Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

karina1
5. dub 2012

@lenny2 ahoj lenny a miminka mas v jednej postylke? ja som prave zvazovala snuza halo - za plinku, aby mohli byt dvojky v jednej postylke - aspon zo zaciatku - vraj su tak kludnejsie, lebo su z delohy zvyknute na seba..

lenny2
5. dub 2012

@karina1
Ahoj, spolu v jedné postýlce si to neumím představit, jsou každý zvlášť. Nemyslím si, že by takhle malincí vnímali přítomnost toho druhého, naopak, když jsem je zkoušela dát dohromady, tak se vzájemně budí a škrábou se, bouchají do sebe a jsou mnohem méně klidnější. Teprve teďka, když už jsou dvouměsíční, tak začínám mít pocit, že na sebe koukají a uvědomují si jeden druhého......takže jsou spolu přes den naproti sobě v křesílkách, nebo na hrací dece, ale na spánek jim nechávám klid.
Takže za sebe mužů říct, že postýlky rozhodně dvě 😉

zvalentova
6. dub 2012

@karina1 ahojky, také jsem zvolila variantu dvou postýlek a tedy dvou monitorů. Druhou bychom sháněli stejně obratem, tak proč ne rovnou. Někde jsem i četla, že je to pro ně lepší být každý ve svém.

zvalentova
6. dub 2012

Ráno jsem byla na předoperačním vyšetření. Obvoďačka mi doporučila okamžitě porodit a na nic nečekat. Za týden se mi všechny hodnoty zhoršily, moje subjektivní pocity jsou také nijaké. Teď jen aby to pochopili v porodnici, už to opravdu nezvládám 😖

luciferka29
6. dub 2012

@zvalentova ahojky, mě doktorka řekla že mě víc jak do 36tt nenechají, že jsou potom velké rizika pro děti i mámu

zvalentova
6. dub 2012

@luciferka29 tak já jsem v pondělí už 37tt, nevím na co čekají.

luciferka29
6. dub 2012

@zvalentova já mám naštěstí jednovaječné tak se asi bojí víc jak u tebe

luciferka29
6. dub 2012

@zvalentova být tebou tak bych se domluvila s tvým doktorem at tě pošle do nemocnice, a to tě musí vzít, já jsem to tak měla u malé

karina1
6. dub 2012

@lenny2 @zvalentova postýlky budem kupovat urco hned 2 - len som myslela, ze 1 by som nechala v loznici a 2. by som dala do obyváku (aby tam mohli byt babule cez den). Budem objednavat tie vacsie postylky 140x70 (daju sa z nich potom urobit klasicke postele a dieta tam moze byt do 5-6r.). V tych lehatkach / křesílkách by vraj deti nemali do nejakej doby byt - vraj to nie je dobre na zada - maju lezat na uplne rovnej ploche = v postylke.. :-/ uz z toho zacinam byt fakt zmatena, pri kazdej veci co kupujem 5 roznych nazorov co je dobre a co nie, no aby sa v tom potom niekto vyznal.. ;)) Monitory na plienku sa mi zdaju byt sikovnejsie z dovodu, ze ich prenasam rovno s dietatom, tj. ci bude spat v loznici, ci v obyvaku cez den al. v kocarku - stale to maju pri sebe..
@zvalentova - jee, to drzim prsty nech ti to dobre klapne..

maruja
6. dub 2012

@zvalentova @luciferka29 jednovaječná se nechávají do toho 36tt a dvojvaječná do 38tt tak já počítám ten 38tt i když už teď toho mám někdy plný zuby a co ještě ve 36 😀

Zuzko doufám, že tě nenechaj dlouho trápit 😉

rychetkami
6. dub 2012

@zvalentova no to jsou rasové 😠 nechápu... Apolinář je fakt divná instituce, na kámošce se vyřádili podobně, ale dopadlo to parádně a už je doma s mimčem. hodně štěstí, myslím na vás... a co jména, už?

lenny2
6. dub 2012

@zvalentova
Zuzi, tak nakonec jdeš císařem???

lenny2
6. dub 2012

@karina1
Uvidíš, že při krmení budeš šťastná, že křesílka máš 🙂)) Nedám na ně dopustit 😉

maruja
6. dub 2012

@lenny2 no já doufám, že budu kojit 😔

zvalentova
6. dub 2012

@lenny2 zatím vím, že nic nevím. 😀

zvalentova
6. dub 2012

@rychetkami jména už asi jo, večer vyplním papíry abych byla komplet připravená 🙂

lenny2
6. dub 2012

@maruja
Jj, taky jsem si to tak malovala, ale vydrželo nám to asi 14 dní 🙂

zvalentova
6. dub 2012

@maruja mám toho už plný kecky, den ode dne je mi subjektivně hůř. A to neřeším vysoký tlak a další.
Každé ráno si říkám, co všechno ženské tělo vydrží, klouby mám asi z titanu a kůži gumovou. Modlím se za středeční kontrolu u doktora 😀

lenny2
6. dub 2012

@zvalentova
Zuzi, vydrž, odměna bude sladká! Plně s tebou soucítím, já ke konci už brečela ať je už vyndaj 🙂))
Já dneska byla na kontrole po 6ti nedělí - krásnej pocit sedět tam bez pupku 🙂))) Hrozně to letí, dětem už budou 2 měsíce!!!! Proto užívej každou minutu 😉

tehulka12
6. dub 2012

@zvalentova Olmlouvam se,ze sem lezu.Ja cekam jen jedno,cetla jsem si tu vasi diskuzi jen pro zajimavost.
Jestli ti je blbe a mas ty vysledky spatny,tak s tim radeji nekam zajed.Moje kamaradka taky mela rodit u Apolinare miminko konec panevni a prehazovali si ji jak horkej brambor.Me z toho lezly oci z dulku.Nez ji ten cisarsky rez naplanovali,tak uz prenasela,mezitim ji honili kazdy den na kontrolu a pokazdy ji rekli,ze dalsi den uz to rozseknou.Ja pracuju v nemocnici,teda jinde,tak uz jsem byla vic nervozni nez ona.Nnakonec jsem ji to domluvila u nas.Ja byt tebou,jestli ti je teda blbe a ty vysledky nejsou dobte,tak se na Apolinare vykaslu a jedu nekam mimo Prahu.Oni uz jsou miminka dost velka,aby to bylo uz bez problemu.Jestli se to fa ale prezit,tak oni ai cekaji na ten 38tyden,az budou donosena.Minimalne bych dosla ty vysledky nekam ukazat.Nevim teda co ti vyslo spatne,ale treba jaterni testy nebo ledvinne funkce neni zase takova sranda.Ja jsem ale zdravotnik,tak mekdy vidim travu rust.Jeste jednou se omlouvam za vyruseni.Ja jen kdyz slysim Apolinar a cisarsky rez,tak se mi otevre kudla v kapse.Jeste jnou se omlouvam.

maruja
6. dub 2012

@zvalentova myslím na tebe, vydrž. Halavně ať jste všichni v pořádku 😉

jana321969
8. dub 2012

ahoj holky ttyden jsem tady nebyla omlouvam se byla jsem si na tyden polozet v ne mocnici na kapacky na magnezko obcas me pobolival podbrisek prave, ted me po tydnu pustily a mam to v tabletach. tak snad bude vse ok a jeste 14 dni a mame jet do teho Brna, na pokoji semnou lezela holky co az v desatem tydnu zjistila ze ceka dvojcata nejak se ji to tam rozmnozilo 🙂 , holky nektere to mate tady za pár uz bych je taky chtela mit doma. 🙂

ostrava8
9. dub 2012

@jana321969 ahoj je tak to me mrzí, snad už je vše v pořádku.... co miminka prospívají? Jinak to magnesium bereme snad všechny, á beru 6 tablet denně, ale prý se může brát max do 36 tt, tak mi to za chvíli zase seberou 😀

Jinak holky krásné Velikonoce všem...

ostrava8
10. dub 2012

Holky kde jste všechny ? to jste už porodily ?? ?

sariky
10. dub 2012

@ostrava8 me uz dr v porodnici rekla, ze mam magnezko vysadit. tak se desim kreci...

mrkvicka28
10. dub 2012

@sariky krvácení se neboj to je kvůli kontrakcím né kvůli krvacení a vy sadit už ho máš aby se děloha začala připravovat na porod. Už to máš za pár,neboj vše zvládnete..

veronika.m
10. dub 2012

Ahoj holky, tak v pátek 13 se nám snad narodí ty dva rošťáci. Jdu ráno na příjem tak sem zvědavá. Kluci mají cca 2800g a 38tt tak si myslím že to snad bude v pořádku. Taky sem se stavila za Zuzkou a má Kubíka a Kačenku. 😀

lenny2
10. dub 2012

@veronika.m
Veru, myslím na tebe a držím palce!!!!!

ostrava8
10. dub 2012

@veronika.m Ahoj tak jsis přece jen vybojovala to datum 13 tého ) Určitě bude pro vás všechny štastné ... přeji hodně štěstí a "pohodový porod ". já si říkala ,že Z. se už dlouho neukázala ... velká gratulace ...
Holky pak se ozvěte ... jinak krásné váhy 🙂

maruja
11. dub 2012

@veronika.m tak Veru hodně štěstí a ať ten pátek vyjde 😉 Zuzku pozdravujeme a blahopřejem 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru