Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zluva
8. čer 2016

@rarynka ja ano ale to z objektivnich duvodu. Pokud nejsou problemy, tak klidne prirozene.

zoot
8. čer 2016

Holky, kdyby to šlo, tak bych rodila prirozene. Cisar = bolest, dlouha rekonvalescence, neschopnost se hned starat o miminko. Ale i přirozený porod muže nakonec skončit císařem. Kazdopadne je dobre poslouchat samozřejmě lékaře. Ja jsem ke konci tehu měla komplikace, tak jsem musela císařem.. Přirozený porod uz za sebou mam a musím říct, ze je to o dost lepší. Samozřejmě každy porod je jiny. Ale ja bych se prirozene rodit dvojcata nebala, pokud jsou hlavickami dolu, každé ma svůj obal a nejsou komplikace ;)

zluva
8. čer 2016

Holky, jeden trochu mimo twins dotaz....jak je to tady na koníkovi s těma srdíčkama? Já jsem pořád ještě nepřišla na systém 😨

tanapa1
8. čer 2016

zatím jsem taky na to nepřišla. 😅

luckamb
8. čer 2016

@tanapa1
@zluva , nahoře máte srdíčko a vedle něj počet, kolik jich vlastníte. Když na něj kliknete, objeví se vám, komu ho chcete poslat a pak jako další se objeví jestli ho chcete poslat jen tak, s poděkováním, atd. Pak dotyčné to srdíčko přijde a má z něj radost. Přijde anonymně.

zluva
9. čer 2016

@zoot Já v tomhle s Tebou nemůžu souhlasit. Já měla císaře a byla jsem mnohem čilejší než holky po klasickým porodu. Rekonvalescence super a v porodnici jsme byly s dcerou 4 dny. Nevím, jestli je to dáno i tím, že jsem měla pouze epidural a ne celkovou anestezii, ale cítila jsem se v pohodě. A stejně tak s kojením. Laktace se rozjela asi 3. den a naprosto v pohodě jsem začala kojit. Ono je to dle mého o rozpoložení maminky, někdo je zklamaný, z císaře, protože chtěl rodit přirozeně, a také o šikovnosti porodníka.

zluva
9. čer 2016

@luckamb a pokud tam žádné srdíčko nemám, nemůžu jej ani darovat, chápu to správně? 🙂

tanapa1
9. čer 2016

@zluva Ono zaleží na porodu, pokud ti nastřihují hráz, nebo se při porodu potrháš, tak to pak bolí také příšerně a nemůžeš se pořádně hýbat. Já to zažila u prvního porodu a bylo to fakt příšerné. Trpěla jsem ještě 2 týdny doma.
Ale další porody byli super a já bych z porodnice nejraději odešla ten den.

luckamb
9. čer 2016

@zluva už máš

zluva
9. čer 2016

@luckamb 😆 Dekuju. Jo uz to vidim 🙂

tanapa1
13. čer 2016

Ahoj holky, jak se vede? Nějak nám to tu utichlo. Před týdnem jsem byla na kontrole a mohla jsem se uklidnit, že jsou mimískové v pořádku a na druhý den mi volá kamarádka, že mají neštovice a to jsem ji hlídala malého den předtím. Trochu jsem se vyděsila, ale pak jsem hledala na internetu a zjistila jsem, že to je v pohodě pokud jsem už neštovice měla a také jsem si ulevila, protože už i naše děti je mají všechny za sebou. Poslední dva je měli minulý rok o prázdninách.
Nechtěla bych si tím teď procházet, hlavně když ten starší celé dny zvracel a ani se nemohl postavit na nohy a ten mladší měl zase vysoký horečky.

michaelabrazdilova
13. čer 2016

@tanapa1 Sis užívala se vším všudy. ☹ já jdu ve středu na druhý screening, tak doufám, že miminka budou zdravá a že už nám řeknou pohlaví. 🙂

petrapelech
13. čer 2016

Holky,ja dnes byla v nemocnici na kontrole a naplanovali jsme termin, 1.7.ze me bude maminka,jestli do te doby vydrzime 😉

tanapa1
13. čer 2016

@petrapelech pěkné datum, přeji ať vše dobře dopadne. A pak už si jen užívej s miminkama.

tanapa1
13. čer 2016

Já teď přemýšlím zda jít zítra k doktorovi na neplánovanou návštěvu. Od odpoledne mě pobolívá břicho. Nevím zda to nejsou třeba jen plyny, ale někdy se k bolesti přidají i bolesti v kříži. Tak nevím. Teď jsem si vzala něco na nadýmání a k tomu ještě magnezium. Tak uvidím zda se to zlepší.

odvarkova
13. čer 2016

@tanapa1 mně je dneska taky nějak divně zle. Tak uvidím do zítra. Držím pěsti ať to přejde.

petrapelech
13. čer 2016

@tanapa1 Dekuju moc,uz se na ne moc tesim 😉 A uvidis,jak ti bude rano,me taky v pulce tehu dooost pobolivalo bricho,tak jsem sla k dr.a nastesti to nic nebylo,zacla,jsem bratvic magnezka a bylo to lepsi..🙂Drzim pesti,at to nic neni...stejne tak pro @odvarkova..drzte se holky..

odvarkova
13. čer 2016

@petrapelech děkuju, snad to bude třeba jen vliv počasí nebo tak něco.

tanapa1
14. čer 2016

Tak jsem dnes byla u obvoďáka kvůli tomu razítku do průkazky a jemu se prozměnu nelíbil můj tlak 150/80. Takže mě objednal na celodenní měření tlaku.
No břicho mě stále zlobí tak se ještě dnes chystám na gyndu. Tak uvidím.

luckamb
14. čer 2016

@odvarkova tak jak ti je??
@tanapa1 tak držím palec ať je vše ok

odvarkova
14. čer 2016

@luckamb Děkuji za optání. Vypadá to líp. Snažím se odpočívat.

rarynka
14. čer 2016

@tanapa1 já beru na tlak dopegyt ráno a večer. A je mi po něm mnohem líp. Jsou to léky pro těhotné na vysoký tlak

rarynka
14. čer 2016

Dneska jsme byli na prvotrimestralnim screeningu a máme s prckama ukázkové hodnoty. Spadl nám kámen ze srdce a dokonce nám na 13 tt řekl pan doktor,ze asi čekáme kluka a holku😃

tanapa1
14. čer 2016

Tak na gyndě vše ok, napsal mi magnesium a klidový režim. Prďolky v pořádku tak jsem moc ráda, že jsem je zase mohla vidět.

tanapa1
14. čer 2016

@rarynka já zase asi začnu už teď brát česnek, radši začnu s něčím přírodním. Moc se mi nechce brát nějakou chemii.

rarynka
14. čer 2016

@tanapa1 jo já se tomu taky hodně bránila. Přesně jak píšeš "brát nějakou chemii" hlavně kvůli mrnatum. Ale je.pravda že vysoký tlak je obrovská zátěž na orgány. Jak srdce tak ledviny. A u dvojčat dvojnásob. A když mě doktor ubezpečil že je to prospěšné pro nás 3 tak jsem se už nebránila. Ale začínala jsem na hlohovem čaji.

petrapelech
14. čer 2016

@odvarkova @tanapa1 tak jak holky? 🙂 Uz je to aspon lepsi?

odvarkova
14. čer 2016

@petrapelech jj, vzhledem k situaci bych řekla, že dobrý. Snažím se polehávat. V pondělí 20.6. mám poradnu u gyn. dr. tak už se těším, až je zase uvidím. Děkuji za optání 😘

tanapa1
15. čer 2016

Holky chtěla jsem se ještě zeptat jak to máte s váhou.
Já jsem včera u doktora zjistila, že mám dole další půl kila.
Sice si říkám, že mám dost kil navíc tak mi to nevadí, ale už jsem z toho nervozní. Už jsem si měsíc myslela, že už mi váha dolů nepůjde a teď zase překvápko.
Jsem z toho nervózní i z toho důvodu, že měl doktor takové keci, když jsem před měsícem měla o kilo míň.
Teď jsem na tom tak, že mám dole celkem 5 a půl kg.

tanapa1
15. čer 2016

@petrapelech Dnes už mě břicho nebolí a je to lepší, ale zato mě začala bolet hlava a jen doufám, že to přejde bez léku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru