Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
8. dub 2010

No jo Darling, ale my máme plínky a jsou nám velké 🙂 , spíš to bude v tom přebalování.
A ty přebaluješ před jídlem???? To musí být pěkný řev a ještě po jídle další plena a tím pádem strašná spotřeba. To postrádá logiku přebalovat před. 😉 Alespoň já to tak vidím.

sarri
8. dub 2010

Ty tuhé plenky jsou zas ale dobré na kyčle.
Zuzi, já nepřebaluju - přes noc to vydrží i 12 hod. - mají jenom večeři, takže toho zas tolik nenačúrají. Máme Pampers a Huggies a ty Happy. Plenky protekly vždy, když začínaly být malé - ono to jako na oblečení bylo ještě ok, ale kapacitně nestačily.

darling007
8. dub 2010

Málokdy se mi stane, že by se mi kluci hned při nebo po jídle pokakali. Takže přebalujeme před jídlem, jsou pak spokojení, že nejsou v mokré plínce a pěkně papají. I v porodnici to teda tak bylo - přebalit, nakrmit, uspat... Řekla bych, že na to zalepování jsou nejlepší ty Huggies, sice dražší, ale asi nejlíp drží. Osobní zkušenost, třeba každému vyhovuje něco jiného...

zuzka72
8. dub 2010

Možná protíkají, že tam mají vůli, protože jsou fakt větší, no zkusím jím dát menší co to udělá. Já kdybych přebalovala před jídlem, tak mě sežerou 😀 za živa a vyřvou si hlasivky. Navíc po jídle se skoro vždy totálně pose..., a já je pak už v klidu přebalím. Ale každymu vyhovuje něco jiného, to chápu.

maui
8. dub 2010

Teda já nevím, my jsme se ještě nikdy nepročůraly... Nejčastěji máme Pampersky, občas Huggies. Bella Happy jsme používaly taky docela dlouhou a nám se zdály fajn...holt je to individuální, jako u všeho 😅

zdepros
8. dub 2010

Ahoj holky, tak mi měli včera 6ti týdenní prohlídku a máme oba 3,7kg a zárověň mám zítra termín porodu 🙂

Taky máme Bumbleride a zatím velká spokojenost, moc dobře se s ním manipuluje, je lehoučkej

Sarri jak dlouho ti holky jedli po třech hodinách a to si pak sami upravili, nebo jsi jim třeba přidala a oni vydrželi dýl?, Pořád nevím jestli když jí jeden tak vzbudit a toho druhýho, teď je nechávám až se vzbudí každej, ale to je tak rozhozený, že nemůžem pomalu ani ven, ale zase může mít každej jinou potřebu tak fakt nevím 😒

Už se těším až se ozve Lita 🙂

j.cien
8. dub 2010

Zdepros gratulka k paradnim vaham 😵 !a normalne zavidim!!,ze uz mas deticka na svete 😵

sarri
8. dub 2010

Zdepros - buď - když budou jíst každý jindy, tak Tě za chvíli odvezou. Já jsem je musela budit kvůli tomu, že byly malé, tak abychom přibraly. Režim si holky udělaly vlastně samy - jak to bylo s přírustkama ok, tak se jedlo podle té, co měla dřív hlad (dávky si taky určovaly samy )a teď s příkrmama si to o tu hodinku pošoupnu, jak mi to vyhovuje. Jsme taky o 6 týdnů dřív 🙂)

rejchl
8. dub 2010

Ahoj holky,tak nam konecne prisly autosedacky.Jsou vazne nadherny.Uz jen ty prcky do nich🙂

zdepros
8. dub 2010

J.cien, děkujeme, kluci papaj jak zběsilí 🙂 , a taky trochu zavídím že se tak držíš, ikdyž je to náročný, taky jsem chtěla vydržet co nejdýl a pak najednou se to tak zvrtlo ☹

sarri děkuju, asi jebudu taky budit aby jedli spolu, protože takhle je to fakt na nic, to se nadá nic naplánovat ani jít ven 😒 , já to tak chvilku dělala ale pak mi přišlo líto toho druhýho budit

j.cien
8. dub 2010

Rejchl, sedacky jsou paradni 😉 !

Zdepros,opravdu se doporucuje co nejdriv dvojcatkum "sladit"rezim , i kdyz jsou kazdy osobnost a samostatny jedinec... 😉 tak hodne stesticka do toho ladeni 😵

lita
8. dub 2010

Ahoj holky,
uz mi to tu chybelo! Zdravime z domovske stanice 🙂 Dneska toho moc napsat nestihnu. Vcera jsme dorazili az vecer a do noci jsem prerovnavala veci. Za chvili k nam prijde pediatricka, pak kamaradka s vanickou a pak bude koupani, papani a spinkani - i pro maminku 😉 Zatim musime krmit kazde 3 hodiny, aby Tobanek pribiral. Brajisek uz papa krasne a roste z nej puclik. Tobik ma cca 2.200 g a Brajik 2.400 g.

Nejak se mi doma zase giganticky rozjelo mlicko a neustale mi ukapava, kdyz jsem lezla ze sprchy, tak jsem prsa mela jak neutahle kohoutky a kapaly a kapaly 😀 Zatim jsem odstrikala dvakrat a uz mam v lednici pul litru mlika, asi bude brzy kralik na smetane nebo tak neco 😀 Ne, neco dam na horsi casy do mrazaku, protoze stres brzy jiste zapracuje a neco pro denni dokrm pro Tobanka, sem tam do nej musim dvacku dotlacit po papani, aby hezky pribiral a zakulacoval.

Uz se mi po konikovi styskalo, ale v porodnici nebyl internet. Nakonec jsme rodili v Krci, u Apolinare nebyly inkubatory a jsem moc rada, protoze tam jsou na nedonoseneckem odd. uzasni!! Moc a moc jim dekuji za uzasnou peci jak na JIPce, kluci byli v inkubatoru jen 3 dny, 1 den na vyhrivane postylce a pak jsme 2 tydny byli spolecne na intermediarnim odd. Je to nejvetsi intermediarni centrum u nas a je uzasne, ze maminka muze byt s miminkama na pokoji hned jak se zahoji ona a mimisci uz nepotrebuji inkubator. Petulka tam rodila, myslim, take a pokud si pamatuji, tak take byla velmi spokojena, ze?

Zkouseli jsme kojit tandem, ale celkem se s tim loudaji a vypiji toho polovinu, co normalne sami. Takze kojim nejdriv jednoho mrcalistu a pak druheho. Brajik vetsinou spusti huronak, kdyz ma hlad a dlouho ceka, takze chudak Tobanek vetsinou jde druhy na radu, kdyz se chrouni oba dva. Jinak beru toho probuzeneho a pak budim toho druheho, kojit celou noc bez spani nehodlam a jim to buzeni na papani nevadi. Navic se vetsinou budi docela podobne.
No nic, napsala jsem toho docela dost 😉

Dekujeme mockrat za mile gratulace, docist vas holky fakt asi nestacim, tak doufam ze mi nic duleziteho neuniklo! To bych nerozdychala 😀 😀

Az bude zase parta sosacku nakrmena a maminka nebude potrebovat dohanet spanek a nikdo se na nas nepozene, tak zase zasednu, napisu a postupne snad nejak nastahuju par roztomilych fotecek 😉

zdepros
8. dub 2010

J.cien, sladit dohromady, jakože když jí jeden tak i druhej?

hanula83
8. dub 2010

Ahojte holky, tak já jsem dnes úplně hotová, včera večer mě přepadl průjem a zvracení a pak jsem celou noc strávila na záchodě... Dnes jsem byla u doktorky, tak mám nějaké prášky a doufám, že to co nejdřív vyženu a pevně se modlím, ať holky něco nechytnou... Jsem zrovna u našich, tak se o holky stará mamka a já jen z povzdálí přihlížím ☹. Ani se jich nemůžu dotknout, ach jo..

Lito, ještě jednou moc gratuluji a těším se na fotečky 😉...

Já taky přebaluju před krmením... Ony často u toho jídla pak usnou a já bych je nechtěla budit tím přebalováním... Výjimka je obídek, protože po mrkvi se mi vždycky hned pokakají, tak to přebaluju až po tom...

zuzka.o
8. dub 2010

Lito....vítej. Tys nám ale dala, takhle se ztratit. Moooooooc gratuluju ještě jednou k nádherným chlapečkům. 😵

hanula83
8. dub 2010

Zuzi, tak to je naprostý hnus, úplně se mi chce zas zvracet a brečím z toho... Být to moje dítě, tak ji zabiju...

zuzka.o
8. dub 2010

Přesně, zabila bych jí!!!!!!! Chudinka miminko!

j.cien
8. dub 2010

Hanul,chudacku...tak at se z toho rychle vylizes! 😉

Lito vitej "doma" 😵 !!To je prada,ze mas tolik mlicka 😵 !Jen pekne odpocivej a budeme se tesit na dalsi tvoje vstupy 😀

zuzka.o
8. dub 2010

Hanul....a uzdrav se brzo 😉

j.cien
8. dub 2010

ZuzkoO,ja nejsem schopna se na to podivat...dela mi to strasne zle...

hanula83
8. dub 2010

J.Cien, díky, ono už je to lepší, ale k holkám samozřejmě pořád raděj nechodím a z toho jsem asi hotová momentálně nejvíc... ☹

Zdepros, u nás taky holky od začátku papají zároveň...

Holky, o jaké reportáži tu byla řeč? Já jsem úplně mimo a telku jsem neviděla několik dní...

zuzka.o
8. dub 2010

J.Cien....měla jsem pořádnou husinu, když jsem se na to dívala! Strašný! Tu ženskou by měli trestat stejně jako ona to dítě (a dlouhodobě!!!).

petranela
8. dub 2010

Lito, to je skvělé, že už jste všichi doma. 🙂 Posílám obrovskou gratulaci k chlapečkům!!! Těším se na fotky a na Tvoje další dojmy 😉 Teda tolik mlíčka bych taky chtěla mít. Jsi fakt šikulka, že zvládáš kojení.

Hanulko, ať se Tě ten hnusný bacil pustí co nejdřív a hlavně ať holky nic nechytnou.

Rejchl, autosedačky máš krásný, takový novoučký! Však dětiček se do nich už brzo dočkáš 🙂 obě to už taky máme za pár! My máme autosedačku každou jinou, jedna půjčená je už hodně stará, tak jsem na ně koupila aspoň potahy z Emitexu, vypadají o to trošku líp.

betina
8. dub 2010

holky, moc děkuju za odpovědi. tak dneska mi kamarádka říkala, že prý k dětem do tří let a nemusí být trojčátka, ale po sobě, stát uvolnuje sociální pracovnici 😀 , tak si to musím pozjišťovat. to by nám hodně pomohlo.

zdepros
8. dub 2010

Lito, super že už jste doma, velká gratulace k chlapečkům a už se taky těším na fotky 🙂

mrkvicka28
8. dub 2010

betino stát ti pomocnici nedá může ti jí pouze uvolnit město,ale jen v případě že má 3 a více stejně starých dětí a taky ji to město musí mít. Nevím jestli bydlíš ve velkém městě nebo menším,ale zase tak růžové to s těma chůvama není. My čekáme trojčata a že by se město přetrhlo se říct nedá, taky ještě nevím jestli pomoc dostanu. Když to město neschválí tak má člověk prostě smůlu.

irminka
8. dub 2010

lito: ahoooj, to je super , že už jste doma...přejeme hodně zdravíčka a at hezky rostete 🙂

darling007
8. dub 2010

Lito, moc a moc gratulujeme k miminkům!!! Buď statečná, budeš potřebovat hodně sil, ale jde to...osobní zkušenost 😉

elly01
8. dub 2010

Lito, veliká gratulace k chlapečkům, ať rostou jako z vody a už se těšíme na nějaké fotečky 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru