Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
5. bře 2010

No jsem zdechlá-teď to vidím, visí mi kůže i na nohách, asi šlo vše dětem, jen mám ještě břicho, prý to po císaři je, než se zavine děloha a vypustí vzduch, jsem, jako v pátym měsíci, jsem se ptala doktorů jestli tam nezapoměli ještě jedno mimčo. 🙂

hanula83
5. bře 2010

Zuzi, já to teda nezkoušela, ale to kojení v leže je na zádech a děti si ti lehnou na prsa a jsou na bříšku... No zdá se mi to hooodně krkolomné... A nechalas kila v porodce? Já po porodu měla míň kilo než před těhotenstvím, no a nabrala až po šestinedělí 😝. Ale jak jsem psala, nejsem žádná trasořitka, tak to bude tím.

hancas
5. bře 2010

jj o té vodě říkali v tn,to je mazec to aby čověk opravdu už nic nekupoval vše je zvadný je to smutný ☹

hanula83
5. bře 2010

Já to taky viděla v telce, ty koj. vody... My jsme je zrovna kupovali nedávno ty pětilitrové. Všechny už jsou spotřebované, ale flašky si manža nechal. A byla jsem se podívat a na jedněch bylo do 27. 7. a na druhých do 11. 7., tak snad to nebudou ty špatny...

hanula83
5. bře 2010

Hani, mám dotaz, kdy Kubíček měl ty rotaviry? Myslím v kolika měsících? Já uvažuju o tom očkování, ale stále nevím... Jinak máš moc hezká a milá kuřátka 🙂

yorinkay
5. bře 2010

Zuzko gratuluji, zvládli jste to nádherně!

hancas
5. bře 2010

hanulíku---bylo mu tehdá asii cca 5 měsíců,jj a to očkování se musí do určité doby myslím .já uvažuji o očkování proti klíštatům co vy na to??nechali jste očkovat děti nebo nevíte od kolika let to je dovoleno??děkuji za pochvalu jsou to zlatíčka i když ted trochu čertí čím starší tím horší 😀

hancas
5. bře 2010

Dále bych ráda předala pozvánku na prodej nových věcí - dovoz z Anglie - prodej I DVOJČATOVSKÝCH VĚCÍ proběhne v MC heřmánek 18.3.2010 od 9 do 12 hodin!! Součástí prodejní akce je i svačinka ze zdravé výživy!

Na této prodejní akci bude přítomná i Adriana Fromelová, která zboží v UK nakupuje a posílá do ČR, takže bude možné se přímo na místě s ní domuvit, co přesně potřebujete, aby vám v UK koupila a poslala (pokud ale dodané zboží nesedí nebo nelíbí, nemusí se odebrat - výhodou je že zboží pošle své mamince do Zdravé výživy na Kosmonautů u nádraží - budova PVT - a pokud z objednaných oblečků něco není dle představ, nemusíte si to koupit - a maminka to pak prodává přímo ve zdravé výživě 🙂
Doufám, že je to srozumitelné - důležité je, že se s Adrianou můžete osobně domluvit na požadvacích a spolupráci!

hancas
5. bře 2010

!!!!!! BURZA PRO DVOJČATA !!!!!!

PÁTEK 23.4.2010 od 9:00 do 12:00 v MC Heřmánek

….dětské oblečení, obuv, sportovní potřeby, vozítka, hračky a další vybavení pro miminka, batolata, předškoláky i školáky……

kankovka
5. bře 2010

Zuzko, taky moc gratuluju ke krásným hošíčkům! 🙂

Moje zkušenost: Mám 2 kojící podprsenky zn Anita, sice trochu dražší, ale super! Pohodlné, netlačí a vůbec nic nedeformují! Musím nosit ve dne v noci, protože mi mlíko samovolně vytéká už hodinu po kojení. Takže musím používat i ty vložky do podprdy. Po kojení je hned nedávám, aby prsa "dýchaly", ale tak za hoďku už musím. No nevím, třeba je to tím, že mám prsa poměrně malá. I když teď si jejich velikost pochvaluju. Spíš se bojím toho, že až přestanu kojit, budou z nich zase " nulky". Ach jo. ☹
Jinak kojím obě mimča současně " na fotbalisty" a jedině s kojícím polštářem na gauči. Beru si k tomu ještě dalších pár malých polštářků, kterými si ten koj. polštář ještě zepředu a ze stran podložím, protože mám prsa celkem vysoko. No, asi máme každá zkušenost jinou. Těžko poradit, každému vyhovuje něco jiného. 😉

hanula83
5. bře 2010

Hani, někdo tvrdí, že rotaviry se očkují do 16 týdne a někdo že do 20 týdne, tak nevím... My budem mít 4 měsíce. Ale i tak na to asi kašlu... ale určitě se bojím, aby to nechytly...

Hani a kde je MC Heřmánek? A jaké má paní asi ceny?

hancas
5. bře 2010

haníku..heřmánek je v olomouci holici,vůbec nevím jaké má ceny bude tam poprvé takže fakt nevím.

hanula83
5. bře 2010

Aha... no já sice vím, kde je Holice, ale je to trošku široký pojem... Možná tam budem mít cestu, tak bych koukla, ale nevím to jistě. Teď spíš plánujem ze dne na den.

hancas
5. bře 2010

já kdybych měla tu možnost očkovat proti rotavirům šla bych do toho škoda že už jsme velcí a nejde to ☹ nechala jsem i prevenar a jsem klidnější 🙂

hanula83
5. bře 2010

Tak Prevenar už máme první dávku za sebou... ty rotaviry nevím. Moje doktorka tvrdí, že to za to nestojí, že holky už mají za sebou období, kdy se to nejvíc vyskytuje... a asi teda je i pozdě na to.

hancas
5. bře 2010

aha tak to jo nevím opravdu jen jsem slyšela že rotaviry můžou chytnout i v 5 letech ☹ tak jěště klárinka a máme to za sebou 🙂

janka313
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zlatovlaaska
5. bře 2010

ahoj kočky 😉

tak mám u sebe výsledky předoperačního a v pondělí se dozvím, kdy nastupuju.

zuzko, jsi dobrá 😉 a děkuji za popis. jsem zvědavá, jestli to pro mě taky bude dovolená, tak schválně pak napíšu, jestli máme stejný vkus 😀

už nevím, co dělat, prckové se kroutí a já s nima. nejvíc mi vadí, jak mě kůže pod prsama - takový jakoby 8-micentometrový pruh - brní, svědí a píchá mi v tom... nic mi na to v porodce neřekli..

no nic, musím to vydržet. teď mi došlo, že mám před sebou pravděpotobně poslední bezdětný víkend 😵 a místo diskošky ležím doma s oteklýma hnátkama... dneska je viděla kámoška a byla úplně hotová, že to prý v životě neviděla, tak uvažuju, jestli si je na památku nevyblejsknu 🙄

zlatovlaaska
5. bře 2010

tak se zase loučím, doufám, že s prckama zase budu stíhat, protože bych nerada sem akorát napsala, že nestíhám... jako teď píšu, že se tady kroutím... tak papa a pěkný víkend 😝

yorinkay
6. bře 2010

Taky mám podprsenku Anitu, největší velikost, nedovedu si předtstavit, že bych chodila bez. A kojící podprsenky nabízejí na stránkách specializujících se na výrobky na kojení (medela), tak asi na nich nic špatného nebude. Asi to byl nějaký nepovedený kousek ve špatné velikosti.

zuzka72
6. bře 2010

yori-prý i super značka, ale tohoto tvaru je nevyhovující a je to jen propagační tah-dle té poradkyně, ale to je každého věc co bude nosit. mě ty sportovní navíc i vyhovují. 😀
Zlati-tak pak hned popis.
Hanula- Holice.....Lola NováčekHospoda u ŽIDA (moc dobrej podnik a výborny uzeny kosti no a tam je ten Heřmánek v té ulici

zlatovlaaska
6. bře 2010

ahoj ve spolek 😉

zuzko, možná na tebe ještě pár věcí vychrlím, jestli teda neva... mám totiž dotaz. jaký nosíš kalhotky? á jsem si totiž koupila nějaký jednorázový v lékárně 5 kousků, tak snad budou ok. jde o tu jizvu...

lucisa
6. bře 2010

Holky, lezu vám sem jen ze zvědavosti, ale zaujala mě diskuse ohledně rotavirů.....

hancas, to že měl Kubík rotaviry neznamená, že je nemůže chytnout znovu, není to jako neštovice atp. Moje starší dcera chytla poprvé rotavira v nějakých 14 měsících a podruhé loni v květnu, kdy jí bylo 6,5 let! Do 24 hodin po ní to chytla i mladší dcera. Je ale fakt, že když už to jednou dítě chytne, další infekce už nemívá tak silný projev. Starší dcera byla v nemocnici na kapákách 3 dny a mladší 5 dnů.

A co se týče očkování, opravdu se doporučuje (když už to někdo mermomocí chce) co nejdřív, nejpozději snad do roku pro vyšší účinek, ale ani tak není údajně zaručena 100% imunita. Já bych to asi neřešila, očkovacích "bacilků" dostávají děti i tak hodně, a v našich podmínkách a dostupnosti lékařské péče bych se toho nebála.
Je fakt, že to má rychlý průběh, ale pokud je maminka rozumná a vidí, že dítě v jednom kuse zvrací nebo průjmuje, tak většinou už neléčí sama a jde k lékaři nebo na pohotovost, kde jsou schopni dítěti okamžitě pomoci. I kdyby to nakonec nebyly rotaviry, jen nějaká gastroenteritida, lékaři vám nevynadají a dítěti pomůžou, zvlášť když je malé a hrozí rychlá dehydratace.

A přeji zdravá dvojčátka a děti vůbec 😉

zuzka72
6. bře 2010

Zlati-já si koupila v obchodě za 8,- takovy vysoky-babkovsky-jinak otřesny, ale doktor mě pochválil a všem co jsme byly na vyšetřovně dával příkladem. Mají je i u ťamanů a co pamatuji tak si je kupovala moje babička a máti si je kupuje taky-takže asi stárnu. 😀 Jinak teď doma už nosím normální nízké tanga, jizva nebolí, takže už cokoliv, jen rifle jsem ještě neodzkoušela, bojím se, aby ta jizva v nich se nerozjela, přece je to jenom tvrdý materiál. No, ale dnes testnu. A co vím tak holka od vedle z pokoje měla ty jednorázovy a nadávala na to, jak jí dorůstali chlupy a lezli tím ven tak to táhlo a bylo nepříjemny-říkala.
Klidně se ptej. 😉

zuzka72
6. bře 2010

A tady jsou trochu vidět ty kalhotky.
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

zlatovlaaska
6. bře 2010

zuzko, díky 😉 no jsem na to zvědavá 😀 hele a to jsi se holila sama nebo jsi to nechala na nich? blbej dotaz, co? 😀 já koupila tyhle, tak uvidím, pak jsem ještě pořídila v dmku, ale to byly asi vyhozený prachy, uvidím.

http://www.luxusnikalhotky.info/jednorazove-kal...

kdybych měla z nich mít nerva, tak pošlu mámu pro kaťata 😀

zuzka72
6. bře 2010

zlati-sama holila a pěkně se mi to i zanítilo, ale prej to tak mají všechny, já to totiž jen škubu depilátorem i s kořínky a musela jsem to vzít žiletkou a to kůže protestovala. 😀
Info:stoupla jsem na váhu= -4kg, než před těhu, no vždyť jsem to říkala, že mě ty mrňousci vysáli. 😀 No taky když jsem za těhu přibrala 10,5kg tak se nejde čemu divit. 🙂

hancas
6. bře 2010

zuzíku...jizvičku máš moc pěknou ty jo jsi kočka 😀

j.cien
6. bře 2010

Ahojky 🙂
Zuzi.tak jake jsou prvni noci s prdolkama??? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru