Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

j.cien
30. říj 2009

Asi to maji v kazdem CAR jinak..jestli teda chodis do CAR..ale neboj,oni to nejak pohlidaji a treba vam zrovna vyjdou triply krasne 😉

liptonek
30. říj 2009

no kéééž by. Ale co jsem se zatím dočetla, tak to vyšlo jen v jednom případě. Tyjo, docela jsem z toho zaražená.

j.cien
30. říj 2009

To verim...ja jsem taky poprdena strachem,jak dopadneme ...jaky pomer rizika nam vyjde a bojim se toho pripadneho odberu chor.klku...To vis,hysterka,poprve tehotna po IVf ve 34.. 😀

liptonek
30. říj 2009

tak to jsme na tom stejně. Já jsem taky poprvé a taky po ivf 😀 a poprděná jsem víc než dost 😀 to si budem rozumět 😀

j.cien
30. říj 2009

😉 😀 jj,napred jsem se modlila,at prekonam tech kritickych 6tt...ted bobkuju,at vydrzime tech 12tt..ale to je furt malo...aspon do tech 26tt ....se ted modlim... 🙂
Nevim,jestli tak hysterci i ostatni...ale fakt zavidim holkam,co maji uz pres tech 25tt....kdyby tak slo usnout zimnim spankem a probudit se az na porod 😉 😀 😀

liptonek
30. říj 2009

😀 Tak to je přesnýý. Já si ještě ze začátku těhu poležela pár dní ve špitále s OHSS, takže už od začátku jsem vypsychlá, že bude něco v nepořádku, že to nezvládnu, že budu muset být v nemocnici...atd atd . K nevíře. X let se těšim na to, až budu těhotná a když se konečně dočkám, tak to je jedna obava za druhou 😀 Teď se to už krapet uklidnilo. Ale poté, co jsem si dnes přečetla ty články o tripple testech, je to zase zpátky. Asi si to zakážu číst. Snad doktor ví co dělá 😅 A nějak to do toho porodu doválčíme 🙂 Odkud jseš?

belatka
30. říj 2009

Ahoj holcinky,uz semka chodi vic tehulek co neznam🙂ale nevadi,nejdriv,holky drzim vam vsem moooc palecky at to tehu dotahnete co nejdal..sama vim,jakej je to zahul☹a ted bych vam rada rekla,ze dnes dopoledne se nam narodily nase holcicky🙂adelka-2300g a anetka 1800g.holcicky jsou v poradku🙂ja bojuju s bolestma po cisari☹takze des bes..ale za ty drobecky to stalo🙂foto doda manza,ja pisu jen pres mobil..mejte se zatim krasne a opatrujte briska.pa

j.cien
30. říj 2009

Jj,nejlepsi je nic necist,nic nevedet...ale to na konikovi dost dobre nejde,co 😉 😀
A to vis,ze to dovalcime!!!Musime!!! 🙂 jsem z Trince,chodim do Fertimedu

j.cien
30. říj 2009

Belatko to je krasa!!!Moc gratuluji k holcickam!!!a preji tobe i dceruskam,at jste zdravi a brzo doma 😉 🙂 !!!

liptonek
30. říj 2009

To máš pravdu, to moc dobře nejde 😀 Ale já se v tom ani nechtěla nějak pitvat. Mě jen zajímalo, jestli se při tripple testech dělá utz. A najednou na mě bafla taková zpráva 😀 JOjo MUSIME, nic jinýho nám nezbejvá 😀

Belatko - velkáááááá gratulace, mamino !!!!!!! a přesně tak hodně zdravíčka!! 🙂

lucy82
30. říj 2009

Ahojík holčiny, teda tady vás nových je, přeji pohodové celé těhu 🙂

Belatko moc moc gratuluji k holčičkám 🙂 A teda jo po císaři je fakt pár dní úplně na nic. snaž se pak hodně chodit i když tě to bude asi hodně bolet, já moc nechodila a pak jsem brečela bolestí když jsem měla někam dojít 😒

Jinak nás včera pustily a někdy je to mazec, připadá mi že jen kojím, přebaluji a uspávám. A padám na hubu ale v noci holky spinkaly šest hodin takže jsem je ani nebudila k papání. Oni to doženou přes den 🙂

Petulko dětičky jsou kozelný a kolik už vážíte?

zdepros
30. říj 2009

Ahoj holky

Belatko, moc velká gratulace k holčičkám, hodně zdravíčka a ať jste brzo doma 🙂

Lucy to je paráda že už jste doma, máš udělaný moc hezký fotečky, až budeš mít chviličku tak dej vedět co porod, Peťulka to posledně popisovala jak procházku růžovou zahradou 🙂 , tak hodně síly do dalších dnů 🙂

zuzka72
30. říj 2009

j.cien-vítej a jinak jsi to s těma obavama a vydržením do určitého tt vystihla přesně.
Belatko-gratuluji-v kolikátém tt jsi rodila? A co Adámek na sestřičky?

liptonek
30. říj 2009

zuzka - a ostatní...prosím vás o radu.... Ahoj holčiny, mám na vás dotaz. Slyšela jsem, že tripple testy jsou u dvojčat vždy divoký a hodně zkreslený. Že hodne doktorů je ani u dvojčat nedělá. Mě čekaj asi za dva týdny, chci vědět, co mě čeká. Jak jste na to m byly vy? Na NT screenu jsem nebyla

j.cien
30. říj 2009

Lucy to je parada,za mas poklady uz doma! 🙂 Hodne stesticka,zdravicka a at to krasne zvladate !

petulka26
30. říj 2009

Lucy, Baletko,

obrovská gratulace Vám oběma 🙂 Hlavně ať Vás mimča moc nezlobí.

Lucy 6 hodin v kuse? Nezbývá mi než tiše závidět. To my papáme poctivě po třech hoďkách, ale asi se ještě snaží dohnat to, že se narodili tak předčasně 🙂

petulka26
30. říj 2009

Lucy, Lukásek už má 3250g a Elenka 2250g rostou jako z vody.

lucy82
30. říj 2009

A to už Peti můžete vene když má Elenka takovouhle váhu? Nám říkaly že až budeme mít 3 kila. Jinak si o papání číkají ted odpoledne co dvě hodiny, tak snad budou večer chrupčit 😉 A jak to zvládáš, zvláš to sama?

Zdepros porod masakr, nevím ale sice šlo vše hladce ale šíleně to potom bolelo. Chodit jsem začala tak nějak pořádně až předevčírem a i ted to bolí. Nevím možná jsem trošku víc citlivá 😅

zuzka72
30. říj 2009

Liptonek, vše mám psáno v albíčku, jinak nevím, zda testy dělají každému, mě to dělají hlavně kvůli věku, je mi 36let, ale je fakt, že jsem hodně slyšela, že to vychází blbě, i přesto jsem to chtěla vědět a tak jsem podstoupila, to co jsem podstoupila i za tu cenu.

petulka26
30. říj 2009

Lucy, já jsem se na to ptala doktorky na tom oddělení pro nedonošená miminka, kde jsme ležely, a ona říkala že nevidí žádný důvod proč ty děti nebrat ven. Říkala že je důležitý je mít dobře oblečený, ale jinak že nic nebrání tomu abysme chodili ven. Chodíme každý den tak na hoďku a půl a mimčům se to líbí, a mě taky.

Celkem to zvládám, Elenka i Lukas jsou naštěstí docela hodní, takže je to v pohodě. Oni asi vědě, že musejí maminku trošku šetřit, když na to zůstala sama 🙂

Holky nevíte náhodou někdo co je s Arwenkou, dlouho se tady neukázala.

clea.1
31. říj 2009

ahoj tak jsem tu zas.
Holky mám menší problém teda mega problém a potřebuju poradit, ty dva ve mě se asi rozhodly,že mi to daj pořádně zežrat - v podstatě je vše v pořádku až na jeden detail.
V noci mě nenechaj spát,neustále kopou,motaj se,jsem oteklá,bolavá a přidušená - ze začátku jsme měli v uvozovkách domluvu,chodila jsem spát kolem jedné hodiny a to mě pak vyspat nechali.
To jak se zdá skončilo a já už pro ně nemám lichotivý jména - přes den spát nemůžu i kdybych se rozkrájela - to je jediná doba kdy ty dva jsou v klidu.
Když přijde večer vím co bude následovat - zvýší se mi tlak,tep, lapám po dechu,snáším ty jejich nálady a výlev.
Doktorka o tom ví,ale nic s tím nemůže dělat ☹ máte něco na to,nějakej fígl,dřív než se z toho zblázním a budu je nesnášet dřív než se narodí - ps.nepomáhaj ani masáže ani bylinky na spaní.
Takhle to prostě nejde - nemůžu jet nonstop!!!!!!!!!!!!!!!!!

haassinka
31. říj 2009

Ahoj Cleo a v kolikátem jsi tt??

Já mám něco podobného, ale jsem už tolik unavená, že prostě usnu i přesto, že dětičky kopou...sice se dost často probouzím a s bolestmi břicha, ale pořád si říkám, že je to lepší, než kdyby se nehýbali a byla bych nervozní co s nima je...

To s tím zvýšeným tepem a nedostatkem dechu znám moc dobře ☹ bohužel kvůli tomu nemůžu skoro vůbec sedět (hlavně ne v autě! ) a ani nemůžu jet s manželem na nákup, protže jakmile chvilku stojím, tak se mi ohromně zvýší tep a nemůžu dýchat...no jsou to srandy🙂

Pokud nemáš další dítě doma, tak by určitě přes den odpočívat šlo ne?

zuzka72
31. říj 2009

Clea.1 a hassinka-jj, to znám,to mám taky večer ródeo a přes den obavy jestli to tam vůbec žije.
Clea.1-dej si do profilu týdny, taky už nevím kolikátej jsi.

clea.1
31. říj 2009

právě že nešlo kdykoliv si lehnu tak začínám mít něco jako návaly,to kopání mě snad ani nevadí,ale návaly,pocit nedostatku vzduchu,nijak si nemůžu lehnout,když to trvá víc jak hodinu začnu se navíc vztekat a stresovat a je po spaní komplet.Prostě oni jsou přes den sice v klidu ale jakmile si dám polohu ležmo končí veškerá pohoda.
Pomalu jsem na prášky a to mám před sebou ještě cca 14 týdnů u těch dvojčat je to nejistý a prostě si to nějak nedovedu představit jak by to mělo vypadat dál.
Hledám nějakou radu jak si pomoc.
Se psem chodím jen před barák čumí na mě vyčítavě,ale má smůlu dál prostě nedojdu,auto mi naštěstí nevadí,nakoupit a doktor tak to ještě zvládám,jen nohy vypovídaj službu.Todle všechno přežiju,ale už 14 dní pořádně nespat to se nedá vydržet.

Pomoccccccccccccccccc

clea.1
31. říj 2009

no jestli zjistím kde a jak udělám to jinak začínám 28 týden v pondělí

lucy82
31. říj 2009

Ahojky Cleo, mě pomáhalo že jsem si podložila víc hlavu, mohla jsem líp dýchat když jsem ji měla víc zvednutou a nelapala jsem tolik po dechu, pak když holky začaly v noci kopat, a já nemohla spát ani na jední straně, tak jsem si sedla, vzala do ruky břicho a asi tak pět minut s ním houpala a oni usnuly 😉

haassinka
31. říj 2009

cleo, s tím zadýcháváním v leže to bude asi bohužel dost běžné, jak vidím ☹
musíš to zkoušet, mě někdy pomáhá, když mám hlavu co nejníž, ale nohy si podložím pořádně kojícím polštářem a případně ještě zvednu rošt (máme polohovací)....někdy zase pomůže zvednout hlavu...je to prostě různý.... Dr. říká, že je to daň za dvojčata 🙂 tak to i tak beru, aspoň si na nespavost zvykám už teď - po porodu budu připravená :D

zuzka72
31. říj 2009

Clea.1-tak jsem z toho jelen, ty už jsi 28tt??? Vždyť z tohoc o jsi mi psala jsem myslela, že jsi tak 10tt, tak to jsi mě dostala. 😀 A pak, že tady budeš v nejnižším stádiu. 😀 😀 😀

j.cien
31. říj 2009

Zuzi,to ja psala,ze mam malo tt 😉 ,asi te zmatlo,ze mame podobny nick 😉

Cleo chudacku,to zni hrozne..a co nejaka hopeopatika zkusit???Nebo jm pres den nedas spinkat...doubat do nich..at vytuhnout az vecer..ale to je asi blbost... 😖

irminka
31. říj 2009

clea: tak já jsem na tom stejně, před den si nelehnu a když ano, tak je to jednou za 14 dnů a začně 22:00 hodina a hoši začnou, jdu spát a každé otočení jsem vzhůru.....jak už se tu psalo, je to dan za dvojčátka 😉 . Řekla jsem si, že si normálně každý den po obídku na dvě hodky lehnu a hotovka...jsem sama zvědavá, jestli to zvládneme

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru