Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

andisek
10. dub 2010

Ahoj,tak už i my jsme kompletní..před 14 dny se spontánně u APOLINÁŘE narodily holčičky 2200 a 2400gr Zatím jsou to zlatíčka,jen bych se zoufale potřebovala vyspat 😎

lita
10. dub 2010

Brajik mel skytku, jak proloupne oko a zjisti, ze ma hlad, tak maminka musi vseho nechat, jinak se puclik pekne naprdne 🙂 Kluci hezky pribiraji, Brajik rychleji - je zcela kojeny a vytahne urcite vice nez braska. Tobanek sice pomaleji, ale take pribira, sem tam ho musim z flasticky dokrmit svym mlickem.

Zde je popis meho akcniho porodu:
V nedeli 21.3. rano jsem vstavala na zachod a jak jsem vstala z postele, tak maly curek po stehne, jsem si rikala, ze ta tehotenska inkontinence nabira na obratkach. Udelala jsem par kroku a najednou chrst, zacala se me strikat plodovka, ne odtekat, ale poradne chrlit. Zustala jsem stat jak oparena na miste a blbka na to cucela, nez mi doslo, co se vlastne deje. Voda byla nastesti uplne cira. Zacala jsem volat na manzela asi neco nesmyslneho, hned to zacalo litat - zrovna ten den jsem si chtela balit tasku do porodky, tak jsem si ji byla nucena zabalit, ale v poradnem stresu. Manzel tam hazel veci skoro az z koupelny, ja si pak sla sednout a dala nohy nahoru.

Volala jsem svemu dr, on nebyl v Pze, ale volal do Apolinare a ze tam mam prijet. Tam me cekalo prekvapeni, ze nemeli inkubatory a tudiz mi dali na vyber Krc nebo Bulovku, takze volba byla jasna - Krc (to jsem jeste nevedela, jake stesti me to vlastne potkalo). Voda porad odtekala, delali mi ruzne testy, monitory, utz. V tom spechu jsem doma v kabelce nechala tehu prukazku, takze manzel pro ni musel obratem jet. Pichli mi kortikoidy na vyzrani plic lasecek a doufali, ze se udrzim jeste min. 1 az 2 dny, do uterka.

Sanitkou me prevezli do Krce, pri jizde me tak naklepali, ze mi zacala tuhnout deloha, kdybych jela s manzelem, bylo by to setrnejsi. Tam me po prijmu hned vzali na pokoj vedle porodniho salu, delali take ruzne testy, nasadili ATB. Monitory vychazely v poradku, delali je neustale, takze byli optimisticti, ze vydrzim do uterka. Ja uz tak optimisticka nebyla a nejak jsem citila, ze dlouho 3v1 nevydrzime. Voda stale odtekala, pry to je normalni, nelze to zastavit a dite pry muze byt v brise bez vody az 2 dny (nakonec se ukazalo, ze Brajik Acko diky tomu dozral rychleji nez Tobik Becko, ktery se jeste koupal v plodovce a braska mu zapomnel rict, ze se jde ven 🙂 )

Asi jsem to svym stresovanim trochu uspisila, hrozne jsem se o ne bala. Navic jsem citila, jak mi Brajik v brise klesa pomalu dolu. Vecer se me sestricka ptala, zda chci neco na spani, abych usnula. To jsem razne odmitla, bala jsem se, abych neco nezaspala a jeste ze tak. Sem tam jsem citila tlak po stranach, ale myslela jsem si, ze to budou asi streva, cely den jsem nejedla a pak mi v 5 dali najist, ze kdyz teda rodit ten den nebudu. Kousek pred pulnoci jsem pocitila divny tlak mezi nohama, zazvonila na sestricku, tak me prohmatla, tekla se me krev, pekne to bolelo. Rikala, ze musi zavolat doktorku. Nikdy nechtejte videt doktora s vykulenyma ocima, kdyz vas prohlizi. Dala do me ruku a zvolala - Nozicka v pochve! A zacal tanec. Ocividne jsem zacala rodit - Brajisek byl KP, ale necitila jsem zadne porodni bolesti. Behem par minut jsem byla na sale, delal se akutak, manzela jsem volala, kdyz me cevkovali, protoze nebyl cas.

Manzel prijel v cas, aby videl kluky. Cele tehotenstvi jsem ho lakovala, hadala jsem se s nim o holcici jmena, tak byl presvedceny, ze to bude parecek. Ale byl a je z kluku nadseny 🙂 Po probuzeni na sale jsem se zacala dusit, pripadalo mi vecnost, nez mi dali kyslik, zacala jsem se jim hrabat z operacniho salu, ze jdu, protoze to bylo, jako by vas nekdo dusil polstarem. Pak se mi zacalo delat blbe, ale udrzela jsem to.

Kluci byli behem 15 min na JIPce v inkubatorech, Tobanek musel na par hodin na dejchak, ale rano uz byl odpojeny. Ja si pobyla cele pondeli na JIPce, bylo to jak v raji, stale jeste na me pusobila narkoza, porad jsem klimbala, byla jsem tam pres den uplne sama, po nespavosti v tehotenstvi jsem se tam citila jak v laznich. K veceru na me zacaly lezt bolesti, ale nechtela jsem si nic vzit, bala jsem se, abych neprisla o mliko. V utery rano jsem si vydupala, ze se pujdu na kluky podivat, vzdyt jsem je vlastne vubec nevidela, to byl hrozny pocit, ze tam nekde na nedonosenecke JIPce lezi moje dva uzlicky a ja vubec nevedela, jak vypadaji a jak jim je. To me vlastne rozchodilo, protoze s cevkou se tam kvuli hygiene nesmelo, takze me odstrihli a musela jsem chodit pres celou chodbu z pokoju na WC. Nejhorsi bylo vstavani a ulehani do postele, navic jsem pak chytla trochu zanet, takze jsem porad litala na WC a s uvolnenymi sveraci to byl dost zavod o sekundy, abych dosedla sucha 😀

Kdyz jsem milacky poprve uvidela, tak jsem bulela a bulela jak zelva, byli takovi malinci a v inkubatoru takovi bezbranni, jeste ted z toho tady zase bulim. Uz se na ty moje kocicky tesim, az jim za minutu zase dam pusu, pohladim a pri kojeni uvidim ty jejich nadherny kukadla, kteryma umeji tak roztomile koulet a tikat 🙂

V utery jsem za laseckama sla jeste nekolikrat a vzdy tam bulela, ale jsou tam na to zvykli 🙂 V utery vecer mi sestricka mrkla na prsa a rekla, ze se mi dela mliko, takze jsem ve stredu rano zacala kazde 3 hodiny (i v noci) rucne odstrikavat. Byl to nadherny pocit, ze milackove uz mohli papat moje mlicko, kdyz jsem je nemohla mit u sebe. Kluci byli a jsou sikulky, rychle se lepsili, meli jen infuzi a sondicku do zaludku kvuli papani, na sani byli jeste slabi. Ale pak jim sem tam nechavali sat ze strikacky pres prst a ve ctvrtek uz jsme zkouseli kojit - a slo to! To byl tak uzasny pocit!

Ve ctvrtek rano uz byli jen na vyhrivane postylce a v patek uz nas sestehovali dohromady na intermediar, coz je uzasne zarizeni, nejvetsi u nas. Na patre maji deset pokoju pro maminky s miminkama z JIPky, jakmile to dovoli stav miminek nebo maminky a je na pokojich volno, sestehuji vas dohromady, coz ve vetsine porodnic nejde. Sestricky jsou vsechny laktacni poradkyne a vlastne se to tam cele toci okolo kojeni. Prijde mi, ze by tam rozkojili i meho manzela 😀

Sestricky navic hodne pomahali i s peci o dvojcatka. Meli jsme stesti, protoze bylo vyjimecne poloprazdno, takze jsme meli luxus sestricek k ruce. Pomahaly se vsim, ze zacatku ucili jak prikladat k prsu atd., protoze nedonosenatka nemaji saci reflex a nevedi, jak otevirat pusinku. Brajik se to velice rychle naucil a hned se ihned prisal a zunkal. Tobiskovi to trvalo delsi dobu, spise na me jen spulil rtiky nebo jen tak ocumlaval mlicko z bradavky, ale ne tu pusinku otevrit. Nakonec se to take naucil a dela vzdycky u toho nadhernou grimasu. Jen mu to jeste porad sem tam nekdy trva, nekdy tu haminu otevre ihned, nekdy si pred ni strka rucicky a pak cumlikuje prso 🙂

Tobanek mel silnejsi zloutenku, tak jeden den na pokoji musel pod modre svetlo. To jsem zase rvala jak zelva, protoze mu nalepili pres ocicka takove specialni brejlicky z molitanu s folii a on byl tak odevzdany, vubec neplakal, kdyz mu je nalepovali, ze me to zase desne rozbrecelo a cely den jsem nad nim pobrekavala 🙂 Kdyz me ucitil, tak se zacal v postylce stehovat smerem ke mne a zkousel se koukat zpod tech brejlicek a to uz jsem bulela jak megazelva 😀 Pak sem hodim fotecku milacka, jak se sluni na solarku se svyma prdackyma brejlickama.

Ucili jsme se a praktikovali jsme kojeni v tandemu. Moc se mi to libilo, bylo roztomile, jak na sebe kluci pokukovali (ac se jeste nevidi) a jednou si dokonce ohmatavali rucicky. Jenze u nas to v tandemu moc nejde, Tobik je slabsi, trva mu prisani, takze Brajikovi prso pri tom nekolikrat vypadne, jak se snazim naraficit Tobika a pak je Brajik naprdnuty a dela fory zase on. Navic mi v tandemu oba vypiji mnohem mene nez samostatne, ac si navzajem v tandemu posilaji mlicko. Take se mi stalo, ze potrebovali oba v jeden moment odkrknout a to se dvema rukama a gumovyma krckama jde celkem spatne. Na tandem si asi jeste pockame, pokud se nam podari kojit dele, tak to zkusim, az budou kluci silnejsi, krcky vice stabilni a Tobanek se bude lepet prisavat.

Ted krmim cca kazde 3 - 4 hod. i v noci. Nedonosenatka se musi vlastne naucit pocitovat a budit se hlady, jinak by umreli hlady. Takze jsem je ze zacatku musela kazde 3 hod budit na krmeni, casem se zacali budit sami a ted to delam tak, ze krmim podle prvniho probuzeneho. Kdyz jsou proloupnuti oba dva ve stejny moment a stejne hladovi, tak je to docela o krk, protoze se kazdy koji cca 15 min a pak dalsich 5 min odkrkava, jinak se mi pak v postylce krouti jak zizalky. Takze ten druhy hladovy je pak v postylce neuroza a ke konci uz vzteky brunatni 🙂

Manzel se je ted uci prebalovat a krmit lahvickou s mym mlekem, aby me mohl sem tam zastoupit a ja se pripadne mohla vice dospat nebo jit ven vyridit veci. Ale jeste je drzi jak kraliky a vidim, ze poradne nevi jak na to, ale zase je cely nerudny, kdyz ho porad opravuju, ale radsi mu to stokrat reknu, nez aby milackum nicil pater nebo zlomil krcek. Neurolozka nam rikala, ze kazde zakloneni hlavicky je brzdi ve vyvinu.

Tak jsem na nekolikrat sepsala tento roman, at mate cteni na vikend 😉 😀

Proc mi zmizela z pasu moje fotka a mam tam ten malovany ksichtik? Musely jste si take prenastavit vasi fotku? Nez se k tomu dostanu, to bude trvat, protoze mam vsechny fotky zalohovane na externim disku a po kleknuti hard disku jsem je jeste nenastahovala zpatky do laptopu, coz bude prace na nekolik dni a na to opravdu ted nemam kapacitu.

Hezky vikend 😉

hancas
10. dub 2010

ahojky já jsem byla spokojená s Nanynkama moc tomu nevěřím že to drží na plínce vždyt miminka se přece hýbou a ne vždy mají plínku těsně na bříšku,nevím ale asi bych dala na Nanyy samozřejmě to je každého věc 🙂

lita
10. dub 2010

J.cien - fotecky nastahuju, hned jak me kluci nechaji 😉
Ja si ke kocaru koupila tuto tasku od Emitexu, je docela fajn a jako jedina ma ucho na dvojceci kocar:
http://www.babylife.cz/tasky-ke-kocarkum/emitex...
Maji ruzne barvy, ja si koupila zelenou k nasemu Bumbrlikovi (mrkni do Vyberte barevnou variantu - pod cenou)
A jak ti je a holcickam? Nejake dalsi otoky ci vyhrezele hemerouse? 😀

Zdepros - rodily jsme tedy stejne 😉 A jak jste to zvladli vy? Byli jste v Motole, vid. Sli vasi kluci vubec do inkubatoru nebo na dejchak? A mohli jste byt pak spolu? Koukala jsem, ze tvoji kluci meli take krasne vahy a hlavne ted uz maji skoro 4 kg! To musi byt puclici, gratuluju 😉

sarri
10. dub 2010

Lito, tak to je super, že to tak dopadlo - tu spokojenost s porodnicí závidím. Na mě jen řvaly kolik musí holky vypít, nikdo mi nepomohl - o nějaké pomoci při kojení nemohla být ani řeč - akorát mi dával najevo, že jako je to špatné, když nekojím a že su nemožná, když nemám čas na spánek v takovém luxusu, kde mi uklidí a navaří.
Dnes mi ruplo v zádech - su mrtvá. Doufám, že to nějak rozhýbu, než budu doma sama ☹

petranela
10. dub 2010

Lito, Tvůj zážitek s porodem jsem přečetla jedním dechem, bylo to teda pořádný drama. Ještě že všechno tak dobře dopadlo, kluci jsou velký šikulky, že tak pěkně zvládají a v inkubátoru byli jen chviličku a taky je úžasný, že kojíš a všechno jsi tak krásně zvládla 😉 Těším se na fotečky 🙂

petranela
10. dub 2010

Lito, když jsi nám tu tenkrát zmizela a šla jsi rodit, chytla jsem nerva a začala si všecko doma chystat. 😅 Porod fakt může přijít kdykoliv. Teď už mám připravený úplně všecko a jsem celkem v klidku.

danca27
10. dub 2010

LIto tvuj příspěvek jem si dovolila take přečíst ač nepatřím mezi vás..take jsem rodila v Krči a taky to bylo neco podobneho ale ne dve miminka jen jedno v 36 tt...podle me kdybychom byli jinde malý uz by tady nebyl a já jsem dokonce štastná ze jsem porodila miminko tam...

Jejich práce na oddelení vedle JIP(JIP Krč - tam mi ten personál ostatne moc nesednul..☹skoda práve tam by bylo zapotřebí aby se tam chovali trochu přistupneji a lepe...tak tam vedle kde muzeš být s těmi miminkytak tam to bylo naprosto perfektni přástup uzasnej vzdy mely čas cokoliv vyřešit pomoct ...za mě naprosto nejlepší oddelená ze všech ...u nás byla nevyhoda toho ze nahore zezačátku nebylo misto a tak jsem cekala 5 dni nez jsem mohla s miláčkem být..taky na nás svitili a byl porád tak zlutej a ty exkluzívní brejličky máme taky nafoceny na fotce ale jen s temi nalepenými kostičkami🙂...obrečela jsme to snad tisíckrát ...ale zvládla jsem to a jsem na sebe hrdá..ty asi taky a rovnou dvakrát..gratuluji šikulka...

Jsem štastná, že to všecko dobře dopadlo a tobě přeji jen vše dobré a hlavně zdravíčko....

eirin
10. dub 2010

Lito, krásně jsi to popsala, jste všichni šikovní.. moc se těším na fotky.
Petranel, to ti závidím, já jsem sice v klidu, ale připraveno ještě nemám. Ale to nejhlavnější už myslím je.

irminka
10. dub 2010

lita:také jsem tvůj článeček přečetla jedním dechem..hotová spisovatelka 😉 ...moc se opatrujte

j.cien
10. dub 2010

Lito,
tys mi dala!Brecim tu jak stara želva....chtela jsem to cist manzelovi-o tvem porodu-ale lamal se mi hlas a cele me to silene dojima...tak tu jen bulim...a moc se tesim na ty nase pipinky 😵 😵 kez bychom vse tak krasne zvladli,jako nakonec ty a tvi chlapecci 😵 !
Jj,je mi jasne,ze na fotecky musime pocat 😉 a tesim se!
A diky za ten odkaz,objedam asi cervenou...mame cerny kocar,tak to trochu rozbarvit 😀
Opatruj sebe i kloučky a zase napis! 😉

hanula83
10. dub 2010

Sarri, tak já i manža jsme oba hrozně na maso, já bych ani nemusela mít sladky, ale maso mám ráda, hlavně kuřecí... No a holkám to nic neříká ☹. Tak nevím, jak je na to nalákat...

Zuzi, v Olmiku je Kik?? To vůbec nevím, já ho objevila akorát v Prostějově... A tam jsem se před 14 dny taktéž vyřádila 🙂, mají tam opravdu moc dobré kousky a za dobré ceny... S těma autosedačkama Chicco máš úplnou pravdu, já bych vypustila dušu, když je tahám.. No ale zase si říkám, že při nárazu by se ta váha mohla hodit, že jsou těžší...

Hani, díky moc, musím si to napsat 😉... já jsem od té chřipky jakási nemotorná a sklerotická, fakt. Už mě druhý den bolí strašně hlava. Myslela jsem, že je to tím, jak jsem byla dehydrovaná, ale piju jak vzteklá a furt nezabírá...

salu
10. dub 2010

Ahoj Lito, moc blahopřeji ke kloučkům, chyběla jsi nám! Hlavně, že vše dopadlo úžasně a i kojíš.
Čas tak hrozně letí, až mě tvůj mega příběh taky dojal. nedávno jsme řešily Bumblíky a ty už máš mimísky doma 🙂

Přeju vám hodně zdravíčka a užívejte plnými doušky vaše štěstí.

lucy82
10. dub 2010

Ahojky

Lito moc moc gratuluji ke klukům, úplně jsem tvůj příběh hltala a vzpomínala jaký to bylo když se holky narodily, strašně to letí ☹

Holky volám sos ☹ Sofinka mi začala stávkovat i u zeleninky, dřív papala krásně, otevírala pusu, na vše, a teď? Včera i dnes hrůza, otevře pusu, vezme si tři lžičky a konec. Zavře pusu a nic do ní nedostanu, a když tak mi to hned vyplivne nebo to volně pustí z pusy 😠 Dneska už jsem byla fakt na nerv že jsem tím špenátem švihla do umyvadla 😠 Byla celá od špenátu, lehátko celý od špenátu, špenát a na vlasech, no hrůza, pak to teda dopila mlíčkem, večer to samý, nechce pít a nechce, a stejně to pak vypije na jeden zátah, ale to přemlouvání a%t se napije, to je nekonečený a hodně na moje slabé nervy 😖

salu
10. dub 2010

Lucy, já bych jí nenutila. Dala bych jí den pauzu, pak to zkusila. My taky nemáme třeba někdy chuť 😖

hanula83
10. dub 2010

Lito, no to byl ale román, krása a úplně z tebe čiší ta radost a klid a jak jsi šťastná z chlapečků 🙂)) Super!!! 🙂 Už se taky těším, až je omrknu 🙂

Lucy, taky myslím, že bude dobré jí dát pauzičku, pokud by to trvalo týden, tak bych to řešila, ale to bude jen přechodné 😉...

U nás zas holky mají takovej trošku průjem. Vůbec nemrčí nebo se nechovají jinak, takže bříško je asi nebolí, ani teplotu nemají, ale kakají 3 - 4x denně spíš po trochách a spíš je to vodnaté... Já nevím, jestli to nesouvisí s tou mojí střevní chřipkou, ale snad ne. Dala jsem jim trošinku Smecty, pro jistotu.. Nemáte s tím některá zkušenost?

irminka
10. dub 2010

hanula:
u nás to bylo přesně to samé. Já jsem měla střevní chřipku a za 2 dny to chytil Bruník, kakal i 5x,ale jinak nic, dala jsem mu také Smectu, jeden balíček asi na 4x a pomohlo to 😉 , tak přeji brzké uzdravení

hanula83
10. dub 2010

Irmi, já si pamatuju, jak jsi měla střevní chřipku, ale právě už si nepamatuju ten průběh. No doktorka mi řekla, že už jsem jedna z posledních, že epidemie se už přehnala... Tak moc díky, to jsi mě uklidnila, že Smecta pomůže. Já dnes rozdělala jeden balíček a ještě v něm něco zbylo. Nechci jim toho dávat zbytečně moc, tak uvidíme, jestli to zabere... Jo a rozpustilo se ti to v mlíku? Mně se to tam jaksi nechce rozpustit, ulpívá to na flašce...

j.cien
11. dub 2010

Peknou nedelicku vsem 🙂 !
Dnes luxus-3hod spanku 😵
Holky prosim,jak dlouho trva ten "monitor"jak se nataci prutoky...???Muze se pritom lezet na boku nebo jen na zadech?
Dekuji!

hanula83
11. dub 2010

J.Cien, ty průtoky, to se dělá ultrazvukem a trvá to zhruba jako běžné vyšetření, myslím, že jsem tam vždycky ležela tak 20 minut. Většinou to našli hned, ale někdy to trochu trvalo, než to našli a já už z toho byla nervozní, ale měřili pak i hlavičky atd., takže komplet 20 minut. Já mohla ležet jakoby na boku, ale ne úplně, jestli chápeš. A to šlo... Jinak jestli jsi myslela srdíčka, tak to je trochu horší, to u mě trvalo někdy dýl, protože třeba jedna sonda se přestala chytat a tak to bylo i na 45 minut. A někdy trvalo než je vůbec našli... A zase jsem ležela jakoby napůl na zádech a napůl na boku, spíš na boku. Já na zádech nemohla ležet ani minutu.

hanula83
11. dub 2010

Jo a ty srdíčka se nedělají ultrazvukem, to je takovej speciální přístroj, dají ti tři sondy, dvě jsou na srdíčka miminek a jedna je na děložní stahy, jestli už nemáš kontrakce.

betina
11. dub 2010

Lucy,s tím jídlem to nelam přes koleno. my mívaly taky období, kdy jedla a jedla a pak mi zase všechbo plivala a třeba týden byl hodně slabý s jídlem, pak se to ustálilo, ale až tak od roku. a co vím, tyhle výkyvy měly i kamošky s miminama.

j.cien
11. dub 2010

Hanuli ,moc dekuji za uklidneni,za to neni ciste na zadech 😉 !To bych umrela 😵

sarri
11. dub 2010

Cien, já musela být v polosedu na zádech při ozvech a bylo to utrpení - furt se jim ten "signál" ztrácel a já to nemohla vydržet, jak mě bolela žebra a záda a dýchat jsem pořádně nemohla a nejlepší bylo, když poslali praktikantku a ta to ještě hodinu lovila - to jsem Tě asi moc nepotěšila, co? Ale lepší počítat s horším...
Hani, nám při průjmu doktor řekl, že je lepší vysadit mléko a dat "mléko bez mléka" Nestlé AL 110 400g
"Intolerance laktózy, realimentace po průjmu
Laktózová intolerance vrozená nebo získaná je často se vyskytující problém jak u dětí tak dospělých. Jde o poruchu trávení mléčného cukru (laktózy), která díky nepřítomnosti enzymu laktázy , není dostatečně naštěpena na menší stravitelné části. Laktózová intolerance se může projevovat průjmem, kolikami, zvracením a dalšími gastro-enterologickými problémy
Nestlé AL 110 speciální výživa s nejnižsím obsahem laktózy na trhu, který je bez klinických projevů a neobsahuje sacharózu. Navíc obsahuje Nukleotidy a vyšší množství zinku podporující rychlejší regeneraci poškozené sliznice tenkého střeva."
Už máte ty náušničky?
U nás poslední očkování OK - akorát holky pak protivné jak dráty v oku a teplota, kterou teda paralének zlikvidoval - no a otok a boule na stehýnkách, ale su ráda, že to máme za sebou.

Průjem měla Eliška, tak vyjedla jednu plechovku a byl pokoj.

zuzka72
11. dub 2010

HAncas-je to asi divny, ale mě pořád od tebe nic nedošlo. Ten kůň je nějakej divnej, mizí fotky, nenačítají se příspěvky.... Napiš mi to raději sem do textu, to snad dojde.

zuzka72
11. dub 2010

Haňula-jj v Olmiku je KIK. Vedle Moposu(bývalý strojobal, naproti je pošta, benzinka, Andrův stadión (Sigma-fotbal), vedle Penny tenisový kurt a Dětský domov do 3let. 😒

zuzka72
11. dub 2010

To je hnusny počasí 😢
😀 Nevím, kdo tyhle usínáčky vymyslel, ale zasloužil by metál 😀 My je máme druhý den a jen k nim čuchnem a spíme a to jsem je vyprala, takže napuštěny ničím nebudou. 😀

zuzka72
11. dub 2010

🙂

j.cien
11. dub 2010

Zuzi parada!!Snad ty nase,co jsem koupila-budou stejne kouzelne ucinkovat 😉
A maji taky takovou "hlavu"toho zviratka??Na te fotce to nemuzu rozeznat...ty nase jsou jakoze kus hadriku a uprostred tvdsi hlava..

zuzka72
11. dub 2010

jj-je tam nápis SAFARI a uprostřed je žirafa a tygr, ale psáno bylo medvěd a myška-tak nevím, buď to v obhchodě špatně popsali, nebo jsem ve škole nedávala pozor. 😀 A značka je Dady Kidsdou, nebo tak nějak-nechce se mi vstát z vyhřáté židle-pak upřesním.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru