Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

baruska2
9. čer 2009

A Maui, užívej si jídla dokud můžeš. Za chvíli tě začnou děťátka pěkně tlačit na žaludek a už toho tolik nesníš. Mě pěkně kopou do žaludku a taky pod žebra a není to nic moc, pěkně to bolí. Do toho žaludku je to pěkně nepříjemné a taky mě skoro poříd pálí žáha, hlavně v noci. Musím mít víc podloženou hlavu.

arwenka
9. čer 2009

Barusko, tak fakt nejsem sama, kdo takhle vstava? Pripadam si naprosto desne, cela bolava a nejhorsi je to v noci a rano, nez se rozchodim. Fuj...a s tim jidlem je to presne tak, to, co se do me veslo driv, se nevejde ani omylem, treba snim dva knedliky a mam naprosto dost a uplne citim, ze se to tam proste nevejde....

arwenka
9. čer 2009

Baru, odkud jsi???

maui
9. čer 2009

Ahoj holčinky🙂 Dnes jsem si odskočila do práce a byl tam docela šrumec, tak nebyl ani čas popřát vám dobré ráno. Baru, do mě se toho taky vejde čím dál tím míň, ale vždycky to tam nakonec po troškách natlačím, když mě honí chutě, a pak je mi těžko 😝
Dneska mi volali z gyndy, že dorazily výsledky protilátek. Další specialita, kterou jsem si nemohla nechat ujít 😠 Manžel je pozitivní na nějaké anti K protilátky, nebo co, a v posledním odběru ta moje hodnota už dosahovala nějaké rizikové hranice, tak se doktor radil s hematologem a ten mě poslal do péče Centra fetální medicíny u Apolináře. JEštěže tam mám v pondělí cestu, nechtělo by se mi tam jet nadvakrát. Ale když už jsem byla u dokyho pro ty papíry, tak jsem ho poprosila, aby mi zkontroloval mimouše 🙂 Krásně se hýbaly a bilo jim srdíčko, tak jsem zase klidnější. Prý mám ještě týden na pohyby počkat, pak už bych je snad měla cítit 🙂

baruska2
9. čer 2009

Arwenko, bydlím s přítelem v malé vesničce poblíž Břeclavi. Ale pocházím od Uherského Hradiště.
V noci se vůbec nevyspím. Nejlíp se spí kolem poledne, vyzkoušejte to 🙂 . Ty Arwenko aspoň o vikendu, uvidíš, jak ti pak bude fajn.

arwenka
9. čer 2009

Maui, ja Ti rikala, ze je to v pohodicce 🙂 No teda s temi abnormalitami bys to nebyla ani Ty, vid? Co s tim jako hodlaji delat?

Baru, fiiiiha, to je dalka....proc jste vsechny ode me daleko, holky jedny?

maui
9. čer 2009

Arwen,já vůbec nevím... Asi mi píchnou nějakou injekci, hádám, a budou sledovat, jestli se nějak kriticky nezvyšují.

arwenka
10. čer 2009

😢 😢 smutno je mi tady samotnyyyyyyy

lucy82
10. čer 2009

Arwenko taky sem nakukuji ale absolutně nestíhám písat. Kolegyně si vzala tu dovolenou, ale místo aby si teda včera svoji práci dodělala, tak využila toho že jsem tam včera nebyla a hodila mi svojí práci na stůl 😠 Tak jsem nasraná ani nevíš jak, dělám svoji, její a ještě k tomu chlapi pořád otravují že chtějí tohle a tohle, takže úúúžasnej den.
A ještě se mě šéfová ptala že jí ta kolegyně říkala že si myslí že tady nebudu v červenci, si jako myslí že tady hodlám zlstat do porodu ☹ Sakra, tak mě přemlouvala jestli nechci zůstat dýl.

arwenka
10. čer 2009

Lucy, tak toho vyuzij a rekni ji, ze pujdes na nemocenskou, ale rada pro ni budes delat dal - treba soukrome. Jenze Ti ze zkusenosti musim rict, ze to je naprd, neudela se poradne ani jedno - ani odpocinek, ani ta prace. Ja mela vcera jeden jediny den dovolene a prosedela jsem ho u pocitace a na telefonu 😒

arwenka
10. čer 2009

Ještě o jeden zážitek jsem se chtěla podělit - je sice starší, ale teď mi dochází, jakou ta paní měla pravdu....

To už jsem věděla, že jsem těhu, ale nevěděla jsem o dvojčatech. Byli jsme v Trutnově v Hypernově a před námi ve frontě u pokladny stála hodně stará paní. Ta fronta byla dlouhá a paní se nás na něco zeptala, trošku jsme si začali povídat a když jsme se dostali k pokladně, paní pokladní nám řekla, že paní umí skvěle vykládat karty. Jarda se tomu potichu smál, protože na to nevěřil - já se nesmála, vím, že to funguje.
Venku bylo příšerný počasí, sněžilo a bylo namrzlo, paní sotva chodila - bylo jí totiž 87 let, jak povídala paní prodavačka. V hlavě měla ale naprosté jasno...
Odvezli jsme ji domů a já se jí zeptala na ty karty, prostě jsme se nenápadně vetřeli, i když říkala, že je vykládá jen pro známé. Nakonec nás pozvala.
Nikdy předtím nás neviděla a začala sypat.....že se známe hodně krátce, ale máme se rádi, já že mám trošku v sobě nevyřešenou minulost, že máme problémy s bydlením a hlavně s penězi na něj, ale že by nás v téhle oblasti mělo čekat zlepšení, i když postupně, ne hned. Nakonec jsme se dostali k rodině a paní pořád mluvila o malinké holčičce, ale taky chlapečkovi. Neřekli jsme jí, že jsem těhotná....Nechápali jsme, co to má znamenat a skoro na to zapomněli - přece jsme byla těhu, ale pohlaví měla vidět jedno, no ne?
Byli jsme u ní přes dvě hodiny, tak rychle to uteklo....

Do několika dní jsem šla na gyndu a pan doktor na mě otočil ten monitor s dvojčaty....pak, že na tom něco není

ainka
10. čer 2009

Ahoj jestli mužu vám sem něco napsat,,,, Strašně vám všem moc vám držím palečky ohledně těch vašich dvojčátek,,,, Je to krásný,,, Já sice těhule nejsem, ale mám už sice 1mimo ale mám ročního chlapečka,,,, Strašně to moc rychle utíká a jen si to užívejte dokud je to malinký... Je to hrozné, ale jak vám mimo roste před očima tak pak stěží si budete vzpomínat na to jak mimča blyly malinkatý,,, Doufám že nevadí že jsem píši, ale mějte se krásně Ahoj 🙂

lucy82
10. čer 2009

Ty jo Arwenko z toho úplně mrazí 😕

arwenka
10. čer 2009

Lucy, nevymyslela jsem si ani pismenko.....fakt, ze se to stalo.....

Ahoj Ainko, jasny, ze nam muzes napsat, my Ti dekujeme. Pokud mam mluvit za sebe, mam z toho strach, protoze nebudu moct byt na MD, mam hruzy z toho, jestli jim dam, co budou potrebovat, jestli je neosidim, ale nejak bylo a nejak bude 🙂

arwenka
11. čer 2009

Kde jste, dvojmaminky?

lucy82
11. čer 2009

Ahojík, tak já už toho mám plný zuby 😖 Fakt dneska tady není ani šéfka, takže jsme tu jen dvě, mám úžasný hromady na stole, nevím jak to stihnu. Takže na to kašlu ono to neuteče 😀
A venku je teda pěknej hnuuuus 😖

arwenka
11. čer 2009

No ahoj Lucy, teda ja myslela, ze tady uz vsichni spinkaji 🙂 Delej pomalu, prace neutece a Ty jsi tehotna. Nespechej nikam, v klidu 🙂

lucy82
11. čer 2009

jojo Arwenko, když mě ty stohy tady tak děsně rozčilují, nejraději bych je vyhodila z okna 😀 No ale jako kašlu na to, ještě 3 týdny a končím, nic nestíhám.
Včera jsem šla vyřídit pár věcí a došla domů v sedm 😒 A to jsem musela ještě dělat asi 4 zastávky na záchod, dvakrát jsem šla za ségrou do práce, a dvakrát do mekáče 😠 Fakt už mě ten můj močák začíná pěkně štvááát. Navíc jsem si včera všimla že se mi dělají strie na prsách ☹ Teda jen na jednom, ale vypadá to pěkně škaredě 😢

arwenka
11. čer 2009

Kup si mast - tedy krem BONELA. Je super, dvakrat denne se maz.....maji ji v lekarne!
Na wc litam taky porad a navic mam skoro 120 pres pupek. Ufffff.....

lucy82
11. čer 2009

Já mám 108 včera jsem se měřila, ty jo sto dvacet, To se mám na co těšit 😉 Tak já nevím jestli cítím pohyby nebo ne, něco mě tak jakoby štípe, jednou tam pak tam, asi to pohyby nebudou nebo já už nevím 😔
Krém si koupím, snad budou mít 🙂

baruska2
11. čer 2009

Ahoj holky 🙂 , fakt Vás obdivuju. Já bych práci nezvládla, hlavně když je tak škaredě, to se mimouškům vůbec nelíbí. Je to změnou tlaku, řkal pan doktor. Do rána jsem byla šestkrát na WC 😖 .
Lucy, prsa mám taky popraskané. Ty jsem moc nemazala. zbytek naštěstí ne. já mažu ElastinemQ. Ale v když jsem byla v nemocnici, tak doktorka mazání bříška moc nedoporučovala, pry to stimuluje dělohu. tak že opatrně, žádné dlouhé mazání.
Arwenko, tak jsem se změřila a přes břicho mám 105, zato přes prdel o 6cm víc 😠 .

arwenka
11. čer 2009

Lucy, nechas toho s temi pohyby? Bud rada, ze je jeste klid, ja mela vcera na brise tvrdy boule, ktery samy skakaly 😀

Baru, ja to merila sice pres kalhoty, ale ubrat muzu tak 2 cm, vic ani nahodou... 😠
Nejsi v tom sama -asi byl nejaky divny tlak nebo co, ja jsem vcera malem jela na pohotovost 😖 A ty\ dve prace mi fakt dobre nedelaji, snazim se aspon pomalu, kdyz uz nic....a prdel si radsi nemerim 😀 😀 😀

lucy82
11. čer 2009

Arwenko když já se bojím jestli jsou v pořádku, anebo jsou líný po mě a spí celý den 😀

Barusko nedělám nic namáhavýho sedím o compu a píšu blbosti, ale to sezení mi nedělá dobře, kostrč bolí jak blázen a ty nateklý nohy jsou taky nic moc, Ale až budu doma, musím udělat pokojíček, vymalovat, nalepit dekoraci, přemluvit miláče ať konečně začne dělat ty komody. Už musím začít opravdu něco dělat, jinak to nemám šanci s mou leností vůbec stihnout 😀

Jé holky já teď koukám vy už to máte skoro za pár, teda jo to strašně letí, 😒

arwenka
11. čer 2009

Lucy, ja bych toho potrebovala TOLIK udelat, ale copak mam kdy? Vzdyt prijdu dom a seknu sebou na prdel - jenze to vetsinou nevydrzim a jdu presazovat kytky, coz ma za nasledek, ze nemuzu uz vubec, protoze se nemuzu u toho ohybat a funim jak sentinel...pak proste stale jeste nemam komodu na veci, vanicku, kosmetiku prodeti atd.....stydet bych se mela. Jenomze mne na to proste nezbyva energie, no ☹

Lucy, JSOU v poradku. Za prve jsi prvorodicka, ty citi pohyby driv - a za druhe mas jeste cas. JA zas vyvadela u tripl testu - a taky zbytecne 🙂

baruska2
11. čer 2009

Arwenko, musíš víc zapřáhnout přítele. Aspoň když přijdeš domů z práce, tak lehni a podlož nožky, pomáhá to.

arwenka
11. čer 2009

Barůůůůůůůůůůůůůů, ale já ho celý týden nemám doma, jsem tam fakt jen já, 14 dní v měsíci Danulíček a teď tam přibude těhotná kočka 🙂 🙂

lucy82
11. čer 2009

Arwenko taky nemám čas, a to mám práci jednu, ale prostě stejně po 17 hodině toho moc nestihnu většinou přijdu domů, poklidím, najím se a jdu spát, nebo jsem na mimibazaru a vybírám věci. Jen koukám a stejně je neobjednám 🙄 Musím taky koupit kosmetiku, plínky, atd ale copak je energie dojet do blbýho obchoďáku????
A já vím člověk vyvádí a zbytečně. Už se těším na velký UTZ jdeme tam příští týden 😉 Snad bude vše ok 🙂

Barusko a ty už máš vše?

baruska2
11. čer 2009

Teda Arwenko, s tebou je to složité. Tak když jsi sama doma, tak nic nedělat. Uklízení počká 😀 , děti jsou přednější.
Lucy, asi mám všechno, doufám. Nákupy jsem dělala většinou cestou od doktora a zbytek přes net. Kosmetiky jsem moc nekupovala, hodně jí dostaneme v nemocnici a pak taky podle toho, jak na ni budou mimoušci reagovat. Koupila jsem jen bepanthen, pupíček, líh na pupík, mydlo- obyčejné. pro sebe porodnické vložky, kalhotky a taky to mýdlo- na kurzu říkali, že je nejlepší. Jedny malé plenky a vlhké ubrousky. A to všechnou v lékárně cestou od doktora. Jinak čekám, až přítel konečně dodělá do skříně poličky, ať můžu roztřídit oblečky a máme hotovo.
teda Arwenko, skoro na všechno sama, já bych se bála, jsem strašpitel. Drž se holka 🙂 .

lucy82
11. čer 2009

Teda BArus to se máš, já když si vzpomenu co mě ještě čeká nakoupit, tak se děsím, ale za 14 dní jedeme do Ikei tak tam taky neco pokoupíme. Jedeme do Brna na tu výstavu těch dvojčecích kočárků tak třeba tam budou mít i něco se slevou 🙂 O víkendu sjedu koupit nějaký plínky atd.

No a Arwenko s tím autem já teda nevím s čím budu jezdit, David se rozhodl že nechce třeba Mondeo, nebo Feldu ale že chce Ford Focus, a rok 2000 aspoň takže jako prý 100 tis vyhraje v tipsportu takže asi budu jezdit jen kočárem 😀 Mohly jsme mít od známýho Mondeo za 25tis. sice starší ale co já ho chtěla jen po ježdění po městě a za mamkou a za babičkou ať všude nemusím lítat s kočárem a asi budu muset 😖

arwenka
11. čer 2009

Barunko, ja se nebojim, po tech humusech, co mam za sebou, to horsi byt nemuze 🙂

Lucy, to nemyslis vazne, auto je potreba, deti se musi vozit na kontroly a co kdyby se, nedej Boze, neco stalo? Videla bych to jako jednu z priorit....vy ted nemate zadne???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru