Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

irminka
22. dub 2010

ahojte babule, ted jsem vás asi hodku četla, vy jste teda kecalky ukecané 😉

Cien: tak to je paráda, zanedlouho budeš maminka 🙂 , ale můžeš počítat i s tím, že nevydržíš a porodíš dříve. já jsem měla také napl. císaře a chytlo mě to o den dříc, asi nervy nebo co 😅

Zuzka: Bořek to má na hlavičce také a v uterý jsme byli u dr. se jako naočkovat( ale nepovedlo se), tak jsem mu aslespon řekla o těch strupíkách na hlavičce a dal nám na to Locoid 2x denně potírat, tak uvidím, kdy to vymizí 😝

Jinak, Bořek se mně pořád tak nějak víc budil v noci(no 1x ve 2 hodina a potom v půl šesté), tak jsem mu už 2x dala rýžovou kaši s banánem a loupežník spí celou noc do 6. a potom ještě tak do 8. chrupká, takže paráda. Ale z flašky to nechce, tak mu to dávám lžičkou a to musí být fofry, normálně nestíhám to fofrovat do puseny 🙂 . Čajík kluci také nechtějí z flašeny, tak jim to podávám také lžičkou at mají alespon trochu toho fenyklu na prdany 😉

irminka
22. dub 2010

sarri: tak my už máme vozík koupený a těšíme se na cyklo výlety, samo, že pouze po cyklostezkách..nic nechceme riskovat
http://croozerdesigns.com/535.html

irminka
22. dub 2010

teda je to přímo tento z cyklo World http://www.cykloworld.eu/cz/obchod/detail/crooz...

monika03
22. dub 2010

Ahoj holky, teda je fakt, když se sem člověk na chvilku nedostane má pak sakra dlouho co dělat než vás zpětně přelouská!
J.Cien moc, moc gratuluji ke středě- teda už dopředu!!! 😀
Sarri- s tou HA to je mazec!!! Kolik lidí to bere... Když mi zjistili dědičnou trombofílii a následovalo okamžité vysazení, ptala jsem se jestli je to fakt tak nebezpečné tak mi tvrdil, že mu už nějaká pacientka s touhle nemocí zemřela! Docela mě to vyděsilo, protože to normálně napíšou kterékoliv holce dřív než zjistí jestli by jí to nemohlo ublížit! Tyhle testy by měly být samozřejmostí, ale bohužel na to prý prachy nejsou.

hanula83
22. dub 2010

Sarri, tak to mě vůbec nenapadlo s tou antikoncepcí... Ale jistě na tom něco bude ☹... A ty bereš? Já jsem brala, aby se mi vše upravilo po šestinedělí a pak jsem zas vysadila, ale zase začnu brát 😉... radši, že... A to se pak člověk diví, že je vyšší neplodnost...

Holky, máme náušničky, za chvíli dodám fota 😉... ale řev jak u tarzanů to byl... a to je nastřelovala...

lita
22. dub 2010

YORINKO - to dokrmovani obou chlapecku najednou a jeste jednoho z nich strikackou muselo byt tedy na palici. To jste tedy sikulky, ze jste to i s odstrikanim zvladli za hodinu a pul 🙂 Mohla to byt anabaze klidne i na dele.
A jak vam jde papani nyni?

Dneska nas pediatra pochvalila, jak hezky pribirame, Brajik pribral za tyden 300 g a Tobik 200 g.

V noci to bylo zase na palici. Nejdrive odpoledne mel Brajik dlouhou koliku. V noci jsem spala zase kumulovane jen 2 hod., koliku mel tentokrat Tobik. Sla jsem spat v pul 4 a v pul 5 uz vriskal Tobik. Uklidnovala jsem ho hodinu, pak jsem ho nakrmila a pak brachu. A jelikoz uz bylo pul 7, tak jsem nesla spat, protoze jsme v pul 9 jeli k dr. A po prijezdu se oba zase stridaji ve vriskani nebo nespani.
Brajik vriskal silene hlasite od plic, az mam strach, zda je to jen kolika. Mudra nam rikala, abychom se meli na pozoru, kdyby je bolelo brisko vice, ze to nemusi byt jen kolika. Takze me zrejme trochu vystrasila, ale je fakt, ze Brajik od vcerejska bud vriska nebo neklidne spi a jeste si ublinkava. V nejhorsim mame nemocnici Motol s pohotovosti blizko.

lita
22. dub 2010

Holky, jak jdou podat Laktobacilky pri kojeni? Asi jenom do flasticky s odstrikanym mlekem, ze.
A jak casto se ty laktobacosi podavaji - s kazdym jidlem nebo treba jen jednou denne?
Zabiraji na koliky nebo je to spise jen na usnadneni kakani pri zacpach?

lita
22. dub 2010

J.cien - tak to je super, uz vis termin porodu a muzes se tesit a ofiko strihat spravne namereny metr 😀 Sice se ta streda asi ted zda v nedohlednu, jak te cele telo boli, ale pockej, jak to utece a ty budes lezet na sale a cekat na vykouknuti hlavicek zpoza plenty pri sekci 🙂

lita
22. dub 2010

Jak tu psala Salu o tech slevovych kuponech na Babysense, tak ja mam take jeden, ktery jsem dostala v kufriku s vecmi pro tehule. Posila se to nekam do Brna a vyjde to na cca 1.900 Kc, musel bych dohledat. Kdo byste mel zajem, dejte vedet, mam jeden kupon a klidne vam ho poslu, my uz ho neupotrebime, spinkame s Nanny 🙂

lita
22. dub 2010

Zkouseli jsme tygrikovat, bud takto nebo drzet hlavicku v druhe dlani. Zkouseli jsme nekolikrat na oba kluky a ani jeden si v teto poloze neodkrkli. Delame neco spatne?
Ale je to efektni podivana 🙂

j.cien
22. dub 2010

Litusko,ja jsem asi posledni,kdo ti muze radit s "tygrikem"...ale mam zrovna v ruce knizku o manipulaci s mimi a je tam foto "tygrika" a vypada to jinak...hlavicka lezi na lokti a dlani drzis pod zadeckem obe nohy,takze je to brisko na pohled vice ohle...
zkusim ti tu dat foto..ale nevim,mam na to jen vebcameru...moment..

lita
22. dub 2010

A tady je par fotek zachumlanych kluku z nasi prvni jizdy Bumbrlikem 🙂
Vcetne nepostradatelneho sacku na psi hovinka 😀
Taska Emitex - myslim, ze jedina taska s uchem na dvojceci kocar, hezky prostorna a pristupna, spokojenost.

lita
22. dub 2010

J.cien - co vsechno po PC a netu nejde, vid 🙂
Ja prave videla tuto polohu na foto od Sarri (myslim) http://www.horolezci.cz/maruska/article/13/polo...
Ale je pravda, ze jsem pak videla ta foto s hlavickou u lokte a tu jsem nezkousela, ze bych tomu jeste dala sanci 😉

Jen pekne piluj knihu, za par dni se ti to hodi! Ale vez, ze se priroda i hormony u tebe postaraji o to, ze po par dnech budes prirozene drzet holcicky v ruznych polohach a manzel nebude schopny to napodobit, aniz by je lamal do nejprkennejsich poloh 😀

lita
22. dub 2010

Musim letet, kluci uz tam zase vriskaji a to nejsou ani 3 hodiny po jidle ...

j.cien
22. dub 2010

Litusko asi ti to nebude k nicemu...ale lip mi to nejde nafotit...jsem pako na techiku..a cele ni to kleklo... 😀

hanula83
22. dub 2010

Litu, kluci jsou naprosto úžasní a v kočárku jim to moc sluší 🙂

j.cien
22. dub 2010

Taky se pridavam k Hanulce-foto z kocarkovani je uzasne,klukum Bumbrlik naramne slusi 😵 !

A holky vsem moc dekuji za podporu do me cilove rovinky 😵 😵 😵 snad vydrzim a nezacne to samo driv... 😉

hanula83
22. dub 2010

Tak první fotka je pro Zuzku, ona bude vědět 🙂)... Druhá fotka jak jsme objevili kouzlo další klokanky, holky jsou v nich jako opařené 🙂 a kolikrát dopadnou i takhle... Třetí fotka - Elenka už pije sama 🙂, jen sem tam ji to někdy musím přidržet... A poslední tři fotky náušnice 🙂

j.cien
22. dub 2010

Hanuli nausnicky jsou na holkach prekrasne!!!

zdepros
22. dub 2010

Ahoj holky,
Lito krásný fotky z kočárkování 🙂 , A ty klukům dáváš nějaký kapičky nebo něco?, my máme taky problém s bříškem, dneska jsem koupila laktobacilky baby tak to zkusím, probiotický kapky nepomáhaj, už je berem 10 dní a pořád se Kubík kroutí a pláče ☹
Hanula, krásný princezny 🙂

J.cien, toto uteklo, za chvilku máš holččičky u sebe 🙂

hanula83
22. dub 2010

J.Cien, děkujem 🙂... no jsou to jen ty nastřelovací, budou je mít nějakou dobu a za čas koupíme ty z bílého zlata 😉... Tebe to co nevidět taky čeká 😉)... no pravda je, že to byl řev...

Zdepros, díky 🙂... s těma laktobacílkama má zkušenost Kocule, prý jsou k nezaplacení a ideální pro dětské bříško i jako prevence 🙂

zuzka72
22. dub 2010

Hani-ty jo, vy už tak sami držíte flašu? Klokanka super, možná bych jen víc utáhla kšíry
Lita nám taky nepomáhal ani tygřík, až asi tak dva týdny zpět konečně brkáme, jako chlapi. 😀
Irmi a to mu tu kaši děláš podle návodu, nebo v jakém poměru. Já včera taky dala klukům večer do pití malinkou lžičku rýžové kaše Hipp, jsou pořád strašně hladní. ☹

monika03
22. dub 2010

Holky hezké fotečky jste dodaly!!! Chlapečci v kočárku spokojení a holčičky- no prostě fešandy!!! 😉

zdepros
22. dub 2010

Zuzko a jak to dopadlo s kaší, ti naši se pořád v noci budí, někdy udělaj rekord 4 hoďky, ale většinou po třech, a maj hlad

betina
22. dub 2010

Jééé Liti, to je přesně ten kočárek, co bych chtěla i ta barevná kombinace pro kluky, vypadá to moc pěkně 😀 a kluci jakbysmet 😀

hanula83
22. dub 2010

Zuzi, jo jo, před dvěma dny Elenka si ji tak začala přidržovat. Myslela jsem, že je to tak náhodně, jako vždy, no a ona to od té doby dělá u každého krmení... tak jí v tom nebráním 😀 ... a Anička taky, ale ta spíš chápe, jak je pohodlné když se nechá od někoho napájet 🙂...

hanula83
22. dub 2010

Moni, díky 🙂

kocule
22. dub 2010

Já dneska asi odpadnu. 😀 😀 Celý den jsem Adu srážela tu horečku, je jak kamínka. ☹ Pomohly až nurofen čípky, spadlo to dolů a teď zase 38st. Jinak krásně baští, hraje si, je v pohodě, až na tu horečku. ☹ ☹ Bavila jsem se s mamkou, průser by byl, kdyby byla apatická, nepapala, ale s tím nemáme problém, ještě nám chybělo. 😀 😀 😀 Docela se děsím, co bude noci. 😝

Hani, naušničky máte krásné. Docela si to dovedu představit, broučci maličcí. ☹ Pak nám hoď foto těch z bílýho zlata. 😉

Lito, vy jste fešáci. 😀 😀 😀

J.Cien, drž se. Přece to nechceš panu doktorovi pokazit a rodit dřív, taková troufalost! 😀 😀 😀

j.cien
22. dub 2010

Kocu,bobek mala....snad uz ji to klesne a noc uz bude klidnejsi 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru