Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

petulka26
27. kvě 2009

Ne ještě to nevím, na ultrazvuku to nebylo dobře vidět. 16.6 jdu na další ultrazvuk, tak uvidíme jestli už bude něco poznat.

arwenka
27. kvě 2009

Peto, ja se jeste zeptam - bylo mezi vami neco uz driv, nejake mracky? Nebo to bylo fakt v poradku?
Ja jsem s pritelem teprve hodne kratkou dobu a koukam, ze clovek fakt nikdy nevi ☹

petulka26
27. kvě 2009

Určitě nějaké mráčky byly, ale nikdy nic velkého, taková ta normální výměna názorů.

arwenka
27. kvě 2009

Co vubec rekl na to, ze jsi byla v nemocnici a ze byla miminka v ohrozeni? Mluvite spolu? Co Ti k tomu vlastne rekl?

lucy82
27. kvě 2009

Tak nohy mám zase nateklý, se na to vykvajznu, v pátek skočím za mudrem 😠

arwenka
27. kvě 2009

Lucy, ja vubec nemam kotniky. Normalne se schovaly ☹ Fuj. Mam lejtka jak konve. Co Ti na to rika doktor?

petulka26
27. kvě 2009

Je teď na služební cestě, údajně. Psala jsem mu sms, a napsal že mi bude držet palce aby to miminka přežila. Prostě debil, co na to říct.

lucy82
27. kvě 2009

Arwenko mám jen ty kotníky, je to hnus, u dokyho jsem ještě nebyla, jen jsem volala sestře a ta říkala že pokud to nepřejde že se tam mám ukázat, ale pokud je tlak ok tak se s tím asi nedá nic dělat, Nohy nahoru si v práci dát nemůžu 😠 I když už jsem přemýšlela že bych to tu přestavěla 😕

Petulko to je blb, jsou to i jeho děti ne 😠 To mu o ně nejde, nebo fakt nevím, bych mu něco udělala blbovi jednomu 🙄

arwenka
27. kvě 2009

Peti, jemu jde jen o nej samotnyho. At si tam je. Kde bydli rodice? Nebylo by pro Tebe prece jen lepsi byt u nich? Vem si - az se vrati - jen Te vystresuje a ten tlak Te bude ohrozovat a mimca taky....

Lucy - jsem u sefa v kanclu a taky premyslim, jestli si mam na jeho krasnej stul odlozit svy zpoceny natekly konve 😠 😠
Kdyby tak ty nase milovany partnery zajimalo, jak nam asi je. Ale to ne - ja mam uz dve hodiny debatu o penezich. Nechci se hadat, ale toci me to maximalne. A spis mrzi, nez stve ☹

lucy82
27. kvě 2009

Arwenko to mě taky mrzí, my se naštěstí o penězích nehádáme, když něco chci nebo chce Dave tak se prostě dohodneme, na co si našetří to si může koupit on naopak nereptá když si přinesu rifle a hadřík. Včera jsem si musela jít koupit těhu jeany a litr v prdeli ale David řekl že mi sluší a ani se neptal co jsem za to dala. V tomhle je fakt zlatej. Debatu o penězích jsem zažila doma s našima a nic příjemnýho to nebylo takže jsem si to musela zavést po svém a kupodivu žádnej problém. Akorát s tou svatbou byl problém protože říkal že neví kde na to vezmem, že budu chtít kočár, pak auto a teď si vymyslím svatbu a že jako nekrade, takže pak ustoupil když jsem mu řekla že mi mamka půl svatby zaplatí.

petulka26
27. kvě 2009

Nevím arwenko, uvidím jak to tady bude probíhat. Naši bydlí kousek od nás takže tam můžu jít kdykoli. Spíš by měl vypadnout on, ať si jde k tý svojí kočičce.

lucy82
27. kvě 2009

Holky mizím z práce, jdu na tu matriku, večer nakouknu

Petulko pohlad bříško 😉

arwenka
27. kvě 2009

Lucy, ja to nemyslela tak, ze bych si neco nemohla koupit, to je priteli uplne jedno, ale spis tak, ze je nemame a ja mam obcas dojem, ze kdybych musela na nemocenskou, jsme total v haji, protoze pritel nema stalou praci, prijem takovy nepravidelny a ja mam kazdou chvili strach, ze na to vsecko zustanu sama ☹
Kocar koupim az z porodneho, protoze na nej driv nebude, svatba nebude, protoze neni za co a potrebuju vetsi auto, ale to by nekdo nejdriv musel chtit to moje stavajici....

Petko, to je pravda. Tyjo, stejne, dostat sms takovyho zneni, tak ho nakopnu. Mas blizko sebe alespon nekoho, kdo je Ti oporou?

petulka26
27. kvě 2009

Největší oporou je pro mě teď rodina. Všichni se na miminka už moc těší.

naatasa
27. kvě 2009

Ahoj holky,
tak mám výsledku tripl testu a je pozitivní...:( já jsem to sice čekala, protože to s dvojkama někdy bývá, ale i tak to ve mě hlodá, dr sice říkal, že dle UTZ vše v pořádku a že mě na odběr plodové vody posílat nebude, že to je určitě tím, že jsou dvě, ale to červené slovo v průkazce POZITIVNÍ mě deptá :(((

naatasa
27. kvě 2009

Petulko, to je v prdeli...místo aby se člověk mohl těšit na miminka, musí řešit BLBCE... :(

maui
27. kvě 2009

Naataso, tak se do té průkazky nedívej🙂 Ultrazvuk je důležitý...se divím, že tě na ty triple testy vůbec posílali 😒

Petulka, máš to těžký, a ještě to těžký bude, ale hlavní je, že víš, co chceš, a že se máš na koho spolehnout, i když to zklamání z toho debila musí být hrozný 😠 Děti ti to tisíckrát vrátí a věř tomu, že boží mlýn melou...

Arwenko, a přítel by se nedal přemluvit, aby s tím svým příjmem něco dělal? Přece nemůže tyhle věci nechat takhle na tobě? 😕 V tvým případě už je to vážně o zdraví...

lucy82
27. kvě 2009

Tak jsem zpět, termín zamluven, domluven akorát teda sehnat prstýnky je nadlidský výkon, nebyl by kdyby Dave neměl tlapu jak medvěd, takže prsten z chirurgické oceli nehrozí, zlatej nechci je moc drahej a je to zbytečný když ho stejně Dave nosit nebude 😖 Tak to bude boj ještě 😠

Nataso hlavní je UTZ, na triply se vykašli, taky se divím že to to vůbec dělaly. A když ti dělaly ten screening tak ti u toho braly taky krev?

naatasa
27. kvě 2009

Lucy, určitě nějaký pěkný seženeš.

v tom 12 tt my brali i krev a tam mi taky dopadl špatně.

arwenka
28. kvě 2009

Ahoj holky 🙂

Hlasim se zase z prace, jsem nejaka nevyspala, asi jsem nemela jist k veceri tu celou konzervu cocky 😀 😀

Maui - ona tady ta prace totiz neni a muze byt rad, ze ma aspon tohle. Sice se nevidime, ale aspon nedela za 8000, co nabizeji tady 😖

Nat, nedelej si starosti s vysledky triplu, u dvojcat jdou fakt odecitat strasne spatne a vetsinou je to zkresleny....

lucy82
28. kvě 2009

Dobré ránko 🙂
Tak me zase ráno chytla krec do lytka, tak mi musel david pomáhat to promasírovat 😠Tak jsem taky nějaká nevyspalá ☹
Tak jdu zase pracovat 😒

Petulko jak je dneska? Co prcci nezlobí maminku?

maui
28. kvě 2009

Ahoj holčinky 🙂
Arwenko, já měla k večeři čočkový salát a taky se mi nějak špatně spalo...to nějak souvisí? 🙂 Teď jsem se nacpala meruňkama. Nebyly nic moc, tvrdý a bez chuti 😒 Tak se na to snažím zapomenout u máslových sušenek 😀 Holky, já nemám v břiše dvojčata, ale tasemnice 😀

naatasa
28. kvě 2009

Ahoj holky, víte co mě napadlo? jak je to s datem narození dvojčat, když se jedno narodí před půlnocí a druhé po?

A ještě, jestli třeba teoreticky není mižné, kdyby mělo jedno dvojče v děloze nějaký problém, jestli by nešlo to jedno třeba císařem vytáhnout o měsíc dřív a druhé donosit??,

to jsou otázky, co? dnes v noci jsme nad tím přemýšlela

maui
28. kvě 2009

Naataso, já myslím, že jak se narodí, tak mají datum...v tom nevidím žádný problém 🙂 Ale možná se doktor domluví s mamkou, jestli chce, aby děti měly stejné datum narození...
V každém případě vytáhnout jen jedno se nedá 🙂

helenky
28. kvě 2009

Petulko, čtu, co tě potkalo a chce se mi normálně brečet....mimo jiné z toho, že se to děje poměrně často ... před rokem opustil 14 dní před porodem manžel dceru mojí kamarádky... cca 3 měsíce po porodu se dali zase dohromady teď je prý vše vpohodě...já osobně si to nedovedu představit, jak se obnovuje důvěra po takovéhle zradě... ale jim se to, zdá se, povedlo...alespoň prozatím a snad už si to nezkazí... a vím o dalších 4 případech, kdy si prostě manžel nemohl pomoci a musel jít za "hlasem svého srdce"...to se v mezičase asi schovalo v kalhotách... ale žádný pár nebyl po IVF..
já bych takového chlapa nechtěla ani za nic, kdybych věděla, že opustil těhotnou ženu....co bych od něj asi mohla čekat já? Z bytu neodcházej, zachová-li se na závěr aspoň trochu jako frajer, nechá ti ho (tak to bylo v jednom z těch případů z mého okolí...je to sice slabá útěcha, ale aspoň něco)
moc na tebe myslím, je dobře, že máš blízko rodinu, která při tobě stojí a pomohou ti situaci zvládnout. hlavně, že miminka se drží..budou statečná po mamince.... a tatínek se určitě časem nějaký taky najde..nějaký, co vás bude chtít všechny. Opatruj se. A kdybys někdy měla chuť jít na procházku a neměla s kým, napiš... taky mě nebaví ty individuální zdravotní procházky po sídlišti, tak se můžeme někde sejít a vyvětrat hlavy 🙂

arwenka
28. kvě 2009

Ömlouvam se, doted jsme mela jednani....

Maui, na spani to asi vliv nema, ale na zvukovy nasledky a nasledky v podobe kreci ano 🙂 Vzbudilo me to v 6 a malem jsem nedobehla 🙂

Nat - znam pani, co se ji jedno z dvojcatek narodilo 31.12. a druhe uz 1.1., tak mela dokonce i jiny rok narozeni 🙂 A jedno vytahnout nejde, kdyz se deloha rozrizne, musej ven obe - aspon myslim....

Holky, ani nevite, jak Vam zavidim tu Prahu, tady chcipl pejsek, na regionalni diskusi skoro nikdo nechodi a pokud ano, jsou to mamci, co uz maji deticky na svete. Potkavam tady obcas tehulky, ale proste se nejak stranej. Nemam tady stejne "postizenou" holku....

belatka
28. kvě 2009

ahojky holky,chtěla bych se zeptat,čekám dvojčata 14tt+1 a jsem po redukci z trojčat..někdy se mi stane,že mi jako vyleze dole na bříšku boulička(pocit napínání) a pak za pár vteřinek zmizí..jednou nalevo jednou napravo...co to může být?není to tím jak se tam třeba ty 8cm drobci točí nebo tak?jsem hubená měla jsem 53Kg a doktor mi říkalk že hubenouři můžou cítit pohyby dřív kor u dvojiček...tvrdnutí to není to bych asi poznala..díky moooc za odpovědi a názory 🙂

lucy82
28. kvě 2009

Belatko to ti neporadím, ale asi to bude tím že jsi hubená, moje kamarádka mi taky popisovala že měla bouličku jednou na jedný straně a pak na druhý 🙂 Já jsem žádnou bouličku u sebe neobjevila, ale to bude asi tím že to není pod tím velkým břichem ještě vidět je tam i dost tuku 😀

A teda jo ty jsi čekala trojčátka? To se vám povedla přirozeně?

belatka
28. kvě 2009

lucy děkuju... 🙂 přirozeně,ale kvůli děloze jsem si je nemohla nechat všechny takže jsem redukci podstoupila..asi bych se na to ani necítila,přece jen už jednoho čerta mám... 🙂

lucy82
28. kvě 2009

Teda jo to se ani nedivím, ze tří bych asi taky nadšená nebyla 😕 To si ani neumím představit, hlavně to hodně rizikový těhotenství
☹ A čekáš jednovaječná nebo dvojvaječná dvojčátka?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru