Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zlatovlaaska
12. led 2010

hani, jo, čekám dvojčátka, ale jen jukám a skoro nepíšu... teda je to dýl, co jsem psala.

já vím 😉 tak jen doufám, že pumprdlíci budou chtít zůstat co nejdéle 😉 sice už skoro všechno máme pořízený, kočárek na nás snad už čeká v obchodě, jen ještě chceme malovat. teda měli bychom, ale já to trošku zdržuju, nechce se mi do toho... barvy jsou doma, jen já se musím vykýblovat z bytu k našim 😀

kocule
12. led 2010

Jeee a vyhrála jsem ve sportce, to je zase den. 😀 😀 😀

hanula83
12. led 2010

Kocu, to my máme taky... právě zítra jdem na kontrolu... Eli má takovej miniproblémek s ledvinkou, tak jsem zvědavá, jak to zítra dopadne. Prý se ta věc sama upravuje růstem... Jak píšeš, každej člověk má něco.... Aha, já to nepochopila, že tím myslíš kočár! 🙂)) No vidíš, asi už všude hledám háček 😉... Jo, koupání je za náma, ale jsem z toho spocená ještě teď. Ještě umyju nádobí a jdu okoupat i sebe...

j.cien
12. led 2010

JJ,Koculko,s tim musime vsichni pocitat..ze se vse na UZV neodhali... 😖
Dr.me dnes pochvalil,ze zatim vse OK,ale at jsem nohama na zemi..ze stat se muze cokoliv,ze mel zrovna prede mnou pani taky po IVF s dvojickama,celou dobu vse OK a ted na Uzv ve 30tt zjistil,ze jeden plod uz nezije 😔 ...ze pry se s tim setkal za 2O let praxe potreti...

Jinak miminka maji obe 51Og 😉 bobecci mali a cisare mam slibeneho nehlede na polohy,pry uz jen vzhledem k memu veku...bude mi letos 35 😵

hanula83
12. led 2010

Zlatovlásko, tak to ti nezávidím, malování teda nesnáším... hlavně to uklízení po tom, to je hnus. Ty rozhodně nic nedělej. Já byla asi v 5. měsíci takovy psycho, že jsem drhla okna a pak mě ještě dva dny píchalo v břiše...

Kocu, gratuluju 🙂... kolik to dělá? 🙂)

kocule
12. led 2010

Hani, to my máme taky. 😀 😀 Má to hodně miminek,hlavně chlapečci. Ale jinak výseldky odběrů jsou dobré, tak si s tím hlavu nelámu. To se čase spraví. 😉

Jo a dělá to 206 Kč! Takovej majlant.. 😀 😀 😀

kocule
12. led 2010

J.cien, ty životní optimisto nestraš. Nebo dostaneš na budku! 😀 😀 😀 Musíš si věřit, že to doklepeš a že tě holky moc moc moc chtějí; uvidíš, dobře to dopadne. 😉

j.cien
12. led 2010

JJ,to ten muj doktor je takovy traged a vzdycky me nejakym podobnym pribehem dorazi... 😕

beruska5
12. led 2010

Já ich koupu skoro stále sama,jsou pri koupání zlatíčka,jen vzdychají a smejí se 😀 ale taky každej tretí den,nepotí se a když je koupu časteji jsou vysušení jak sušenky
Ale stím spaním se hodne zhoršili 😝 spát chodí kolem 19.00,Samko se začal budit kolem 01.00,pak 04.00 a pak kolem 07.30vstávame.Saška spí trošku líp 😒 od 19.00 tak do 03.00 pak kolem 06.00,a vstáva taky kolem 07.30
A pritom skoro čtyři mesíce spali v kuse do 05 až do 06 hod.Jen by to žralo a žralo 😀 😝
Jsem zvedavá když po 6měs.začneme s normálním jídlem,jestli se to spaní zase zlepší 😖
My dneska venku nebyli,nechtelo se mi do tí zimy 😲
Akorát sem vyhnala manžele do obchodu pro lovelu,mám persil ten jemní i pro deti ale jsou nejaký vyházení,krémy sem viločila tak vyskouším lovelu
😒

zlatovlaaska
12. led 2010

kocu, dík 😉 já byla včera na IVF a za chvíli se budu těšit z uzlíčků 😀 myslela jsem, jak se 9 měsíců povleče a už mě čeká posledních 10 týdnů... 😝

zlatovlaaska
12. led 2010

j.cien, to máš císaře jako bonus? můj mudr se k tomu nechce vyjadřovat, že se ještě uvidí. a to mi bude 35 taky za pár...

zlatovlaaska
12. led 2010

hani, já nic dělat nebudu, budu to "jen" řídit 😀 a co manža uklidí, to uklidí, já to přelíznu a až budu ve formě, tak to pořádně vydrbu. na okna taky kašlu, to by přes to malování musela být neprůhledná 😀 jen vyperu při tom malování záclony.

zlatovlaaska
12. led 2010

j.cien, to tě teda mudr potěšil..

já věřím tomu, že to rodeo, co prckové vyvádějí by jeden nezvládnul 😀 je to na střídačku fotbalový trénink a taneční, řekla bych kankán a kvapík 😀

zlatovlaaska
12. led 2010

j.cien, já od takovýho mudra odešla, bylo toho víc, takový cynik, kterýho nezajímalo, že jsem vyplesklá a nevím, co se se mnou děje... při utz v nějakým 12tt mi řekl: svlíkněte se, prověřím srdeční kaci. šoupnul mi tam utz a suše řekl: jeden živý člověk, druhý živý člověk, oblíkněte se - monitor natočený na sebe, že jsem nic neviděla... tak jsem odešla jako zpráskaný pes a našla si jiného... a ten je ok, optimista, usmívá se a nevadí mu moje blbý otázky...

lucy82
12. led 2010

Tak my už snad spinkáme 🙂

Jcien teda jo kdyby mi tohle řekl doktor tak bych mu teda dala, to bych byla asi pak hodně na nervy 🙄 Ale ty nebuď vše bude v pohodě 😉

Kocule gratuluji k výhřeeee 😀 Vy už budete taky za chvíli baštit příkrmy že? Nebo až v 6 měsících?

Berusko a ty ještě plně kojíš?

j.cien
12. led 2010

zlatvlasko,ono asi zalezi na kazdem jednotlivem dr.,myslim ten pristup k cisari...ja se ho dnes zeptala a on rekl,ze v tom nevidi zaden problem,ze si to vzhledem k veku a ze jsem po IVF obhaji...tak asi zalezi,jak to kde chodi..
ALe jsem za to rada,ne kvuli sobe..ale kvuli detem,ze je to pro ne rychlejsi a bezpecnejsi cesta na svet 🙂
Ted jen jeste doklepat tech dalsich 13tydnu...oMG,to se mi zda nekonecne...a vsem vam "zavidim" ty vase tt 😉 uz tesne pred porodem

kocule
12. led 2010

Lucy, určitě jim na noc něco dám. 😀 😀 Mám koupené to mlíčko s rýží, tak ho pak zkusím. Nechci je betonovat, není důvod. Zatím jsem jim dala lžičenku kaše do večerního nášupu a efekt to nemělo 😠, ba naopak, za 3 hoďky měli hlad, beeee. 😝

Toma mi tady pase. Herdek, ty deky s obrázkama, to je prevít. 🤐 Kouká na obrázky a pasení je v tahu. 😀 😀 Takže mu tam dám příště plenku, ať se vyřádí. Ještě utahám Adul, jak dofrčí manža a pak jak odpadnou, tak snad bude volný večer. Huraaaa.

beruska5
12. led 2010

lucy jo stále plně kojím,jen Saške se už večer nechce moc tahat a usíná u toho tak si po kojení ešte trochu odsaju a pak ji ešte cez stříkačku dobudkuji 😀

j.cien
12. led 2010

JJ,ja ho beru takoveho ,jaky je 😉 ..kdyz jsem byla na prvni kontrole po IVF,tak mu nadsene ukazuji svou sbirku asi 10ti pozitivnich testu,mela jsem je serazene ,jak tmavnul ten prouzek vzestupne 😀 😀 ,no cela poprdena,poprve po tech 1Oletech snazeni TEHOTNA!!a on me prohlidl a rekl: nebudu vam gratulovat,zitra by taky nemuselo byt k cemu...a pak bla bla,kolik procent tehu po IVF konci spont.potratem...a dalsi statistiky...no neni to zrovna optimmista,ale asi to tak je ...

beruska5
12. led 2010

a mi už spinkáme taky
tak jdu péct chlebík a karamelové řezy,se všichni cez vánoce rozmlsali a ted musím stále neco péct 😝

lucy82
12. led 2010

Berus teda jo ty jsi dobrá 🙂 No já chtěla taky péct chleba ale mám smolíka, nevím kam se mi poděla druhá metlička, za boha ji nemůžu najít auž jsem prohledala celou kuchyň 😠 ☹

kocule
12. led 2010

Beru, ty jsi fakt borka! Jinak my jsme ještě neočkovali, Tomča nemá zahojené TBC. Ve 4. měsíci máme poradnu, ale čeká nás druhá dávka rotavirů, tak se nám hexa posune, což mi teda vůbec nevadí. Jinak s pneumokokama vyčkám, jak na tom budeme. Pokud na ouška trpět nebudeme tak se na to vyprdnu, pokud ano, naočkovat je nechám. Podle situace. Jinak plavat určitě nebudeme chodit. Jednak musí jít dva dospělí, což u nás nehrozí a navíc je bazén super spouštěč právě zánětů středního ucha, což si ráda nechám ujít. Ptala jsem se mamin okolo a buď začali trpět na ušiska, nebo to děcka moc nebavilo 😖, tak asi o nic nepřijdeme. Navíc já bazény k smrti nenávidím 😀, na mě je ta voda moc studená. Já tak vřelou vanu! Ale kvůli mrňatům bych se hecla...

j.cien
12. led 2010

Holky u nas maji snad vsecky mimina ,co chodi plavat molusky 😝 ,dost tezko se toho pak zbavuji ...

zlatovlaaska
12. led 2010

jcien, ten můj ex mudr je v okolí vyhlášený, tak jsem k němu začala chodit v březnu, klasická prohlídka byla naprosto ok, ale to jsem se na nic neptala a tvářila se normálně a na přelomu června/července jsem prodělala svoje 3. IVF, když jsem přišla na krev, sestra to popletla a objednala mě na čtvrtek jedenáctou a na výsledky jsem čekala do pondělí do půl desátý. to víš, taky jsem měla radost, ale on se tvářil otráveně, tak testy bych mu ani neukázala, by si ťukal na čelo, že jsem nedělala jeden, jako kdybych četla v bublině nad hlavou: bóže, další histerická těhotná postarší blondýna s blbejma dotazama... tak když se mé rozčarování z jeho přístupu opakovalo, šla jsem jinam. připlatila si nadstandard a jsem náramně spokojená s jejich přístupem 😎 když zase plaším, tak zavolám sestřičce, ta si mě pamatuje a zeptám se a ona mi buď odpoví sama nebo se zeptá mudra a zavolá zpět. to je jiný přístup 😉

zlatovlaaska
12. led 2010

j.cien, taky jsem byla vyplesklá a poprděná, vlastně jsem těhotná podruhé, před 3 lety jsem čekala spontánně taky dvojčata, ale v 8tt byl konec... oni ty cynici ví svoje... je to tak.

proto každý den děkuju tomu nahoře, že dnes jsem na začátku 30.tt 😉

půjdeš na 3D?

zlatovlaaska
12. led 2010

ty jo, holky, vy jste akční... já tak dokážu sedět, jíst a ležet 😀

beruska5
12. led 2010

mi taky nemame zahojene TBC takze pristi tyden prvni hexa a prvni prevenar,aspon doufam 😝uz se to dlouho vlece
chleba ja pecem klasicky (vsechno rucne)v troube ,pekarnu nemam,my sme moc hladova 😖chlebova rodinka,kazdej druhej den upeču 1,5kg chleba 😝
bazen zatim taky vynechame,ja taky myluji horkou vanu a ne ten ich ledovej bazenek,ale pak asi kvuli mimcam to vyskousime,ale az po 1 roku,asi 😲
starsi holka trpela zanetmi stredousi,mela ich snad 12krat,a zakazdim ji museli pichnout ucho,pred rokem ji vyndali nosni mandli a je klid 🙄 ☹

j.cien
12. led 2010

JJ,Zlatovl.,je to tak..vsak on si nevymysli..fakt se ty hruzy dejou..blbe je,źe se tim pak clovek stresuje a boji se,aby se to nestalo jemu..
Ale on je dobry odbornik,takze mu ten chybejici optimismus odpoustim 😉
On mi to pokazde pri UZV prepina i do toho 3D,takze zvlast na 3D nikam nepujdu..navic ty nase malicke nechteji moc ukazovat pusinky..vzdy se hned otoci a nastrkuji hlavicky ze zadu,ouska a tak,to vidime pokazde
😀 😀 dnes se pokousel dost dlouho o slusne foto aspon jednoho oblicejicku,ale nestalo to za moc..

A mam uz +10kg...OMG 😕

petranela
12. led 2010

J.Cien, velikánská gratulace k holčičkám!!!! Holčičky jsou krásný, já jsem si dneska donesla tašku růžových miminkovských věciček, krásných, už jsou použitý ale není to na nich skoro vidět. Klučičí oblečky mám půjčené od sestry. A super, že víš, že Ti udělají císaře. Ale jinak ten Tvůj doktor je divnej, tohle by Ti říkat neměl, no ale budeš mít bez problémů toho císaře 😉
Dívala jsem se na ten odkaz kočárku co jsi posílala a dost mne nadchnul!!!! Líbí se mi ta červená. Snad ho budou mít u nás v Brně v prodejně, kterou uvádějí na webu a jsem na něho moc zvědavá. Nevíš prosím Tě kolik stojí ty korbičky? Sleva na sporťák je teda hodně veliká, nevíš prosím jestli to platí do nějakého termínu? Díky moc!

balina
12. led 2010

Ahoj holky, tak jsem jeste porad nazivu, ale teda fakt melu z posledniho 😒 Zitra jdu zase na poradnu a jestli mi ten doktor rekne abych prisla pristi tyden tak se mu tam fakt rozbrecim.

Koukala jsem na ten kocarek co sem davala J.cien a vypada supr. Trosku neduveriva jsem jen kuli cene? Co ze ho davaji takhle desne levne? uz jste ho nektera videla nazivo?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru