Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hanula83
23. zář 2009

Ahojky holky, věděly jste, že porodné ještě v roce 2006 pro dvojčata bylo 52.500,-? To je teda sranda, že teď už je to jen polovina a eventuelně nechci domýšlet, kdyby to bylo ještě méně... A sice se o tom pořád mluví, ale je jisté, že by ty změny byly až od 1. 1. 2010? Aby to nechtěli udělat ještě dřív.

darling007
23. zář 2009

Ahoj holky, nejprve chci pogratulovat všem k čerstvým miminkům! 🙂 Ať jsou zdraví a pěkně rostou a ať dělají rodičům jen samou radost!
Teda s tím porodným a mateřskou, to bylo zase něco, to snad ani nemohli myslet vážně?!? 😖 Hanula, vím, když jsem o tom porodném, jaké bylo před třemi lety, četla, málem jsem šla do mdlob 😢 Pěkně nám to zkrouhli...
Holky, chci se zeptat, objevují se mi teď poslední dobou občasné křeče v bříšku a v podbřišku, máte to taky některá? Jen nevím, jestli je to normální tím jak se roztahuje děloha, nebo jestli není něco špatně. Magnosolv piju dvakrát denně.

hanula83
23. zář 2009

darling007: Asi je nejlepší se na ty křeče pro jistotu přeptat doktora, ale pokud máš rozpustnej Magnosolv, tak by ti na to nejspíš dal tablety, které jsou silnější a berou se 3x denně po dvou. Já mívám křeče hlavně v noci a je fakt, že to magnesium v tabletách beru nepravidelně, takže to asi nezabírá, jak má. A doktor mi řekl to, co píšeš, že je to tím, jak se děloha roztahuje, vlastně je namáhaná víc, protože jsou tam dvě mimča. Ale jak píšu, určitě je lepší se nechat vyšetřit, nic tím nepokazíš..

zuzka72
24. zář 2009

Nevím, kdo se mě to už ptal na tu ohrádku pro dvojčata, co mám v albíčku. Posílám odkaz, není to ta samá, ale je to podobná a stejné značky.
http://deti.bazos.cz/inzerat/3943519/Ohradka-ve...

lucy82
24. zář 2009

Ahojík, tak celý den sleduji na CT24 co se teda bude dít s tím balíčkem, a už mě to neba, jsou to magoři, jen se tam hádají a skutek utek, hlasovat zřejmě dnes nestihnou tak až zítra. Nu ale co jsme někde našla tak mateřská se snižovat bude, což je v prdeli, protože přijdu o skoro 3.500 měsíčně, což je darda, a za 5 měsíců od toho ledna to činí skoro 18 tis které by se daly ušetřit, třeba na očkování, plavání atd. No jsem z nich znechucená, jednou to zvdenou, teď zas sníží, to jsem mohla být celž těhu na rizikovým a nesnažit se napracovat nějaké peníze aby mi to zvedlo mateřskou a byla jsem na tom stejně 😠

haassinka
24. zář 2009

lucy, kde jsi to našla??? ☹ to snad ne...já mám mateřskou od ledna, čili ztráta víc jak 25.000,- !!!!!!!!!!!!!!!!!! to přeci nemůžou myslet vážně...chci dvojnásobnou mateřskou pro dvojčata 😠 😠 😠

lucy82
24. zář 2009

Hassinko no ty to máš ještě horší ☹
http://hn.ihned.cz/c1-38412240-z-uspor-zbylo-ve...

Našla jsem to tady, někde se o tom vůbec nepíše, někde jo, někde mateřská vůbec není zohledňována, já nevím, docela bych ráda viděla naprosto celý ten balíček přímo od ministerstva ale nevím kde to najít 😖

haassinka
24. zář 2009

🙄 no tak to snad nemyslí vážně...oni si chudáčci seberou 2% a matkám na mateřské seberou 20%???? nezapomněli někde nějakoun nulu?????!!!! ježiš to mě tak rozčiluje...

ať si říká, kdo chce, co chce.... tak prostě matky dvojčat (trojčat) jsou diskriminované! přeci logicky - chceme dvě děti - ok, čili budu 2/3 roky doma s jedním, potom si na konci pořídíme druhé mimčo a zase budu další 2/3 roky s druhým....dostanu všechno dvakrát!
ale dvojčata = budu 2/3 roky doma a potom už nic!!! protože mám přece "splněné" dvě děti.... jenže mám 2 děti, ale jen poloviční příspěvky... a ještě k tomu! budu o 2-3roky déle pracovat a odvádět daně do rozpočtu než maminka, která bude doma po sobě se dvěma dětmi!!!!!! takža státu přinesu každopádně mnohem víc peněz...a to i v případě, že by mi zaplatili dvojnásobnou mateřskou! furt bychom jim dělali +++++!!! kurňa, tak kde je spravedlnost??? ☹

kvetinka78
25. zář 2009

Aj vám opúchajú nohy dole pri členkoch? Mne to začalo posledné 4-5 dní. Zdá sa mi to trochu priskoro. a navyše teraz už nie je až tak teplo. Čo vám na ot pomáha?

sarri
25. zář 2009

Květinko, nohy osprchovat stedenou voudou a podložit.

Holky, ty jejich balíčky mě taky pěkně serú - hlavně když člověk vidí, jaké všechny výhody ti kreténi poslanci mají - od cen v poslaneckém bufetu - by si mohl zajít k nám na svačinu - stojí to tam všecko 3x tolik jak v normálním obchodě- až po vysoké diety a placení dopravy do práce - mně se tedy nikdo neptá, jak se dostanu a za kolik.
A to ještě živíme důchodce na přivýdělku v senátu, kteří stejně o ničem rozhodovat nemohou.
Ach jo... s tou mateřskou je to drsné - člověk pracuje, platí daně a pak z toho stejně nic nemá.

Lucy, ukaž ten růžový kočárek - ať si zvedneme náladu 🙂

lucy82
25. zář 2009

Tak rodičák nechají, i porodné, ale tu mateřskou ne 😒
No nebudu se rozčilovat, štve mě to ale dost,kdyby to bylo třeba jen 10 procent ale dvacet je moc 🙄

Sarri kočárek mám v albíčku 🙂

sarri
25. zář 2009

Lucy, kočárek je krásný.

Chápu dobře, že mateřská je teď 70% z nějakého průměru? A bude 50%? To by znamenalo, že když jsem teď na neschopence, tak mám 72% z průměru a půjde to dolů na 70 a pak na 50%. Od kdy to má platit?

Bych je chtěla vidět fešáky, jak by z toho vyžili s dvěmi dětmi (ale asi jo, bo za ty roky už musí mít nahrabáno).

hanula83
25. zář 2009

Lucy82, tak mohlo být hůř, kdyby snížili i ten rodičák... ale zajímalo by mě, pro koho ta mateřská platí, i pro ty, kteří nastupují na mateřskou už v roce 2009? Nebo to do konce roku budeme mít po starym a od nového roku po novém?

lucy82
25. zář 2009

Sarri nevím přesně jak to bude, ale někde jsem četla že ten co by bral 13tis mateřskou bude od nového roku brát kolem 10tis 😒 takže asi nějak tak 😒

Hanula: no myslím si že to platí pro všechny když je to jen na rok 2010, takže teď budu do ledna brát starou mateřskou a od ledna budu brát novou sníženou. Ale jo, mohlo být i hůř, aspoň že ten rodičák zůstal. Ale jinak mě to štve pekelně, chodila jsem do práce i v těhu když jsem měla být na riziku, šéfka mi všechno danila aby se to dalo započítat do základu a tím páem mi zvedla mateřskou a stejně na nic 😠

ivaajirka
25. zář 2009

Ahojky holky můžu se také přidat???čekáme dvojčátka dvojvaječné kluky mám už jednoho raubíře Jiříka doma 😅 Dvojčátka jsou přirozenou cestou.
Jinak mě taky otekájí ruce ne moc,ale přece ,ale nejvíc co mě trápí je otoky přirození máte to taky někdo???Prý je to tím tlakem dělohy v leže dobré,ale jak se zvednu hrůzaaa.
Ted jsme byli na velkém ultrazvkuku v 29tt a kluci mají A-1242g a B-1238g jsou prý nevídaně na dvojky vyrovnaní.

lucy82
25. zář 2009

Ivi jasný přidej se, čím víc tím líp🙂 Vítáme tě tu 🙂
Aspoň zvedneš trošku průměr kloučků, koukám že tady jsou skoro samý holčičky 🙂

ivaajirka
25. zář 2009

Jo u nás doma bude na mě velká převaha Jiřík,manža a teď klučíci.Manža stále doufá,že se spletli jak u Jiříka a bude tam jedna holčina 😀

ivaajirka
25. zář 2009

A jak je ve 35tt??to už je hezké a co holčičky jak jsou tam uložené??

lucy82
25. zář 2009

No už je to náročný, nemůžu spát, poslíčky už taky mám, tak snad vydržím ještě co nejdýl 🙂 Holky už jsou obě hlavičkama dolů takže to vypadá na přirozený porod. Ve 31tt byla jedna hlavičkou nahoru a během 3 týdnů se otočila, už jsem se smiřovala s císařem a teď se nějak nemůžu smířit s přirozeným porodem 😀

haassinka
25. zář 2009

Ahojky, holky já to pořád nechápu s tou mateřskou...vůbec se o tom nemluví...tak je snížená, nebo ne? 😖 😖

ivaajirka
25. zář 2009

Tak my jsme zadečkem dolu a B-je příčka 😖 takže zatím císař.Já ted akorát trpím nespavostí a otoky toho přirození,že pak nemůžu ani chodit dnes budu jen odpočívat jsem nějaká k.o. od středy tak at nemusím do porodky 😨

lucy82
25. zář 2009

Hassinko já vůbec nevím, někde to je, někde o tom vůbec nepíšou, kdyby ty kašpaři vydaly celý ten balíček tak jak je, tak se podíváme, ale ani na jejich stránkách jsem to nenašla. Asi si budeme muset počkat jak to vlastně bude ☹
No hlavně že oni si snížily platy o 4 procenta, jsou to fakt paka, nemám k tomu co říct 😠 To jim fakt ublíží 🙄

Ivi teda jo to jsou nezbedníci, takhle uložený, tak třeba se ještě nějak přetočí 🙂

ivaajirka
25. zář 2009

Tak to je hnus ještě ,že neschválili ten rodičák a porodné to by jsme se mohli jít střelit i tak to bude záhul.Manžovi o 10% plat ,protože je státní složka voják ☹

haassinka
25. zář 2009

mazec...takže 3.500,- měsíčně...to je fakt velký škrt přes rozpočet ☹ ale co, dělat už se nedá nic... budeme muset šetřit, kde se dá...už teď sleduju akční letáky všech hypermarketů, i když jsem si vždycky říkala, že to určitě nikdy dělat nebudu.... 😅 takže budeme nakupovat jen v akcích, budeme "muset" !!! kojit, nechodit do restaurací, šetřit energie, kupovat jen levné oblečení.... no 😀 jsem zvědavá...hlavně proto, že nikdy jsem šetřit nemusela

ivaajirka
25. zář 2009

Hele holky a my můžem na mateřskou už ted nastoupi ne ve 32tt??

sarri
25. zář 2009

Lepší je být na nemocenské a nastoupit až 6 týdnů před termínem - nemocenská je 72% (pokud teda marodíš už dlouho) a mateřská 70%. O ty dva týdny pak můžeš pobírat mateřskou dýl po porodu - i když ji sníží, tak to pořád bude víc naž rodičovský příspěvěk.

Se divím, že si hoši poslanci ještě nepřidali nebo nevyplatili nějaké mimořádné odměny, když tak hezky zašetřili na rozpočtu.

ivaajirka
25. zář 2009

No tak já marodím jen chvilku od 22.8. a vlastně plat z roku 2005 minimální tak já nevím jak se to bude počítat mě no 😨

hanula83
25. zář 2009

Lucy, já mám teď mimča zrovna tak, jak jsi měla ty, jedno hlavou dolů a druhé nahoru. Tak nějak jsem počítala s tím, že mi udělají císař, protože to druhy se už nejspíš nestihne přetočit. No a jak tak čtu tvůj příspěvek, tak je tím pádem možné, že se přetočí i mě... noo přirozenej porod, taky bojim... Jsou to moje první děti, je mi 26 let, manžovi 36 a už jsme nějakou dobu svoji. Vzhledem k tomu, že jsem teprve 2 roky ven ze školy, tak jsem si vždycky myslela, že miminka budem mít nejdřív v mých 30 letech. Ale ony si to naplánovaly "bez" nás 🙂. Přestože to bylo nečekané a naprosto neplánované, tak teď se na ně moooc těšíme. Navíc nemáme v rodině ani jeden z nás dvojčata, takže opravdu blesk z čistého nebe 🙂)... Každopádně nějak se ta mimča ven dostat musí 😉), mně doktor říkal, že je pro všechny lepší, když se narodí císařem.. Ale co doktor, to názor..

lucy82
25. zář 2009

Hanule no uvidíš třeba se nepřetočí, já jsem s tím docela počítala že jedna zůstane tak jak je, a ona ne 🙂 Ale vůbec jsem to nepostřehla, orvně ležela napříč a to že se otočila hlavičkou nahoru jsem zaregistrovala ale že se celá přetočila to vůbec nevím kdy 🙂
Téda jo to se máte že se mimča povedly takhle hezky přirozeně, mě je 27 a manžovi 36, 2,5 let jsme se snažily o mimča a nakonec jsme musely na umělý oplodnění. Ale naštěstí se povedlo napoprvé 🙂
Nu za chvilku jedu pro manžu do hospody, má to pacholek hezky zařízený 😖

Ivi pokud by ti mateřský nevyšla do těch 7600 tak by ti to socka měla doplatit. Nu já už jsem se celkem vyzuřila, vybulela, takže aspoň že nám proplatí příští rok dovolenou. Ale jinak jsou to paka, oni sami asi nevěděly když hlasovaly že je v tom rozdíl, nebo že se mateřská vlastně skrývá pod nemocenskou. Myslím že kdyby to bylo zvlášť že by to neodhlasovaly. Můj názor. ODS ho minulý rok zvýšila i pro ty s větším příjmem a teď je to zase jinak. No fakt koucourkkov hadr. Hlavně že za státní zakázky jsou ochotni dát i přes 30 miliard a naprosto zbytečný věci. To je pak vyhazování. A odneseme to my, co za nic vlastně nemůžeme 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru