Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

salu
30. bře 2010

Lucy, díky moc. Už máš mail v IP.

Přeju brzké uzdravení !!!!!

lucy82
30. bře 2010

Salu máš IP🙂 a já jdu na kutě, nějak se mi zavírají kukadla

petranela
30. bře 2010

Maui, taky jsem zkoukla Tvoje albíčko, holky josu rozkošný!!! 🙂

Lucy, ať teplota co nejdřív klesne a anitbiotika zaberou, musí to být teď těžké, ale neboj, brzo bude zase dobře 😉

Geliva, to jsme na tom opravdu stejně, no uvidíme, jak všechno nakonec dopadne a jak se nám dětičky ještě natočí. Já cisaře chci i když budou pořád hlavičkama dolů. Doufala, jsem že holčička bude rozumná a zůstane hlavičkou nahoře, ale zjistila jsem podle její škytavky, že je otočená, protože najednou škytá dole a doktor mi to na utz jen potvrdil...

Rejchl, to je dobře, že jsi v klidu, klid Ti váženě závidím 😉 Já nevím co to se mnou děje, ale nervačit jsem začala až dnes poprvé, do té doby jsem byla úplně v vpohodě a nic jsem si nepřipouštěla. Jo a hlavně ať u porodu tu primářku nemáš.

J.cien, posera teda nejsi, nemůžeš za to, že se Ti nedaří spát, já to úplně chápu, noci jsou fakt hnusný!

Copak asi Lita, jsem zvědavá, kdy ji s chlapečkama pustí domů 😉

hanula83
30. bře 2010

Lucy, zahrada je pěkná věc, ale ideální je mít zahradníka, což si každý dovolit nemůže 😉). Rozhodně jsem ráda, že můžem pobýt na lavičce, grilovat, opékat, atd. No ale zase je to práce se o všechno starat a krom toho vzadu máme danej zatím takovej provizorní plotek, kde si místní zaběhlí psíci a kočky udělali díru a chodí si po naší zahradě, jak se jim zlíbí. Tudíž tu nechávají hovínka a tudíž můžou přenášet již několikrát zmiňované rotaviry... My chcem taky pséka, ale až pozděj, až to tu bude zkulturněno.... a Nelince přeju brzké uzdravení 🙂

Holky, ještě k těm Velikonocím... já je nesnáším 😉. Teda ne jako Velikonoce, ale nesnáším tu tradici "mrskání", od té doby, co jsem jednou dostala od jistých ožralů dost nabančeno, se vždycky uklidím někam, kde mě nebude nikdo nahánět... tato tradice mi přijde fakt na palici, obzvlášť, když toho někdo zneužívá... Jinak mám Velikonoce jako skoro každý svátek ráda a už jsme koupili zaječí ouška, tak dodám foto 🙂)

petranela
30. bře 2010

Hanulko, přesně tak, zahrada je úplně super, až na tu práci kolem dokola, je toho někdy děsně moc, pokud je zahrada velká. Jakmile člověk poleví, hned se to na zahradě projevuje. My máme docela velkou a poslední roky jsem si připadala jako důchodce, každý víkend za zahradě, výlety skoro žádný, ani na lavičku jsem si s knížkou nesedla... Chtělo by to mít takovou tu bezúdržbovou zahradu s folií a mulčovací kúrou, a hned několik několik zahradníků. 😅 Tak to bych brala hned.

Jinak já Velikonoce taky nějak zvlášť neprožívám, ani výzdobu jsem letos neudělala a ani mi to nevadí.

hanula83
30. bře 2010

Petranelko, u nás se na tom, aby zahrada byla co nejvíc bezúdržbová, už pracuje, no ale jde to pomááálu... Navíc teď se začne dělat druhá půlka fasády a to je důležitější než zahrada. A teda to sekání sekačkou, gór ve vedrech, to je taky zážitek.

petranela
30. bře 2010

Hanulko, to je fakt, fasáda a barák je důležitejší než zahrada, ta vám počká 😀 Kolem domu je to vždycky navíc snad nikdy nekončící práce. My máme zahradu po babičce, je to starý sad, který se snažíme nějak změnit, ale jde to strašně ztuha a pomaličku.

hanula83
30. bře 2010

Petruš, to je právě ono, člověk se snaží, ale ta práce je jakoby plivnul do moře... rychle se to ztratí a pořád je něco... Tak to tady jsou už všechny stromy vykáceny a máme zasazeny mlady. Některy už taky padli, protože nerodili, no nedá se nic dělat.. Tady to byl vlastně taky takovej sad, žádnej dům, prostě jen stary stromy, možná snad stolety 😉))... Z obrovskyho ořechu, kterej tu ještě před pár lety rostl, máme teď obývákovej stůl... a je to pořádnej masák 🙂)).

hanula83
30. bře 2010

No nic, já jdu taky chrnět, po dnešku jsem docela kaput 😖 ... ták dobrou 🙂

petranela
30. bře 2010

Taky jdu spát, dobrou. A všem přeju klidnou noc 🙂

j.cien
31. bře 2010

Maui,fotecky krasne-holky jsou pro mne taky k nerozeznani 😵

Taky vsem preji poho noc a vyspinkejte se i za mne 😉

maui
31. bře 2010

Dobré ránko těhulky i maminy 😵 Dneska je tedy exkluzivně hnusně, aspoň tady u nás na východě 😠
Hanul, díky, budu se vás držet zuby nehty 😉 Ty kompletky na sobě holky bohužel měly jenom pro to focení. Přivezli nám je švárovi z dovolené v USA, ale bohužel, jak už to bývá, netrefili velikost ☹
Jinak podobné si jsou fakt hodně, i když na fotkách mně zrovna připadají každá úplně jiná. Naštěstí už jsem objevila detaily, podle kterých holčiny spolehlivě rozeznám, ale rozpoznání na takové to rychlé juknutí ještě nezvládám 🙂 😝

maui
31. bře 2010

Lucy, doufám, že noc byla ok a Nelinka "skáče zdravá z postele" 🙂 Zjistilo se vůbec od čeho ty teplotky měla?

maui
31. bře 2010

Petranela, děkuju, to slyší každý rád 😵 Neboj, taky se dočkáš 🙂 Já rodila oběma způsoby a doporučila bych tedy toho císaře, kdyby si člověk mohl vybrat, ale jsou maminky, které zase nedají dopustit na přirozený porod, tak uvidíš... V každém případě spousta dvojčátek se narodilo normálně a já myslím, že to není zas o tolik horší než rodit jedno mimčo.... Rizikovější je to pro jednovaječná dvojčátka, tam bych se asi taky bála, ale dvojvajky budou dobré, nestrachujte se předem 🙂 Za pár týdnů si řeknete, jak to všechno strašně uteklo... 😵

hanula83
31. bře 2010

Maui, to jim byly velké? No třeba je ještě unosí, to by byla škodááá 🙂... U nás je právě taky hnusně, nejspíš tak bude celej den... Jo a Nelinka od Lucy měla zánět nosohltanu myslím...

sarri
31. bře 2010

U nás na jihovýchodě taky hnusně a vypadá to na déšť. My holky bezbečně rozeznáme, když jsou spolu. Když jsou spolu v čepičkách, tak je to už trochu problém a když vidím jen jednu, tak se kolikrát seknu. Některé výrazy mají svoje - úplně typické, ale někdy se Eliška umí zatvářit jako Adélka a naopak.
Maui, osobní dotaz - klidně si to nech pro sebe - byly holky na neurologickém vyšetření a cvičíte vojtovku?

sarri
31. bře 2010

Hani, musela jsem se smát - máte stejné povlečení (my ho dostali ke svatbě a zrovna teď je navlečené 😀 ) a pejskové deky (heboulinké) mají holky taky - to je jak už jak za komáčů - všichni doma stejno 😀

irminka
31. bře 2010

dobré ránko,

tak moji chlapáci všichni spinkají, malí prdůšci s manžou v jedné posteli a Ríša je asi nemocný, tak jsem ho nechala ze školy doma, stejně už nic nedělají, jsou přece velikonoce 😅 . Já jsem včera byla na umření, ve 3 ráno jsem chytla průjem a zvracení a myslela jsem, že to bude moje poslední hodina, celý den jsem spala a blila a sra.. 😝 , ještěže mám babičky, byly s klukama celý den......uf, dnes je mně už dobře

Maui: holčičky jsou překrásné, jako do reklamy 🙂

Cien: u nás v Hradišti už dvojmaminky kolem 34 tt leží preventivně v nemocnici tak na týden, aby se vše mohlo odkontrolovat, tak se divím, že tebe si tam na chvilku nenechají, když máš takové problémy ☹

jinak přeji všem hezký den.....................ale máme tu také pěkně zataženo, ale vcelku teplo

maui
31. bře 2010

Holky, kde jste kdo??? Já mám ráno největší pohodu a tady není s kým pokecat! 😕 😅 Taky nemám ráda Velikonoce. Před výprasky jsme vždycky odjeli k našim, kde se tahle tradice moc nedrží. Letos jsme snad poprvé doma. Nemám ani výzdobu, nějak není čas ☹ Ale snad ještě stihnu něco vytáhnout, barvy mám koupené, travičku snad taky někde seženu a hodlám upéct bochánek...tý jo, jestli to nepřeháním... 😀 😝

sarri
31. bře 2010

A co se týče těch porodů - tak já to měla přirozeně a hrozně jsem nechtěla právě kvůli tomu, že jsem si načetla, jak je to pro jednovajky nebezpečné. Nicméně jsem to nechala na doktorech. Kdybych dnes měla jít rodit znovu a věděla bych, že to bude nekonec OK, tak bych klidně rodila normálně, ale poněvadž to nikdy dopředu nevíš, tak bych si asi přála toho císaře.

sarri
31. bře 2010

A výzdobu nedělám - tu vánoční pak neměl kdo sundat 😀 Stejně jedeme pryč.

hanula83
31. bře 2010

Sarri, tak to je sranda.. No ty deky sehnala kdesi mama přes jakousi ženskou. Byly tam ještě na výběr další, ale tyhle byly nejhezčí, ta ostatní zvířátka byla poněkud divná. A jsou fakt super heboučké, sama bych se do nich zachumlala 🙂).. A povlečení jsme dostali teď na Vánoce... Tak vy teď máte rozeznávací znamení náušničky, když jsou jiné 🙂...

Holky, že taky oblíkáte děti stejně? Už jsem se setkala s názorem, že je to trapny.

maui
31. bře 2010

Huráá, konečně lidi!!! 😀 😀
Hanul, právěže jim byly nejdřív velké a než se nám hodilo vzít je na sebe, tak zase malé ☹ Už se jim pod to nic nevešlo a venku byla kosa jak trám... A my přes zimu skoro nechodili ven, protože tady byla strašná spousta sněhu a nedalo se s tím kočárem pořádně jezdit ☹

Sarri, já pořádně ani nevím. Neměli jsme takové to typické vyšetření očiček a uší,ale jezdíme do Prahy na neurologii na kontroly, v květnu to bude potřetí a asi naposled. Vojtovku necvičíme. Akorát jsme měli cvičit na doporučení neuroložky přetáčení a pozici na bříšku, ale musím se přiznat, že jsme tomu moc nedali. Holky fakt furt spaly nebo byly po jídle a to se s nimi moc hýbat nedalo, protože by všechno vyhodily ven... Takže jsme trochu zabržděný 😀

hanula83
31. bře 2010

Sarri, máš recht s porodama... Já bych taky šla normálně, kdybych věděla, že to bude naprosto O.K., akorát bych teda nerada, aby mi ho vyvolávali. A nevím, jestli by to tak u nás nebylo, já už padala na hubu a holky se k ničemu neměly.

sarri
31. bře 2010

Hani, mně se tak nějak líbí, když jsou stejně a nebo stejné v jiné barvě nebo hodně podobné věci. Prvně jsem se tomu trošku bránila, ale nějak to mému lahodí a komu se to nelíbí, ať si svoje obléká, jak chce.

maui
31. bře 2010

Hanul, já se snažím oblíkat holky stejně, mně se to hrozně líbí 🙂 Dokonce jsem kvůli tomu vrátila skoro všechno oblečení, co mi půjčili kamarádky a příbuzní, protože mi vadilo, že mám od všeho jen jeden kousek 🙂 Ale vzhledem k tomu, že holky pořád blinkají, tak je mám doma stejně většinou každou jinak oblečenou. Kolik toho oblečení na holky máte? My s tím pořád bojujeme. Vzhledem k financím nechci kupovat zbytečnosti a pořád nevím, kde je ta hranice a čeho bych kolik měla mít. Třeba tohle teplé neteplé počasí mi dávalo zabrat, vůbec jsem nevěděla, jak holky oblíknout...zas tolik možností jsem neměla 😕 😅

sarri
31. bře 2010

A jak cvičíte to přetáčení na bříško - chytneš nožičku, dáš na stranu a děcko si to dotočí a je na břiše? No, my byly jen jednou v neonatalogické - ve 3 měs. nekorig. věku a tam shledal neonatalog vše ok a jinak nic. A otáčí se Ti na to bříško? Mně jen na bok a když už to vypadá, že to sama dotočí (s pomocí krásně), tak se převalí na záda a je.

hanula83
31. bře 2010

Mně se to tak taky líbí, a budu je tak oblékat, dokud to půjde, teda do té doby, než třeba začnou rezignovat a mít svou hlavu. Což může nastat skoro kdykoliv od té doby, co začnou svoje oblečení vnímat. Tak si to aspoň teď užívám 😉)

hanula83
31. bře 2010

Maui, s tím oblečením to taky tak máme, ráno jim dám stejny a večer jsou stejně každá jinak 😉)... No ale i tak kupuju vše dvakrát, což bývá dost problém. Právě i proto mám oblíbeny Tesco, protože tam bývají dvě stejny velikosti... Jinak taky bojujem s oblíkáním ven, věčně nevím, co jim obléct, aby nebylo moc horko nebo moc zima... No dnes stejně bůhví, co bude z procházky...

hanula83
31. bře 2010

Holky, vy s dětma trénujete? To my vůbec... a asi bychom taky měli. Anička už se v poho přetáčí na boček a včera když usínaly, tak ještě řádila v postýlce. Já ji uložila a odešla do vedlejšího pokoje, asi na 5 minut. Když jsem se vrátila, tak byla otočená o 180 stupňů na zádech... a když jsem ji vrátila, tak jsem pochopila. Ona se totiž hned zas odšťouchala ke šprušlím, tam se za ně zahákla a málem by se s takovou "pomocí" už i přetočila... tak možná taky chcou trénink. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru