Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

j.cien
10. bře 2010

No tak to bude fakt tak,ze jedno je hlavickou a to dluhe Koncem Panevnim=KP
😉 Dekuji 😉
Jen nevim,proc predtim psal jako plod A a B a ted pise PPH 2 a KP 1...jakoze je cisluje... 😕

petranela
10. bře 2010

Eirin, myslím, že oni se přetočit ještě můžou několikrát. Mám dojem, že Hanulka tu jednou psala, že se jí otočilo jedno mimčo přímo na utz někdy ke konci těhu jestli se teda nepletu. Ale je to stejně zvláštní, jak můžou být hlavičkama dolů, ta poloha by se mi teda osobně moc nelíbila 😀 Já mám chlapečka dost dlouho hlavičkou dole a je fakt nízko, zrovna včera měl škytavku a je fakt hodně dole, no snad se mu tam líbí 😉

j.cien
10. bře 2010

Ona ta hlavicka je nejtezsi z celeho mimiska..tak jde logicky dolu..spis je divne,ze nekdy jsou dole nozicky 😀 a kazdopadne uz vim,proc mne tak strasne boli vpravo pod zebry...to neni zlucnik 😀 😀 to mi tlaci jedna princezna hlavickou do zeber..OMG 😀
A ja si tak vycitala ten vcerejsi langos s cenekem!ze jsem krava a koleduji si o zlucnikovy zachvat 😀 😀 houby zlucnik 😀 😀 hlavicka je to 😀

eirin
10. bře 2010

Petranel, jj, vím, že se to stává, že to tu holky psaly.. myslím, že i Zuzce.72 se kluci v jednu chvíli ke konci otočili hlavičkama dolů, pokud si to dobře pamatuji, a pak se jeden zase vrátil napříč. Jen se mi nechtělo věřit, že zrovna v mém břiše na to najdou nějaké místo 😀
Já tu škytavku u nich nějak nepoznám. Večer se mi vlní celé břicho, včera jsem dokonce nabyla dojmu, že se to břicho za chvíli sebere a odkráčí 😀
Jináč já jsem ročník 80.

j.cien
10. bře 2010

Holky,takze jsem tu nejvetsi starena-cekatelka 😉
A kdo je ted vubec na rade?
Myslim,ze ted Zlatovlaska a pak Lita??

petranela
10. bře 2010

Je to fakt pro mne záhada, jak se do nás ty mimča vměstnají 😉 A navzájem se asi taky pořádně poštuchují a kopou.

lita
10. bře 2010

Teda holky, do ted jsem vas docitala a nevim, zda stacim na vse reagovat. Jsem totiz take 1975 starena a mozek mi mnoho info uz neudrzi 😀

Vsem maminkam s novymi foto - lasecky jsou nadherne a nechapu, proc o sobe mluvite v pejorativech, vypadat uzasne, kousek po porodu a stabajzny k nakousnuti 😉

Zuzi - kojna fotka fakt super, kde se v tobe tolik telesne hmoty vzalo? 😀 To mi jako take naroste? 🙂

Vcera jsem rikala kamaradce, ze mi zubni pasta kape na bricho a ne do umyvadla a pri vareni konci ochutnavaci vzorky opet na brisku a ne v kastrole. A ona na to, ze to mela stejne, jen v dobe kojeni ji to vse koncilo uz na prsou 😀

zuzka.o
10. bře 2010

J.Cien...ty myslíš tohle?
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Taky mám v průkazce:
A-KP, PPS, PIAUG
B-KP PZS,PIAUF(G)... doktor strašně škrábe!!!

eirin
10. bře 2010

Mně se to ani teď na břicho přes prsa nedostane. A prsatice prý mívají málo mlíka, tak jsem na to zvědavá 😅

zuzka.o
10. bře 2010

J.Cien...tak to je dobrý doktor, že se s ním dá mluvit. A nejsi stařena 😉

Petranela...já jsem taky ročník 79 😉

petranela
10. bře 2010

Eirin, možná tu škytavku Tvoje mimča ještě neměly. Já jsem ji poprvé poznala během posledního týdne dvakrát a to ji měl vždycky chlapeček.
Na řadě je určitě teď Zlatovláska a pak my???? 😕 No my si ještě musíme pěkně počkat. Lita je chvilku před náma.

hanula83
10. bře 2010

Holky, ano, mně se stalo na posledním ultrazvuku, den před porodem, že se Anička přímo před očima doktorky otočila hlavičkou dolů... Jinak byly celou dobu obě KP... No a než dokončila vyšetření, tak se otočila zpět KP, takže v poho, ale těch pár minutek jsem trnula, aby mě nechtěla poslat rodit normálně 😉... Jinak já jsem (asi logicky dle přezdívky) ročník 83, tak doufám, že tu nejsem nejmladší!! 🙂))... Jo a my jsme sice s manžou svoji už nějakou dobu, ale taky jsme chtěli ještě počkat, ale to jsem tu už psala mockrát. Stalo se a já jsem nejvděčnější na světě, přestože ještě holky v plánu původně nebyly.

j.cien
10. bře 2010

Hanuli vzdyt je to krasa,pocit dvojcatka prirozene!!!
To je skutecny dar! 😵

zuzka.o
10. bře 2010

Lito...jsi mi pobavila, to jsou teda vyhlídky, taky mi jídlo kape na břicho. Já nikdy nebyla prsatice, tak si je aspoň chvilku užiju.

zlatovlaaska
10. bře 2010

ahoj ve spolek 😉

lita
10. bře 2010

J.cien - stareny jsme tu dve 😀 Ale to zvladnem, opreme se o hulku a po porodu si navlekneme ty krasne inkontinenci kalhotky, jen ty vlozky do nich budou doufam poporodni 😀

zlatovlaaska
10. bře 2010

huhúúú, asi jsem taky stařena.... 😖

lita
10. bře 2010

Zlatovlaasko - jsem te skoro nepoznala, kdyz se skryvas za novym foto v pase 😉

Zuzi.o - ja prsatice prave vubec, tak jsem zvedava, co se mi na hrudniku po porodou prihodi 😀

zuzka.o
10. bře 2010

Hanula...to je hezký, že jste takhle byli překvapení... a dvakrát. Jiní se dlouho snaží, nedaří se... znám i takové, co se kvůli tomu, že jim dlouho nešlo mimi, rozešli.
My jsme teda mimi už plánovali .... ale ne dvojčata.... ale můžu říct, že po prvotním šoku jsme hrozně rádi, že budeme mít dvě.

lita
10. bře 2010

Jinak jeden z mimanku mel vcera zase skytavku, myslim si, ze ten nalevo. Chudinky, vzdycky to s nima tak cuka. Asi jak do sebe lejou tu plodovku 🙂

zlatovlaaska
10. bře 2010

jo a v rámci mých kňouracích projevů... tak si představte, že celou dobu mám pleť jako miminko a jen co se blíží termín, udělal se mi opar na spodním rtu a na bradě 4 jeboni, který jsem vyoperovala a teď jsem jak na vrcholu puberty... to se budou kluci divit. doufám, že do příštího týdne to zmizí...

zuzka.o
10. bře 2010

Zlatovlaska...hezký pejsek na fotce.

petranela
10. bře 2010

Zuzko, dobrá tabulka, někam si ji asi uložím 😉 Věk máme pěkný 🙂 Já než jsem otěhotněla a hlavně jak se dlouho nedařilo, mysela jsem na to jak jsem už stará. A teď najednou v těhotenství si připadám dost mladě a vůbec věk neřeším 😉

zlatovlaaska
10. bře 2010

llito 😀 už jsem si říkala, že tu svatební smažu...

cutce
10. bře 2010

ahojky holky,

rada bych se zpetala, to tu vsechny cekate dvojcky po UVF?

zlatovlaaska
10. bře 2010

zuzko, děkuju, to je naše zlatíčko rozmachaný...

eirin
10. bře 2010

Nám taky vyšla dvojčata přirozeně, ale v šoku jako Zuzka.o jsme ani moc nebyli, protože sama jsem z dvojčat. Jen jsme to vzali trošku opačně, nejdřív jsme počali děti a až potom byla svatba 😀

hanula83
10. bře 2010

J.cien a Zuzka.o.. jasně, je to super, vždyť to tu pořád píšu, naše holčičky jsou naprosto super a já si na ně nemůžu stěžovat. Ale chtěla jsem tím říct, že ze začátku to byl opravdu šok. Když si člověk říká, že dítě tak nejdřív ve 30 a najednou to přijde jako blesk z čistého nebe a ještě k tomu pak řeknou, že jsou tam dvě... no samé šoky to byly... ale hodně rychle jsme se vzpamatovali a teď, paráda 🙂

elly01
10. bře 2010

J,cien, to mas deti ve stejne poloze jako ja ted, jeden hlavickou a druhy je koncem panevnim 🙂
Hanulo, asi budes nejmladsi, vypada to🙂 Ja jsem rocnik 82 😉

lita
10. bře 2010

Nam mimi nejakou dobu neslo, jednou jsem otehotnela prirozene, ale skoncilo to potratem. A pak jsme se uchylili k IVF, kde jsme o moznosti dvojcatek vedeli. Nejak jsem si to pred IVF moc nepripoustela, ale i pres vsechna rizika jsem si pak dvojcatka prala, tudiz jsem byla stastna, kdyz to doktor potvrdil. Ja to nejak citila, protoze ty carky na testiku byly opravdu silne a to uz tyden po transferu. Takze doktor v CARu byl z toho vic prekvapeny nez ja a jeste se ujistoval, zda to nevadi 🙂
A ted si tedy neumim predstavit, ze bych cekala jen jednu lasecku, mi prijde, ze museji mit ty momo-maminky docela prazdno v tom brisku a pak i v kocarku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru