Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lita
6. bře 2010

Holky, jelikoz se nam to uz blizi, tak inspirovana rozhovorem Zlatovlaasky a Zuzky na tema kalhotky a vcerejsim tematem kojprdy jsem vycmuchala toto:

Kalhotky do porodnice - jelikoz se nas muze tykat tema cisar, tak bych nekupovala ty jednorazove kalhotky od Canpolu, ktere jsou vsude, prijde mi, ze se akorat zariznou do te jizvy, mam na mysli tyto:
http://www.babyrenka.cz/pro-maminky/kalhotky-po...
Podobny nizky strih maji i Chicco a Marcho.

Lepsi mi prijdou ty "nasravaciho" typu 😀 , navic jsou pratelne, uvadim dle ceny od nejlevnejsiho (prijdou mi vsechny stejne, tak proc platit vic):
http://www.lekarna.cz/inkontinencni-fixacni-kal...
http://www.lekarna.cz/inkontinencni-fixacni-kal...
http://www.babygoods.cz/produkty/342_Kalhotky-d...

Kojprda sportovniho typu by asi nejlepe odpovidala tato a to ii financne, složení: 60% Bavlna,25% Polyamid, 15% Elastan je take dobre, protoze obsahuje hodne bavlny (citliva prsa), ale trocha syntetiky ji zpevni, aby si zenska nevypestovala "visaky" 😉
http://www.babygoods.cz/produkty/344_Podprsenka...
http://www.carriwell.cz/podprsenky/podprsenka-t... (tabulka velikosti)

lita
6. bře 2010

A tady je seznam prodejen, kde tu podprdu prodavaji po republice
http://www.carriwell.cz/prodejny

zlatovlaaska
6. bře 2010

zuzi, tak to jsme na tom podobně, já zase používám ten depilační vosk. ale co si na břicho a další části těla nevidím, tak na to dlabu a jsem jako lesní žena 😀 tak uvidím, jestli se mi to podaří oholit, když přes ten ohyb nevidím a mám dole to břicho už padlý... 😖 v nejhorším mě oholí sestřička, co na to uvidí.

ty bláho, teď budeš muset pořádně jíst!!! jsi nechala v porodce 14,5 kg????? no to je síla. já mám do tohoto týdne +20 kg. ale připadá mi, že tak 5 kilo mám v těch oteklých hnátách.

máš nový fotky v albíku? jdu číhnout 😉

ahoj, zdravím zbytek osazenstva 😉

zlatovlaaska
6. bře 2010

lito, já právě koupila ty inkontinenční kaťata od teny normálně u nás v lékárně, 5 ks za 152,30 Kč a pak v rámci kupónu v dmku ty jesse, ty byly asi za 50 kč 5 ks. ale ty od teny se dají přeprat a prej jsou dobrý. tak pak poreferuju 😉

ivaajirka
6. bře 2010

Ahojky holky,jsem tu naskok starší synáček a tatínek šli naprochajdu do sněhu napadlo tu hafo sněhu ☹ mě teda už vůbec neba jsem se těšila na jaro 😢
Jinak já měla v porodnici kalhotky jednorázovky ty síťované byli super výrobce nevím mělas jsem je i po prvním porodu. 😉
Ad. podprdu jsem koupila v lidlu kupodivu super jinak nakupuju tady u nás v naturaně 😉
Add. a po porodu z 25kg co jsem nabrala mám ještě nahoře teda 4kg 😅 ,ale teda přiznám se jak kojím tak stále jím a piju a piju a piju 😀

zuzka72
6. bře 2010

Lita-ty by jsi mohla dělat managera prodejen všech odvětví. 😀 Jsi fakt dobrá, jaké je vlastně tvé povolání? 😉
Ty kalhotky musí být nasrávačky 😀 a hlavně né ty síťovy, jakoby papírovy do těch se ty chlupy chytají-i přesto si je všichni pořizují a pak asi nadávají. 😀
Zlati-já myslím, že jsem tam nechala míň kg, ale už v tom těhu jsem hubla, tak to si asi mimča brali ze mě a pak začala nabírat, takže těch 14,5 je trochu sporadických, matematicky jo, ale jinak nevím, jak to počítat, zkrátka než jsem otěhotněla, tak jsem měla o 4kg víc než teď.
Jinak klučíci jsou kouzelní, spí skoro pořád a v noci se budí ve 22, 03 a 07-takže myslím, že pohoda, stejně nespím, jsem nespavec. 😀
Naštěstí to tak vyšlo, že Petr měl v pátek volno, tak je s námi od začátku doma, bojí se na ně chytnout těma svýma tlapama 😀 , ale už se do toho dostává. Je super sledovat, jak je z nich doslova posranej. 🙂

miradka
6. bře 2010

Ahoj holky,

Zuzi, gratulujem k miminkám, sú krásnučké. Prajem veľa veľa zdravia a mliečka, nech ti robia deti len radosť a pevné nervy na každú noc 😉

Mrkvička - tak to je teda objav a obrovské prekvapenie. No...hoooooooodne síl do tehulkovania a rodičovstva. Určite budeš mať niekoho na pomoc, ja by som z toho asi zcvokla...už takto nechýba moc a som na zosypanie. Ale pri trojčatách máš snáď nárok na nejakú opatrovateľku alebo takého niekoho, však?

Holky, nestíham vás čítať, píšete ako dračice 🙂 Moc ďakujem za všetky rady, už som na tom lepšie ako fyzicky, tak psychicky...prsa sú už skoro OK. Nakoniec som to zvládla bez odstrekovania, aj keď ešte tam mám nejaké hrudky...Mirka sa rozpila trochu viac, tak mi pomohla. Dnes som zase pozbierala odvahu a skúsila kojiť naraz a šlo to. Manžel mi podal deti ale nepoužila som koj. polštář ale dva vankúše a sedela som na gauči, je to teda poriadny rozdiel ako na posteli. Budem skúšať ďalej a snáď sa potom naučím aj sama si podať deti. 🙂 A aj so spaním detí to dnešnú noc skúsime inak. Mirka sa budí len na kojenie, ale David mrknčí a kope nožičkami a budí Mirku, tak Davida si nechám u seba a Mirka pojde do druhého pokojíka s manželom. Uvidíme ako to dopadne. Každopádne mužík sa musí vyspať, aby mohol fungovať v práci.

Teda s tým očkovaním sú to poriadne pálky...my do toho pojdeme trochu s rezervou...určite dáme pneumokoka a necháme si poradiť od doktorky, aby sme ich nenacpali zbytočne chémiou. Ešte si musím preštudovať čo je to tá hexa...

miradka
6. bře 2010

Pridala som nejaké fotečky detí 😉

zuzka72
6. bře 2010

MIri-jsou krásní. 🙂

ivaajirka
6. bře 2010

Miri vážně úžasí 😵

salu
6. bře 2010

Lito, jsi koumák 🙂 ta podrda je fakt super, hned si ukládám odkaz. díky

salu
6. bře 2010

Nová kolekce kočárků TAKO, ale pozor, šíře je 92 cm !!!! 😝

http://www.darababy.cz/zbozi/kocarek-tako-jumpe...

http://www.darababy.cz/zbozi/kocarek-tako-jumpe...

zuzka72
6. bře 2010

Jj salu, ty už jsem viděla, máme ho objednaný a v pátek bude. 😀 Ale typ RACE GT a vůbec mi nevadí, že je 92cm. 😉

hancas
6. bře 2010

zuzíku...tak co romča??

zuzka72
6. bře 2010

Poslala jsem ti na email fotku-loňskou, najdu i novější a pošlu, včera jsme nefotili, ale vyhráli veliky prkýnko a víno

hancas
6. bře 2010

ok mrknu

hanula83
6. bře 2010

Hani, určitě to můžou děti chytnout i pozděj, ale doktorka tvrdí, že my máme za sebou už to nejhorší období, kdy to děti chytají nejčastěj...

Holky, mám dotaz na vás, které jste nechaly děti očkovat proti rotavirům... kolik to stojí? Já jsem pořád na vážkách a tohle by mohlo rozhodnout...

Jinak jak píše Zuzka, já měla kalhotky babkovsky od Ťamanů a bylo to to nejlepší, co jsem mohla udělat, kdepak jednorázovky... Pokud na tom porodnice netrvá, tak bych do toho nešla.

Co se týče těch podprsenek, tak ta moje, kterou jsem doporučila i Litě byla myslím úplně dobrá, volná, příjemná a za ty prachy vlastně perfektní. Ale používala jsem ji chvíli, tak nevím, jak by vypadala po pár měsících.. Já jsem trošku alergická na laktační poradkyně, tak se nima moc neřídím, nikdy mi neporadily dobře..

hanula83
6. bře 2010

Miri, krásná miminka 🙂... měla jsi v porodce stejný úbor jako já... ale naprosto stejný, šla jsem s tím na sál...

Jo jinak, abych tu ta naše zlatíčka pořád jen nevychvalovala, tak dnes měly obě asi hodinu těžký hysterický záchvat... Noo, vypadalo to, že Elenku už zlobí zoubky... a jak ji Anička poslouchala, tak se přidala... no s manžou nás jímala hrůza, že se snad zalknou, neplatilo na ně nic, nošení, chození, dokonce ani televize, kterou jim jinak zakazujem.. Už jsem si představovala, jak pádíme na pohotovost... Ale naštěstí se pak uklidnily a usnuly, asi vysílením chuděrky...

zlatovlaaska
6. bře 2010

Miri, máš kouzelný zlatíčka 😉

jinak všem přeju dobrou noc 😉 jdu dneska zkusit jít spát jako normální člověk...

irminka
7. bře 2010

holky nevíte co mohou znamenat bílé flíčky na jazýčku? Bořek to má od pátku, myslela jsem si, že to má zdrclé mlíčko, ale už to má skoro po celém jazyku...asi ho to nebolí, ale vypadá to fakt blbě..Asi s ním zajedu zítra k doktorovi

jdu vás dočíst kecaleny jedny 🙂

kocule
7. bře 2010

Krásnou neděli, vás dočítat, to je teda na celé dopoledne. 😀 😀 😀

Zuzi, to je naprosto super, že máš tolik mléka. Teda, ne že bych to vašim hafanům nepřála, ale není to škoda? 😀 😀 😀 Vím, že Beru zamražuje a pak se z toho dá dělat třeba kašička, až budou mrňousové větší. Někde jsem četla, že zamražené mléko vydrží až půl roku, ale to bude vědět Beruška. 😀 😀

Beru, krémík fakt zabral. Jsem moc ráda, mažeme akorát na noc, kdy neslintáme a výsledek je opravdu vidět. 😉

Hani, teda nevím, proč by rotaviry měly chytit zrovna miminka, když se s nikým potenciálně nemocným nestýkáte. 😖 Celkem nechápu, pěkná blbost, nejvíce se rotaviry tahají ze školky, kde je kolektiv dětí a klidně i opakovaně. Rotaviry můžou chytit i dospělí. Jinak jsou na trhu dvě vakcíny. Rotarix, který máme my, to jsou dvě dávky a právě první do 16 týdnů, druhá tuším do 24 týdnů, už si to moc nepamatuju. Druhá akcína musí být očkována třikrát a tam ti to nepovím, do kdy, netuším. Samo, že jsme píchali jen dakrát, že. 😀 😀 Jinak cena je docela maso, obě dávky pro jednoho mrňouse je skoro 4 tis. Kč, my platili za oba cca 8 tis. Kč. Před vánocema paráda darda. 😠 😠 😠 A kojení na to vliv nemá, nechala očkovat i kamarádka, která plně kojí. 😉

kocule
7. bře 2010

Já měla ty síťované nasrávačky, nosila jsem je i doma. Kdo by se s tím pral, že. 😀 😀 😀 Podprsenku od Anity a byla jsem spokojená, byla moc pohodlná. 😀

Jinak náš nový kočárek je fakt božííííííí. Nedá se to srovnat s tou starou herkou. 😀 😀 😀

irminka
7. bře 2010

jo a hysterák máme každý den, bývalo to tak 1xza den, ted i 4x a dost dlouho, nevíme, co to má znamenat......napapaní, přebalení, vyprdění a stejně je jekotmjak kdyby je na nože brali... ☹

kocule
7. bře 2010

Zuzíku, ale ti se vám povedli. 😀 😀 😀 Jsou moc moc krásní, jeeeee. Hned ju juknout i do ostatních albíček. 😀 😀

kocule
7. bře 2010

Irmi, u nás to bylo taky. Uklidnilo se to až kolem 2 měsíce, málem jsem do té doby přišla o nervy. 😝 Někde jsem četla, že se mimina nudí, tak řvou. 😅

irminka
7. bře 2010

ježišmarjá....nudí? No to snad ne....kdyby nás někdo viděl, co s něma děláme, aby jsme je zabavili, tak si o nás řeknou, že jsme z pomocné školy 😀

ohledně těch kalhotek: já jsem měla koupeno 2 balení jednorázovek, ale stejně jsem nosila obyčejné nasrávačky, protože, jak jśem uviděla ty jednorázovky, tak mně to připadalo jak umělohmotina nebo co..takže je mám zabaleny v origoš krabici.Kdyby jste některá chtěla, zašlu vám je.

kocule
7. bře 2010

My tak taky blbli. 😀 😀 😀 Jak pitomci jsme se je snažili zabavit, ale asi blbě, nezabíralo to. 😀 😀 😀 Pak se to časem uklidnilo a dneska se už naštěstí většinou zabaví sami. 😝

zuzka72
7. bře 2010

Kocule-taky zamrazím, ale dopřeji i divé zvěři. 😀 Jaky máš kočárek.
Irmi-bývá to většinou z kojení-takovy afty, maže se to tou fialovou genciálkou.

kocule
7. bře 2010

Zuzi, na zimu jsme měli Tako, ale to byl děs běs. Kupovaný z bazárku s tím, že ho do sněhu nebude škoda. 😝 Problém byl v tom, že jsem si akorát mohla zdát o tom, že ho nacpu do auta; je strašně těžký, podle sondáže jsem zjistila, že je to jeden z nejtěžších, což jsem dřív nevěděla 😠 😠 😠, manža měl co dělat, aby ho unesl. 😠 Neměl přední otočná kolečka a do kopce jsem funěla jak lokomotiva. Ach jo. Ale na tu zimu byl dobrej. 😀 😀 😀 Tak jsme pořídili nový X.Lander Twin, poradila mi to Darling tady na diskusi a je parádní. Je o cca 7 kg lehčí!, super se skládá, poskládala jsem ho včera úplně v pohodě a šupla do auta, když jsme jeli na návštěvu k mým rodičům. A o otočných kolečkách, to je prostě luxus! Jsem moc moc spokojená. Je to nejlehčí dvoják na trhu a je to fakt při porovnání poznat. 😉

kocule
7. bře 2010

Ty bláho, teď jsem se ze zvědavosti dívala přímo na stránky Taka a ty kočárky, které jsou dvojáky s otočnýma předníma kolečkama, tak ty váží celkem 30 kg! To je fakt síla. Děti každé 10 kg, tzn. mamky vezou celkem 50 kg. 😲 😲 To je strašnýýýý. Náš kočárek má v plné palbě 14,5 kg, je o půlku lehčí. 😅 😅 Bože můj, copak nikdo z těch výrobců nemá dvojčata? 😠 😠 😠 Je fakt, že jsem se u prvního kočárku na hmotnost nedívala, ale po tahání mrňat výtahem a ježdění z kopce do kopce a to jedeme po asfaltu na sídlišti, tak je opravdu každé kilo vidět. 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru