Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
13. led 2010

Rejchl - mně pomáhalo jedině pivo - i v nemocnici jsem pila - Birell

irminka
13. led 2010

rejchl: to znám, já jsem i z toho zvracela, zjistila jsem, že mně to dělá kofola, na té jsem ujížděla a juice 😠 . Nepomáhalo nic, voda, mléko, renie, prostě nic ☹ .....VYDRŽET

radka.k
13. led 2010

Rejchl
prý pomáhá jablko, ale nemohu posoudit, takové problémy já naštěstí nemám 🙂

petranela
13. led 2010

Irminko, Bořík je nádherný, u té fotky koupání v kyblíku jsem se nasmála 😀
A džím palce, ať máte Bruníka už brzo doma 😉

rejchl
13. led 2010

Tchán mi taky říkal jablko,tak to vyzkouším.Mě žáha palí uplně po všem,je to šílený.Vydržet?????Asi se zbláznim z nedostatku spánku,protože jakmile se položim,pálí ještě víc než když sedim😀 Ale děkuji za rady🙂

j.cien
13. led 2010

Rejchl taky tim trpim,v noci si chodim ohrivat mleko..kdyz vypiju tak 2deci ,tak to na par hodin pomuze...
Jinak si davam Gaviscon...pomuze,ale z te chuti a konzistence je mi na bliti 😝

Irminko kluci jsou uzasni a fotka s koupacim kyblikem nema chybu!!!

monika.tdm
13. led 2010

Nazdarek!!! Nekdy jsi rikam, ze bych radeji blila, nez aby me palila zaha, je to strasny hnus, ale taky mi pomaha Gaviscon!!! 🙂

zuzka72
13. led 2010

J.cien-tak alespoˇsi každá něco závidíme. 😀 Neboj, uteče to, jako voda a budeš na řadě ty.
Peťulko-ti chlapi jsou nevyzpytatelní, to snad není pravda,jednou toho bude litovat, že nebyl pořád s nima, ale třeba se to časem nějak spraví a dostane rozum, tak krásné děti máte. Jsi moc šikovná, že to tak zvládáš, určitě to není lehké, i když chlap třeba nepomáhá, tak i tak je to složitější, nemáš se o koho opřít, ale asi máš zase dobré zázemí v rodině a hlavně máš úžasné děti. Moc ti fandím a přeji hodně sil. 🙂

petulka26
13. led 2010

Zuzi on by se k nám chtěl vrátit, ale já už nechci. Nemůžu mu odpustit, co mi udělal. Bohužel namám ani moc dobré zázemí v rodině, ale co se dá dělat. Prostě bojuju 😀

zuzka72
13. led 2010

Peti-ale máš vytoužené děti, a neboj jednou bude líp, uvidíš... 😉

j.cien
13. led 2010

Petulko presne jak pise Zuzka,moc ti fandim a mas muj obdiv,jak to skvele sama zvladas!!!!A miminecka za to stoji a on to jednou taky pochopi...a bude mu to sakra lito!!!

petulka26
13. led 2010

Děkuju holky 🙂 Vím že bude lépe. Chce to jen čas. Zatím si užívám miminka. Dělají mi velikou radost.

radka.k
13. led 2010

Holky, chodíte na těhu plavání? Já párkrát byla a moc se mi to líbilo. Ale jsem tam jediná s dvojčátky. Doktora se nechci ptát, protože se mi zdá u těch dvojčátek dost opatrný a bojím se, že by mi to zakázal. Ono stačilo, když jsem se při minulém mono těhotenství jenom zmínila, že jezdím na kole a sportuju a byl z toho taky v šoku. 😀
Jen se chci ujistit, že snad nejsem sama dvojmamina co chodí plavat...

petulka26
13. led 2010

Radko, já jsem teda nechodila na těhu plavání, ale protože jsem byla těhotná přes léto, tak jsem chodila normálně na koupák a bylo to úplně v pohodě 🙂

j.cien
13. led 2010

Plavani je urcite super!Jen je tam to "riziko infekce"..

lucy82
13. led 2010

Petulko koukala jsem na fotečky a máš nádherný děti, a na to že je to páreček jsou si neskutečně podobní 🙂 To naše holky jsou teda nebe a dudy 😀 Moc tě obdivuji jak to zvládáš 😉

petulka26
13. led 2010

Lucy, moc děkujeme. Tvoje holčičky jsou taky moc nádherný a je tedy pravda že jsou každá úplně jiná 🙂 U nás taky každý vypadal jinak, ale Elenka jak se teď začíná víc zakulacovat, tak se Lukymu podobá víc a víc. Na některých fotkách kde jsou stejně oblečení mám trošku problém poznat kdo je kdo 😀 Ale povahově jsou každý úplně jiný. Luky je kliďas a Elenka to je můj malej čertíček 😀

hancas
13. led 2010

zuzíku,,,,,nějaké novinky???

zuzka72
13. led 2010

Novinky žádny dnes hokej-takže všichni tam kromě mě. Já už se raději moc nezajímám,nechám to raději na Vás, mrzí mě, že to minule nevyšlo, ale to se nedá nic dělat. Jen aby to nebyla propásnutá šance. No snad ne.

beruska5
13. led 2010

irminka nádherné fotečky,už aby bili doma oba
😉
petulka teda klobouk dolu 😉 ,jseš moc statečná,já si to ani neumím bez manžele představit
ohledne toho TBC tak naše Saška měla ten vpich nateklí o velikosti petikoruny(l 😢 ékařka nám říkala že tak velkou reakci ješte nevidelach 😝 chudinka už ji to šestí raz prasklo a vyteklo,mažeme stále framykoinem
Ted už je to veliky jen asi jako nechtík miminka,tak doufám že už to je konec
Já taky otehotnela přirozene.Po narození holky sme chteli ešte jedno,nebo dve 😉 antiko sem nebrala a nechali to na náhodu,sedum let nic,byla sem už smířená že holt mám být vdečná za jedno a to stačí,a najednou sem nedostala ms,tak sem si koupila test,dve čárky 😀
na utz mi doki řekl že gratuluje a že ak vidí dobře tak jsou tam mimča dvě,asi sem vypadala hodne blbě protože se začal na mě hodne smát,zavolala sem to manžovi ješte s čekárne,ten chudák zabloudil na kruhovom objezde 😅 😕
včera sme je už rozdelili a každí je ve sví postílce 🙂 už se hodne kopali 🙄 a stále spí v zavinovačce
po příchodu z porodky sem taky nato bila sama,celou rodinu máme na slovensku,naštestí manžel je doma tak sme na to bili dva,ale bohužel je nezamestnaní tak je to s penízkama hodne naprd..

hancas
13. led 2010

zuzíku...nebud na mě naštvaná bylo toho na mě moc tolik radostných zpráv....a já to musím strávit a pak se můe něco dít.víš jak snad mě chápeš že to pro mě bylo hrozný a pak po 5 letech najednou v poho.

hanula83
13. led 2010

Holčiny, já tu den nejsem a nestíhám dočítat, no aspoň mám co dělat 😉. Před chvílí jsem dospávala, tak bych nezabrala...

My dnes byli s tou ledvinkou Elenky a doktorka říkala, že super, nemusíme už na další kontrolu, teď je to v pořádku... Jinak jsme dnes jezdili po OL vyřizovat, co šlo. Byla jsem i na kontrole po šestinedělí, tak jsem ráda, že to mám z krku. Teda nevím, jak jste to měly holky vy, co už máte porod za sebou, ale mně byla tahle kontrola strašně nepříjemná. V těhotenství mi to tak nevadilo jak teď... Taky jsme holky pojistily a udělali pořádnej nákup. Tak mám zas na nějakou dobu vystaráno. Holky jsou naštěstí v autě hodny, tak se to dalo...

Peťulko, já být na tvém místě, tak bych ho taky nechtěla zpátky. Když zklame v tak důležité věci, tak vám bude jistě líp bez něj. Je mi jasné, že když jsi na vše sama, tak to někdy musí být na palici, ale děti ti to stokrát vynahradí a hlavně - ten tvůj manžel třeba jednou zůstane sám, za to ty už nikdy sama nebudeš 😉...

Dnes má Ani opět špatný den - teda večer, přes den v tom autě byly obě hodné.. tak jsem to psychicky nevydržela a šoupla ji do autosedačky a je klid... teda musím houpat 😉...

hanula83
13. led 2010

Peťulko, teď jsem se dívala na fotečky, děti jsou moc povedené a roztomilé 🙂

Irmi, já taky ujížděla na kofole a na džusech a to je pro tu žáhu fakt asi nejhorší, no ale když ty chutě jsou tak neovladatelné, že 🙂. Teď jsem totálně závislá na čokoládě, nemít ji, tak snad umřu... musím se toho návyku nějak zbavit, ale netuším jak ;)... Jo a fotečky moc krásné 🙂, v tom kyblíku, to je fakt bobeček 🙂. Je hrozné, jak to rychle letí. Přijde mi to jako včera, co jsme my odjížděli z porodky 🙂...

Jo a holky, máte stejné bundičky jako my, takové ty medvídkovské, jsou super 😉...

hanula83
13. led 2010

Rejchl, pokud budou zadečkama dolů, tak tě nikdy normálně rodit nenechají, to by si nelajzli... děti by se mohli zaklínit. My měli císaře právě kvůli tomu.

Bali, vydrž vydrž... úplně tě chápu a to jsem měla císař ještě o týden dřív než jsi teď ty... byla jsem ke konci už jak smyslů zbavená a málem je na kolenou prosila, ať je už vyndají 😉))

hanula83
13. led 2010

Kocu, my taktéž nemáme široko daleko v rodině dvojčata... taky nikdo nechápal, ale je to o zvyku 🙂

Já zatím žádné kašičky nepřidávám ani do mléka, ale na nás je asi ještě brzy. Navíc jak má Anička často tu zácpu, tak to nechci riskovat. Dnes jsem jí zas musela dát ten Duphalac..

Já teda včerejší noc téměř celou probděla, holky pořád chtěly papat, no a když konečně k ránu usnuly, tak už jsme měli vstávat k těm doktorům... no pak to celodenní lítání. Vlastně hlídal celej den dnes manža a jak jsme dojeli, tak jsem si šla dáchnout a taky s nima musel být, byla jsem totálně grogy...

Sarri, také velice zajímavý příběh. Je zvláštní, jak ty dvojčata některé ženské prostě tak nějak "tuší" 🙂. Já ani netušila, ale v tom dětství jsem o tom byla přesvědčená, to si vzpomínám 😉

beruska5
13. led 2010

jo hanulo ja taky ujíždím na čokoláde 😀 😕 a nezbavím se toho určo ješte dlouho 😠
taky si spomínam jak se to dlouho vleklo to tehotenství,měla sem pocit že sem tehotná jak slon 24mesícu 😝 a ke konci des,žáha-nic nezabíralo,oteklí nohy,ruce 😝
a zrazu už jak jsou ti naše mrnata velký,ted to nejak rychle letí ani si to neuvedomuji až když koukám na fotky

zlatovlaaska
13. led 2010

ahoj ve spolek a zároveň přeju dobrou noc. zítra vás snad dočtu, vy jste toho nakecaly 😀

dneska jsem byla na ekg a dobrý 😉 tak ještě pondělní kontrola u gyn. a zase budu chvíli v klidu 😀

radka.k
14. led 2010

Holky i já jsem v dětství strašně chtěla dvojčata, při prvním těhu jsem byla tak trochu zklamaná, že to nevyšlo, a pak jsem na ten sen zapomněla. No a při druhém těhu mě to naopak pořádně vyšokovalo, protože jsem si druhé dítě přímo prosadila před manželem, který chtěl mít už klídek a doma jedináčka. Dosud si nejsme jisti, jestli zvládnem tři děti...

zuzka72
14. led 2010

Hancas-já nejsem naštvaná, jen jsem tím myslela, že už to další setkání nechám čistě na vás a nebudu dělat dohazovače. 🙂

sichatka
14. led 2010

Ahoj,
vím, že to sem nepatří, ale mám spoustu hezkých oblečků za rozumné ceny a hledám maminky, které čekají holčičky nejlépe květen, červen pro odběr oblečení. Pokud byste měly zájem, pište na mail panenka1977@seznam.cz.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru