OMG-to je maras!
Chudacku,tak to mas jeste jako 14DNU vydrzet?????A vydrzis to???Jak se citis??

sarri
15. únor 2010

Holky, já teda nevím, ale podezřívám porodnice, že vyloženě hledají přirozené rodičky do statistik někam do Brusela či do keréj ři.. Myslím, že jelikož nejsou ani odborníci v názoru, jestli je bezpečné rodit dvojčata přirozeně, jednotní, tak by si měla ženská vybrat.
Yorinkay, byla jsem minulý týden v poradně a podle toho, co všechno měly navlečené ostatní děti, jsem měla pocit, že ty naše chuďátka musí klepat kosu (holčička, tak 9 měsíců tipuju, měla punčošky, něco nahoře + svetr, oteplováky, zimní bundu a ještě komplet zapnutá ve fusaku z beránka). Moment, siréna, dopíču to večer 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru