Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

maui
29. kvě 2009

To je fakt, nohy v posteli protahovat taky nemůžu, hned mě vezme křeč, ale už vím, čemu se vyhnout, tak s tím problémy nemám. V podstatě mě zatím žádný těhotenský příznak netrápí. Ppřestala mě i pálit žáha, když jsem vysadila teplá sladká jídla,nebo jakékoli sladkosti pozdě odpoledne. A na wc taky nijak zvlášť často nelítám, dneska jsem třeba vydržela v pohodě celou noc od půl desáté do pěti. A vydržela bych i dýl, kdyby se to moje osmiletý zlatíčko nerozhodlo vstávat, protože venku už je světlo 😒

maui
29. kvě 2009

U nás taky leje jak z konve 😠 Ale já si naštěstí auto zaparkovala hned u vchodu, i když jsou tam cedule, že vymezená místa jsou jen pro návštěvníky firmy....vždycky čekám, kdy na mě vylítne vrátná, ale naštěstí je jí asi blbý posílat těhotnou na parkoviště půl kilometru odsud 😉 Ani bych se vyhodit nenechala, mám to za pár 😉

arwenka
29. kvě 2009

Maui, tyjo, to ja se teda neumim vzdat sladkyho, kdyz na nej mam chut. To teda neeeee - a pak me teda ta zaha pali. NAstesti zabiraji Rennie, kdyz je nejhur 🙂
S tim WC je to desne zvlastni . ve dne litam jak blazen, ale vg noci to vetsinou vydrzim. Nechapu tu vec, ze ve dne litam s kazdym sprkem a v noci udrzim hektolitr, kterej je pak rano jak Niagara 🙂

Ja to vyresila tak, ze na narvanym parkovisti napr. u Tesca zastavuju pravidelne na miste pro invalidy a jen at se na me podivaji, v cem se od nich tolik lisim 🙂 Jeste na mne zadna ostraha nic nepoznala 😀 😀

lucy82
29. kvě 2009

Tak to já lítám na záchod v noci tak 3-5x ☹ Nenávidím to, a to v noci nepiju a přesto mě to donutí vstát a teď i přes den 😖
Tak pro mě přijede mamka a do města jde se mnou, tak jsem ráda 🙂 Tak se zatím mějte a já večer nakouknu 🙂

maui
29. kvě 2009

Arwenko, to já bych se toho taky neuměla vzdát, kdybych měla chuť na sladké, ale já na ně žádnou zvláštní chuť nemám. O to je to horší, já nemám hlad, ani nemám nijak neúnosné chutě, ale prostě jsem si zvykla pořád jíst. Pokud je něco po ruce, tak se pořád něčím láduju. Večer je mi pak těžko a mám pocit, že prasknu. A jsem na sebe děsně vzteklá 😠

myska9
30. kvě 2009

zdravím všechny, můžu se přidat?

ifilipkova
30. kvě 2009

Milé maminky, skoro-maminky dvojčátek, říkám si, že skoro nastal čas, abych byla taky někomu prospěšná, tedy bude-li chtít... jsem maminka 8měs. dvojčátek Adélky a Ondráška a zažila jsem si všechno možné od několika IVF, přes píchání injekcí na Leidenovu mutaci celé těhu, císaře, kojení dvou dětí najednou až dodnes a každodenní bitvy bez pomocí babiček a věřte, že všechno jde a děti jsou ten největší zázrak, takže pokud byste chtěly něco vědět nebo povzbudit, klidně se mi ozvěte, velmi ráda se zapojím do diskuse 🙂 všem Vám přeji hodně pevné nervičky a hodně pohody a klidu, děti se Vám milionkrát odvděčí krásnými úsměvy a štěstím, tak pa...

helenky
30. kvě 2009

ahoj fili 🙂 to víš, že budeme rádi, když nám někdo poradí... já jsme sice teprve na začátku, ale snažím se připravit..teď koukám po kočárku - vyhlédla jsem si easy walker duo ..no moc pěkné, jen jsme si myslela, že celá ta sranda stojí 18tis a né že se nakonec dostanu na částku přes 30. Nemáme zrovna finančně nejlepší rok, tak nechci náš rozpočet zatížit víc, než bude nutné. Zajímalo by mě, jaký máš kočárek ty a také kdy jste ho kupovali. Máte holky zkušenosti z vašeho okolí s kočárkem z druhé ruky? vyjde to podstatně lěvněji, jen si říkám, jestli není dobré mít kočárek v záruce, kdyby něco....
a co monitory dechu - budete pořizovat? kolem mě jsou na to názory různé -jedna strana by bez toho nebyla, druhá se bez toho zase obešla..

sweethy
30. kvě 2009

Dobré odpoledna, měla bych dotaz na všechny dvojčátkové těhulky, kdy na uzv bylo vidět, že jsou dvě? Já jsem teprve 15 dní od ET, takže kdy budu vědět? Nemůžu se dočkat, až budu vědět, jestli je jedno nebo dvě 😵

helenky
30. kvě 2009

ahoj sweethy. Já byla na OPU 2.4. na ET 4.4., krev 16.4. 250, o týden později 4700..no tak to už jsme něco tušila a na utz 7.5. blikaly dvě tečky.. doporučila bych ti zvědavost ukojit testem hcg, ale jedna holčina z naší IVF diskuze to měla hodně podobné jako já a čeká jedno.... kdy jdeš na utz?

sweethy
30. kvě 2009

helenky, já na uzv byla včera a to právě byla jen vidět zvýšená sliznice, na kontrolu jdu zase za týden, to bude 21. d po ET, tak jsem zvědavá, jestli už půjde poznat počet mimísků. 11. den po ET bylo hcg 337, ale z toho těžko něco usuzovat. Já jsem velká zvědavka 😵

helenky
30. kvě 2009

sweethy a měla jsi prodlouž.kultivaci? cca kolem 6tt je vidět srdíčko..já byla 6+5.holky, co byly o týden i více dříve, viděly bublinky.... tak to asi uvidíš příště... no ale až srdíčko ukáže na vyvíjení se plodu..

lucy82
30. kvě 2009

Ahojky holky co děláte dneska celý den? Je pěkně hnusně, tak jen odpočívám 😒

Sweethy já jsem byla na krvi 16 dní po ET a HCG bylo něco přes 3tis. A chtěla jsem hned vědět jestli je jedno nebo dvě takže jsem pana doktora přesvědšila aby mi udělal UTZ a na UTZ byly dvě tečky 🙂 O 14 dní později už byly i srdíčka 🙂 Držím pěstičky 🙂

Helenky na Easy jsem se taky předtím koukala ale tolik peněz za něj teda neutratím, taky na tom nejsme finančně nejlíp navíc musíme pořídit větší auto takže u mě nakonec zvítězil Bumbleride 🙂

ifilipkova
30. kvě 2009

helenky,

ke kočárku - 100% easy walker doporučuji, máme ho a nedávno jsme děti dali do sporťáku, celou dobu bez jediného problému, lehoučký, bezvadně se s ním manipuluje, perfektní je i v terénu, super skladný do auta, lepší dvojčatovský myslím není (máme Renaulta Scenic, vypadá velký, ale kufr nic moc spíš do výšky a vždy jsme se tam vešli se vším a ještě s labradorem) - ale pokud nepotřebujete cestovat s kočárkem tak asi najdete levnější, ale já bych volbu neměnila a je to investice tak na 3 roky takže je to potřeba zvážit, držím palečky!

monitory dechu jsme neměli, ale pokud pokud je dítě malinké, nedonošené nebo trpí problémem myslím že je potřeba, jinak myslím že ne, ale jasně nikdy nevíš, naše mimi měly 2,2 kg

tak přeji dobrou volbu!

hancas
30. kvě 2009

holki jstli můžu pomoct ráda to udělám,,mi máme kočárek baby welt a nejsme s ním vůbec spokojeni stál 14000,takže do toho nejdete,monitory dechu jsme měli protože jsme narozeni předčastně až do 1roku a spokojenost a hlavně můj klid.
Že čekáme dvě jsme se dozveděla cca ve 3 týdnu prostě dvě tečky a hotovo.Ted jsem moc ráda že e mám a neměnila bych ani za nic

arwenka
30. kvě 2009

Ahojky holcicky, hlasim se opet po narocnem dni- prijde mi, ze je to jeste horsi, nez v tydnu v praci 😠 😠
Byli jsme se s pritelem fotit u fotografa, mela jsem s sebou i Danecka, ktereho to nebavilo a desne tam zlobil, do foceni delal ksichty a malem jse to nedofotili 🙂
Nakonec Vam ale muzu rict, ze jsem se divala tomu fotografovi na displej a mam pocit, ze ty fotky budou pekne, tesim se, az je dan do albicka. Ale holky, teda - mam uctyhodny pandero, fakt strasny, ted jsem se teprve videla v realu a brrrrr....

ifilipkova: Ja k Tobe jednu zasadni otazku mam......prosim, myslis si, ze je sance u dvojcatek stihat praci? Ze by se dala nejakym stylem skloubit pece o ne s dochazenim do zamestnani ci praci doma? Kdÿz se budu hodne snazit, dam to?

A holky, ktere se ptaji na tydny, kdy je videt pocet deticek - ja jsem to mela od doktora oficialne púotvrzeno na 9. tydnu, ale sla jsem tam pozde a videla jsem uz rovnou i dve srdecni akce. Jenze - ja to vedela uz nekdy na 4. tydnu - bylo mi zle, koupila jsem test a vysledek se objevil za 10 vterin - ten test malem zfialovel, fakt hrozna intenzita a ja tam proste ty dvojcatka uz tusila v te dobe....

lucy82
1. čer 2009

Ahojky holky, kde jste kdo? 🙂

Petulko a co ty? Ozvi se ať víme že jste v pořádku 😨

arwenka
1. čer 2009

Ahoj Lucy, jsem tady, koukam uz od vcerejska, jestli nekdo prijde a ono nic, uz mi bylo smutno.
Dala jsem cist ten Petin pribeh svemu priteli a prohlasil, ze ten jeji manzel je obrovskej zbabelec a ze by teda zaslouzil.....mohla by aspon prijit a rict nam, ze je v poradku...

Jinak mam v albu par fotek z foceni u fotografa, tak jestli chcete.... 😉

ifilipkova
1. čer 2009

arwenko, s tím panděrem si mě rozesmála, já na tom byla pořád dobře a poslední měsíc jsem nakynula hrozně, 25kg nahoru, no ale teď už mám dole 33kg, takže to už naznačuje, že trošku makačka s dvojčátky je🙂

ale vážně k té práci, já pracuji 20hod měsíčně, tj. zhruba hodinku denně z domova když děti spí (teď mají 8 měs. a spí denně 2x hodinku, hodinku a půl max), někdy se taky musíš najíst a třeba jen osprchovat a tak, ale upozorňuji, že naše mimi spinkají spolu a všechno dělají spolu ve stejný čas, tedy většinou, takže když se Ti toto podaří a podle mého to je u dvojčátek do nejdůležitější, aby to šlo celkem zvládat, tak pak se dá leccos stihnout... kdybys měla nějakou pomoc večer nebo o víkendu a měla sílu pracovat večer, tak máš další čas na práci, ale tak nějak já sílu už nemám, hlavně teď když se děti rozlezly... takže záleží na Tobě jak si silná, jak chceš nebo budeš kojit, odcházet někam do práce bych ale viděla jako nereálné, takže jedině doma a hodně se obrnit 🙂)) a mít štěstí na klidná dítka... takže hodně štěstí, Iva

lucy82
1. čer 2009

Arwenko krásný fotečky, a teda bříško máš krásné 🙂 Mě zatím nějak moc neroste pořád ho mám stejný tak mám strach aby byly mimi ok 😨
Holky a mám dotaz kotrolovaly vám čípek? Já mám takový divný tlak dole, nevím jak to popsat, ale možná to je jen tím jak se celá rozšiřuji, nevím, už jsem asi paranoidní jak čtu moc ten internet 😨

arwenka
1. čer 2009

Lucy, ja mela porad houby a ne bricho a mezi 4. aa 5. mesicem mi neskutecne narostlo, ten skok o jeden mesic byl hroznej- Nikdo to na me nepoznal a do mesice se valil neskutecnej sud 🙂 At pocitam, jak chci, mas na to, abys narostla, jeste hromadu casu 🙂 Uzivej si jeste, ze se ohnes pres bricho, zavazes si boty a ostrihas si nehty na nohach - ja mam uz tezkou smulu 😠 😠
Ted, jak jsme se byli fotit, jsem normalne musela ukecat Jardu, aby mi nalakoval nehty 😀 😀

A kdyz jsem poprve prisla k doktorovi a zacala mu vykladat, co jsem se docetla na netu, malem ho trefilo a zakazal mi to cist 😀

lucy82
1. čer 2009

No s tím ohnutím jsem na tom ještě dobře, ale už to taky nejde jak dřív 😠
A Arwenko jak je to s tím čípkem? Já jsem fakt magor ale jak nad tím přemýšlím tak ten tlak cítím víc a víc 😕 Ale v průkazce mám napsanou hodnotu 0 ale dělá mi jen UTZ přes břicho a nikdy mi čípek nekontroloval, teda myslím pohmatem nebo tak

arwenka
1. čer 2009

No, ja nevim, zda mi cipek kontroloval, ale asi ano, protoze mi na kazde poradne kouka i dolu, strci tam prsty a prohmatava bricho. Myslim, ze by to doktor delat urcite mel. Kdy jdes do poradny? Rekni mu to!!!!!
K tomu tlaku - hodne je to tim, jak se panev pripravuje na to dvojnasobne tehu, dela si prostor, roztahuje a napina se - mela jsem strasny bolesti stydke spony, sotva jsem lezla, tlak taky silenej - ja myslim, ze to u Tebe cipkem nebude, ale kazdopadne to rekni doktorovi!

lucy82
1. čer 2009

Jů tak jsi mě trochu uklidnila, každopádně mu to na příští kontrole řeknu jdu tam až za 17 dní tak snad bude vše do té doby 😕 jak nad tím člověk přemýšlí tak je furt neklidnej, ach jo, kdo řekl že těhoteství je nejkrásnější období???? 😀

arwenka
1. čer 2009

Lucy - mne prijde, ze nejdesnejsi. Ja nechapu ty usmevavy klidny nafoceny maminky v ocekavani. Beztak sedej doma, jejich manzel ma hafo penez a ony chodi od kadernika pres kosmeticku na masaze 😠 😠
Ja si prijdu nejvycerpanejsi, neupravena a znacne pouzita - a to VIM z minule zkusenosti, ze to neni nejhorsi obdobi!!!! Az se deticky narodi, bude to sodovka - unava, vycerpani, znam to od Danulicka.....mely bychom si to tehu uzivat, ale opak je pravdou ☹

lucy82
1. čer 2009

Arwenko tak mě na tom nic krásnýho nepřijde, připadám si opuchlá, hnusná, furt mě někde bolí, pořád se pozoruju a v klidu nejsem vůbec 😖
Jsem si teď dala obídek a jdu zase pracovat, ale jen tak polehoučku pomaloučku, nic se nemá přehánět 😀

petulka26
1. čer 2009

Ahoj holky,

pravidelně Vás chodím dočítat, jen teď nemám náladu vůbec na nic. Řeším teď spoustu věcí, bydlení, peníze, a vlastně úplně celkově všechno co s rozvodem souvisí.

Včera jsem ještě ke všemu měla opravdu skvělý zážitek. Vrátila jsem se po výkendu od našich a když jsem přišla domů, tak jsem zjistila že jsou zevnitř klíče v zámku a že se tam nedostanu. Do toho na mě manžel přes dveře křičí, že se mu to teď něhodí a ať se jdu někam projít. Tak jsem si tam hezky počkala, a řekla jsem milé slečně co si o ní myslím. Jen mě zaráží ta neskutečná drzost, že si jí tahá do našeho bytu.

lucy82
1. čer 2009

Petulko jsem ráda že jsi relativně s prckama v pořádku.
A manžel je teda s prominutím hajzl, opravdu bych to asi těžko rozdýchávala, je mi to líto, že člověk kterýho jsi milovala, podstoupila všechno tohle od snažení přes IVF až po dvojčátka se k tobe zachová takhle hnusně, bez absolutního rozumu, opravdu nechápu a při mé povaze bych mu asi fyzicky i ublížila 😠 ☹
Petulko drž se, myslíme na tebe

petulka26
1. čer 2009

Lucy, hajzl je asi tak nejmírnější označení který mě pro něho napadá. Snažím se být co nejvíc v klidu, abych miminkům neublížila, ale je to hodně těžké. Můj dosavadní život mi teď připadá jako jedna obrovská lež. Nechápu jakto že jsem za těch 9 let nepoznala jakej hajzl to je.

lucy82
1. čer 2009

Petulko taky to nechápu, kort po 9 letech, to už bys mohla vědět co od něj čekat a ono ne, on se zachová takhle zbaběle 😠 My jsme spolu 8 let, a kdyby mi něco takovýho udělal, tak bych mu byla schopná faktr ublížit. Nechápu jeho drzost že si ji bere k vám do bytu, to musí být nějaká mladá pipka co se nudí a jen ho využívá, stejně ho za chvilku odkopne pak teprve pozná o co přišel ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru