Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lucy82
29. čer 2009

A za kolik ji prodáváš?
No až jsem se divila, teď čekám na výplatu jestli šéfka něco přidá jako svatební dar 😀 Prý jo ale kolik ví Bůh 😀

arwenka
29. čer 2009

Potrebovala bych 90 000, abych mela na Scenika. Nabizeli mi 80 000, ale to se mi zda malo.
Nasla jsem ve spajzu Milku, chudacek mala, uz je ji polovina ( a me dvojnasobek.....)

miradka
30. čer 2009

Ahoj holky, možno je ešte skoro na to, aby som sa k vám pridala, ale včera mi dr povedal, že mimča sa vyvýjajú rovnako a je pravdepodobné, že už zostanú dve. Už majú aj srdiečka.. Uffffffffffffffffff bojim bojim... 😅 Ako ste sa s touto myšlienkou vysporiadali vy? Ja som trošku vyplašená, aj keď som to mohla čakať, teda moc som tomu neverila, ale stalo sa. Sme po IVF a chytili sa obe morulky. 🙂

maui
30. čer 2009

Ahoj Miradka, vítám tě v klubu 🙂
Pro mě bylo to zjištění šílný šok, protože doma už jednoho klučinu mám, ke dvojčatům jsme přišli přirozeně a v rodině je nidko nemá, takže jsme na tuhle možnost ani nepomysleli. První dva dny jsme byli dost zaskočení, střídavě jsme hystericky vtipkovali a střídavě se snažili zvyknout na myšlenku, že místo hýčkání jednoho mimíse nás čeká pěkný kalup. Ale když jsem šla po týdnu na další, "ověřovací" ultrazvuk, už jsem se modlila, aby tam ti dva byli pořád 🙂 Od tý doby se o ně pořád bojím 🙂
Jsi na startovní čáře, ale máš dobrý start, tak se zbytečně nestrachuj, šetři se a těš se 🙂

maui
30. čer 2009

Ahoj holčiny,tak včera jsem byla na kontrole. Brali mi protilátky, ale z toho budou výsledky až za týden, a dělali mi zase ultrazvuk. Doktor byl spokojený, že to zatím vypadá moc dobře, ale hned moje nadšení schladil informací, že nejkritičtější období pro mě (a hlavně pro děti) začne po 28.týdnu a že by mě v té době už rád měl u nich na oddělení na každodenní monitoring ☹ Takže já mám před sebou maxiálně šest týdnů svobody a pak na dalších šest hají do nemocnice...to jsem zvědavá, jak to tam přežiju, bez rodinky, bez Koníka, bez nákupů 🙂 ☹

miradka
30. čer 2009

Ahoj Maui, díky za privítanie a povzbudenie 🙂 Som veľmi šťastná, že sa nám podarilo a budeme mať deti, teda pokiaľ sa niečo zlého nestane, ale na to vobec nepomýšľam. Aspoň že vš klučina má 8 rokov, keby bol maličký, to by som ti vobec nezávidela, aj keď ktovie čo nás čaká. Ostali nám totiž dve embryá na kryo a nechceme ich nechať zlikvidovať. Máme ich tam na 4 roky, takže dovtedy si ich musíme vyzdvihnúť 🙂 Myslím, že čoskoro si začnem to tehotenstvo viac uvedomovať a budem sa tiež modliť a báť sa, aby tam boli obaja a boli v poriadku, teda už teraz dúfam, že sú v poriadku...inak som počula, že keď sú dvojčatá, tak sa stáva, že možu byť poškodené, alebo jedno, že može byť poškodené. Tak toho sa bojím...Nevieš kedy sa príde na nejaký problém? Ty máš za sebou už veľký utz?

miradka
30. čer 2009

Maui, máš nejaké komplikácie? Prečo máš ísť do nemocnice?? 😕 To musí byť hrozné, tak dlho v nemocnici

petulka26
30. čer 2009

Ahoj dvojmamky,

Miradko, vítám tě mezi námi. Taky čekám dvojčátka po IVF. Ale hned od začátku jsem byla přesvědčená že tam budou dvě mimča, takže mě vlastně ultrazvuk ani moc nepřekvapil. Člověk se bojí každého dalšího vyšetření, aby mimča byli v pohodě, ale ta krása když tam pak vidíš ty dvě malinký srdíčka a s každym dalším ultrazvukem se miminka mění a rostou, to je prostě nádhera.

miradka
30. čer 2009

Ahoj Peti, díky za privítanie 🙂 Ja som bola presvedčená, že tam bude len jedno, pretože dr keď mali podozrenie na dve, tak posielali na prvý utz skor. To viem od kamošky, čo bola so mnou na ET, aj ona čaká 2. No a hcg som mala okolo 400 - 12deň po ET. To je super, že už vieš pohlavie, takže možeš začať zariaďovať pokojíček a oblečenie... 😵

maui
30. čer 2009

No, Miradka, já mám dost výjimečný typ těhotenství - čekám jednovaječná dvojčata, a navíc monoamniální, tzn., že mají jeden společný plodový vak, ve kterém vyrůstají oba bez toho, že by je oddělovala jakákoli přepážka. S tím souvisí spousta rizik, hlavně v zauzlování a zaškrcení pupečníků. Čím jsou ty plody větší, tím je to v tom prostředí pro ně nebezpečnější, takže je nutné ke konci těhotenství to hodně sledovat, jak se dětem daří, a v případě nutnosti je třeba předčasně vyndat. A i když nebudou problémy, nenechají mi je déle než do ukončeného 24.týdne, protože pak už je to riziko enormní. Ale zatím si to nepřipouštím 🙂 Já mám za sebou hodně ultrazvuků, protože jsem prostě od začátku víc sledovaná, ale při normálním průběhu můžeš dostat první signál o tom, jestli je všechno v pořádku, asi po NT screeningu, což je kombinace podrobného ultrazvuku a biochemického rozboru krve někdy kolem 12.TT, která se zaměřuje na odhalení vrozených vývojových vad, především Downova syndromu. Ale je lepší myslet pozitivně a vůbec si nepřipouštět, že by vás něco nepříjemného mohlo potkat 🙂

petulka26
30. čer 2009

Byla jsem před 14-ti dny na genetickém ultrazvuku, a tam už bylo krásně vidět, že je to kluk a holka 🙂 Pokojíček už mám skoro zařízený, nakupovala jsem to v neutrálních barvách. Teď si užívám nakupování hadříků. Od začátku jsem nechtěla mít děti oblečený stejně, takže jsem ráda že čekám páreček a nakupuju zvlášť pro chlapečka a zvlášť pro holčičku. Já jsem 14-tý den po ET měla hcg 2480, takže bylo skoro jasné, že to budou dvojčata.

miradka
30. čer 2009

Fíha, tak to je fakt rizikové, dobre, že ťa sledujú a pekne sa o teba starajú. Mne to to nehrozí, keďže sú to dvojvaječné embryá, ale ktovie čo všetko sa može stať. No neviem sa dočkať tých prvých výsledkov, hlavne aby nemali vrodené choroby... 😔
Peti, tak to je pekné hcg, hoodne vysoké, skoro na trojčátka 😀 Jedna holka od náš z Obi mala tiež veľmi vysoké hcg a bola v poriadnom strachu aby to neboli 3, ale sú 2.
Dnes hľadám nejaké obrázky zariadených pokojíčkov a kočíky pre 2 mimča. V Brne som videla super kočík. Mamička vyndala kolébku a dala rovno do auta. To sa mi páči a videla som v ten deň aj takýto kočík pre 2 mimča.

arwenka
30. čer 2009

Ahojky holky...
tak jsem zjistila, ze se u ty prace proste lezet neda, kdyz si nastelu polstare pod zada, mam notas vysoko a nevidim na klavesnici, protoze ho mam na panderu a pres Rip je videt spatne, ze ano...tak to budu nejak stridat a chvili sedet a chvili lezet....chjo
Horsi je, ze tam beze mne asi nemuzou byt ci co a ve dve musim na chvili do prace na jednu schuzku
Rekla jsem, ze ano, ale na nejkratsi moznou dobu 😠 😠

Mauisku, cauky, no to jsou vyhlidky, co? To je v pytli.....ja se nemocnici zdarne vyhybam, az mi za to doktor slibil remenem na holou, ale stejne to proste nejde a nejde, porad jen lezet. Ja to nevydrzim a strasne me bolej zada ☹

Peti, ahoj kocicko, koukam na umisteni jmen do pasu - jsou krasny - obe dve!!!

Miradko, vitej mezi nami, neni nas moc, jsme unikatni 😀 😀 Blahopreju ke dvojcatkum 🙂

petulka26
30. čer 2009

Arwenko, já bych tedy taky celý den ležet nevydržela. Ale když jsi doma tak alespoň můžeš víc odpočívat, chvilku se natáhnout a tak. No původně to měl být Jakub a Eliška, ale myslím že z celkem pochopitelných důvodů jsem se rozhodla ty jména změnit.

Maui, do nemocnice by se mi taky nechtělo, ale zase aspoň budeš pořád pod kontrolou, a budeš určitě klidnější. A rodinka tě bude chodit navštěvovat. A pak se ani nenaděješ a mimča budou na světě.

miradka
30. čer 2009

Arwenka, díky za privítanie a gratuláciu 🙂 Ty už čoskoro budeš mať miminka doma 😉
Peti, prečo si zmenila mená?

petulka26
30. čer 2009

Miradko, to je dlouhá hystorie. Ty původní jména jsem vybírala s manželem, a ten se zachoval dost nepěkně, tak proto jsem vybrala nová jména sama.

miradka
30. čer 2009

Tak to mi je ľúto...už chápem tú zmenu

maui
30. čer 2009

Arwenko, ležení je otrava, ale já zase mám pocit, že vydržím cokoli, jen abych ty prcky už měla v pořádku u sebe. Taky jsem ráda, že budu pod kontrolou.
Petul, rodinka mě právě moc navštěvovat nebude, protože já budu ležet v Praze a rodinku budu mít přes dvě hodiny autem daleko 😒

petulka26
30. čer 2009

Tak já se za tebou přijdu podívatk, když budeš chtít 😉

arwenka
30. čer 2009

Holcinky, on ten zivot proste neni prochazka sadem, ale proti tem, co jim treba voda odnesla vsechno,co maji nebo treba prisli o jeste cennejsi hodnoty jako je lidsky zivot, se mame jeste dobre a vydrzime to, zejo 🙂
Normalne jsem si dala notebook ven na klin a potim se uplne, ale UPLNE vsude 😠 😠

petulka26
30. čer 2009

Holky, ve čtvrtek jdu k čarodějnici, tak jsem zvědavá co mi poví. Zatím měla ve všem pravdu.

miradka
30. čer 2009

Peti, tak ti prajem, nech ti pričaruje len to najlepšie, hlavne aby si to zvládla, neviem si predstaviť čo všetko teraz prežívaš, ale moc moc ti držím palce 😉 Silná ženská 😉

arwenka
30. čer 2009

Petuli, to jsem taky zvedava, JA TO MELA VSECHNO NAPSANY V KARTACH do detailu a presne....

miradka
30. čer 2009

Arwi aj to, že budeš mať dvojičky 😕

petulka26
30. čer 2009

Taky jsem na to zvědavá, myslím že by mi mohla pomoci si všechno srovnat v hlavě. Nikdy jsem na tohle nevěřila, ale ono se splnilo prakticky všechno co mi řekla.

arwenka
30. čer 2009

Miradka, ano, i to, ja jsem to nekam sem psala, zkusim to najit

arwenka
30. čer 2009

Ještě o jeden zážitek jsem se chtěla podělit - je sice starší, ale teď mi dochází, jakou ta paní měla pravdu....

To už jsem věděla, že jsem těhu, ale nevěděla jsem o dvojčatech. Byli jsme v Trutnově v Hypernově a před námi ve frontě u pokladny stála hodně stará paní. Ta fronta byla dlouhá a paní se nás na něco zeptala, trošku jsme si začali povídat a když jsme se dostali k pokladně, paní pokladní nám řekla, že paní umí skvěle vykládat karty. Jarda se tomu potichu smál, protože na to nevěřil - já se nesmála, vím, že to funguje.
Venku bylo příšerný počasí, sněžilo a bylo namrzlo, paní sotva chodila - bylo jí totiž 87 let, jak povídala paní prodavačka. V hlavě měla ale naprosté jasno...
Odvezli jsme ji domů a já se jí zeptala na ty karty, prostě jsme se nenápadně vetřeli, i když říkala, že je vykládá jen pro známé. Nakonec nás pozvala.
Nikdy předtím nás neviděla a začala sypat.....že se známe hodně krátce, ale máme se rádi, já že mám trošku v sobě nevyřešenou minulost, že máme problémy s bydlením a hlavně s penězi na něj, ale že by nás v téhle oblasti mělo čekat zlepšení, i když postupně, ne hned. Nakonec jsme se dostali k rodině a paní pořád mluvila o malinké holčičce, ale taky chlapečkovi. Neřekli jsme jí, že jsem těhotná....Nechápali jsme, co to má znamenat a skoro na to zapomněli - přece jsme byla těhu, ale pohlaví měla vidět jedno, no ne?
Byli jsme u ní přes dvě hodiny, tak rychle to uteklo....

Do několika dní jsem šla na gyndu a pan doktor na mě otočil ten monitor s dvojčaty....pak, že na tom něco není

miradka
30. čer 2009

Arwenka, niektorí ľudia majú dar predvídať, možno vycítiť niektoré veci. Je to zaujímavé...tak nech ti znovu predpovie samé pozitívne udalosti 😉

lopata49
30. čer 2009

ahoj děvčata,
omlouvám se že sem takto lezu,
čekáme dvojčata,jsem v 8.týdnu, na utz se zjistilo, že jedno je cca o 4 dny mladší (tedy menší), ale srdíčka bušila oběma - měly jste někdo v počácích taky embrya nestejně velká?

petulka26
30. čer 2009

Ahoj,

u mě to bylo stejné. Na začátku těhotenství jsem měla mimča taky zhruba o 4 dny rozdílně veliké. Teď podle posledního ultrazvuku mejí od sebe už dokonce 6 dnů.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru