Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

arwenka
27. čer 2009

Ahoj Murecko, jeeee, muzu se zeptat, do kolikateho tydne jsi donosila holcicky a jaky byl porod?

Petuli, neboj, my Te nedame ani nahodou 🙂

maui
27. čer 2009

Haloo, halooo, kde jste kdo??? 🙂
AHoj Murecko! To na tom budeme stejně. Já čekám taky holčičky a doma budu mít devítiletého kluka, až se narodí. Jak tvůj prvorozený prožívá ségry? Náš Kuba si přál samozřejmě brášky, ale po sourozenci touží už tak dlouho a tak intenzivně, že teď už je mu to jedno a strašně se těší i na holky 🙂

serenka
27. čer 2009

Ahoj holky 🙂
Jsem tady úplně nová.
Čekám dvojčátka, jsem v 10tt. Tedy včera jedno mimi mělo být v 10tt+2 a druhé teprve 9tt+3. Jsem po IVF.
Chtěla bych s někým probrat vše okolo dvojčátek, mám z nich obrovský strach, abych je v pořádku donosila, jsem malá, měřím jen 157 cm a nedokážu si představit, jak se do mě miminka vejdou? Jsem už na neschopence, mám se šetřit. Kdy si mám pořizovat kočárek, postýlky a vůbec výbavičku?

arwenka
27. čer 2009

Serenko, ahoj, vítej u nás. Já nejsem příliš kompetentní radit ohledně termínů pořizování věcí - u mně se může stát cokoli a jet mohu každým dnem, přesto jsem nestihla sbalit ještě nic a doma mám taky žalostně málo věcí, to zase z finančních důvodů. Mám jen kočárek na balkon, nejmenší oblečení, kojící košili,odsávačku na mléko, lahvičky, vaničku a postýlky.
Příští víkend teprve koupím nezbytnou kosmetiku a potřeby pro mamču do porodnice a zítra mi přivezou přebalovací komodu. Kočárek si absolutně nemohu dovolit ani do konce těhu, musím počkat na porodné a v tomto jediném jsem pověrčivá a ani bych ho doma nechtěla....
Ty můžeš být v naprostém klídečku, kočko, jsi na úplném začátku, takže si užívej těhu a neřeš věci. Nejlepší ale bude to, že si třeba 1x za 14 dní něco z toho, co je potřeba, koupíš a budeš klidnější a do porodu vybavená 🙂

murecka
27. čer 2009

Ahoj holky,
Arwenko, rodila jsem přirozeně v 37.tt, čipek sice držel jak na začátku těhu, ale rupla mi voda 😅. Do půl hodiny jsem dostala kontrakce,ale to jsme už byli na cestě do porodky. Porod trval 6 hodin, přesně o polovinu míň,než když jsem rodila Martina 🙂, ale sranda to teda nebyla. Rozjely se mi porodní bolesti, ale pořád jsem se neotvírala, o půl 3 jsem byla otevřená na 2 prsty, ale přitom jsem měla už intenzivní pocit na tlačení, holky se narodily až v 5,00 a 5,07, ty 2 a půl hodiny byly k nepřečkání. A to jsem byla tak blbá, že mě ani nenapadlo si říct o epidurál. Za to jsem tam předvedla několik hysterických scének, díky nimž si mě tam pamatují asi dodnes 😀. Přijela jsem tam vysmátá jak nikdy a ve finále jsem málem lezla po zdi. Ale to všechno bylo tím, že jsem se neotvírala, měla jsem to tak i u Martina, toho jsem rodila ve 42.tt, čipek vůbec nespotřebovanej, porod mi museli vyvolat, jinak bych asi samovolně neporodila 😅. Holky měly: Adéla 2400g a 44cm a Eliška 2620g a 45cm. Nějakým zázrakem se mi podařilo plně kojit do půl roku, pak začaly příkrmy a teď už kojím jen ráno, protože se mi dámy tak trochu odstavily 😠.
Doufám, že jsem nikoho z vás nevystrašila, porod sám o sobě byl super, bez komplikací, kdybych měla spotřebovanej čípek, tak za 2 hodiny nebylo co řešit 🙂. A taky jsem trochu máčka na bolest 😔.

Maui - Martin je z holek úplně urvanej a holky z něho. Od začátku jsem ho nechala hodně pomáhat a jako pomocníka si ho nemůžu vynachválit. Samo, že chtěl taky bráchy, ale k holkám se chová skvěle, je na ně hodně opatrnej, už i koupal, oblíct umí kalhoty a dupačky a obout capačky, zeslíct umí jen to, co nejde přes hlavu, ale i tak je skvělej. Jen nechce vozit, ale to bych po něm už chtěla fakt moc. Snažím se ho moc nevyužívat, ale když chce, tak ho nechám. Naše holky byly od začátku vedený jako jednovajky, celý těhu, ale v propuštěcí zprávě jsem si přečetla, že mají každá jinou krevní skupinu, tak jsou dvojvaječný. Jinak bysme to měly na chlup stejný 😀. Jo a termín jsem měla 3.listopadu 😀.

arwenka
28. čer 2009

Muri, silne mi to pripomina muj zazitek z prvniho porodu, uz NIKDY VIC neco takoveho, jsem pripravena pozadat o cisare nebo anestezii ci analgezii. Danecka jsem rodila 18 hodin, z toho asi 14 v silenych bolestech, byla jsem desna hrdinka a chtela prirozeny porod bez cehokoli a malem jsem chcipla...neotvirala jsem se ani po oxytocinu, ve finale po mne skakali a delali asi tisic Hamiltonu a byli ze mne zoufali. Tolik sprostejch nadavek neslyseli za celej zivot, myslim....
Ted si preju, aby mi tam ti dva zustali aspon jeste mesic a nemuseli do inkubatoru, jenze se otviram a uplne dobry to neni ☹

belatka
28. čer 2009

ahojky dvojmamky.. 🙂 všechny moc zdravím,teď jdu dočíst co jsem zameškala... 🙂

Holky chci se zeptat,co si myslíte o orgasmu v těhu(masturbaci)?vím že u normálního těhu v pohodě ale co my "dvojmamky" a ještě ke všemu my co nám občas tvrdne bříško?Doktor mi teď už doporučil se sexem přestat..jsem 19tt..stejně jsme se zdržovali sexu aby se nic nepokazilo 😅 ale ted co mi sex už nedoporučil tak může mi to ostatvní nějak ublížit? 😒 občas je hroooozná chut... 😀 díky všem a já jdu louskat čtenííí...

arwenka
28. čer 2009

Belat, ani mi nemluv, jestli jde o masturbaci nebo milovani, je uplne jedno, jde tady o orgasmus, kterej pusobi delozni stahy a je uplne jedno, cim byl vyvolanej. Mam naprosto stejnej problem a stejnej zakaz 😠 😠 😠

petulka26
28. čer 2009

Ahoj holky,

to je teda zajímavé téma. Mě doktor nic neříkal, ale je pravda že jsem se na to neptala. Co se týká milování tak s tím teď opravdu problém nemám (není ským) 😠

lucy82
28. čer 2009

Ahojík hoky, tak se vám hlásím jako mladá paní 😀 Svatba proběhla v pohodě, ale neměla jsem čas několik dní napísat 😒
Začalo mě ve čtrvtek bolet v podbříšku celý den jsem seděla na nehtech, líčení a když jse vstala tak v levém podbřišku mi začalo strašně píchat. Probém byl chození, vstávání, atd. Teď to ještě trochu bolí, tak nevím co to může být ☹
Nu a po několika měsících jsme měly i svatební noc, ale teda řeknu vám nic moc, pořád jsme myslela aby se holky nezalehly nebo tak, takže jsem si to tak moc neužila 😒 ´Tak snad jsme jim moc neublížily 😨

arwenka
28. čer 2009

Lucy, ahoj. Tak predevsim velika gratulace, hodne stesti, hodnyho chlapa a vubec!!! Nezapomen na fotky, uz ted jsem zvedava!
Jinak k tomu podbrisku - strasne nerada bych Te strasila, ale sezeni je to nejhorsi, co muze byt, v te poloze se strasne utiskuji mimca v deloze a opravdu to nedela dobre, ja prave proto taky uz nepujdu do prace, mam vetsinu casu lezet a nesedet skoro vubec (no copak to jde, zejo.....)
K tomu milovani - ve fazi, ve ktere jsi Ty, klidne jeste opatrne muzete, ale fakt opatrne, ja si ted vazne nerisknu uz vubec nic vzhledem k tomu otvirani 😠 😠
A nejhorsi je po tom dlouhym sezeni vstat a chodit, to boli jak cert, nejen bricho, ale i ta stydka kost pitoma ☹

Peti, nebud smutna, prosim. Ja vim, ze na tohle neni moc co rict a zadny reci Ti manzela nevratej, ale ono je to lepsi - na co vracet nekoho, kdo si Te (vas) vubec nezaslouzi..... 😠 😠

lucy82
28. čer 2009

Arwenko no já to ještě v práci tenhle týden přetrpím a končím, protože to sezení je pro mě fakt děs, pak to bolí ještě několik dní a to už mi za to nestojí 😖 Takže i se na ten klídek a odpočinek těším 😉
Fotečky dodám v týdnu až je nějak zpracuji 😉 Ale to sezení na těch nehtech jak jsem nemohla ani na záchod mi neudělalo fakt dobře ☹

A k tomu milování, už to asi nerisknu, nic z toho nemám, mám strach aby se něco nestalo, i manža má tak nějak strach, takže až po porodu 😅

arwenka
28. čer 2009

Jo, dala jsem do alba Vorvani mlade jednu ukrutnou fotku pro predstavu myho pandera....

arwenka
29. čer 2009

Holcicky, dobre rano 🙂
Ode dneska jsem doma, nikam nejdu (tedy přes den, odpoledne a ráno budu vozit Danulíčka do školky), přijdou mi nakonfigurovat no'tas a já budu dělat z postýlky 🙂 🙂

lucy82
29. čer 2009

Ahojík 🙂
Arwenko krásný bříško 🙂 A s tím pivkem ti to sluší 😀
Nu já jsem v práci, nestíhám, musím to tady dodělat, navíc si šéfa teď rozmyslela že teda mám zaučit tu brigádnici takže se mám asi ztrhat 😖 Nu ale nabídla mi že můžu chodit třeba na pár hoděk si přivydělat, třeba na 4 hˇoďky denně když nebude takový vedro, tak jsem ráda každá korunka se hodí 🙂

arwenka
29. čer 2009

No, to je super! Takovi sefove jsou k nezaplaceni, mam spoustu kamosek, co chtely delat pri MD, ale mely smulu...a je Ti lip???

lucy82
29. čer 2009

Je mi lépe, včera jsem skoro celý den ležela tak je to lepší ale te'd jak zase sedím tak vstanu a pobolívá to ale je to lepší 😉

arwenka
29. čer 2009

Kocko, to neni vazne legrace, ja jsem se diky tomu sezeni zacala otvirat, protoze deti tlacej a nemaj misto a jen se mackaj....ja neposlouchala a tedka to mam - predej praci a sup do postylky a chod pomahat jen na tech par hodin a jen, kdyz Ti bude dobre!!!

lucy82
29. čer 2009

Já vím Arwenko ale už jen do konce tohoto týdne, zítra jedu zase na hematologii takže v práci nebudu a pak jen středa, čtvrtek a pátek a jsem doma, a příležitostně sem budu docházet podle toho jak mi bude 😉 Nerada bych se začala otevírat ☹

arwenka
29. čer 2009

Lucy, ono to i boli, zrovna se tady kroutim jak §......stejne nedovedu lezet, ale mezi praci si proste dojdu na balkon, na slunicko, protahnu se a kdyz to boli, lehnu si. Penize pitomy, kdyby aspon nebyly tolik potreba, sla bych na nemocenskou a neresila to :-/

lucy82
29. čer 2009

Arwenko ještě musíš pár týdnu vydržet, i když děti už mají pěknou váhu a i kdyby se narodily za pár týdnu už by jim nehrozilo žádné nebezpečí. I když je to pravda kdyby nemocenská nebyla taková almužna šla bych marodit hned od začátku ☹

arwenka
29. čer 2009

No, ja zas ne, protoze jsem starej workoholik, ale urcite bych na ni bya driv 😒
Tyjo, ja tady sedim u PC a trapim se sepisovanim nejakych pitomych smernic a venku sviti slunicko 😠 😠

lucy82
29. čer 2009

tak jsem tu 🙂 Nějak jsem se zasekla a nedostala jsem se k netu 😒 A jak se pracuje tobě?

arwenka
29. čer 2009

Ja jsem tady s nastavenym notebookem do postele 🙂 Huraaaaaaaaaaaaaa - od zitra se budu hezky valet 🙂

lucy82
29. čer 2009

Ty se máš závidím 🙂 Ale týden uteče jak voda tak se taky těším na volno 🙂 Ani nevíte jak 😀 Já vím víte 😀

arwenka
29. čer 2009

Lucy, ja si spis myslim, ze me to valeni ale nebude bavit a stejne to nevydrzim...

lucy82
29. čer 2009

No z toho mám taky strach 😒 Ale já budu vymýšlet pokojíček, dokpupím nějaké věcičky, poklidím si postupně doma, a když bude nálada skočím do práce něco udělat a ono to uteče, hlavně se nenudit 🙂

arwenka
29. čer 2009

To je pravda, jen delat 8 hodin doma, myslim praci, a lezet u toho a pak jeste v noci, to nevydrzej moje zada 🙂
Taky bych vymyslela pokojicek, ale jelikoz se predstavy nedaji realizovat, nic nebude 😠 😠

lucy82
29. čer 2009

No my jsme si tou svatbou docela vydělaly 😀 Daly jsme do toho kolem 14 tis a dostaly jsme dohromady 45 tis 🙂 To je hezké 🙂 Ale to si spíš schováme na autí 🙂

arwenka
29. čer 2009

Ty brdo, ja mam samy chudy kamarady a od tech bychom urcite nedostali, z cehoz vyplyva ze se nam svatba nevyplati 😠 😠
Tyjo - a mela jsem zajemce na Fabii a zas nic, jen volali, vyptavali se a pak neprijeli 😠 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru