Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

xenie131
17. kvě 2008

simonac: tééda, tak to ste šikulky, že ste tak dlouho vydrželipo hromadě a že jsi rodila normálně, klobouk dolů 😉

rezinka: registrace na MMB je zdarma, jen zadáš jméno a heslo a nějaky ty úděje, nic na tom není, a nic to nestojí, ale co je horší, nebo možná ne, že ty maminy to chcou předm na účet ty peníze, a jak jim přijdou peníze,pošlou balíček, já sem nakupovala skoro vše přes MMB a nestalo by se mi, že by mi balíček nedorazil.

fiallinka
17. kvě 2008

simonac: to jsou nádherné zprávy, blahopřeju 🙂

rezi: přesně jak píše Xenie - na platbě se domluvíš s prodávajícím, jak vám vyhovuje, třeba si pro to můžeš zajít i pěšky, když je to blízko - já už jsem objednala asi 5x, z toho 4x jsem platila předem a vždycky to hned dorazilo, teď to chce paní na dobírku - a poštovné je zbytečně drahé. A mám zamluvené i postýlky, ale ty jsou blízko od nás, pro ty si pojedeme osobně...

dai: já jsem na oranžovou taky ulítlá, klidně by jí na kočáru mohlo být víc 🙂

rezinka
17. kvě 2008

holky diky, to jsem prave chtela vedet, jestli je nutna registrace, kdyz si chci neco z MMB koupit. a to jdou ty penize pokazde primo tomu prodavajicimu? ja jsem si rikala, jestli to nahodou neni tak, ze to nekdo "shranuje" vsechno pod sebou a pak to rozesila (jak penize, tak zbozi). pokud se ty penize vzdycky posilaji naprosto individualne ruznym lidem (kdo zrovna prodava...), tak bych mela docela strach, ze nekdo takhle shrabne penize a pak zbozi neposle 😖 ?!

simonac
17. kvě 2008

rodila jsem přirozeně, ve zlíně nechávají dvojčátka do 37 týdne, v osm mi dali tabletku, v 10 pichli vodu a v jednu byli prci na světě, MArtínek 12.48, Kristýnka 12.56

fiallinka
17. kvě 2008

rezi: ty platby vůbec nezajišťuje mimibazar, ten poskytuje jen prostor pro inzerci, ty se pak dohodneš s prodávajícím, jak mu to zaplatíš (nejčastěji přes internetové bankovnictví dopředu)

- samozřejmě je na tobě, jestli jdeš do toho rizika, že nejdřív pošleš peníze a potom teprve dostaneš věci. Vodítkem jsou komentáře k inzerentovi, ale taky se můžeš domluvit na dobírce (platíš až při převzetí balíčku, ale poštovné je o dost dražší - ale to platíš stejně ty, takže do toho klidně běž) nebo u větších věcí se fakt dá dívat jen po lidech, kteří bydlí někde, kde máš šanci si to osobně vyzvednout (mají to v profilu, odkud jsou) - kočár jsem schválně sháněla jen tam, kam dojedu, totéž teď řeším s postýlkama, protože jsou to dražší věci a chci je vidět osobně předtím, než je koupím

šance, že tě někdo okrade, existuje vždycky, ale myslím, že tady u těch mimistránek, kde prodávají maminy, je fakt malá - ostatně, já si říkám, že pokud přijdu o pár set, moje mínus, dražší věci už se domlouvám jinak...

marrha
17. kvě 2008

Ahoj holky...no co tu čt za krásné zprávičky.....

Simon obrovská gratulace 😵 😵 krásné váhy jste měli 😵

Překvapila js mně,tím,že s eve Zlíně rodí vee 37tt...mě tu nechali až do 40 😠 😠 ,ale klidně bych rodila dřív..ten konec už byl hrozný...

Jinak já na MMB nakupuju a prodávám a můžu říct,že jsem zatím nenarazila na nějakého podvodníka...když mám o něco zájem přečtu si hodnocení....a pokud má kladné tak si od nich objednám...
na první stránce je černá listina,kde jsou napsaní Ti největší podvodníci,tak na to taky koukám...

Teď jsme přes MMB prodala i Spidera a kupovala si ho paní až z Čech,takže šel přes celou republiku...

Podvodnící jsou a budou....a kdo Ti taručí,že v balíčku na dobírku bude zrovna to,co jsis objednala...
Já platím vždycky na účet předem....většina mamin ani na dobírku neposílá...protože si to pak kupující nevyzvednou,jim to přijde zpátky,ale poštovné jim nikdo nevrátí....

lucija
17. kvě 2008

Tak a mám Tě!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀

marrha
17. kvě 2008

Lucijo...Ty jsi špionka 😀 😀 Tady jsi ještě nebyla co? 😀

meleri
18. kvě 2008

ahoj holky,

tak dobre se mi s vama psalo, ale bohuzel uz mezi vas nepatrim. ☹ Vcera na ultrazvuku jsem se dozvedela, ze jedno dvojce je mrtve, takze budu mit jedno miminko.Tedy doufam! Mam ted dost i strach aby se neco nestalo s tim druhym i kdyz je podle vseho zdrave a dokonce jsem uz videla jak hybe nozickama a rucickama, to mi prislo strasne mile.

holky mejte se moc pekne!
ahoj

xenie131
18. kvě 2008

meleri: ahojky, to mě mrzí.... to je to riziko... ale druhej brouček se určitě udrží a budete mít krásné miminko. Přeji pohodové těhu. Oparujte se a držte se, papa

fiallinka
18. kvě 2008

meleri: tak to je mi moc líto, ale ono se to prostě takhle brzo stává - určitě je ti to moc líto, ale aspoň takhle máš před sebou pohodové a klidné těhotenství, žádná velká rizika, mimčo si tvé bříško bude užívat samo - já sama si říkám, že takhle brzo si to příroda zařídí, jak potřebuje - a neboj, s druhým se to určitě nestane, s tím druhým je to u dvojčat běžné, ale jedno určitě vydrží, vždyť jsi ho viděla, jak sebou mlel 🙂

přeju dál hodně štěstí a určitě se tu ukaž!

lucka13
18. kvě 2008

Ahojky holky, všem držím palečky, aby vše vyšlo jak má. Já jsem o dvojčátka přišla ve 22.TT po amniocentéze ☹. Teď mám krásnou zdravou Andrejku. Ale i tak je ve mě stále smutek...přeju všem jen to nej!!!

lucka13
18. kvě 2008

Jinak jsem vás chtěla poprosit o hlas mojí dcerce v soutěži :

http://www.hamanektv.cz/cs/soutezni-videa/157-o...

Děkuji všem za podporu. Lucka

rezinka
18. kvě 2008

meleri tak to je mi taky moc lito ☹ ☹
ale jak uz psaly holky, priroda vi, co dela, asi to tak melo byt, i kdyz to asi ted musi znit pro tebe hrozne. Tak se drz a taky preju hezke a bezproblemove tehulkovani s vasim miminkem !! Pa pa a nekdy se na nas prijd podivat, jo?

rezinka
18. kvě 2008

jinak holky dekuju za rady ohledne MMB, pokud bude videt na pristi kontrole pohlavi alespon jednoho z miminek, tak se na to hned vrhnu 🙂

lucko a to jsi prisla pri amniocenteze o obe dvojcatka?? to muselo byt uplne hrozne ☹ A meli mezi sebou prepazku nebo byla v jednom obalu??

fiallinka
18. kvě 2008

rezi: a ty už se to dozvíš někdy teď, ne?

rezinka
18. kvě 2008

no, jestli se zrovna nebudou schovavat, tak od zitrka za tyden 😵

lucka13
18. kvě 2008

rezinka, byli to jednovaječní kluci a můj doktor mi tvrdil a do těhu průkazu napsal, že jsou dvojjvajrční a tak mě píchli dvakrát a byl to moc velký zásah, takže jsem do tří dnů potratila ☹

jaanja
18. kvě 2008

Ahoj maminky, moc děkuju za milé přivítání, gratuluju moc Simče k porodu a moc mě rmoutí, co píše Meleri, a přeju jí, i miminku, hodně sil a šťastný konec=zdravé miminko s maminkou.
Lucka si chudák musela taky vytrpět své, to je hrozné, když dojde k potratu chybou doktora 😠 Ale Andrejka je moc pěkná holčička 😵

Na mimibazaru jsem teď pořídila asi 10 věcí, všechny přišly. Ty kalhoty mi přišly děsně velké (jedny ze mě zatím v podstatě spadnou 😀 ), ale jak se ukázalo, že to budou dvojčata, tak jsem usoudila, že se do nich "dokulatím". Jak holky přibíráte? Já teď čtu chytrou knihu, a tam píšou, že při dvojčatech cca 17-22kg, ale já zatím myslím nenabrala skoro nic (nemám doma váhu, musím pořídit.)
A kdy jste šli na neschopenku? V knize bylo doporučeno kolem 24. týdne. Já pracuju 4 dny z domova, u počítače, a na 1 den jezdím do Prahy, takže žádná extra velká námaha..

lucka13
18. kvě 2008

Jaanja, dodnes to vidím, bohužel mě vydusili až do konce, nechali mě potratit do záchoda ☹, takže katastrofální zážitek na celý život..... 😖 😢

jaanja
18. kvě 2008

Lucko, no to je děsné, co píšeš! To už pak ti doktoři ani nejsou lidi! Uznali aspoň chybu a omluvili se Ti?

Já už musím končit, přítel mi udělal svačinku a mračí se, že stále sedím u PC 😉 tak zase zítra. Dneska to asi oznámíme rodičům 🙂

rezinka
18. kvě 2008

lucko no to snad neni pravda, takovahle fatalni chyba doktoru ... ale uz to tu parkrat padlo, ze je nekdy tezke rozeznat, jestli jsou dvojcatka jednovajecni nebo dvojvajecni 😖 A jak to, ze jsi pri potizich nejela hned do nemocnice?? To jsi nemela zadne bolesti ?? Vetsinou kdyz se neco s miminkama deje, tak se to nejak navenek projevi, bud spinenim, krvacenim nebo min. bolestí ... zadny takovy priznak jsi nemela ?? Nejde mi do hlavy, ze by to prislo tak najednou, necekane, bez zadneho priznaku 😖 ?!

jaanja ja zacala pribirat asi az kolem 11tt, ale slo to hrozne pomalu, ted jsem v 17tt a mam nahore 5 kg 🙂 Pise se, ze bys mela pribirat cca 0,5 kg za tyden (ale to myslim az od 3.mesice), u dvojcat bys nemela pribrat o moc vic, protoze jsou miminka mensi. Ale to je strasne individualni, nekdo i s dvojcatkama pribere do 15 kg a nekdo ma 25, takze to se asi neda vubec rict, urcite hodne zalezi na dispozicich a genech v rodine ...

fiallinka
18. kvě 2008

jaanja: já jsem teď v 16. týdnu a mám nahoře kilo a půl - a jsem ráda, že zatím ne víc, moje startovací váha je už tak dost velká, tak nechci, aby mne do porodnice tahali jeřábem 😉 , ale jestli už máš průkazku (nebo ji brzo dostaneš), tam je takový graf pro přibírání a s dvojčaty se spíš maminy drží při té vrchní hranici - ale koho znám osobně já, tak žádná hrůza s přibíráním to nebyla

rezi: ale ty jsi v 19. týdnu... ty to pořád počítáš podle otěhotnění, že?

rezinka
18. kvě 2008

fialinko ja to beru podle tehotenske prukazky, podle udaje, ktere mi tam moje MUDr. napsala, abych pravdu rekla, tak nevim presne, jak jsem tehulka presne na dny, nevim, jak to zjistit, v tehu prukazce mi MUDr. vzdycky zapise akorat tyden ... A jak to poznas, kdo je v jakem tydnu? Z profilu se to prece vycist neda ... ?? Jinak mi to nedalo a jeste jsem ted vyhledavala ruzne stranky s informacemi o pribirani v tehu s dvojcatkama a lisi se to, ale do 25 kg vetsinou pisou, ze je to OK

fiallinka
18. kvě 2008

jaktože se to nedá vyčíst 🙂, máme to každá hned vedle jména - no a ten týden se vždycky oficiálně počítá podle data poslední menstruace (což asi víš), a podle toho to počítá i Koník - datum otěhotnění je totiž jen pro tvou informaci, ale doktoři to vždycky píšou podle poslední ms, protože málokdo ví, kdy přesně otěhotněl 🙂

meleri
18. kvě 2008

holky, jste zlaté. ne já to vzala dobře, i manžel, jen na ultrazvuku jsem brečela, ted to beru že je to příroda,a že ona rozhoduje..třeba bylo nějaké nemocné..spíš mám takový divný pocit, že mám v břiše mrtvolku... ☹

fiallinka
18. kvě 2008

meleri: ale to druhé to většinou vzdá už jako minizárodek a teď už se někde dávno třeba rozpustilo... (no, určitě to může být i jinak)... ale asi to signalizovalo to jednodenní špinění, že se pustilo... neboj, za chvíli tam bude jen jedno šikovné mimčo a to druhé se někam ztratí, tělo si to zařídí - a ty si užiješ dvě krásná a pohodová těhotenství (takhle s dvojčaty by třeba bylo jen jedno a náročné 🙂.

helisek84
18. kvě 2008

Po takových smutných zprávách jsem vždycky celá vystreslá, že i mně se to stane....asi sem přestanu chodit preventivně.
meleri, drž se, holka!

Bolí mě záda, tak odplouvám....

Jo a k tomu přibírání - já mám cca 6-7 kg nahoře teď. Tak doufám, že víc jak 8 už nenaberu:o) Já bláhová....

xenie131
19. kvě 2008

ahojky holky

meleri: mě dr na začátku taky upozornoval, že se to stát může, že jedno mimi to vzda do cca toho 12tt. Ale je pravdou, že příroda je mcná čarodějka a když se jí něco nezdá, zakročí zavčas. Je to asi hrozny, nebudu psát, že vím jak ti je.. to já nevím 🤐 , ale řeknu ti, co mi řekla pak dr na genetice... že je lepší, když to jedno mimi zanikne jako zárodek do toho 12tt, že se pak ozpustí, to si prý tělo zařídí a druhé mimi je pak v pořádku a krásně roste. Kdyby se to stalo později, v průběhu těhu, tak jsou pak pý komplikace jak pro mámu tak pro to druhé mimi. Vím, že asi celý život budeš myslet na to, jaky by to bylo, mít dvě děti... ale věřím, že to nebude už pak bolet a ted, jak to nejhorší zaženeš, tak se budeš těšit na toho vašeho prcka o to víc. Moc vám držíme pěstičky 😵

lucka: tak to muselo být síla.. jen tak , ted mi promin ten výraz.. je nechat vypadnout do záchodu... bych toho doktora asi žalovala nebo ason tvrde pomluvila a varovala ostatní.... to je hnus... ale klobouk dolů a gratulace, že jste se z toho tak dostali. Máte ted krásnou dcerku

jaanja: tak co, řekli ste to rodičům? jaká byla reakce?

jj, těhu se počítá od data začátku poslední menstruace. Já si měřila BT a zapisovla do grafu a dělala ovu test, tak vím, dy sme přesně otěhotněli 😉 je mezi tím 18 dní rozdíl dle skutečnosti, ale váhově a celkově kluci odpovídají skoro týdnům dle MS, sou to šikulky, vím, že tam ta rezerva je, tak nějak nehisterčím, když ou třeba trocha menší... Co se týče váhy, já začala nabírat až po 2Ott, první trimestr sem shodila skoro 5 kilo, bývalo mi špatně a moc sem toho nepojedla, jen ovoce a tak, pak se to urovnalo a začala sem přibírat. Zatím sem přibrala 12kg, tak sem zvědavá, kolik ještě naberu....

meleri
19. kvě 2008

Xenie,

jsi zlatá, ale já mám zatím celou dobu takové divné pocity...nejdřiv jsem byla moc štastná, a pak jsem měla pocit, že po mě každý chce, abych ty děti strašně moc milovala, a rozplývala se štěstím, ale upřímně, pro mě bylo dost těžké si k nim vytvořit nějaký vztah, když jsem je v životě neviděla, a když jsem ani nevěděla, kde pořádně jsou..až na tom druhém ultrazvuku, to už bylo vidět miminko, a tedkom se mi začíná trochu v hlavě zapalovat, a začínám se radovat, z toho jaké je miloučké, atd...a jenom na to ultrazvuku jsem brečela, pak mě to asi po dvou dnech přešlo..vím že to druhé bylo taky už člověk, ale prostě tam je, mrtvé a nějak nedokážu být smutná..asi jsem divná! ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru