Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

irminka
17. pro 2009

balina: no, také jsem byla uplně překvapená a doktoři dnes na kontrole také, dr. to přemřoval 2x 😉 . Asi, kdyby je měla rodit normálně, tak by to byl velký záhul, příští týden se domluvím, kdyby měli udělat císaře, teda, jestli do té doby vydržím 🙂

hanula83
17. pro 2009

Holky, tady je teď tolik zpráv, že to vůbec nestíhám číst, tak jen k tomu, co jsem zběžně stihla... 🙂

My používáme lahvičky Avent, jsou taky protikolikové a myslím, že docela plní svůj účel. Sice občas taky mají prdíky a bolení, ale opravdu jen občas. K tomu používáme ty kapičky Sab Simplex a asi to opravdu pomáhá... Dudlíky máme Nuky a používáme je už z porodnice, protože tam nám cpali takovej ten klasickej - kytku. No a tak jsem řekla, že než tenhle, tak jim raděj dám ty svoje. A je fakt, že dudlíky zabírají, hlavně na takové to bezdůvodné mrčení. Když mají hlad, tak samozřejmě nezabere nic než jídlo.

Moje holky měly odhad váhy den před porodem 2,9 kg a 3,1 kg, to jsem byla ve 38. týdnu. A potom skutečnost byla 2,82 kg a 3,29 kg. Taky jsem si pořád říkala, že asi budou trošku větší a bála se, že se do kočáru nevejdou, ale vejdou. Navíc jsou ty vložné tašky vycpané vším možným kvůli teploučku... snad nám vydrží než přejdou ty mrazy 😉...

Sarri, já to měla podobně, teda spíš po tom císařáku jsem byla nějakou dobu trošku hotová a do toho se ještě vůbec nevyspat kvůli kojení... ty sestry na novorozeneckym byly v tomhle trošku praštěny. Až viděly, jak hrozně vypadám a neudržím ani tušku na psaní, tak jim došlo, že to asi jinak než s umělou stravou nepůjde a přestaly mě nutit. Je fakt, že jak se holky konečně napapaly, tak se vše obrátilo a bylo nám všem lépe. Akorát mám doteď špatné svědomí kvůli tomu kojení, protože se to na mě valí ze všech stran, jak je kojení důležité. A já vím, že je důležité, ale než stres, tak raděj tohle.. Jinak každýmu asi sedí jiná umělá strava, my si zvykly na ten Nutrilon, a vypadá, že jim sedí, tak jsem se ani nepokoušela jim dávat něco jiného...

hanula83
17. pro 2009

Jo a holky, nevím, jestli jsem to tu už nepsala, ale.... Já měla ke konci těhotenství obě holky koncem pánevním, tak se už dopředu počítalo s tím, že to bude císař. No a den před tím naplánovaným císařem jak jsem byla na ultrazvuku, tak se Anička přímo při tom "ultrazvukování" otočila hlavičkou dolů. Doktorka na to taky koukala jako tele. No a tak začala měřit Elenku s tím, že se k Aničce ještě vrátí. A když se k ní vrátila, tak byla zas koncem pánevním dolů... No doktorka z ní byla úplně v šoku. Říkala, že to se jí ještě nikdy nestalo a že kdyby tam neměla svědka (sestřičku), tak jí to nikdo neuvěří 🙂)). Takže děti se můžou otočit klidně i na poslední chvíli. Já se právě u toho ultrazvuku úplně zhrozila, aby mě pak nenutili jít na porod normální cestou 🙂)... ale to by asi musely být hlavičkou obě a to stejně nebyly.

lucy82
17. pro 2009

Jůů Hani holky jsou kouzelný, fakt krásný a každá taky uplně jiná viď 😉

no jinak k těm dudlíkům, tak my máme doma dudlíky v celkové hodnotě tak přes 1500 kč, pořád jsem kupovala a kupovala ty nejdražší a určitě nejlepší, no a víte jaký dudlík chtějí? Ten za 11kč, tu kytičku, jiný dudlík nechtějí, kulatý tvar a ta jim do pusinky sama zajede, nechápu ale připadá mi že to musí mít až v krku, ale ty ostatní dudle, zploštělý, ortodontický atd. tak ty dají do pusy a vyflusnou, vůbec jim to v pusince nedrží ale tyhle ohavné dudle tak ty jim chutí 😀

Nu a u nás v pordce to bylo taky maso. Hned jak jsem porodila tak mi holky šouply, já se nemohla po císaři vůbec hýbat a musela jsem se starat. Sice mi sestry pomáhaly, ale když jedna blindila a dusila se tak jsem musela vyskočit z postele já, a to první dny jsem fakt funěla a nenáviděla celý svět 😀 4 den co jsem se rozkojila chytly holky šílený křeče do bříška, a kolika byla na světě a já to psychicky nevydržela a vrzla dudel do pusy, i když u nás v porodce to bylo zakázaný 😀 A byl chvilku klídek, nu a ke konci už jsem byla z toho vážení, přebalování, a kojení tak utahaná že jsem si musela zaplatit nadstandart a jednu noc mi musela mamka pomoct abych se aspoň trochu vyspala. jinak bych nemohla fungovat 😢 3Sly jsme domů 7 den od porodu a být tam dýl tak to tam už nevydržím 😕

Ju a ten bumbleride si opravdu obejdnejte hned, já ho měla objednaný od června, s tím že mi ho v září pošlou, musela jsem jim do Kolína zavolat, paní hned že mám štěstí že kočárek zrovna přišel. Takže ho hned poslaly, jenže poslaly kolekci 08 a já chtěla a měla objednanou 09. Takže mazec, domluva s paní z KOlína byla celkem mazec, navíc kočárek už nebyl v Čr takže buď jsem se musela smířit s 08 nebo jinou barvou. Takže jsem se po delších utrapách rozhodla pro jinou barvu, paní z kolína byla donucena poslat pro kočárek nějkého pána, který mi předal peníze a já si kočárek objednala přímo od paní Silvie ze Slovenska. Domluva byla naprosto perfektní a dodání taky rychlé. S Kočárky Daniela už bych nechtěla mít nikdy nic společnýho. Takže opravdu vše si ověřte!

murecka
17. pro 2009

Ahoj holky,
občas sem nakukuju, kdysi jsem sem taky chodila, teď už je holkám 14 měsíců a mám pocit, že to strašně uteklo.
Sarri - zkoukla jsem naše jmenovkyně a jsou to fakt moc krásný holčičky. A jako přes kopírák 😀. A z toho, že nekojíš, si vůbec nic nedělej. Pro miminka je nejdůležitější spokojená maminka, pak bývají i mimča v pohodě. Mě mamka krmila Feminarem a Sunarem, polívky jsem měla snad od 3 měsíců 😅 a taky jsem vyrostla 😀.
Jinak všem maminkám gratuluju k narozeným miminkám a maminkám - čekatelkám přeju vydržet co nejdýl 3v1 a zdravá miminka. Já sama za sebe můžu říct, že je to jiný, než s jedním, ale nebyl to zatím žádnej horror. Tak nás to asi teprve čeká 😀.

hanula83
17. pro 2009

Lucy, jo jo, taky máme každou jinou 🙂. I když většinou se mě lidi ptají, jak je od sebe rozeznám... přitom jsou každá v obličeji úplně jiná 😉))... Taky máš dvě krásné princezny a už jsou veliké 🙂. No naše holky ani nevím, jestli tu kytku chtěly nebo ne, já jim každopádně hned dala ty svoje dudlíky, když jsem uviděla, že jim tu kytku strkají. Ale myslím, že jsou spokojené s těma Nukama. Je fakt, že tohle neslyším poprvé, že dětem chutnají ty kytičky... Jinak zkušenost z porodnice - to stejné. Měli nás pouštět už 5. den, protože tam měli šíleně plno a nebyl důvod tam zůstávat. Jenže ten poslední den se jim objevila žloutenka, tak musely na den pod světlo. To byl asi nejhorší den, já se tak těšila, že konečně půjdem domů a tohle byla čára přes rozpočet. No ale pustili nás nakonec už další den na to, takže dobré. Spěchala jsem tam odtud mílovými kroky...

petranela
18. pro 2009

Ahoj holky,

je úžasné číst vaše zkušenosti, já o dětech skoro nic nevím a musím si toho ještě strašně moc pozjištovat. Nic pro ne koupeného nemám, ani zatím nic nehledám, začnu po novém roce.

Včera jsme se dozvěděli, že zřejmě budeme mít páreček 😉 kluk je jasnej, holčička tak na 80%, měla nohy u sebe, doktor se snažil ze všech stran, ale ona ne a ne se poradne ukazat. I kdyz rikal, ze si mysli, ze to bude holcicka, tak prý nám ji potvrdí až příště. Tak snad to fakt vyjde a holcicky se dockam 😉

kocule
18. pro 2009

Zuzi, ty podprsenky jsou fakt krásné! Škoda, že jsem to nevěděla, třeba bych i dýl kojila. 😀

S tím kojením jsem už měla chuť poslat všechny do háje. Je to strašné, jak do nás v porodnici hučeli ze všech stran "kojit kojit kojit", to by se jeden zbláznil. Jasně, že jsem chtěla kojit, ale co má člověk dělat, když to nejde? To je tak na mašlu. 😝 Po porodu jsem měla co dělat se sebou, děti na krku, lítačka jako blázen, nikdo vám nepomůže a ještě vám cvrčky ládují na prso jak o život. Malá prolém neměla, ale malému to nešlo, tak mi ho tak rvali na prso, že v tom amoku se nemohl nadechnout a začal se dusit, celý zmodral. Naštěstí u toho byla dětská doktorka, která ho okamžitě vzala vyšetřit a malý byl celou noc v inkubátoru. Já mrtvá strachy, den po porodu fakt šílený zážitek. Tímhle jsem dostala ke kojení i odpor a vůbec se mi to nelíbilo. Laktační poradkyně za mnou nebyla ani jednou, já kojit chtěla, tak radily ženské sestry, ale není to ono. A pak se člověk dozví, že kojit dvojčátka je vlastně utopie, viď Sarri. 😠 😠 😠 Po těch dnech trápení a nervů vám i doktoři přiznají, že málokterá dvojčátka jsou plně kojena a že se vlastně nic neděje a dostanou příkrm. Natěstí dětská byla rozumná a chápala mě, že není cílem maminku zničit, ale spokojená maminka i miminka a vyhulákala jsem si flašky. Hurá. Tím se všechni obrátilo k lepšímu a stejně jsem se modlila, aby nás pustili domů. Podmínkou bylo, aby malá alespoň třikrát za sebou přibrala, tak jsem jí domlouvala, že musí papat, ať můžeme domů. 😀 😀 Zážitky z porodnice, jak tak koukám, máme asi všechny hoooodně podobné! 😠

Dneska budu mít free odpoledne, jupí. Jdu na masáže, ke kadeřnici, nakoupit dárečky, do makra. Fakt se těším, že se dostanu mezi lidi, už mi to leze na mozek, být pořád zavřená v bytě. 😅 Stejně mi bude smutno po našich skřítečcích; já když se na ně podívám, tak bych se rozpustila, jak jsou krásní a hodní. 😀 To ale miminka nás všech! 😀 😀

sarri
18. pro 2009

Holky, do kolika stupňů mrazu berete děti ještě ven? Někde v totáčské příručce, co má mamka, jsem našla, že do -5. Byt sama doma mě taky nebaví, aspoň když můžeme na procházku, tak je hned líp - chodíme taťkovi naproti, když ide z práce.

kocule
18. pro 2009

Sarri, nám doktorka taky říkala do -5 st. Já jsem ale líná a moc s nima nechodím. Jedna jsme měli rýmu, pak očkování a navíc, já než je nabalím, pak do tašek, výtahem dolů, no eskapáda na hodinu a jsem mrtvá, než vůbec vyjedeme 😅 Asi budu praktikvat to: obléct jak ven a otevřít naplno okna. Akorát ne dnes, venku máme -10 st.!

sarri
18. pro 2009

No, já to mám podobné s tím vypravováním - nakrmím, obleču, dám do autosedaček, 3 patra dolů - bez výtahu - zatím unesu obě v sedačce, položím u dveří, vytáhnu po schodech kočár ze sklepa - vchodem pro kočárky neprojedeme, jsou tam jen 70cm široké dveře, venku nandám děti do kočárku, odnesu sedačky do sklepa a su úplně mrtvá, naštěstí pak už pomáhá manžel...

maui
18. pro 2009

Ahoj holky, konečně tu po dlouhé době vidím nějaká známá jména 🙂 Jen jsem nakoukla a vidím, že sdílíte zážitky s kojením.Musím se taky připojit ke stížnostem, že mě kojící osvěta málem zničila. Holky se narodily malinký a s mojí obří bradavkou si vůbec nevěděly rady. Navíc byly 14 dní čistě jen na sondičce. Každá sestra v nemocnici mi pro dokrm radila něco jiného. Jedna to automaticky dávala do sondičky, druhá trvala na stříkačce, třetí tvrdila, že musím dát flašku, aby se naučily po té sondičce sát. No, hrůza. Nicméně jsem se snažila, co jsem mohla. Holky ale vytáhly max. 25. Doma jsme to rozjely naplno. Koupila jsem si váhu a začal přesně ten kolotoč, co zmiňujete. Vážení, kojení, vážení, dokrm, sterilace...fuj. V noci jsem spala 3x po hodině s dvouhodinovými pauzami a po dvou týdnech už lezla po zdi. Navíc mi holky špatnou technikou ničily prsa, takže jsem si pár kojení bolestí probrečela. Byla jsem i za laktační poradkyní, ale radost z naděje trvala jen dva dny, pak se holky zase začly špatně chytat. Když mě manžel potřetí po sobě našel po příchodu z práce v slzách, zavolali jsme dětskou doktorku, ta nám napsala nutrilon a mně se šíleně ulevilo. Teď odstříkávám a dávám jim to z flašky. Vychází to denně tak na 5-6 dávek po 70ml pro obě dvě a 1-2 dávky mají z nutrilonu. Přesto mě občas mrzí, že nekojím ☹

kocule
18. pro 2009

Sarri, já už mám v tomhle velkej problém, protože je neunesu. 🤐 Malý má skoro 6 kg a malá přes 5 kg; na to očkování jsme jeli autem a bral je v sedačkách manžel a taky měl ruce až na zem. 😀 Já už je vzít nemohla, mlýho tuplem a s malou si ještě njak poradím. Jak to budu dělat dál, to teda netuším, protože jen s jedním jít nemůžu, nechat ho kočárkárně samotného nepřipadá v úvahu! Sázím na to, že budeme brzo sedět a nějak se to udělá, ale do té doby nápady sem. 😀 😀

Ahoj maui, jak se máte? To je strašné, jak to rychle utíká. My budeme mít 3 měsíce na vánoce. Mazec. 😅

maui
18. pro 2009

Kocule, ahoj, letí to fakt šíleně 🙂 Našim holkám jsou sice 3 měsíce, ale korigovaně teprve 6 týdnů a to asi tak odpovídá. Zatím hodně spí a jí. Když nespí, tak řvou 🙂 O nějakém spokojeném bdění, případně dívání se na kolotoč nebo na hračky si zatím můžu nechat jen zdát.Na úsměv taky teprve netrpělivě čekám každý den. Ale jinak je to nádhera, fakt je to strašné štěstí a neměnila bych ani za nic 🙂

sarri
18. pro 2009

Kocule, taky nevím, jak to budu dělat, až budou holky těžší - teda pokud se do té doby nějak výrazně neosvalím 😀
Maui, zdravím. Jak bojujete vy s pasením a držením hlavičky?

kocule
18. pro 2009

Jo jo, mě příroda nechala navrch 8 kg, ale tuším, že samé sádlo... 😀 😀 😀

Holky, jdu se chystat na to svoje freee...pa paaa, pak se zase ozvu. K.

sarri
18. pro 2009

Uf, to su ráda, že je taky někdo trochu víc nedonošený. My máme korigovaně 2 týdny a kolotoč nás teda hodně bere - svítí, hraje a promítá motýlky na strop - usínáme s ním, ale kromě světýlek nás jiné hračky neberou.

hanula83
18. pro 2009

Maui, tak to jsi dobrá, že jim dáváš aspoň něco od sebe, já to zavrhla úplně. Mám špatné svědomí pořád a asi se ho hned tak nezbavím, ale je mi rozhodně líp, když vím, že mimča jsou napapany... A ta laktační poradkyně za mnou v porodnici taky nebyla ani jednou, přitom to pořád slibovali, že dojde. Ale takových pár nesrovnalostí tam bylo víc. Elence tam zjistili dilataci ledvinové pánvičky a měli jsme jít na kontrolní UZ v 6 týdnech. Jenže když nás propouštěli, tak to vůbec nikde v té propouštěcí zprávě pro dětskou doktorku nebylo. Nevěděla jsem kam jít a nic. Tak jsme jeli druhý den do porodnice znova a když jsem jim tu zprávu ukázala a řekla, že teda nevím, kam s ní za těch 6 týdnů jít, tak se zjistilo, že mi napsali špatnou zprávu. Prej ještěže jsem si toho všimla... No to byla ale jedna z mála věcí spolu s tím kojením, co mě tam rozohnila, jinak na sestry ani doktory v podstatě nemůžu nic říct... Jo a taky mi tam říkali, že s miminkama do mrazu maximálně do -5.

hancas
18. pro 2009

hanuli----kašli na to že jsi nekojila já také ne chytla jsem záněty ,ěla jsem antibiotika a mlíko konec.já vím že je to super když se kojí ale než se trápit a holčičky hladem je lepší opravdu příkrm.

JJ taky mi říkali do -5 jinak dát k oknu oblíct a nechat spát

hanula83
18. pro 2009

Hani, taky si to myslím, ale ty hormony teď pracují tak, že člověk má pořád ještě špatné svědomí... Mám dotaz, nevíš, jestli je normální, když mimčo zvrací žlutě? Elenka si před chvílí odblinkla a je to celé žluté, jindy vždycky bílé...

lucy82
18. pro 2009

Jéé Maui ahojky 😉

Hani a jak tzo děláte v noci, to chodíš ohřívat lahvičky nebo máš nějaký fígl? A už máte zavedený večerní režim? A ještě jedna otázečka, kolik holky vypijí navečer ml? Mě Nelinka vypije v osm i 190ml a ve dvě je vzhůru a má hlad 😕

Sarri já to mám naprosto stejně s tím vypravováním, akorát že já mám ty vložené tašky do kočárku, takže sejdu dolů s oběma 4 patra bez výtahu, dojdem do kočárkárny a pak už to jde, horší je to naqhoru, když zrovna není nikdo poruce, to jednu ve druhém patře musím nechat protože by mi odpadly asi obě ruce 😝 Ale jak to budu dělat dál to netuším 😖

A s tím kojením, holky mám chuť to někdy vzdát, ztrácím mlíko, i když kojím co to jde, tak prostě není, Sofinka má hlad a chvilku tahá a pak dělá u toho blbosti a rozčiluje se a když odsaju tak neteče nic. Takže nevím, měly jsme UM jen navečer, pak si ještě kolem 21hod odstříkám abych neměla nalitá prsa a to odstříkaný dám Sofince přes den. Ale nechápu, piju čaje kojící, jím co to jde a stejně mám málo mlíka 😢

Dneska jdeme na Vánoční besídku do mojí práce, tak holkám šoupnu UM protože jinak by byly protivný a hladový a o cirkus před všema teda nestojím 😀 Takže není nad to mít spokojená miminka se spokojenou maminkou, protože kojení je někdy na palici, když neustále brečí večer hlady 😔

maui
18. pro 2009

Sarri, pasením bych to vůbec nenazývala, ale holky se snaží, to teda jo 🙂 Hlavičku se taky snaží držet, ale vždycky je nakonec přemůže to kymácení. Mě to normálně dojímá 🙂 🙂

Hanul, svatá pravda, kojení je super, ale spokojené dítě a mamina je nadevše. Možná se to dá vybojovat s jedním dítětem, ale s dvojčata by to byla sebevražda.

Lucy ahoj 🙂 Kolik holky váží, že vypijí i 180?? To vypijí z prsu? My máme přes 3,5kg a pijeme 7 x denně 70ml, někdy jim tam šoupnu 80. Vypily by tedy rozhodně víc, ale přibírají pěkně i tak, tak je nechci přecpávat. V noci se samozřejmě lahvičky musí ohřát, na to fígl asi není 🙂 Ale je to rychle. Vždycky vstanu, dám lahvičku do ohřívačky, a než holčinu přebalím, je mlíčko teplé. Vypité to má za pět minut a zase může jít spát. Já tedy ještě musím odstříkat, takže nakrmit obě holky a odstříkat trvá hodinu až hodinu a půl, když mi vyjde mytí lahviček nebo holky hned nezaberou.

My teď bojujeme s tím zbytečným řvaním. Holky se nají, já je položím a ony začnou řvát. Donedávna hned usnuly, ale teď už ne. Nečekám, že budou mezi jídlem celý život spát, ale proč hned brečí. Nemůžu je pořád chovat, to bych nic neudělala. A stejně, když chovám jednu, druhá bečí, takže o klidu si můžu nechat zdát ☹

hanula83
18. pro 2009

Luci, ony se i v noci budí každé 3 hodiny, takže normálně vstanu, přebalím, udělám čerstvé mlíčko. Já nemám ohřívačku a myslím, že se to ani moc nemá u toho umělého mléka, je to lepší čerstvé. Akorát dnes v noci se mi podařilo, že spaly skoro 6 hodin v kuse. Nevím, jestli náhodou nezabralo takové speciální pleťové mléko. Je to od Johnson a Johnson a je to mléko pro dobré spaní. Pěkně voní a asi to na ně zabralo, protože se fakt nevzbudily... Noo, takže večerní režim pořád nemáme, ale rozhodně se pořád snažím dodržovat to, že když papá jedna, tak papá i druhá. Takže nakrmím obě ve stejnou dobu a pak mám třeba i volníčko, když spinkají. Samozřejmě se většinou vzbudí jen jedna a druhá spí, tak ji musím budit... no ale funguje to. Obě naštěstí mají zafixované, že se papá zhruba po těch 3 hodinách, takže ať se vzbudí jedna nebo druhá, je to + - po těch 3 hodinách. No a tím pádem i navečer jim dávám pořád stejnou dávku, teď vypijí každá 100 ml, chtěla jsem to zvýšit, ale mají jakési zvracecí období a tak to asi nemá zatím cenu, když jim to stačí. No a do toho akorát dávám čajík "pro dobrou pohodu", je taky dobrý na prdíky. Spolu s tím Sabem asi zabírá, protože prdíky teď nemají... Jinak ty náhodou nevíš, jestli je normální, když mi Elenka zvrací žlutě? Jindy to bylo vždycky bílé, tak si nejsem moc jistá, jestli je to v pořádku. A taky jak jsem už psala, mají nějaké zvracecí období, už asi tak týden, nevím, čím to může být..

lucy82
18. pro 2009

MAui Nelinka má kolem 4,5 kila, Sofinka míň a ta i míň vypije. Těch 190ml je UM, nemám váhu takže nevím kolik vypijí z prsa, ale určitě ne tolik, večer když odsávám tak odsaju maximálně 100ml a i s tím mám problém.
No noční kojení si nemůžu vynachválit, je to určitě lepší než ohřívat lahvičky ale přes den mě jímá běs 😠 Navíc jsem mluvila s laktační poradkyní, takže rady fakt nad zlato. První rada, nedávat dudlíky (my jsme na nich přímo závislý), druhá rada nekrmit z flaštičky ale ze stříkačky /zajímalo by mě jak by mi dlouho trvalo nakrmit Nelinku ze stříkačky když toho vypije tolik/ no a třetí rada abych se rozkojila je kojit v noci po 2 hodinách 😕 Tak to teda praktikovat nebudu, protože tohle dělala kamarádka od začátku s jedním dítětem a ejhle malýmu je 8 měsíců a noc co noc se pořád budí po 2 hodinách 😠 Takže to fakt ne, odpočinout si musím, a noc je jediný období kdy odpočívám. No a nebo v noci každý dvě hodiny odstříkávat, jenže kdy? když nevím kdy se mi holky vzbudí, nebudí se stejně, někdy spí do 4 do rána, někdy do 2 a někdy mají hlad i o půlnoci a to chodí spát v osm. Takže ta to prdím, a ať si každý myslí co chce, já se potřebuji taky někdy odpočinout a pokud jim moje mléko nestačí holt budou dostávat i UM 😕

Hani to nevím co to může být, mě blindí jen bíle, ale je pravda že jednou byla plenka i žlutá ale tomu jsem nějak nevěnovala pozornost.

hancas
18. pro 2009

hanula---myslím si že to bude po sunaru pokud si jí dala nemej strach nic to nebude.

sarri
18. pro 2009

Já si teda mléčka dělám vždycky víc a dávám ho v lahvičkách do ledničky. V nemocnici bylo taky navařené dopředu a doktorka říkala, že sice je lepší čerstvé, ale hlavně v noci bych teda nestíhala, protože jak se jedna vzbudí, tak řve úplně hrozně, dokud nedostane a taky ohřívám během přebalování. Pijeme kol. 100ml - někdy míň, někdy víc (vážíme 4,4kg) a to 6x-7x denně. V noci mi to trvá 2 hodiny, než zase zalehnu - v poslední době se stává, že neusnou hned a musíme vyhrávat kolotočem nebo je ještě hlad a musíme se znovu dokrmit - dřív usínaly už při jídle, to teď nehrozí. Hrozně bych jim chtěla natáhnout intervaly mezi jídlem - v noci se někdy podaří i 5 hod. od začátku krmení po další krmení, ale přes den jíme skoro co 3 hodiny.
Lucy, já jsem právě chtěla taky vložené tašky kvůli schodům, ale pak jsem zjistila, že na celkem úzkém schodišti bych stejně obě nosit nemohla.
Dnes je nějaký divný den, holky spí, dokud se tu s nima válím - usnuly na zemi v pokojíčku, když jsme trénovaly ty zatracené koníky. Jenže, jak se zvednu, že něco udělám, tak je okamžitě zvuk a pohyb - tak asi počkáme na taťku a zatím se tu budu s nima válet 😀

maui
18. pro 2009

Lucy, přesně! Tohle radila laktační poradkyně i mně - zahodit dudlík (ani zaboha, to by se holky uřvaly a já mám jen jedny nervy) Navíc nebydlíme v baráku sami a Kuba se musí učit do školy. Odstříkávat co dvě hodiny - to je hezký, ale za plného provozu to není dost dobře možné. Odstříkávala jsem co tři hodiny, i v noci, a měla jsem pocit, že mě kluci nevidí jinak než s prsem v ruce. Navíc tu a tam přišla návštěva, tu a tam jsem potřebovala vyjet něco zařídit já, občas holky trucovaly a bylo třeba je chovat a seď dvacet minut s odsávačkou, když vedle tebe řve dítě jako tur. Vzdala jsem to po týdnu. Teď odstříkávám podle své potřeby, někdy po třech hodinách, ale taky po pěti nebo šesti hodinách. Za den dám tak 800 ml. Ale někdy bych se na to nejradši vykvajzla úplně ☹

maui
18. pro 2009

Hani mně blindí žlutě po Maltoferu, i když to je spíš takové rezaté, to asi nebude váš případ, vi´d? Ale asi bych to nijak zvlᡚt neřešila. Pokud nezvrací nějak masivně, nebo nemají horečku...

maui
18. pro 2009

Sarri, my máme taky divný den, ale úplně obráceně - holky nespí a nespí. Vždycky krátce zaberou a pak řvou, pěkně na střídačku, aby si ani mamka nemohla odpočnout 🙂 Ale už jsem rezignovala a nechávám je bečet... Neocenily totiž ani moji zvýšenou péči a chování, tak na ně prdím 🙂

sarri
18. pro 2009

Maui, obdivuju to odstříkávání - fakt hluboce smekám - já to vzdala po 5 týdnech - v noci jsem usínala (párkrát se mi odsavačka i převrhla a nadělala sem si do pelechu) a přes den jsem nestíhala nic jiného, než krmit a odstříkávat. No a dneska čumím do počítače, protože holky spí, táta na cestě a nějaký ten prach na policích mně po proleželém těhotenství zas až tak netankuje - na Vánoce jedeme k našim a tam uklizeno bude 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru