Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

naatasa
16. kvě 2009

Arvenko, super 🙂) vidím, že věkové rozmezí je tu velké, to je fajn.
Ještě jsme četla, že řešíte kočárky.
Já měla hlavní požadavek, aby nebyl drahý, no takových je docela dost, jenže jsme byla ostatníma holkama s dvojčaty přesvědčena, že nejdůležitější na kočárku pro dvojky je aretační kolečko, když jsem se na ně zaměřila, všechny vycházeli kolem 18 000, to je docela dost, ale ve valašském meziříčí jsme objevili minulý týden jeden, který do té doby nikde nebyl ( na internetu je asi 5 dní) Je od značky dorjan a vychází na 11 500 se vším, což mě potěšilo. Taky na něj jdou dokoupit sedačky, to sice zrovna pro naše zimní děti asi není tak důležité, ale třeba se to bude někdy hodit. Tady je odkaz:
http://www.darababy.cz/zbozi/dorjan-danny-sport...

Je to sice polský kočár, ale to mně vůbec nevadí, příznivá je ta cena

arwenka
16. kvě 2009

Nat - to je fakt moc pěkný kočárek. Mám jen dojem, že mě se nebude týkat, protože budu muset splašit nějaký jetý ☹

naatasa
16. kvě 2009

Já taky přemýšlela nad ojetým, jenže je tam několik ale....
co když se ti pokazí, nebude mít zárukua nebudeš ho moct nikde vyreklamovat, nehledě na to, i kdyby měl, co budeš dělat měsíc bez kočárku, než ti ho vyreklamujou?
V tom obchodě je taková nabídka, že pokud ho budeš reklamovat, na tu dobu ti pujčí jiný (bohužel ne dvojčatový, ale aspoň dva odděleně)
a taky nám řekli, že ho tam můžeme nechat až do porodui a kdyby něco nedejbože, můžeme ho vyměnit za kočárek pro jedno a kdyby nedejbože jště hůř, nemusíme nakonec brát žádný, i když to už jsou katastrofické scénáře, já vím,nad tím raději ani nepřemýšlet.

Ale je fakt, že těch ojetých je na netu dost a fakt dobé slevy...to jsme si říkali, že bychom třeba koupili nějaký za 3 000 k rodičům (asi tam budu často)

naatasa
16. kvě 2009

arwenko já vím, četla jsem, že to máš složitější dvě práce, jednoho prcka už doma...

s těma penězama je to fakt na prd...jsou to skoro dvojnásobné náklady, já aspoň část ušetřím na oblečení, mamka vytáhla 5 krabic mojeho oblečení, co mi skovávala a jsou tam docela dobře použitelné kousky, sice velikosti jsou už smyté, budu muset tipovat. A taky mi teta donesla ze sekáče plnou igwlitku oblečeníčka za 120 korun, ještě jsme to neviděla,ale prý krása, košilka třena za 4,50 a podobně, jsem zvědavá.

Akorát si říkám, jestli to všechno nepořizuji moc, ale četla jsem, že některá z vás už má i postýlky a tokovéto vybavení, já se zatím rozplývám jen nad hadříkama. A teda ten kočárek jsme začala řešit

lucy82
16. kvě 2009

No mě mudr triple testy vůbec nedoporučoval, prý už od nich hodně doktorů upoští, protože i mono těhulím ukaže špatné hodnoty a pak je zbytečně ženou na amnio. Nataso myslím že to bude v pořádku, na dalším UTZ uvidíš 😉
Jinak mě try kočárky taky připadají předražené, ale já měla prioritu aby byl lehký, skladný, aby se vešel do dveří, a aby měl vložené tašky, vzhledem k tomu že bydlím ve 4patře bez výtahu. Takže já si budu muset připlatit 😠
Ale ten kočárek co jsi si Nataso vybrala je taky pěknej a hlavně za tu cenu je super 🙂

arwenka
16. kvě 2009

Ahoj Lucinko 🙂
Jsem v bytě, Jarda tady vrtá světla a dvojčátka mi dávají najevo, jak se jim ten zvuk nelíbí. Úplně mi ztvrdlo břicho 😠

naatasa
16. kvě 2009

Lucy, jo je to dobře, že je ruší, jsou hodně chybové.
TY vložené taška jsme původně taky chtěla, ale tady jsou právě ty korbičky, leda, že bych je přikoupila, ale nevím, jestli to jde. I když my jsme na baráku, kočár budem parkovat v garáži, takže je mi to v podstatě jedno

Arwen a jak to vypadá, dkyž ti ztvrtdne břicho, to tam máš nějakoubouličku? nebo jako celé? A vadí to něčenu? nebo co to znamená?

arwenka
16. kvě 2009

NAt - no, žádné tvrdnutí bříška není v pořádku.....ztvrdne celé a bolí to, kdyby se Ti to stalo, natáhni se a buď v klidu, někdy to může znamenat hodně ošklivé věci. Ale neboj, nechci strašit, nic se nestane 🙂

naatasa
16. kvě 2009

Arwen: já to právě neznám, takže ani nevím a snad ani nepoznám 🙂
A proč Ti teda ztvrdlo, když mimčům vadí zvuk? oni se nějak zašprajcujou??? Fyzicky to nechápu, co se v tom bříšku jako stane

lucy82
16. kvě 2009

Arwenko a vy v bytě ještě nebydlíte? To je asi úplně novej byteček viď? A jak je velkej?
Nataso a kdy jdeš na další UTZ? A to se máte že máte baráček, taky bych nějakej brala 🙂

No já jsem teď lenošila, dívala jsem se na notasi na nějaký seriály, a teď si dám něco lehkého k véče a pak musím vymyslet co budu zítra vařit 😒

naatasa
16. kvě 2009

Lucy, jdu tuto středu, už aby to bylo za mnou...už bych chtěla začít nakupovat pořádné věcičky...
Jo baráček je supr i se zahradou, takže můžem děti "venčit" na zahradě 🙂

Jo vaření, já ráda vařím, ale nesnáším vymýšlet, co

arwenka
16. kvě 2009

Nat - já to taky přesně nechápu, ale prostě se to napne, je jak kámen a bolí. Ono se to čas od času prostě stane, ale když nekrvácíš nebo nemáš velké bolesti, je to ok 🙂

Lucy, no, nebydlíme pořádně, protože nemáme na vybavení, musí se to prostě postupně....máme sedačku, ale nemáme ani stůl, židle, ani skříně. Měli jsme pro jednu velkou jet, ale nic nebude, ztroskotalo to na tom, že nám ji nemá kdo odvézt ☹

lucy82
16. kvě 2009

Nataso já jdu taky ve středu už mám z toho zase strach, ale snad bude vše ok. A uvidíš že i u tebe. Budou dělat zase to šíjové projasnění?

Arwenko jojo to taky znám, dělaly jsme půdní byt´, takže práce nad hlavu a pořád nic nemáš. Ale tak nějak chvilku se spalo na matracích, pak se zase čekalo na skříně, jojo to znám. Naštěstí chlap je truhlář takže veškerý nábytek vyrobil sám, ale jak je to pro nás a ne pro cizí tak mu to trvá věčnost. Doufám že těch postýlek se dočkám včas 😀

lucy82
16. kvě 2009

A my pak nakupovaly v Ikei, židle za 400 kč a máme je doteď, nějak jsme potřebovaly to nejlevnější a v IKei to seženeš o hodně lacino, takže jsme se jednou za čas sebraly a jely nakoupit židle, stůl, pohovku atd.

arwenka
16. kvě 2009

Lucy, já vím, taky bych tam jela, ale prostě není za co - koupili jsme lednici a vysavač, nějaké drobnosti a máme h....

naatasa
16. kvě 2009

Lucy, tak si budem držet navzájem pěsti.
Ano budou dělat to šíjové projasnění, jestli to teda v 17 tt ještě jde ,ale asi ano.

Mně se zdají v Ikei některé věci docela levné,. třeba dětská dřevěná postýlka za 700, tak levnou jsem nikde neviděla

naatasa
16. kvě 2009

Arwen, máte krásný byt, dívala jsme se na fotky

lucy82
16. kvě 2009

Arwenko no s těma penězma je to v pr.... taky mám strach ak to všechno zvládneme, ale říkám si nějak bylo nějak bude.
A vy máte 4+1?
A tvrdnutí bříška mě zatím ještě nepotkalo, tak snad ještě dlouho nepotká.

No já uvařím cokoli ale musím vědět co, a vymýšlet mě to vůůůbec nebaví ☹

doublemamca
16. kvě 2009

Ahojte holky..tak ako bruska a miminka? dufam,ze vsetci v poriadku 🙂 sledujem,ze sa tu riesilo tvrdnutie bruska - moja ``oblubena`` tema ☹ predvcerom som ale bola u doktora a povedal,ze pokial ma to neboli, tak je to v poriadku, pravdepodobne je to tym,ze v praci cely den stojim na nohach alebo pobehujem...no a ze mam zvolnit tempo...je fakt vtipny, ako keby mozem v praci lehnit ☹ a po praci treba aj navarit a staaaaaale dokola...na relax toho casu vela nezostava...

a k tym peniazom...niekedy ma napada,ze kym sa este ako tak hybem,mala by som ist rychlo vylupit nejaku banku 😎

naatasa
16. kvě 2009

Ahoj doublemamčo, s tou bankou je to supr nápad 🙂
Holky, já vás obdivuju, že ještě pracujete, já šla na neschopenku hned, vždyť já furt spím...nebo lítám po doktorech.
A nemáte některá problémy s dýcháním? Já asi jak mi narostl ten břušek, tak se mi nějak zhoršilo dýchání a píchá mě na levé straně pod žebry a mám umrtvené pravé stehno, byla jsme na plicním i na neurologii a všude mi řekli, že bez rentgenu nic nezjistí, takže musím vydržet, no jestli je to tím břůškem, tak to snad po porodu odejde samo

lucy82
16. kvě 2009

Nataso s dýcháním taky mám problémy, vše mě strašně utahá a než vyjdu schody tak jsem udýchaná jak kdybych běžela maraton 😀 Ale prý je to tím že srdce musí pumpovat více krve než obvykle.
Doublemamčo super nápad, někdy mám taky tu chuť 😀 Nebo spíš doufám že třeba něco vyhrajeme 😀

doublemamca
16. kvě 2009

tiez som udychcana po kazdej sebemensej cinnosti, pycha ma uplne vsade, citim bolest na pravej strane pod pupkom, tvrdne mi brucho ked sa namaham, a k tomu vsetkemu sa mi zacala natahovat koza na bruchu,co nie je sice bolestive,ale obcas (hlavne ked sa najem) velmi neprijemne ☹ no,ale co pre nase deturence nepretrpime 😀

naatasa
16. kvě 2009

tak to jsme ráda, teda né že bych byla ráda, že máte problémy, ale že v tom nejsem sama 😀

Holky, nemáte doma některá sušičku?

smilers
17. kvě 2009

Nazdarek vsem🙂 vidim, ze jsou tu novacci a ze stare gardy nikdo, tak jdu jen nahlasit, ze kikce uz se prorezava zub 😉

a jinak k tripl testum, nereknu u jednoho budiz, ale pokud je to vicecetne tehu, je to zbytecne, pac vetsinou vyjdou zkreslene a nebo vubec, ja se ani nejak nenervovala a hlavne, mela jsem v ruce papir s dobrxyma vysledkama z I.screeningu, takze nas se nervacit a stejnak nejvic ukaze geneticky UTZ 😉

maui
17. kvě 2009

Jééé, tady to ožilo těhulkami! 🙂 Můžu se přidat? Zdravím Lucy 😉 , já si říkala, kam ses ztratila 😝

maui
17. kvě 2009

Smilers, dvojmaminky z vaší gardy založily nové témátko...tuším Dvojčátka 2008/2009 ve volných diskusích 😵

lucy82
17. kvě 2009

Ahojky holky dneska tady nikdo není? No jo je krásně tak se válíte venku co 🙂

Smilers teda jo obdivuji tě, trojčátka, fakt klobouk dolů, to bych se bála že to nezvládnu, ale je vidět že to zvládáte na jedničku. Tak ať Vám hočičky dělají jen a jen samou radost 🙂

lucy82
17. kvě 2009

Maui ahojky já na listopadu nějak nestíhám tempo tak jen přečtu co a jak a víc nějak nestíhám 😖
A jasný že se můžeš přidat 🙂 Co dvojčátka? Všechno v pořádku?

smilers
17. kvě 2009

holky diky, bych to ani nevedela😀

maui
17. kvě 2009

Lucy, zatím v pořádku, tedy snad...🙂 V pátek jdu na kontrolu, tak snad je zas uvidím. Jinak už toužím po pohybech, abych o nic víc věděla 🙂 Co ty? Už něco cítíš?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru