Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

luciferka29
13. lis 2011

@zvalentova taky se mě dorjan docela líbí aj ho měli dokonce v obchodě tak jsem ho viděla maživo 🙂 , docela vevnitř velký ale měl by projít 80 dveřma

mrkvicka28
13. lis 2011

@luciferka29 holky já teda némam vlastní zkušenost ,ale na jíném dvojčatovém webu si holky stěžovaly že prý dorjan jako sporták děs,strašně úzký sedačkya kupovaly nový sporták aby daly děti do fusaku na zimu.

maruja
14. lis 2011

@mrkvicka28 a jaký kočárek bys po zkušenostech chtěla ty, když bys mohla vybírat

mrkvicka28
14. lis 2011

@maruja my máme peg perego triplette sw a je fakt super takže kdybych měla dvojčata šla bych do peg perego duete sw kočárek se dá ovládat jednou rukou korbičky si otočíš podle potřeby jak chceč a vejde se všude i do 70cm dveří. Boudičky jsou sundavací (supr v létě,a když je zima jdou uplně supr zaklopit.

maruja
14. lis 2011

@mrkvicka28 díky za typ

zvalentova
14. lis 2011

@mrkvicka28 Peg je super, jen trošku v jiné cenové hladině ☹

maruja
14. lis 2011

@zvalentova ale na bazaru by to nemuselo být taková hrůza. Jen nemůžu najít jak to vypadá s hlubokýma korbama 😢

zvalentova
14. lis 2011

@maruja to doufám, ale zatím co jsem projížděla weby, je nabídka žalostná, pro mě je třeba zhola zbytečné jet kamsi do Jablůnkova jen abych ušetřila pár korun, když doprava bude šílená. 😒

allynka
14. lis 2011

@mrkvicka28 taky jsem na něj koukala - a nevadí, že nemá otáčecí přední kolečka? Je dobře ovladatelný a lehký? Opravdu jdou sedačky obě až do lehu? Ale autosedačky jdou na něj pouze PP ☹ achjo, holky na jiný diskuzi mi moc rozmlouvaly iCandy... tak teď nevím...

zvalentova
14. lis 2011

@allynka taky jsem z toho zmatená, počkám na leden a osobní zkušenost, pak snad padne definitivní rozhodnutí.

Včera jsme také řešili postýlku, v rozměru který chceme, jich víc jak 5 ks na výběr není, tak to bude snadné 😎

maruja
14. lis 2011

@zvalentova tak to máš pravdu nepojedu přes půl republiky. I proto zatím vyhráva EW těch je nejvíc a docela v dojezdu
@allynka otočný kola má, tím volantem. Mě jen děsí že jsou za sebou ado jedný hluboký není skoro vidět tak do toho asi nepůjd. Taky počkám až uvidím kočárky naživo

mrkvicka28
14. lis 2011

@allynka on má natáčecí celo přední nápravo (obě kolečeka zároven) takže fakt v pohodě. Mě se ten
I candy nelíbí až buou prcci batolata tak ten zadní nicneuvidí.

allynka
14. lis 2011

@zvalentova notak to buď klidná, v rozměru, který potřebujeme my (délka 100 cm) není postýlka žádná 😀 budeme muset nechat vyrobit na míru...

hele a co tento kočárek? http://mountainbuggy.com/en/buggies/double/duet vypadá dobře, řekla bych, jediný, co vidím ne ideální, je to, že nejsou samostatně nastavitelný opěrky na nožičky, ale jinak ta šířka mi přijde super. A nebo tento: se mi zamlouvá: http://www.malvik.cz/Kocarky/kocarky-pro-dvojca... Oba vypadají docela úzké na to, že jsou vedle sebe...

maruja
14. lis 2011

@allynka ten TFK je naše dvojka 😀

zvalentova
14. lis 2011

@allynka my vezmeme 140*70, to by jim mohlo na nějaká čas vydržet 😀

maruja
14. lis 2011

@allynka tak jsem koukala na ten buggy a není špatnej ovšem cena taky dobrá 🙄

mrkvicka28
14. lis 2011

@allynka právě má 65cm nevímjak tam napresuješ děti v zimě

allynka
14. lis 2011

@zvalentova tak to máte dobrý 😉 nám se do ložnice vedle mojí postele vejdou jen ty stovkový za sebou... ty nám asi dlouho nevydržej, ale co se dá dělat, ložnici nenafouknu a dávat jedno vedle postele a jedno k nohám se mi moc nechce...

@maruja jojo, cena je "výborná"...

@mrkvicka28 no taky se mi to zdá úzký, ale na tom videu mi ta miminka nepřipadají nijak napresovaná, tak nevím... chtělo by to vidět naživo... už jsem se ptala v Malvíkovi, kde mají tu širší verzi DUO (73cm), tak říkali, že ho poptají u výrobce

zvalentova
14. lis 2011

@allynka já je právě vůbec nedám do ložnice, tam se nevejde ani jedno 😀

allynka
14. lis 2011

@zvalentova aha 😀

maruja
14. lis 2011

my budem muset šoupnout naší postel ke stěně a pak se tam snad vejdou a my budem do postele skákat šipku 😀

allynka
14. lis 2011

tak my musíme "jenom" vyhodit noční stolek (teda doufám, že jen jeden = ten mého muže 😀 )

maruja
14. lis 2011

@allynka tak my to budem muset ještě pořádně změřit a vyzkoušet no doufám že se tam vejdem 😉

monny89
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
veronika.m
14. lis 2011

Ahoj holky, vy jste kecalky 😀
Taky zrovna řeším postýlku a už sem si vybrala i objednala od jedný paní z dvojčákovýho serveru za super cenu. Matrace koupím nový takže sem spokojená. My je dáme už normálka do dětskýho pokojíku, myslela sem že si je nechám chvilku co budou v jedný postýlce v ložnice, ale pak sem si řekla a co... .Budou v pokojíku a hotovo. Máme to teď jako pokoj pro hosty tak je tam velká 1,5 lůžková postel tak alespoň tam budeme spolu spinkat. A manža s Lili v ložnici, ona k nám tak okolo 6 chodí spinkat. Takže tak. Konec manželskému životu 😀

A ty kočárky, já mám jasno, easywalker sem viděla naživo několikrát a je pro mě příšernej, i ovladatelnost, stříšky atd... Nic moc. To ten dorjan mi přijde lepší. A že děti v něm nebudou navěky? To vám fakt nemusí vadit já v roce koupím golfáče to bude na jaro a kočár půjde do světa. Fakt holky... 😉

@allynka dala sem si inzerát na dvojčákovej veb jestli někdo neprodává iCandy a ozvala se mi jedna paní co žije v UK a je mi schopná sehnat a dovézt sice jetej ale super zachovalej kočárek za super peníze, jediný co že si musíš pro něj pak dojet do Trutnova ale to je 100km což není konec světa. Takže tak. Kdybys chtěla pošlu ti na ní email a můžete se taky domluvit.

zvalentova
15. lis 2011

holky, co si myslíte o spešl kurzech pro matky vícerčat? Např. server dvojcata.cz takové pořádá.

ladybugie
15. lis 2011

ahojky holky, nestíhám dočítat 🙂
ad kočárek Peg-Perego - měla jsem ho na dceru jako mono kočárek a byla jsem strašně spokojená. Značka jako taková je dost kvalitní. byl už z druhé ruky, ale jako nový. Loučím se s ním jen s velmi těžkým srdcem. Do kočárku pro dvojčata téhle značky bych nešla, protože bych neviděla na novorozence.

ad postýlka - mám dvě 120*60, jednu vedle sebe u postele (nechám tam kluky tak do 3 až 4 měsíců spolu), pak jde druhej do nohou postele. Tam měla původně postýlku dcera. Tu jsme převedli na velkou postel do velké postele, hned jak jsme našli dvě čárky 🙂 U nás by postýlka 140*70 ani nenašla uplatnění. Malá mi v ní po roce ani sama nechtěla být, takže bychom tu velikost ani nevyužili.

ad kurzy - byla jsem s dcerou na předporodním kurzu a z osmi lekcí se mi vyplatili tak 2, kdy se řešil porod a kojení. Ale stejnak jsem dostala ty samé info jako na netu a od zkušených matek a v reálu to bylo nakonec všechno zase jinak 😀 A kurzy pro matky vícečat? Na to bych nešla. Stačí jedna šikovná knížka a rozhovor se zkušenou maminkou a je to 😀 A nebo s takovými jedubabami jako jsou u nás na vsi. Jsme tu jediný dvojčátka a ty jejich kecy, že to nezvládnu, jak děti budou dřít bídu atd 🙂 Fakt vzpruha

maruja
15. lis 2011

ahoj, ja už doma jedno dítě mam tak vím, že ze začátku to bude masakr i bez kurzu. S malou to bylo dost náročný a teď budou dvě 😕 mam kamarádku která má dvojčata tak ta snad poradí když bude nejhůř, ale myslím že na to přijde každý sám

allynka
15. lis 2011

@veronika.m tak mně ten iCandy holky-maminy rozmluvily... takže teď máme favorita: http://mountainbuggy.com/en/buggies/double/duet, akorát že není v ČR k vidění, ale řeším to.

@zvalentova ty kurzy mi zas tak hloupý nepřipadají, třeba jak udělat, aby dvojčátka ve stejný čas usínala (o tom je napsaná celá knížka!), jak to všechno zvládat - krmení, co dělat, když obě pláčou naráz... myslím si, že to nemusí být tak úplně k ničemu... nevím jak vy, kdož ještě nemáte děti, ale já jsem z toho docela vyjukaná, jak to budu zvládat, tak třeba by mi to aspoň trochu dodalo klid...

No a my byli dneska na NT screeningu v Gennetu - a máme radost, všechno je v pořádku, nosní kůstky jsou vidět a projasnění je v limitu. Mimča mají prý všechno, co mají mít, a jsou velká skoro 7 cm od hlavičky po zadeček 🙂 Mimi B je chlapeček - tu jeho obrovskou výbavu jsem uviděla sama i bez brejlí ještě před tím, než nám to řekla doktorka 😀 Mimi A je buď holčička nebo stydlivej chlapeček nebo chlapeček s mrňavým pindíkem 😀 Každopádně bych si přála, aby mimi A byla holčička, ale vím, že to stejně neovlivním, tak se radši připravím na dva chlapečky 😉

Jo a dobrá zpráva je, že už mám zařízenou registraci do Podolí, tak se mi ulevilo, že to mám z krku, teď ještě vybrat doktora.

maruja
15. lis 2011

@allynka tak gratuluju k dobrým zprávám z NT screeningu. Kurz je určitě v pohodě ale pak ta realita. Tu pak stejně vyřešíš tak nějak intuitivně protože každé dítě je jiné. A teď jsem ještě četla že některý vůbec nedoporučujou v noci synchronizovat. To si nevybereš. Ale každý se rozhodne jak chce 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru