Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lucy82
8. únor 2010

Hani Nelinka taky musí mít plínu přes celý obličej, tak pak chodím a musím jí to zase odendat, jinak neusne 😖 Sofinka ta se chvilku kouká a pak usne sama, no nemáme to podobný děti 😀

Zuzi jé super váhy, tak držím palečky at už se mimča neotočí a můžeš jít na císaře, a určitě ten spinál je lepší než celkový uspání 😉 Aspoň o všem víš a hned mimča uvidíš, zapamatuj si ten okamžik, je to fakt úžasný 😀 Mě takhle ukázaly špinavou Nelinku 😀

hanula83
8. únor 2010

Zuzi, taky ne vždycky, já byla ve 38 tt a kdybych je v podstatě neukecala, tak mě taky nechali ještě asi být. Jdi určitě jen do půl těla, musí to být super, škoda, že u mě se to nepodařilo napíchnout, musí to být podobné jako normál porod akorát bez bolestí 🙂. Já holky viděla až byly čisté. Manžel je viděl hned a taky byly ještě celé upatlané...

hanula83
8. únor 2010

Lucy, všimla jsem si, že máme opravdu hodně podobné děti, teda v těch jejich móresech 🙂)

kocule
8. únor 2010

Malej mi tady předvádí něco jako lezení, se z něho asi po.... 😀 😀 😀 Normálně se záhadným způsobem přemísťuje z místa na místo, musím ho hlídat, aby mi nespadnul z postele. 😀

Hani, manža se vrací v pátek v noci, teda spíš v sobotu brzo ráno. ☹ Ach jooooo.

Beru a jak ta mrkvička? Neplujou to na tebe? 😀 😀 To bude u nás legrace, fakt se těším. A Sašenka už taky baští nebo zatím jen mlíčko? Já jimlupám i kašičku do mlíka na noc, ale efekt to nemá. Spíš jim to jede. 😀 😀

Zuzi, to jsou super zprávy. Na to, že se otočí bych vůůůbec nesázela, v takovém týdnu??? Já to nechápu, jak ti to ti doktoři mohli říct. Jako by tam člověk měl dost místa, že. 😀 😀 😀 Buď ráda, že si ještě chviličku pospíš a že jsou kluci ještě v domečku. Budou parádně dokuklení. 😉

zuzka72
8. únor 2010

😖 Kocule, to já se trošičku bojím, že se otočí, někdo to tu psal, tuším, že Hanula83, že se ji přímo na UTZ před porodem otočilo mimčo. ☹

kocule
8. únor 2010

Jinak u nás jsou móresy s oblíkáním taky. Adul u toho ječí, jako by ju na nože bral, sousedi si musí myslet, že je tady vraždím. 😀 😀 Ono je jí asi horko, dost se potí, tak možná tím. 😝 Jinak místo plenky používáme kašpárka Simba Baby, super věc. Adul mi bez něj neusne. 😀 😀 Tomovi je to jedno 😀 😀, má k věci čistě chlapskej přístup. 😀 😀 😀

kocule
8. únor 2010

Zuzi, ale to byla náhoda jedna z ..... Neboj, neotočí. Pochybuju o tom. A Anička se tuším hned zase disciplinovaně vrátila do původní pozice. 😀 😀 😀

vlckulka
8. únor 2010

ahoj maminky a těhulky,

čekám také dvojčátka a chtěla bych se poradit, zda některou z vás bolelo v těhotenství v podbřišku. Možná ani ne tak bolelo, jako často cítím nepříjemný tlak. Byla jsem nyní v nemocnici s krvácením, naštěstí je vše v pořádku a paní doktorka mi k tomu problému řekla, že to tak prostě někdo v těhotenství má, což mi přišla zajímavá odpověď 😕

lucka_b
8. únor 2010

Ahoj vlckulko,

také čekám dvojčátka, jsem na začátku 6. měsíce a po celou dobu mám nepříjemné tlaky v podbříšku, častokrát to až skoro bolí..... I můj pan doktor mi tvrdí, že je to u dvojčat v pořádku, protože se prý děloha nestačí tak rychle roztahovat... Horší problém mám s neustálým zvracením, pořád je mi špatně i několikrát za den a ne a ne to přestat.... ☹

vlckulka
8. únor 2010

ahoj lucko,

děkuji za odpověď, trochu jsi mě uklidnila - cítím to jako tlak, hlavně když sedím a když třeba udělám prudší pohyb, tak mě to trochu zabolí, tak jsem z toho měla strach....sice doktorka se s tím evidentně neznepokojovala, já ale jo - tedy ale to zvracení ti nezávidím, tomu jsem se naštěstí poměrně vyhnula, zvracela jsem asi 2x, ale pouze v důsledku toho, že jsem byla nenajedené a udělalo se mi špatně - spíš mám problém s tím, že vůbec nejím 😖

zuzka72
8. únor 2010

Kocule-no mě se právě ty náhody jedna z nevyhýbají.... 😒 Ale snad to dobře dopadne, uvidíme. 😎

kocule
8. únor 2010

Vlckulko, časem to přejde, uvidíš. Já málem nemohla ani chodit, jak mě břicho bolelo. ☹ A blbě mi bylo do 6. měsíce, blula jsem jak amina. 😀 😀 Pak se to ale zlepšilo a poslední trimestr byl ten nejlepší. 😉

lucka_b
8. únor 2010

Vlckulce: Já myslím, že si děti vezmou sami, co potřebují, také toho moc nesním a rostou jako z vody.... ze začátku jsem byla zklamaná, že mi vůbec neroste bříško, že vypadám spíš jako pořádně přecpaná, než těhotná, ale za posledních 14 dní mi najednou vyrostlo, táhne mi kůže, mám pocit, že musím každou chvilku prasknout.... 🙂 Do toho mi do břicha oba kluci pořád buší, je to zatím jen lehounké, ale bojím se, až budou mít větší sílu, to teprve bude asi sranda..... 🙂 🙂 Ale je to nádhera.....

kocule
8. únor 2010

Zuzíku, štěstí ti přeju, ale takové určitě nemáš. 😀 😀 😀 To je jako vyhrát ve sportce milióny, ale to se ti asi nepodaří. 😀 😀 😀 Kdyby jo, dej mi vědět. 😉

lucka_b
8. únor 2010

Kocule, byla bych moc ráda, kdyby mě to zvracení už přešlo, to by se mi fakt ulevilo, bojím se i někam vyrazit na delší dobu z domova, aby mě to nepřepadlo..... 😒 Ale snad už mi to taky opustí..... Zatím je pořád záchod můj nejlepší kámoš, za ty měsíce se známe opravdu důvěrně.... 😝

vlckulka
8. únor 2010

holky díky, uklidnily jste mě 🙂

eirin
8. únor 2010

Tak mě ani tak nebolí břicho, jako tříslo a ty vazy kolem.. a objevila jsem první strie, těch asi ušetřena nezůstanu, když už teď mám břicho jak kopačák 😀

lucka_b
8. únor 2010

Eirin, taky jsem objevila první strie, skoro až nad zadkem, kde bych je vůůůůbec nečekala a to se fakt poctivě mažu.... Prostě to k tomu asi patří no.... 😒

zuzka72
8. únor 2010

Kocule-to štěstí na jedna z.... mám, ale jen co se týká těch horších věcí, znáš to na posr...... i hovno spadne. Takže miliony, to nebudou. 😔
Lucka-taky jsem se docela dlouho a dobře seznámila se svým WC. 😀
A strii ještě nemám ani jednu. 🙂 Teda teď, z minulých těhu tam sem tam nějaké mám, ale z tohoto zatím ani jednu. 😀

lita
8. únor 2010

Lucka_b - ja myslim, ze te to zvraceni uz brzy prejde, musi to byt opravdu priserne. Ja nastesti nezvracela, ale az do zacatku 6. mesice mi bylo spatne, kazdy den nekolikrat zvraceci reflex, ale vzdycky se to nejak v krku zastavilo. Zatla jsem zuby, zhluboka se nadechla a pak se napila nebo neceho kousla. Do tedka vsude nachazim, jak jsem mela po kapsach a taskach bonbony na cucani, to mi pomohlo rozehnat ten pocit na zvraceni. Skoro jsem si nemohla poradne vycistit zuby. A pak najedou prask, konec, uz je klid. Takze te to urcite take velmi brzo prejde.
To jsi asi spise ztratila na vaze, nez pribyla, vid?

eirin
8. únor 2010

Zuzko, a mažeš se něčím, že nemáš žádnou strii? Mně se jich pár malých udělalo na jedné straně břicha, ale na druhé nic, tak třeba by se mi podařilo to ještě zmírnit... Jinak to možná souvisí s tím, že mi teď břicho hrozně rychle vyrostlo, i jsem nárazově rychle přibrala (4 kg za dva týdny).

lucka_b
8. únor 2010

Lita: teprve je to asi 14 dní, co jdu s váhou nahoru, nejdřív jsem hodně ztratila, pak to pomalu dohnala a malinko jdu do plusu.... Taky doufám, že se to brzo srovná, bonbony taky všude nosím, to už je povinná výbava 🙂 🙂 Nejhůř je mi vždycky v autě... Ještě, že si kluci fakt vezmou za mě, jinak bych je asi neuživila.... ☹

zuzka72
8. únor 2010

eirin-v předchozích těhu jsem nemazala-to nebyla taková osvěta, je to už dávno-v minulým století 😀
A teď mažu )Masážní olej pro těhotné) Babylove z DM asi za 39,- 250ml, krásně voní a jsem s ní 100% spokojená. Není pravdou, že to co je drahé pomůže a tohle to myslím potvrzuje.

eirin
8. únor 2010

Zuzko, pořídím si ho. A za jak dlouho se vstřebá? Máš od něj zamaštěné oblečení?

eirin
8. únor 2010

A málem bych zapomněla poděkovat za tip 😉

zuzka72
8. únor 2010

Eirin-vstřebá se rychle, tak do 5minut a když potřebuji a nestihnu čekat, tak přez něj přetáhnu triko a je fakt, že je zamaštěny, ale nějak to za chvíli vyprchá, tak to není ani vidět, ale když to tak udělám třeba 3x za sebou, tak už to je vidět, že je to tmavší,ale jde to vyprat i na 30stupňů. A mažu ráno a večer, akdyž nestiihám, nebo zapomenu, tak prostě, jak si vzpomenu. Třeba dnes jsem namazala a zvonil tchán, že jedem na kontrolu k mudr, tak já přetáhla upnutou zelenkavou halenku a jeli. V ordinaci už na halence nebyla ani stopa, vyprchalo to.

lita
8. únor 2010

Lucka_b - kluci si od tebe vezmou, co potrebuji, to jenom ty budes po porodu troska 😀 Ale rychle to zase dozenes, mozna uz ted brzy.
V nemocnici jsem byla s holcinou, co cekala jednovajky, prvni 4 nebo 5 mesicu prozvracela, tak 3x denne, takze ztratila nekolik kilo, nakonec za cele tehotenstvi nabrala 6 kg, ve 35tt sla na cisare a holcicky byly uplne v pohode. Sice malinkate, obe tesne pod 2 kg, ale taky sly na svet drive a brzy to vsechno krasne dozenou.

miradka
8. únor 2010

Holky, potrebovala by som poradiť. Kúpili sme ručnú odsávačku od Aventu a rozmýšľam ako ju vysterilizovať. Jediný sposob ktorým by to u nás šlo je klasika varom 5 minut, ale neviem, možem to dať rovno do hrnca? Nemože sa poškodiť ten plast? A v návode je napísané, že ak používame parný sterilizátor, odsávačka zostane v sterilizátore 6 hodín sterilná, pokiaľ nedám dole víko. Ale keď nemám ten parný, tak ako dlho mi to ostane? Som z toho vyhukaná... 😕 😅 Ja by som to chcela mať pripravené a keď budem mať pocit, že potrebujem odsať, tak jednoducho odsajem, nie? Ale keď len 6 hodín to vydrží, tak neviem...

sarri
8. únor 2010

Miri, šupni to do parního, normálně vysterilizuj jak lahvičky a odsaj.

sarri
8. únor 2010

Holky, musím se vám vykecat a doufám, že snad i poradíte. Dnes mi volala tchýně (učitelka) a následně i přijela, že se mnou potřebuje něco konzultovat - zdá se jí, že holky vykazují známky DMO (dětské mozkové obrny) - půjčila jsem jí totiž knížku Narodilo se předčasně a ona hold hned diagnostikovala. Hrozně mě to rozhodilo. Holky totiž, když je chovám a už se jim to nelíbí, tak se v zádech propnou dozadu - jako luk - většinou teda ještě začnou řvát nebo se jinak mrvit, stejný pohyb dělají i vleže na podložce, když jim odsávám soplíky nebo, když se protahují. Dělají vám to děti taky? Ono to propínání totiž bylo popsáno v nápadnostech, kterých si všímat. Mně na tom nepřišlo nic zvláštního. A pak, že s sebou holky škubou - to jo, ale spíš bych řekla, že když je třeba budím nebo, když je nějaký náhlý zvuk (prý ne, i když je úplný klid). Taky vám někdy trhnou rukama? A co pěstičky? V poloze na zádech rukama šermují a nemají je jenom v pěst, ale při pasení jo. Byli jsme před týdnem v rizikové poradně a vše bylo ok - svalový tonus ok. Sice je mi divné, že nemáme cvičit vojtovku, protože jsme středně nedonošení - myslím, že by to jako prevence nebylo od věci..... Máte zkušenosti? Prosím poraďte. Je mi z toho celý den šoufl.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru