Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

miradka
10. zář 2009

Ahoj holky, potrebovala by som poradiť, je tvrdnutie brucha nebezpečné? Nie som si istá, či je to tvrdnutie alebo niečo iné, ale každopádne mi chýba horčík, pretože mám v noci poriadne kŕče v lýtku a bojím sa naťahovať...Pijem šumivý horčík z kaufu, ale už samotná cena 18 Kč vo mne vyvoláva nedoveru...Volala som sestričke na gyndu, ale dnes tam dr nie je, musela by som do Karvinej do nemocnice a nemožem tam ísť, pretože musím skočiť do práce ☹

arwenka
10. zář 2009

Ahoj holcinky.
Moc me mrzi, ze vas zanedbavam, ale vubec nevim, kde mi stoji hlava ☹
Mimiskove jsou hodni, ale Sandulinka strasne basti, takze ji mam porad pricucnutou, uz ma davno nad porodni vahu, Nikysek jeste ani porodni vahu nema, musim ho dokrmovat a nesedi nam prikrm, nemuze se vykakat, misto Hippu jsem koupila Sunar, tak to treba pujde, i kdyz tomu moc neverim.

Poridila jsem si elektrickou odsavacku s tim, ze mu budu odavat svoje mlicko, ale za den se mi povedlo odsat jen 60 ml, coz je pro nej jedna davka na jedno krmeni, ale co, aspon jedno hamani ode mne navic...nejhorsi je, ze to tou odsavackou pekelne boli a mam proste malo mlika, musela jsem si koupit i homeopatika na tvorbu mleka, zatim nevidim rozdil 😠 😠

Jinak uz mame kocarek, nafotim a vlozim do albicka, je moc peknej.

Jezdi mi sem mamka, umi pomoct, ale vite, jak to je - s temi jejimi nazory mi jde za pet minut na nervy, vecne se o necem dohadujeme 😠 😠
Danulka musi byt denne v 7.45 ve skole a to je to nejhorsi - kdybych tady byla sama, je to naprosto bez sance, protoze bych musela vstavat snad uz v pet a deti si o hamani rikaji, kdyz chteji ony a ne, kdyz chci ja...

Jeste neco ke kilum - v porodce jsem je nechala vsechny, ale zustalo mi paradne vytahany bricho, splaskava to, ale hooooodne pomalu a strie mam, ne ze ne ☹

Kocule, ahoj, dekuju Ti za uznani, jen nevim, zda si ho zaslouzim, kdyz takhle nestiham.... preju Ti vsecko krasne 🙂

Ty polohy mimisku jsem mela podobne, byli tam ulozeni tak, ze Sandulka byla hlavickou dolu a Niky pricne nad ni, hlavickou na stranu a doki u porodu doufal, ze se otoci taky hlavickou, ale on ho prevezl a otocil se zadeckem a nakonec jsem ho porodila nozickama 😖

Haasinko a Zuzi - jen si zajdete k dokimu, ja jsem mela totez, taky jsem si myslela, ze mi unika plodovka a ono ne, byl to nejaky vytok a ja jsem dostala takove gelove cipky k zavadeni a po nich to brzo odeznelo a uz nikdy se nevratilo 🙂

Zuzko, ja Ti nevim, ale ja bych na tu plodovku pro klid v dusi sla, ono to s nejvetsi pravdepodobnosti bude v poradku a to riziko zase takove velike neni, neboj, uvaz to v klidu 🙂

Je mi lito, ze sem nestiham chodit casteji, Darlisku, jsi taky nekdy na skypu?

Berusko, jak zvladas? Jsi v pohode? Jeste jsi nespadla na hubicku?

sarri
10. zář 2009

Arwenko, já si ten kočárek taky objednala, tak doufám, že budeme spokojené...... a uznání si určitě zasloužíš - staráš se o 3 děti, pane jo, to už je pořádná nakládačka.

Miradko, jak to bude možné, tak si zajdi k doktorovi - mně taky tvrdlo břicho a mám rozpustný hořčík na předpis a hormony Duphaston (a taky klid na lůžku - snažím se, ale vleže pálí žáha, s prominutím, jak prase - fakt až tak - kvůli tomu pálení užívám doma plno sprostých slovíček), aby se nám nerozjel předčasně porod - jinak Mudr. říkal, že pokud břicho ztvrdne max. 10x za den, tak je to OK - nicméně nepodceňovat.

Haasinko a Zuzi, taky mně oruzuje vodnatý výtok - měla jsem už troje čípky, řešilo se to u doktora, ale kultivace ze stěrů byly vždy ok - prý to tak někdo v těhu má - já to pociťuju nejvíc po ránu, když vstanu. Určitě to ale chce nabrat stěry z pochvy, neb zánět by mohl způsobit předčasný porod.

A ještě mám dotaz - co do porodnice? Berou se pleny pro děti, nějaké oblečení, zavinovačky?

miradka
10. zář 2009

Sarri, díky za odpoveď. Možeš mi prosím popísať aký je to pocit keď tvrdne? Ako to spoznáš? Ja mám pocit, že ho mám tvrdšie dlhšiu dobu - akože stvrdne a je tvrdé, ale neviem, či to nie je len rozťahovanie delohy, lebo cítim aj také ťahanie a mám napnutú kožu. Som z toho jeleň. Nakoniec som do nemocnice nešla. večer si dám ešte jeden rozpustný horčík z kaufu a zajtra zajdem za doktorom tu u nás. Duphaston mám myslím ešte doma čo mi ostal pri IVF, ale radšej nebudem nič nasadzovať. Dúfam, že sa do zajtra nestane nič katastrofálneho 😖

Sarri, kdesi na nete som našla že čo treba vziať do porodnice, skúsim to nájsť. Ja som v týchto veciach ešte mimino 😅

Arwenko, to je tak príjemné čítať o tom ako ich máš už u seba a že sú zdraví a Niky sa určite spravý, čo nevidieť bude chlap ako hora 🙂

sarri
10. zář 2009

Miradko, já to tvrdnutí pociťuju jako hrozný tlak (jako by mi to břicho mělo prasknout), který po chvíli povolí. Jinak se mi zdá, že břicho mám takové tvrdé furt - když ležím, tak ne, ale při chůzi a sedění jo.

kankovka
10. zář 2009

Sarri, do porodky jsme potřebovali jen plínky jednorázovky a vlhčené ubrousky, ostatní bylo erární. Ale záleží na porodnici, každá může mít jiné požadavky, radši si to zjisti na stránkách konkrétní porodnice.

Arwenko, vůbec nás nezanedbáváš. Hlavně buď u dětiček, ať jsou v pohodě. Máš to všechno o to složitější, že máš doma prvňáčka! Tak se držte!

Miradko, taky si myslím, že mi občas tvrdne břicho, ale jen spíš dole, na chvíli, a pak to přejde. Dr. říkal, že je na to ještě brzy, tak nevím. Ale u prvního těhu jsem to vůbec nepoznala. Ať ti doktor napíše to magnezium, tím se asi nedá nic zkazit. Ale ty křeče znám. Chytalo mě to až ke konci, to mě pak ještě týden bolela noha 😝 .

Kočule, ať ti to v té nemocnici rychle utíká 🙂 Brzy už budeš mít svoje krásná voňavoučká miminka. Zvládneš to!

miradka
10. zář 2009

Sarri, trochu si ma ukľudnila, aj ty kankovka. Díky, ste moc hodné. 🙂 Tiež mám také pocity ako píšete, radšej si tam zajtra zajdem a dnes ešte skočím pre nejaký iný horčík. Jedna holka mi poradila Magnesium lacticum, vraj je volne predajné.
Kani, tá noha aj mňa bolí...ale nie je to také špatné, aj mne sa už stalo, že po takom kŕči ma bolela aj týždeň. Inak ten šumivý z kaufu je asi fakt na pytel...

kankovka
10. zář 2009

Miradko, tady jde o to, že pokud vím, tak se ty křeče s postupujícím těhotenstvím spíš zhoršují. Tak by bylo zbytečné, abys trpěla už teď. 😉

miradka
10. zář 2009

Kani, dúfam, že v kľude prežijem dnešnú noc a zajtra nasadím horčík od doktora. Musím si dať bacha aby som v noci moc nenaťahovala...Našla som nejaké diskusie ohladne toho tvrdnutia a vidím, že je to normálne a časté v tehotenstve, ale nemá sa to podceňovať...

arwenka
10. zář 2009

Miradko, koci, to tvrdnuti je normalni a u dvojcatek tim spis, deloha musi daleko vic pracovat a namahat se. Mne tvrdlo porad 🙂

A ke krecim - nemohla jsem vubec propnout lytka a zvlast po probuzeni nebo delsim lezeni - okamzite me chytaly krece jako blazen. To tvrdnuti bricha je zpusobene deloznimi stahy a krece nedostatkem horciku. Na oboji horcik pomaha a nejlepsi je Magnosolv - rozpustny. Nejen, ze to dobre chutna a osvezi, ale fakt to pomaha. Brala jsem konske davky - 3 denne, i vic.
Specialni dobrota byla, kdyz jsem to nasypala do mineralky a namackala d toho limetku 🙂

hanula83
10. zář 2009

Lidičky, když jste u těch těhotenských potíží... máte někdo zkušenosti s tím, že vám občas píchalo v boku, v úrovni nad pupkem? Mně už to dělá druhý den a nevím, jestli je to v pořádku. Zítra jdu k doktorovi, ale někdy mám pocit, že mi neřekne nic víc, co bych už nevěděla..

arwenka
10. zář 2009

Kocicky, pridala jsem neco malo do albicka 🙂

kankovka
10. zář 2009

Arwenko, moc pěkný kočárek. A ty barvičky 🙂 ! Taky ho mám vyhlídnutý. Snad s ním budeš spokojená.

Hanule, s pícháním v boku nemám zkušenost, tak neporadím ☹ .

Miradko, jukla jsem do tvého alba. Jsme skoro stejně těhotné, ale máš určitě menší bříško. Já vím, je hloupé to srovnávat 😒 . Jen mi připadá, že když jsem byla těhotná poprvé, měla jsem takovéhle bříško, co teď, až tak o 10 týdnů později. Tak se trochu děsím, jaký ze mě bude "tank". A hlavně jsem zvědavá, jak se v zimě obuju a jakou bundu si obleču.

sarri
10. zář 2009

Arwenko, kočárek je moc krásný a dětičky taky.

Kankovko, já mám zas pocit, že mám břicho už měsíc stejné - prva jaxi rychle vyrostlo a teď čučí.

kocule
10. zář 2009

Arwi, bože můj, jak tě molhi nechat rodit normálně??? S takovou polohou miminka! To je naprosto neskutečné 😠. Paní doktorka v nemocnici mi jasně řekla, že se, teda aspoň u nás, normálně rodí jen obě hlavičky dolů, nebo jedna hlavička a KP a v tomto v případ pouze tehdy, že je maminka vícerodička a má už nějaký porod za sebou. Jinak se jde automaticky na sál. Jsem z toho dost v šoku, že tě doktor nechal tak trápit. Taky se u nás dvojčátka ukončují kolem 37 tt, max. 38 tt a nenechávají maminku do konce, pak už toho má každá z nás plné zuby; stejně budu ty poslední dny raději v nemocnici, budu klidnější. Automaticky nástup a hotovo! Myslím si, že je to rozumné a toho tvého doktora bych bacila 😝, nechat tě takto trápit. Myslím si, že by větší velkorysost u dvojčátek neškodila. Opravdu tě obdivuji, žes to takto zvládla. Nejsem padavka, ale fakt si netroufám. Měla jsem docela strach, že když narazím na sále na nějakého blázna, že mne bude nutit rodit za každou cenu normálně, ale byla jsem ubezpečena, že v žádném případě mne nikdo s takovou polohou nutit nemůže, tak na tom budu trvat. Podle mě by měli u dvojčátek nechat maminkám více volnosti, ne každá se na opravdu cítí.

Holky výtoky mám celé těhu, takový vodnatý, měla jsem i mokrá gaťaťa, prý je to normální, nebojte. Břicho mi taky tvrdne, jím tabletky, protože magnosolv mi dělal strašnou paseku se střevama, mám celých 9 měsíců zácpu a najdnou po něm ze dne na den průjem, takže trávení protestovalo a je to lepší. A břicho mi taky moc nevyrostlo, ńa objemu jen 42 cm, což není na dvojčata nic moc. Ale prý jsou tam dva! 😀 😀

kocule
10. zář 2009

Holky moc děkuji za přáníčka, budu vám průběžně informovat. A držte se! 😉

sarri
10. zář 2009

Kocule, jdeš rodit do Baťovky? Jestli jo, tak podej prosím info, co si všechno vzít.

lucy82
10. zář 2009

Ahojky 🙂
Arwenko dětičky jsou úžasní, opravdu krása, a kočárek je taky moc krásný, 😉

Holky mě břicho taky tvrdne a čím dál tím víc 😒

Nu a holky, moje fiasko s kočárkem. Děs, od rána bulím a jsem vyčerpaná, od června mám přes obchod Daniela rezervovaný kočárek Bumbleride 09, včera mi přišel, a když ho rozbalím zjistím že mi poslaly kolkci 08. Kterou jsem nechtěla, dneska celý den ten kočár řeším, v republice tahle barva nikde není skladem, a přijít by měla ke konci října možná i dýl. Je jen barva růžová☹ Jsem zničená, a asi budeme muset jít do růžové, paní se vymlouvá že vina je na straně dodavatele, a když jsem dneska psala paní která tyhle kočáry dováží ze slovenska, se paní prořekla že když jim sdělila že kočárek není v republice, paní z obchodu odepsala aby poslaly ten rok 08. Takže mě tvrdí že o tom nevěděla a přitom to zkusila 😢 Takže musím být tvrdá a požadovat slevu, navíc budeme muset jet do KOlína aby jsme ten kočárek vyměnily 😠

kocule
10. zář 2009

Sarri, jdu rodit do Baťovky. Dostala jsem tento seznam:

Doklady:
těhotenský průkaz
občanka
průkaz pojištěnce
oddací list, příp. rodný list (originál)
tiskopis "Prohlášení k narození dítěte"

Pro maminku:
přezůvky
ručník (2x)
toaletní potřeby pro svou osobu
toaletní papír
vložky
kalhotky (nejlépe jednorázovky, siťované)
kojící podprsenka
vložky do podprsenky (jednorázové)
mobil

Pro mrňátka:
balení jednorázových plen
2 bavlněné pleny

Plus já si beru vlastní kosmetiku na mimča, jsem atopik a ve Zlíně se prý maže Johssonem, což v žádném případě nechci, taky ubrousky na zadeček a věci na koupání. Místo bavlněných plínek mám Tetra osušky, zdají se mi lepší. Dostali jsme taky ceník úkonů, které si můžeme připlatit a je tam i propichávání oušek pro holčičky, akorát se musí den před odchodem donést naušnice, aby se vydezinfikovaly. na to jsme zapomněli, tak to honem řešíme 😀.

kocule
10. zář 2009

Jo a taky si beru spoustu dalších krámů, jsem docela náročná 😀 😀. Na mimča předpokládám vše dvakrát, takže máme nakoupený snad kamion plínek 😀.

miradka
10. zář 2009

Arwenko, díky za povzbudenie, už som medzičasom čosi o tom prečítala a som kludnejšia, ale aj tak zajdem zajtra za dr nech skontroluje čípok a predpíše magnosolv.Dúfam, že mi ho dá...a nešupne ma kamsi do nemocnice...to by som strááášne nechcela 😖

Kani, no neviem, ja som bola vždycky tintítko, tak to moje brucho mi pripadá hrozne veľké...a ešte len porastie 😀

zuzka72
10. zář 2009

Holky mě řekl doki, že musím napsat žádost na komisy na schválení, aby mi udělali císaře a podvázali vaječníky. To se tak dělá?

miradka
11. zář 2009

Ahoj holky, tak ja pojdem dnes k doktorovi, dúfam, že nebudem za hypochondra..už si tak začínam pripadať. Neviem vydržať do kontroly, tú mám až budúci piatok...

Zuzi, asi je to špeciálne opatrenie kvoli tým aféram...a asi aj kvoli cisárovi...

murecka
11. zář 2009

Miradko, mě taky začalo kolem toho 17.,18.tt tvrdnout břicho, nechali si mě týden v nemocnici na takové té pumpě na magnézko a pak jsem dostala tablety magnézka a ty jsem brala až do konce těhu. Určitě nejsi hypochondr a je dobře, že za doktorem skočíš. Radši 5x zbytečně, než aby se něco stalo. Tak ať ti to dobře dopadne 🙂 .

kvetinka78
11. zář 2009

Babublky, aj ja som začala mať nepríjemné kŕče v nohách najmä v noci a ráno- mne na to doki predpísal šumivé kalcium a thyamin ( to je vit B1). A fakt mi to zabralo. Krč som dostala až dnes asi po mesiaci. To calcium beriem obdeň a thyamin každý deň. A mám pocit, že ma po týchto vitamínoch aj prestali bolieť kosti- lonová a stehenná a kríže.
Už som sa to asi pýtala, vám tie detičky netlačia do rebier? Mne ide urvať rebrá a tie miesta tesne pod prsiami. som na tie miesta taká citlivá, že nezneseim ani voľnú podprsenku- všetko ma tam dráždi- neviem či je to tým že ma to sťahuje alebo mi to iba dráždi kožu, hoci ju tam nemám podráždenú. Tie rebré ( predné) cítim niekedy aj v noci, aj keď ležím naboku, takže musím meniť polohy. Je možné že by to bolo z tlaku mimískov? Lebo pohyby to nie sú- to je taká dlhodobá pálivá bolesť, akoby mi tie rebrá a koža okolo nich horeli.

kocule, alebo aj iné babenky, mám otázku, síce blbú ale snáď poradíte. Kde sa kupujú tie jednorázové kalhotky? V zdravotníckych potrebách?

kankovka
11. zář 2009

Květinko, s těmi žebry nevím, mohlo by to být jak ti rostou miminka, tak se ti roztahuje hrudník, ale zdá se mi to ještě brzy. I když třeba jsi drobná a úzká přes hrudník, tak si mimísci dělají místo. Radši se zeptej doktora.
Kalhotky do porodnice koupíš i v lékárně, někdy je mají i v balíčku s vložkami do porodnice. Já jsem měla kalhotky z takové síťoviny, takže nebyly jednorázové, ale daly se přeprat, a to pak byly raz dva suché. Budou ti bohatě stačit troje.

miradka
11. zář 2009

Dobré ránko holky, už som sa vrátila od doktora. Celé šťastie že som nešla včera do karvinej, cítila by som sa ako totálny idiot. Takže všetko je ok, čípek je tvrdý tak ako má byť a tie pocity na tvrdnutie budem cítiť trochu intenzívnejšie, lebo som moc hubená. Aj tak som vyfasovala magnosolv a je fakt na predpis. Neplatila som nič, len 30 Kč za recept. Mám ho brať 2x denne - ráno a večer a keby som mala průjem, tak len raz za deň. Tak som si povedala, že už nebudem vyšilovať a najbližšie budem volať alebo chodiť mimo objednania len keď budem mať bolesti alebo krvácanie.
Murecka, máš pravdu, radšej ísť zbytočne než aby sa niečo stalo. Sama som prekvapená, že som zatiaľ nemala žiadne také problémy...ale ono to asi postupne príde...Bojím sa, že by som mala byť zatvorená v nemocnici. Stačilo mi keď som tam bola po laparke..

arwenka
11. zář 2009

Koculko, ja jsem druhorodicka, mam sestileteho kluka a Sandulka byla hlavickou, Niky pricne a vypadalo to,ze se po porodu Sandule otoci taky hlavickou, ale prevezl nas a otocil se obracene ☹
Mela jsem nejlepsiho doktora z celeho kolektivu jicinske porodnice a troufam si rict, ze to nakonac zvladl skvele.
Jasne, kdybych rodila cisarem, nehrozily by tyhle komplikace, ale vecko to dopadlo dobre a Nikysek ten horsi porod prekona, zejo, holky?

Dala jem do albicka jeste par fotek prislusenstvi ke kocarku, aby byl prehled, co vsecko u nej bylo 🙂

Miradko, tak vidis, bude dobre, neboj se - Magnosolv fakt pomaha 🙂

miradka
11. zář 2009

Arwenko, Niky sa z toho určite rýchlo spamätá a doženie Sandulku 😉 Ten Magnosolv je fakt chutný, lepší než z kaufu 🙂

kvetinka78
11. zář 2009

Arwenko, ja som to nezachytila , akú značku kočiarika to vlastne máš? A si s ním spokojná? Je pri ňom možné, že na konštrukciu namontuješ rovno autosedačku? Keď ideš s dedičkami v aute niekam, čo vlastne z toho kočiara potrebuješ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru