Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

maui
14. zář 2009

Hanul,Doppler je Uzv vyšetření,při kterém se kontrolují průtoky placentou,pupečníkem,mozkem,srdíčkem apod.Prostě to doktorovi barevně znázorní,jak miminkům fungují krevní oběhy.

lucy82
14. zář 2009

Zuzi paní Silvie má na rodinný fotkách na MMB kočárek KOA s těma lepšíma kolečkama, tak možná je to ta kolekce 08 a mě to zmátlo.
Hassinko EW se mi taky líbil, ale za ty peníze se mi zdá předražený, a vadí mi u něj že nejdou polohovat nožičky u sporťáku, viděla jsem dvojčátka a nožičky jim visely ve vzduchu. ALe jinak je pěknej.
My jak jsme byly na tý výstavě tak nám neustále nutily EW, když jsem řekla že chceme Bumbl. tak ho začaly hned kritizovat, slečna se mi snažila i namluvit že váha vložených tašek je stejná jako korbičky u EW 😀 ALe já právě potřebovala ty tašky, protože s holkama budu muset chodit do 4 patra 😕 A korbičky bych asi neutáhla 😔

lucy82
14. zář 2009

MAui ahojky, já myslela že už rodíš 😉 Tak ještě vydrž, hlavně že se holkám daří dobře 😉 Maui já být tebou tak si ten kořárek aspoň rezervuji, teď sice už nejsou ale když si ho rezervuješ tak stihneš tu várku co přijede z USA 😉

hanula83
14. zář 2009

Děkuji moc za odpovědi, aspoň už vím, kvůli čemu se to dělá 😉...

sarri
14. zář 2009

Jé, Maui. To je skvělé, že je vše ok. Myslela jsem na Tebe. Jaký máte odhad váhy? Já mám furt břicho žádný gigant, tak trochu bobkuju, že sú holky maličké 🙂

Lucy, to s tím kočárkem teda pěkně postolicovali. Zvlášť když jsi ho měla tak dlouho rezervovaný. Taky se mi ten červený hodně líbil. S tím růžovým budete na ulici krásně zářit.

petulka26
14. zář 2009

Hassinko, já už mám EW koupený a je opravdu super. Koupila jsem ho od jedné paní za 18000, byl používaný jen půl roku a sporťák nepoužila vůbec. Dostala jsem k němu i moskytiery a plášťěnky, takže fakt super 😀

lucy82
14. zář 2009

Ahojík Peti co ty jak se držíš?

zuzka72
14. zář 2009

Haasi, plánuji se někde podívat už někdy teď a hlavně budu kupovat kočárek až tak listopad-leden víš, až bude jisté, jak to všechno je.Zatím nekupuji nic, nevím, jak to vše dopadne.

petulka26
14. zář 2009

Ahoj lucy, docela to jde, ale pekelně mě bolí záda, a mám úplně rozkopaný žebra 😀 Doktor už mě poslal do rizikový poradny, protože jsem měla vysoký tlak, ale už je to dobré. Sem tam mi trošku tvrdne břicho, ale nic hrozného. A co ty? Četla jsem jaký máš starosti s kočárkem, to je fakt děs, oni si snad myslí že je člověk úplně blbej a nechá si nacpat cokoli. Udělala jsi dobře že jsi je s tím poslala do háje.

lucy82
14. zář 2009

No Peti záda už mě začínají taky bolet, jak pololežím na gauči tak mě bolí festovně ☹ Nu musíme to nějak dokopat, ve středu jdu na kontrolu tak uvidím co mi řekne. Připadá mi že na ty kontroly chodím ne moc často. Jednou za tři týdny, myslela jsem že dvojčata se budou hlídat víc ale houbeles, na hematologii musím každých 14 dní, a na gyndu jim to stačí za 3 týdny. Nu uvidím, jsem zvědavá co mi řekne a hlavně jestli se Sofinka přetočila nebo ne.

haassinka
14. zář 2009

petulko, to je super cena🙂 a jakou máš barvičku? nechceš dát do alba taky nějaké aktuálnější fotky?:D

zuzko, já naopak raději chci nakoupit už teď 🙂 nikdy nevíš, jak to dopadne, ale musíme věřit, že jenom dobře...a pokud ne, tak určitě nebudu řešit to, že jsem utratila spoustu peněz..někdy bychom další děti stejně měli...ale říkám, o tom raději vůbec nepřemýšlet... jenom počítám raději s tím, že už budu jenom ležet a nesnesla bych, kdybych nemohla výbavičku nakoupit podle sebe:D

zítra jdu zase na prohlídku, tak doufám, že budou fotečky a třeba nám Dr. i řekne co mají miminka mezi nožičkama:D ale spíš o tom pochybuju, pořád mě odrazuje, že až tak ve 20.týdnu

haassinka
14. zář 2009

miradko: máš nádherné bříško 😵

lucy82
14. zář 2009

Hassinko mě to mudr řekl v 16tt 😉 Tak držím palce 🙂

haassinka
14. zář 2009

lucy: super🙂 a viděla jsi to taky?🙂 hmmm Sofinku chceme taky...

lucy82
14. zář 2009

Hassinko mě říkal mudr že až kolem 20tt ale pak jsem v 16tt s manžou šli do ordinace spolu a zeptal se nás jestli to chceme vědět 🙂 U Nelinky jsem to viděla taky, ale u Sofinky ne, a to až doteď, nevím jak na to tak rychle přišel, takže doufám že ze Sofinky nebude kluk 😀

petulka26
14. zář 2009

hass, přihodila jsem do alba fotky kočárku, aktuální foto bříška bohužel nemám, ale pokusím se to o víkendu napravit 😀

zuzka72
14. zář 2009

Hassi, to chápu, ale pochop, že já jsem v jiné situaci, já mám jeden pozitivní nález mimča, takže raději počkám, hrozí mi, že mi jedno vezmou a zůstane jen jedno, pak mi by byl kočárek pro dvojčatavíš na co, a není to o penězích, je to taky o tom, že teď na to nemám vůbec náladu, jelikož jsem z toho úplně vedle, víš.

balina
14. zář 2009

hm hm hm, to jsou zpravy o kocarku 😖
No ja videla oba nazivo(EW i Bumble ) a tezko rict ..... Mluvila jsem s maminkama s Easy a ty si naramne pochvaluji hluboky kocarek, ale stezuji si na sportak. Blbe se tam pry polohujou zadicka.Jsou tam takovy zipy a ty kdyz polohujes tak se decka zbudi. No a Bumble ma pry problem s hlubokymi taskami - prave to dno ma byt nejak prohnute, ale jinak si pochvaluji prave sportak. Takze ja jedu podle ceny. Bumble vyjde na pulku a kousek 🙂
Pristi tyden jdu na 2 UTZ a jestli bude vse v poradku tak si ho pujdu poradne prozkoumat do Malviku.

Zuzi : na tebe myslim a drzim MOC palecky

arwenka
15. zář 2009

Ahoj maminecky.

Zuzanko, co to tady ctu? Co se deje, proboha? Nestiham docitat a ted takova informace, mas nejake vysledky na houby? Dru se, holcicko, ono je to u dvojcatek zkresleny strasne casto 😒 😒

Petuliiii, Tobe se to blizi, vid? Lucince taky, koukala jsem na jeji brisko, je moc krasny, ja uz si normalne nepamatuju sebe, kdyz jsem tohle tahala, jen Jarda rika, ze jsem porad funela a nadavala 🙂

arwenka
15. zář 2009

Mauisku, ahoj 🙂
Ty mas v porodce pristup na net? Ty se mas, ja bez nej byla jako bez ruky....mas krasny brisko, vubec nevypadas na dvojcata a ani jedna strie, no klobouk dolu 🙂
Jak Ti je?

zuzka72
15. zář 2009

Bali, pokud budu kupovat kočárek na dvojčata, budu preferovat lepší sporťák, jelikož ho víc užiji, takže pokud mají tašky nějakou nevýhodu, tak mi to zas tak nevadí, jelikož je užiji tak 2-3měsíce.
Arwi-u jednoho mimíska mi našli pozitivní nález, má být 1:300 a je 1:293, tak mám jít ještě 25.9 na UTZ a plodovku, aby se to buď potvrdilo, nebo vyvrátilo. Vím, že to u dvojčat vychází špatně, ale to není omluva, to může být i pravda, takže musím počkat. Výsledky mám na fotkách v albíčku. Jinak na 80% jsou to prý kluci. Máš krásné dětičky Arwi, jsou přímo výstavní.

balina
15. zář 2009

No jasne, taky tak uvazuju. Ta cena je bonus 😀 😀 😀
Dnes jsem na netu patrala zda nebudou na 2010 nove a hezci barvy. No ale sycaci je nechavaji schovane, jedine co se vi je ze nova kolekce najede v lednu 😒

petkan
15. zář 2009

Čau kočky 🙂 Tak já jdu do kočárku iCandy, mrkněte do mé fotogalerie. Musím mít tandem, kvůli úzkému výtahu. Tenhle je jediný, který se mi líbí, navíc jeho výhoda je v tom, že je to podvozek na jeden kočár, dvojčatový se z něj stává až po nasazení speciálního adaptéru. Autosedačky budu mít v růžové, stejně tak fusak a podložku do sporťáku. Je fakt, že u hluboké verze je to vzadu trošku utopené, ale myslím že ležícímu dítěti to bude ty tři čtyři měsíce docela fuk. A hlavně s tím všude projedu.

haassinka
15. zář 2009

petulko: no je krásný🙂) vypadá úplně jako nový, tak snad bude i dlouho sloužit!

zuzko: to mi je líto☹ to tě potom naprosto chápu...ale věřím, že t bude OK, protože u dvojčátek jsou ty výsledky opravdu většinou horší, navíc berou hodně v úvahu věk...a pod tou hranicí jsi jenom o chloupek🙂

já si asi půjdu poležet do nemocnice 😒 moc se mi nechce, ale hlavní je, aby jsme to vydrželi s miminkama pokupě co nejdýl.... mimča jsou OK, leží na sobě berušky, doufám, že se moc netlačí:D ale já mám pořád bolesti a občas špinění...tak jdu zase za týden na kontrolu a když to nebude lepší, tak nemocnice

kankovka
15. zář 2009

Hassinko,to je mi líto, že máš takový problém a hrozí ti nemocnice ☹ . Hodně odpočívej, snad se to usadí, držím pěsti 😉 !

Zuzko, určitě budou miminka vpořádku, věř tomu! 🙂 Dr. mi řekl minulý týden, že na plodovku nemusím, ale nevím, jaké jsem měla ty hodnoty, do papírů jsem neviděla. Jen jsem zahlídla, že tam rukou bylo dopsáno, že na dvojčátka je to ještě jakž takž v normě, takže kdo ví, co mi tam vyšlo. Třeba taky nějaká hraniční hodnota, nevím. Takže ti taky držím pěsti 😉 !

haassinka
15. zář 2009

zuzko, jak pise kankovka, taky jsme se nepídili po výsledku...tačilo mi, že řekli dobrý...a jestli to bylo třeba těsně nad hranicí mě nezajímá...musíš věřit, že to bude v pořádku🙂 a pokud náhodou nebude, tak budeš mít potom dost času se tím trápit....

zuzka72
15. zář 2009

Holky dík za podporu, ale to byste museli vidět ten děs v očích té doktorky. Takže asi dobry to nebude, no uvidíme.

petulka26
15. zář 2009

Zuzko, oni nás ty doktoři občas nechtěně úplně zbytečně vyděsí. Já jsem si to za tohle těhotenství zažila už několikrát. Naposledy před třemi týdny, kdy mi doktor řekl že kvůli vysokému tlaku mi asi budou muset udělat hned akutní císařský řez a poslal mě do nemocnice. No a tam mi změřili tlak a měla jsem ho úplně normální, takže jsme pouze zjistili že mi nemůžou měřit tlak tím elektronickym měřákem, protože mě to prostě nějak nesnímá.

maui
15. zář 2009

Sarri,dnes jsem 32+6 a odhad váhy nám dnes spočítali na 1731 a 1789g.
Ahoj Arwenko,jeste jednou moooc gratuluji k dvojčatkum,jsou krásní,už se nemůžu dočkat těch svých🙂 Já mám přístup na net jen přes mobil,ale už jsem to nemohla vydržet🙂Nechci vidět ten účet za telefon:-@ Mám se dobře,akorát noci jsou krutý.Vleže nemůžu dýchat a jak jsem trvale nedokysličená,jsem taková vybuzená a nemůžu spát ☹

petulka26
15. zář 2009

Ahoj Arwenko, už se nám to opravdu krátí 🙂 už se těch mojich zlatíček nemůžu dočkat. Pořád se chodím koukat do tvého albíčka na fotečky, a říkám si že už brzy budu mít taky taková krásná miminka 🙂 A jak to všechno zvládáte?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru