Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kocule
31. led 2010

Lucy, nejste ve spurtu? My to měli taky. 😝 😝 Ježíš, já se tak těším, až se vyspím, huráááá. 😀 😀 😀 Tohle mi fakt chybět nebude. 😅

beruska5
31. led 2010

mi budem řešit ohrádku tak za měsíc,zatím v noci spí v pokoji snáma v jední postílce a cez den mají druhou v obyváku,máme 5měsícu a je to v poho šírka postílky klasika 60cm a málo to neni,nejdřív bili nohama k sobě a pak se moc kopali tak ted jsou vedle sebe a ok 😉

kvetinka78 mi taky bereme od 1mesíce maltofer,jenom Saška,teda nejdřív sme brali aktiferin ale ten dělal velkou zácpu,nám lékařka poradila že když začne mít potíže druhu průjem nebo zácpa,tak na den, dva vysadit maltofer a dát si pauzu,jak se to zlepší zas pokračovat.Pak po čase se telíčko naučí to železo spracovávat a pottíže pominou,mi už asi od 3měsícu bereme bez přerušení.A dávaš i vitamin C k tým kapkám?

kocule tak kté třicetileté válce se připájim
mi dnes taky spíme už od 19h,celej den jsou nějaký umrnčaní,tak sem zvědavá kdy zas budou vzhůru

já sem taky na pláč otupěla ale manžela to stále drží a chce se knim vždy hned rozběhnout,ale pokud vím že sou najedený,vykadění,nepočůraní tak ho zastavuji aby vydržel,pak vidí prckové že to je zbyteční a je klid,ale občas nastane amok tak to je ukldním na rukách a zas spátky do postílky a je klid 😠

petranela
31. led 2010

Kocule, tak teda nosnost 13 kg je fakt na nic... Ta podpěra se taky bude asi těžko řešit. No myslím, že za několik let bude pro dvojčata víc možností, protože jich kvůli asistované reprodukci víc a víc. Teď si holt musíme poradit samy a zapojit fantazii 😀

Lucy, tak Tobě vydržely v normální postýlce chviličku, taky bych to tak odhadovala, sotva dva měsíce a konec. Na zemi jim je asi fakt nejlíp, mají nevíc prostoru a je to bezpečný.

lucy82
31. led 2010

KOcule nevím možná je to spurtík ale nechápu že přes den moc hlad nemá a v noci jo 😒 Jooo ale vypsat bych se chtěla taky v kuse aspoň 8 hodin bez probuzení na kojení 😠 Navíc jak se ráno probudí tak mají plnej nos a tím pádem nemůžou moc dýcha t a ani spát. A přes den je to ok, jen v noci, takže rýma by to už být neměla. No jsem zvědavá na tuhle noc...
A zítra nám přijde paní nastřelit naušničky tak jsem zvědavá 🙂

petranela
31. led 2010

Beruško, tak to koukám, Tvoje mimča mají 5 měsíců a vejdou se do postýlky 60 cm, tak to maš super, že vám to takto hezky vyhovuje 😉

kocule
31. led 2010

Beru 😀 😀 😀. A počkej, až nám budou všude matlat marmeládu. 😀 😀 😀

Holky, já dneska lupla Tomu chrnět na bříško. Strašně mě štve, že si pořád prohlubuje toho facana, prostě tu jednu polohu má rád a hotovo. 😠 Tak jsem udělala ráznej proces. 😀 Nejhorší je za náma, je na monitoru, takže snad nic nehrozí. Dřív ty slehlý hlavy tak nebyly, na břichu není skoro jak, ale na těch zádech je to raz dva. Dokonce jsem četla, že si ji slehla i holčička v 5 měsících, kdy si oblíbila jednu polohu a nic s tím nešlo udělat. 😝 Jako s tou holčičkou, spala jen na jedné straně. 😀 😀 😀 Hlava se rovná do 1 roku, tak mu to doufejme nezůstane. Podle naší doktorky malej facan jo, ale laik to nepozná. 😀 😀 Třeba mi říkala, že ho tam má i Adul, ale já to opravdu nevidím, holt profesionální deformace. 😀 😀 😀 Malej to má díky té polohové vadě, tak to snad časem přejde, bude nosit ježu, tak nemůže mít křivou hlaviznu. 😀 😀 😀 Jdu dát leho, dokud to jde. Paaa.

lucy82
31. led 2010

Peti no holky byly v postýlce na šířku jenže pak se tam už nevešly, a velde sebe na dýlku to nemá cenu, obě sebou mlátí a kopou a to by neusnula ani jedna 😀
A na zemi by prý měly od toho 4 měsíce už být většinu dne kvůli zádíčkům, že matrace je měkká a měly by být na tvrdým. My máme dřevěnou podlahu, na ní pěnové puzzle a na tom ještě takovou deku, a jsou spokojený 🙂 I tady spinkají, pak si hrají. 🙂

kocule
31. led 2010

Lucy, naše dáma taky papá hlavně v noci. 😢 Přes den drží diétu a v noci dlabe. 😅 Toma je žravej, ten může kdykoliv. 😀 😀

beruska5
31. led 2010

lucy já už předtím psala,že oba spali hezky do 5-6h v kuse a ted už měsíc Samko se vzbudí na jídlo v 23h,2h,4h a kolem 6-7h už nezaspí 😝 ,vezmu ho do obyváku,rosvýtím malou lampičku aby něco viděl,zapnu rádio nebo tv pro kulisu a uvelebím se na pohovce i s paplonem a dospávam ,Saška ta se budí na jídlo kolem 3h,6h a ešte si tak do 8h pospí,jak kdy
jsem stoho hodně utahaná ale uklidnuji se že snád za měsíc když začnem s normálnim jídlem se to zlepší 😖

a když hubuji 8leté holce za bordel nebo úkoli tak si pak řeknu že tohle miminkovské období je nejlepší 😀

j.cien
31. led 2010

Petranel,mela jsem jeden odkaz na prouteny kos na koleckach pro dvojky..ale nemuzu ho najit..a stejne to bylo na nemeckym netu a brutalni cena,kolem 10tis tusim....takze to bych stejne nedala...
Porad si predstavuji tu velkou ohradu,s vyuzitim hned o narozeni a pak dlouho-jako detsky koutek...mame hodne mista v obyvaku,taky tu nasi pejsku..tak mi to pripada jako dobre reseni vice problemu najednou...
A taky mam-asi naivni-predstavu,ze chci,aby rozlisovaly ,ze postylka je NA SPANI a ohradka pres den...ale to je mozna jen sci-fi 😀 😀 zatim jsem teoretik 😀 😀

petranela
31. led 2010

Takové postýlky jsem našla na netu, byly by do obyváku po narození asi super, zkusím se poptat truháře, ale obávám se, že řekne, že tohle dělat ani nebude chtít a kdyby ano, tak si za to řekne balík peněz.
http://www.mehrlinge.de/artikel_detail.php?idx=...

sarri
31. led 2010

Petranelo, mně se ta ohrádku z odkazu líbí, pokud máš místo....

petranela
31. led 2010

J.Cien, tu představu, aby rozlišovali spaní v postálce a ohrádku přes den mám přesně stejnou 😀 😀 😀
Ten proutěný koš na dvojčata jsem taky viděla na těch německých stránkách, na cenu jsem se raději nedívala.

beruska5
31. led 2010

tak sem vložila foto jak jsou v postílce, cez den blbnou takhle a vnoci vedle sebe na šírku 😀

petranela
31. led 2010

Sarri, ta ohrádka se mi taky moc líbí, místo by bylo, akorát se mi zdá hrozně nizoučká, celková výška jen 80 cm a to nemluvím o výšce ve které mimina leží... sotva kousek nad zemí.... Ale jinak je fakt krásná.

beruska5
31. led 2010

ale teda jsou cez den i hodne na dece 😉

petranela
31. led 2010

Beruško, dětičky máš kouzelný 😉 Do postýlky se vejdou krásně!

j.cien
31. led 2010

Petranel,tahle je giga a dala by se napred slozit jen ze 4dilu..a dodelat to polohovaci dno...a pak na vetsi deti zvetsit o ty ostatni dily..ma to i "vchod"...
http://nabytek.profi-bazar.cz/detsky_nabytek/ve...

petulka26
31. led 2010

Holky když mrknete ke mě do alba, tak tam mám ty koše vyfocený. A můžu vřele doporučit. První dva měsíce mimča spali jen v nich, a bylo to naprosto super, protože jsem je mohla mít pořád u sebe.

petranela
31. led 2010

J.Cien, tahle obrovská ohrádka je teda bezva 😉 a jestli se dá nejdřív složit jen ze 4 dílů a pak až mimča odrostou ji využívat dál, tak super řešení 😉

Petulko, já ty koše chtěla vždycky, děsně se mi to líbí!!!! Tvoje jsou krásný! Ale chci se zeptat, nevadilo, že mimča na sebe nevidí a že nejsou spolu?

petulka26
31. led 2010

Ne, nevadilo to. Na začátku většinu dne jen spinkali, a bylo to super v tom že když jeden plakal, tak jsem druhý hošík odvezla jinam aby toho druhého nebudil. A když nespinkali, tak jsem je stejně neměla v košíkách, ale třeba u sebe na sedačce a tak. Nehledě na to že ty koše jsou tak velký, že na začátek, se úplně v pohodě obě mimča vešli vedle sebe.

beruska5
31. led 2010

s manželem se akurát bavíme o ohrádce a řekl mi že si mám zavolat obamovi,když ted zrušili to guantanamo na kube tak jim zbudou ploty,ohrátky,ostnatej drát 🙄 🙄
co mu na to řeknu? je to velkej ftipálek 😅 😀

petranela
31. led 2010

Peťulko, je to pravda, tyhle koše jsou super praktický na přejíždění a uspávání. A i podle fotky je vidět, že jsou fakt pěkně veliký.

Beruško, Tvůj manžel je opravdu vtipálek. 🙂 Já se pořád ptám toho mýho jak to s ohrádkou vyřešíme a on neví.... a ani nic vtipnýho ho nenapadá!Tvůj má hned řešení!

clea.1
31. led 2010

Ahoj holky,

tak nevím co je lepší jestli když byly v břiše a nebo když už jsou venku.Přiznám se že s Alexe mám hlavu v pejru.
Špatně jí,jen se vzteká a v pátek jsme měli výlet rychlou protože se pán dusil.20min než přijela rychlá byly ty nejhorší minuty a už bych je nerada zažila.
Krmíme bepou dostává docela dost,teď po pátku mu musíme dávat 50tku 8x denně.Můžete mi poradit co s tím křiklounem dělat.Nějak se mi nedaří objevit na něj fintu

beruska5
31. led 2010

clea.1 a skoušela si jiné mléko?nekdy treba vyzkoušet všechny značky kím natrafíš na to co mu chutná,každé to sušené ma jinou chut,nekteré je víc sladké jiné sité
chudák malej a zůstal tam přes noc nebo ste šli hned domů?a jak mu pomohli?

no můj manžílek má na vše supr vtipní řešení,za 10let co sme spolu sem se den nenudila

clea.1
31. led 2010

Přes noc tam nezůstal,ale od tý doby má člověk trošku vítr ho krmit.
No než přijela rychlá tak se chytl a vrátila se mu barva,ale z mámou máme trauma na dost dlouho,takže ho jen pro můj klid odvezli k doktorům a ti mi ho předali s tím že je ok a nic mu není.
Jelikož nemám mateřský mléko tak krmíme tou bepou a docela vyhovuje,víc než nutrilon po něm jsou hladový a uřvaný oba dva.
Jinak se asi budu chystat za odborníkem na dětskou výživu aby mi poradily co s ním.Protože nikde nemůžu vyčíst co bych měla udělat abych měla jistotu,že se mi to za tejden nestane znova.

beruska5
31. led 2010

no tak to určite třeba za odborníkem ☹
tak doufam že to dobre dopadne

kocule
1. únor 2010

Dobré ráno. Jsem opět mrtvá, tak doufm, že je aspoň trošku ukecám dopo. 😖 Jinak se zase Tomča pokakal, až ho to vzbudilo, no nemůže si vybrat jinej čas? 😀 😀

Cleo, naprosto tě chápu, nám se toto stalo den po porodu, akorát z kojení a z toho, jak mi ho rvali na prso a malej chudáček ječel, prostě nechtěl. 😠 Přírodní balení nám nejelo nikdy. 😀 😀 Hned ho brali na inkubátor, taky se rozdýchal sám a nechali si ho přes noc. Den po porodu super zážitek. 😠 😠 😠 Doktorka a sestry to braly naprosto v pohodě a řekly mi: To se vám ještě stane mockrát. " 😲 😲 😲 Fakt nechápu. Celou noc jsem prořvala, malej v inkubátoru, malá vedle něj v postýlce, hrůza. A nestalo se nám to už nikdy! 😎 Sestra mi doooručila jemně bouchnout mezi lopatky nebo kdyby houkl monitor, tak na mimčo fouknout nebo s ním jemně hýbnout či zatřást a vzpamatuje se. Určitě jste si to už vybrali, neboj se. Malej bude dobrej a u se to nestane. 😉

Beru, ty máš stejně vtipnýho manžela jako já, řekl mi něco podobnýho. 😀 😀

Jdu kouknout na fotečky. 😎

kocule
1. únor 2010

Holky, ty fotečky jsou tak krásné. 😵 Nádherná miminka. Beru, vy jste ale drobnější viď. My bychom se pozabíjeli, Toma strašně šermuje ručičkama a vypíchl by malé oko. 😀 😀 Cleo, uřvanej Alex, to jsem se teda nasmála, my máme zase uřvaného Tomu. 😀 😀 😀 Peťulko, vy jste ale uřehtaní. 😀 Ty koše jsou fakt super, vypadají doyst prostorně. 😉

sarri
1. únor 2010

Petranelo, ještě k té ohrádce - my si taky většinou hrajeme na naší posteli, bych byla v jejich úrovni - hold musím pást s nima. Dokud nelozí, tak nikam neutečou a nic nevyvedou, takže v pokojíčku máme na zemi jenom puzzle a deku. Ohrádku plánju, až budou holky větší a vyhrají si spolu. I když můj mladší brácha si vždycky v ohrádce stoupl, chytil se těch šprušlí a řval a řval, až se mu ho někomu zželelo - vůbec v tom nechtěl byt.

Hani, Lucy který dudlík používáte na krmení? "Dvojku"? (Krmíte z aventek, že?)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru