Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

mishkacz
5. led 2016

@mosquito Nemam male mimco 🙂 Mam dve dcerky (7 a 6let) 🙂 a prave ta mladsi 6leta je nemocna, ale je to dlouhodobe, uz od malicka 🙂 Ma lehkou psychomotorickou retardaci, takze od mala litame po psychologovi, poradnach, ortopedech, neurologiich apod. Ale uz hodne veci dohnala a kdyz ji potkate, tak skoro neni nic poznat. U ni je ted hlavne problem psychika. Od leta chodime k pani psychiatricce, tak konecne zaciname pomalu vedet nejake konkretni diagnosy. Pry ma par rysu aspergerova syndromu, depresivni poruchy a ADHD. Zatim dostava jen vitaminy (omega 3+6, horcik) a hodne ji to zklidnilo. Pani doktorka je vyborna a nechce ji zbytecne dopovat praskama, kdyz to neni nutne 🙂 Prave kvuli dcerce jsme se pred rokem prestehovali, ptz potrebuje nemuze do bezne skoly a dle zakonu nema narok na asistenta. Tak jsme se prestehovali 40km a tady ma primo ve meste specialni skolu, kam chodi prave postizene deti. Zatim je jen v pripravnem rocniku, ale je tam hrozne spokojena a vzdy se tam moc tesi. Hlavne v kazde tride je max 10 deti, coz je super

zluva
5. led 2016

@mosquito no to uz by bylo k nastvani , kdybys musela zase zacinat od zacatku 😨

zluva
6. led 2016

@mishkacz tyjo, tak si taky pekne uzivas v tehu...tak hlavne aby byla dcerka co nejvice v pohode 🙂 Super ze je takhle rada mezi detma!

mishkacz
6. led 2016

@zluva Driv prave vubec nechtela mezi deti ☹ proto ani nechodila do skolky. Mela z deti panicky strach. Jediny s kym si hrala je Barborka (sestricka). Na hristi si chodila hrat pouze na pisek za malinkyma detma, ptz jsou klidne. Jakmile jsou deti starsi 3let, tak uz jsou na ni moc divoci a vyhyba se jim. Vlastne az ted jak zacala od zari chodit do skoly, tak ji vyhovuji, ze je v malem kolektivu, ale i tak se tam detem spise vyhyba. Ma tam kamaradku Marusku a kamarada Maxika, ty uplne zboznuje a ostatnich deti si nejak nevsima. Ale hrozne miluje duchodce :D Coz je tak trochu za trest, ptz duchodci jsou hrozne ukecani a ona je taky, takze kdyz se nekde zakeca s duchodcem, tak je to na hodinu :D :D

zluva
6. led 2016

@mishkacz asi je to stara duse 🙂 Proste bude spis introvertni. Moje dcera je taky fixla na jednu holcicku, kterou zna od malicka a i kdyz je na ni ta holcicka kolikrat zla, potad ji to toleruje. Rikam ji porad at si najde i jinw kamarady, ale nejak nechce...jeto hodne i o povaze ditete.

zluva
7. led 2016

Tak holky, ja vcera na kontrole: vsenastesti v poradku. Nosni kustky jsou, nejaka ta vrstva mezi pateri a michou taky. Vsechny organy by mely byt na svem miste, zda se, ze jsou mimici ok. Meri kolem 7 cm oba, od temene k zadecku. Jeden nam maval a druhy ukazoval chodidla 🙂 videla to i dcerka i manzel, tak maji zazitek. Pohlavi nezname a nechceme zatim znat. Tak jsem strasne stastna, ze je jim se mnou dobre. Kez by vsechno dobre dopadlo ♡ Jak Ty, @mosquito ?

zoot
10. led 2016

@jitkacross GRATULUJI K NAROZENI MIMINEK! 🙂

luwa_s
10. led 2016

Ahoj holky. Zacinam čtvrtý měsíc a čekám také dva prcky. Doma mám už jednu pětiletou dracici. Zatím chodim do práce a snad to ještě nějaký měsíc zvladnu. Výběr kočárku je zatím nejasný. Jak se všichni vejdeme do bytu také 🙂. Na prvním velkém screeningu vše v pořádku což je nejdůležitější. Přeji plno sil a optimismu.

zluva
10. led 2016

@luwa_s jee tak to moc gratuluju! Jsme na tom skoro stejne. Ja mam termin 16.7 a doma mam 6.ti letou dracici. S kocarkem taky zatim jeste nevim, ale casu dost. A do prace take chodim a snad jeste nejakou dobu chodit budu 🙂 tak drzim pesti do dalsich mesicu!

mosquito
10. led 2016

@mishkacz Jejda, to jsem to pěkně popletla 🙂 To je dobře, že je malá spokojená. Musí to být náročné, ale děti stojí za všechnu tu námahu, starosti, protože stačí kolikrát jeden úsměv a objetí a to tisíckrát vrátí tu "práci" 🙂 A musím přiznat, že tě obdivuju. Já vždycky chtěla 4děti (bohužel se nějak nepodařilo, s bývalým partnerem jsme se ani po 8letech společného žití nedokázali shodnout na tom, mít dítě alespoń jedno) Tak jsem se v 35 rozešla a teď jsem šťastná, že budu mít hned dvě najednou. A jak se ti jinak daří?

mosquito
10. led 2016

@zluva my také v pořádku. O nosní kůstce se nikdo nezmiňoval, ale hodnoty NT v pořádku. Ze zprávy a těch rizik co tam píšou se nevyznám, ale předpokládám, že je vše OK. Za 14 dní jdu na další ultrazvuk a mám doporučené nějaké další kombinované testy, bez kterých jsou ty první krevní testy nic nevypovídající. Takže 19.1. poradna a 21.1. opět na genetiku. Prý je jeden chlapeček a to druhé nejdřív neviděla, pak že to možná vypadá na holčičku a pak že ne, že to by fakt tipovala tak až za 14 dní. Já si od začátku myslím, že jsou to dva kluci, tak uvidíme 🙂 Ale jsem šťastná, že miminka povyrostla přesně jak měla, jedno je pořád o 3 dny menší. UTZ byl krásný, byl to fakt zážitek a byla jsem šťstná, že i přítel šel se mou 🙂 Už se těším na to další vyšetření. Jsem úplně nedočkavá, abych mohla koupit alespoň nějaká 2 malá bodíčka 😀 A vám moc gratuluju, že se vše vyvíjí tak jak má. Mám velikou radost 🙂

mosquito
10. led 2016

@luwa_s ahoj, také začínám 4. měsíc. Termín mám dle MS 14.7. Screening také proběhl OK. Držím palce ať je červenec plný dvojčátek 🙂

zluva
11. led 2016

@mosquito jee to uz vis pohlavi? To je fofr. Asi ma velkyho pindika, ze je to tak dobre videt ;) :D
Ja si myslim, ze u nas to bude parecek, ale je to jen muj dojem...
Na utz jdu nekdy koncem ledna a taky budou delat nejake testy pry. To je porad testovani 🙂 Ale hlavne, kdyz budou mimi v poradku ;)

zluva
11. led 2016

Holky premyslite nad verzema jmen? Mate nejake typy?

mishkacz
11. led 2016

@mosquito Neni co obdivovat 🙂 Pro kazdou mamu by mely byt deti na prvnim miste. A je pravda, ze nekdy je to s Terezkou opravdu narocne, ale opravdu staci kdyz me obejme, usmeje se ci pohladi a ja jsem stastna za to, jaka je. Denne vidim v jeji skole deti, ktere jsou na tom mnohem hur.

Jinak holky, dneska mame za sebou FECHO. Obe holcicky jsou naprosto v poradku. V pondeli nas ceka poradna a nekdy v nasledujicich 14dnech musim na uuuuzasny test na cukrovku 🙂

mishkacz
11. led 2016

@zluva My uz mame jmena vymyslena skoro od zacatku. Puvodne jsme chteli Natalku a Tadeaska, ale nakonec budeme mit dve holcicky, takze Natalka a Leontynka. Doma mame Barborku a Terezku 🙂

mosquito
11. led 2016

@zluva tak to mame podobne s temi testy. On se dobre natacel tak pani doktorka rekla. Druhy prcek porad nechtel. Snazila se dlouho a tipla si holcicku. Ja ale myslim, ze to jsou oba kluci. Uvidime pristi ctvrtek 🙂 Parecek je fajn. Ale ja si preju hlavne at jsou zdravi. Preference na kombinace pohlavi nenam zadne 😀

mosquito
11. led 2016

@zluva mne naoadaji jen holcicky 🙂 pockame az bzdem 100% vedet. Ale uz driv se nam libil Tobias tak ten asi zustane 🙂 Ty uz mas nejaka jmena na svem seznamu?

mosquito
11. led 2016

@mishkacz copak to je fecho? Miso, JE co obdivovat. Byt dobra mama neni samozrejmosti 🙂 Vy budete ale pekny holcici klan 🙂 Vsechma jmena jsou nadherna 🙂 A co tatka? Netouzi po chlapeckovi?

zluva
11. led 2016

Mne se libi jmeno Vanda 🙂 Nemam absolutne tuseni jak pojmenuji mozne kombinace. Preferuji starsi ceska, malo rozsirena jmena jako Hynek, divci Lada apod. Ale jak pisete hlavne aby byly zdrave 🙂

mishkacz
12. led 2016

@mosquito FECHO je ultrazvuk srdicek miminek 🙂 vetsinou je soucasti 2.screeningu. Kontroluji se komory, prutok krve srdcem, krizeni os v srdci a nevim co jeste. U nas se kvuli poloze miminek nepodarilo vse dobre videt, tak nas pani doktorka pro jistotu poslala ke kardiologovi, at se podiva on 🙂

Jinak muz je za holcicky rad. Pral si hned od zacatku dve holcicky. Jeste se mu libila predstava parecku, ale pak rikal, ze kdyby byl jediny kluk mezi trema holkama, tak to by byl chudak :D No ale ted se desi predstavy, az jednou budeme vsechny mit cyklus :D :D Barborka a Terezka jsou jeho nevlastni, tak si musel „udelat” dve vlastni, aby to bylo vyrovnane :D :D

zluva
21. led 2016

Ahoj holky, tak jak se mate? Co briska a miminka?

mishkacz
21. led 2016

@zluva Ahojky 🙂 no ani mi nemluv :D zrovna dneska v noci jsem byla od pulnoci do pul 4 vzhuru a nemohla jsem zabrat, jak ty dve cacorky v brisku radily :D a pak me prepadl hlad :D

marticcelli
21. led 2016

@zluva ahoj, taky mam v posledni dobe problemy se spanim, casto se budim, nebo to spise delaji mimca 🙂 jsem pak cely den k.o... Jinak mivam obcas mensi bolesti jako pred ms, ale jen v noci, prekulim se na druhy bok a prejde to..

zluva
21. led 2016

@mishkacz mne taky obcas nejde usnout, ale zatim bez kopani. Proste se vzbudim a uz nezaberu...a pak prichazi, jak pises hlad :D

zluva
21. led 2016

@marticcelli ja mela ted asi pred dvema dny skoro celou noc bolest v levem podbrisku a at jesm delala co jsem delala, porad to bolelo. Byli jsme ale asi sva dny pred tim na plese, takze to pricitam tomu 🙂

mosquito
21. led 2016

@mishkacz tak uz i my máme druhy screening za sebou. Bylo to super. 5holek bude msnzelovi kszdy zavidet a s tim cyklem jsi me fakt rozesmála 🙂 nejhorsi budou v tomto obdobi zenske nálady 😀

zluva
21. led 2016

@mosquito takze dve holcicky? A na jmenech uz jste se shodli?

mosquito
21. led 2016

@zluva my se mame paradne. Prave jsrm byla na screeningu a cekame dva kluky 🙂 Hned jsem sla koupit par modrých věci 🙂 vse je jak ma. V noci se tsky budim s mamspoustu živých a barevných snu. V praci trpim, muj mozek mysli jen na deti. Musim u prace přemýšlet tak pak je to docela narocne 🙂 Jinak uz je lip a pomalu se připravujeme ns klucivi invazi. Pristi ctvrtek jedeme koupit kocar z druhe ruky. Mam takovou radost 🙂 A co ty?

mosquito
21. led 2016

@zluva my ne, to mishka ma holcici prevahu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru