Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

haassinka
10. bře 2010

Ještě jsem tu na skok - máte taky někdo miminko s dvojitou bradou a absolutně neviditelným a nepřístupným krkem??? vůbec se jí tam nemůžeme dostat ani na mytí, je to vždycky boj...a teď jsme zjistili, že jíto trochu "mokvá" pod tím krkem...co s tím? 😒 zkusila jsem alespoň teď namazat tekutým pudrem...snad to pomůže? vůbec jí ten krk nevětrá, jak to má pořád přikrytý bradou ☹

zuzka72
10. bře 2010

kocule-to ani nevím, že na dolňáku je takovej obchod.
j.cien-dík zkusím jinou lékárnu, je jich tady habakuk. 🙂

hanula83
10. bře 2010

Haasi, taky máme faldíky na krčkách a je problém jim to tam vymýt, ale prostě to chvilku musí vydržet... Hlavně, když jim tam zateče Nutrilon, tak je to zážitek 😅... Jim se to začalo zapařovat až teď, tak jim to mažu klasickou mastičkou, co mám na zadeček... a vypadá to, že je to lepší.

kocule
10. bře 2010

Hassi, pomáhá strčit bryndák až ke krčku, zarazit ho do těch faldíků. 😀 A vytíratz slunečnicovým olejíčkem z lékárny, my se tím mažeme celí. 😉

Cien, majitelka má obchod i u nás a má tam super věci. Hodně přírodní kosmetiku a taky plenky, ty mi sháněla půl roku, výrobce měl výpadek. 😖 Separačky mám doma Popolini a Imse Vimse a ty se mi zdají teda lepší. My máme tuhé, takže mi neva, že je ta separačka taková průhlednější. Popolínky jsou více pevné.

Ajaj, už jdu na to. Nálož na obzoru. 😀 😀 😀

j.cien
10. bře 2010

Kocul,to mas asi ty eko separacky,co se daji kompostovat nebo splachnout do WC.Jsou o neco drazsi nez ty klasicky,co se s hovnouskem vyhodi do kose.Ty obyc.z lekarny stoji 100ks kolem 38kc myslim..

kocule
10. bře 2010

Jo, jsou to ty do záchodu. Jenže mi kadíme většinou ráno ještě do papírovky. 😀 😀

Holky, dala jsem Tomovi brambor a tak zhnusený výraz, to jsem ještě neviděla. 😀 😀 😀 Plival mi to ven, tak to nechám na zítřek a dáme večer krupici, ať si zvyká na lžičku. 😀 Malá je všežravec, spase všechno. Akorát to mrkvové hovínnko nějak divně smrdí. 😀 A vůbec není oranžové, divný co. 😝

kocule
10. bře 2010

Kdybych to věděla, koupím obyč. 😠 Jenže já mám pořád skoro celá balení doma. 😅 No pro příště, moc díky. 😉

j.cien
10. bře 2010

Kocule prsite Tomika vyfot,jak se bude ksichtit na bramburek 😉 😀 😀 a nezkousis to ,dat mu to rozmixle s mlikem?Oni pry mimouskove lepe navykaji na zeleninku,kdyz tam citi trochu i te mlecne chuti 😉 ...ale ja to znam jen teoreticky 😀 😀 😀 tak se nezlob,jestli trapne radim 😀

lucy82
10. bře 2010

Hassi je mi léto co jsi si prožila a s tím kojením to neřeš, hlavně že jsou holky spokojený a ty taky. Já to taky ořvala, kojila jsem sice 3,5 měsíce, mlíka jsem měla habaděj, ale kolikrát jsem to chtěla vzdát a kojila jsem jen proto že v noci je to nejpohodlnější. No jenže mi holky začaly prso odmítat, a teď i Nelinka v noci, takže kojím jen jednou Sofii a už ani nic neodsávám takže za chvilku jde kojení stejně do háje. Ale to UM se teda pěkně prodraží, v neděli jsme kupovaly Bebu a dneska už tam skoro není ☹ Musím zase někam sjet, zásoby nemáme, musíme udělat až přijde mateřská 😀

A jsem na jednu stranu ráda že měl někdo z toho císaře podobný pocit jako já, připadala jsem si jak pako, když taky každej píše jak je císař super, a že druhý den běhaly všechny jak laňky 😀 Já jsem pořádně narovnaná chodila až tak desátý den, šíleně mě to bolelo, navíc jsem ztratila spustu krve, tak se mi pořád motala hlava a bylo mi z toho dost špatně. Nějaká mateřská láska v porodnici rozhodně nepřišla. Brala jsem to jako nutnost se o holky starat ale byla jsem tak vyčerpaná že jsem nenáviděla celý svět. Prášky na bolest nezabíraly, injekce taky ne, jen kapačky a ty my druhý den už nedávaly.

Kocu já jsem jim dneska dala brokolici, Nelinka ta sní vše tý je to jedno, ale Sofinka mi to plivala, ksichtila se a když jsem se jí snažila dát teda další lžičku tak chytla šílenej ječák. No tak musela počkat, ale dostala jen mlíko. Nebudu něco načínat a pak to vyhazovat 😝 Tak já nevím co jí dát zítra, mrkev už není 😅

petulka26
10. bře 2010

Přihodila jsem nějaké nové fotečky, aby bylo vidět, jak krásně rosteme 😀

hanula83
10. bře 2010

J.cien, to není trapné, já to ráda vyzkouším, jestli nebudou brambůrky chtít, díky za tip 🙂...

Lucy, já si taky nechci hrát na hrdinku, jak jsem císař super zvládla, začátek byl drsnější.. a nemám srovnání s normál porodem. Ale i přes to, že začátek byl těžkej, tak po pár dnech už jsem si tak nějak zvykla a v podstatě mě ani nic moc už nebolelo. Já myslím, že mi hodně pomohly prášky od bolesti a první den ta kapačka, to bylo jako rajský plyn 😉.. Vlastně jsem se na té JIPce dost nudila.. Jenže drama přišlo druhý den ráno, jak jsem měla vstát, tak to bylo šílené. Ale určitě jsem celý průběh měla mnohem lepší než tady popisuje Haasinka. Určitě se to dalo.. Spíš jsem byla taky celkově vysílená, přece jen je to zásah do těla a do toho se starat ještě o prcky, to mi bylo taky těžko... Každopádně můj názor je ten, že každý to prožívá jinak a jsou jistě ženské, pro které je přirozený porod mnohem lepší. A znám takové osobně.

lucy82
10. bře 2010

Jejda to po sobě čtu omlouvám se za chyby ale píšu a blekotám s holkama 😀

Petulko šmajra ty jsou nádherný, kouzelný, jééé a jsou skoro stejný, jsou si hodně podobný, krása 🙂 Manžel je hlupák že odešel od takových krásných drobečku 😠

hanula83
10. bře 2010

Peti, jsou opravdu moc miloučcí 🙂... a ten kočár je super, mockrát jsem o něm uvažovala, ale uvidíme až do budoucna, jestli využijem ten náš, když je to trojkombinace... A vídá se s váma vlastně manžel? Nemusíš odpovídat, je to docela osobní. To já jen kdybys chtěla 🙂

petulka26
10. bře 2010

Díky holky. Strašně moc to letí. Za 10 dnů už nám bude půl roku.

Hanulo, manžel se tady staví tak jednou za týden aby se na ně podíval. Chtěl by se k nám vrátit, ale já mu to prostě nemůžu odpustit.

zuzka72
10. bře 2010

Peti-super fotky, ty jo to to letí.
Hani já mám s čím srovnávat a císař je 100x lepší než normální-alespoň pro mě. 😀

kocule
10. bře 2010

Teda Peti, jéééééé. 🙂

Cien, já to zkoušela s tím mlíkem, ale efekt se nedostavil. 😀 😀 😀 😀 Nakonec jim dám večer asi jabkovou přesnídávku, snad to sťápe. Ale málem jsem umřela smíchy. Jinak, holky, s bramborama není taková legrace jak s mrkví, ta byla fakt všude. 😀 😀 Brambor zase zítra.

Jinak doporučuju kojo polštář jako zábranu. Mám ho na posteli a nepřelezou ho. 😉 Banána. 😀

hanula83
10. bře 2010

Peti, tak když jsi ho nejvíc potřebovala, tak byl někde v ...., a taková věc se hodně těžko odpouští, někdy vůbec. No uvidíš, buď se zjeví někdo novej nebo se tvůj vztah k manželovi nějak zvrátí. Každopádně ti moc přeju, aby to vyšlo podle tvých představ 🙂

j.cien
10. bře 2010

Petulko drz se holka,na jedne strane naprosto chapu,ze mu nemuzes odpustit...ale zase je mi tak lito,ze byste mohli byt krasna rodinka ..a takto to cele odedres sama...
Treba se casem najde nejaka spolecna nitka,ze ktere pujde zacit znovu utkat neco hezkeho mezi vama 😵 moc bych ti to prala!!!
Ja uz mam za sebou jedno neuspesne manzelstvi...a zpetne se na to divam trochu jinak nez tehdy a dnes uz dokazu rict,ze si myslim,ze nevera neni to nejhorsri..co se muze 2 lidem stat...

Kazdopadne ti preji jen same krasne dny a deticky mas nadherne,ty ti vsechno vynahradi 😵

kocule
10. bře 2010

Teď si Toma pochutnává na Adélčině nožičce, pohled pro bohy. 😀 😀 😀 A malá se u toho řehtá jak pominutá. 😀 😀

hanula83
10. bře 2010

Zuzi, právě dvě ženské z mého příbuzenstva, sestřenice a švagrová, obě mají taky srovnání a obě zase že stokrát lepší normál porod 😉... tak pak si vyber.. Já "příště" taky volím císaře a budu dupat, dokud ho nevydupu 😉

j.cien
10. bře 2010

Kocul tak smula-teorie selhala 😀 😀 tak to v zivote chodi 😀 😀

Holky,ja uz zacinam mit z toho cisare poradny vitr 😕 ..ale beru to tak,ze pro deti je to nejbezpecnjesi cesta na svet a ja to nejak proste budu muset rozchodit 😉
Segra mela to same-hrozneho cisare..a to je dr. a rodili ji kamaradi-po znamosti..a des bes...zacalo jim to tect,dostala 3x tranfuzi krve a byla uz jednou nohou ne druhem brehu...ale to tak byva,ze zdravotnici maji komplikace 😝
Takze se mam na co tesit 🙄 😀 😀

hanula83
10. bře 2010

Kocu, teda, takový kanibalismus!!! U nás se tyhle pochoutky taky praktikují 🙂))... akorát s rukama a hlavama 🙂... já se ták těším na mrkvičku 🙂))

j.cien
10. bře 2010

Holky az vam zavidim,ze uz mate prdolky na svete 😵 a zazivate tyhle krasne radosti!!!

Jo Zuzi a musim ti rict,ze na te fotce s chlapeckama-vypadas tak na 18let 😉 !!!Jak ty to delas???
To na mne je roc.75 teda poradne videt 😝

hanula83
10. bře 2010

J.cien, já vím, že se opakuju po stopadesáté, ale věř mi, že to stráášně rychle uteče a budeš tyhle radosti taky řešit. A těhotenské a předporodní starosti ti přijdou jako dávná historie 😉... teda u mě to tak je.. a ať je to jak chce, tak taky císař považuju za nebezpečnější pro děti i rodičku.

hanula83
10. bře 2010

Jééé, já jsem vůl, císař považuju za NEJBEZPEČNĚJŠÍ pro rodičku i děti 🙂))...

j.cien
10. bře 2010

Jj,Hanul,mas pravdu..ale ted se mi vlece jako smrad...uz at je aspon paradni jaro a slunicko,to bude hned vsechno veselejsi 😉

hanula83
10. bře 2010

J.cien, tak na to se těším jak na smilování... to oblíkání holek do sto vrstev a u toho jejich protesty a ječení by mě za chvíli přivedly do hrobu... Kvůli tomu se mi už ani ven nechce, když si představím, jak jsem zas slitá jen z toho oblékání...

j.cien
10. bře 2010

JJ,ja to pochopila 😉
Sama pisu jak hotentot a mam chybu snad v kazdem prispecku...

Je to velka brisni operace,riziko pro matku se uvadi az 6X vetsi nez u klasickeho porodu...ale pro dvojcatka je to jednoznacne nejbezpecnejsi cesta ven 😵 takze at zije cisar a ja si zakazuji se dopredu bat 😉 !!!

hanula83
10. bře 2010

Neee, rozhodně se neboj, děláš dobře, že si to zakazuješ... i když já sama byla těsně před tím připo..., ale nějak ven děti prostě musí a mě dost utěšovalo, že to bude alespoň tím bezpečnějším způsobem..

j.cien
10. bře 2010

😉 jj to vis,ze budu taky pripo 😀 jestli ne uplne po.. 😀 😀 protoze i ted,kdyz mam jen beznou kontrolu,tak cestou stojime u kazde benziky a ja litam s prujmem....=hysterka 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru