Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

mil7
23. bře 2009

Ahoj Všem,

lenule76 - nám je také 5 týdnů,váží 3400g- 3370g a oba mi vypijou tak v průměru 90ml.Sice kojím,ale k tomu dokrmuju.A to podle toho jak si řeknou.Ale v průměru musejí vypít tak tu 90 aby byli spokojený.Jak se tady píše podle tabulek se asi řídit nemůžeš.Myslím,že oni špuňtíci si sami řeknou kolik potřebují.Jinak jedí po třech až čtyřech hodinách.

lenule76
23. bře 2009

Ahojky všem,
mil7: díky moc za informaci 🙂 naši kluci budou mít asi o trochu méně ... ale jsou při chuti až moc 😎 od včerejška jim dávám 90 a nechám je, ať si vytáhnou kolik chtějí, až na vyjímku, kdy Robinek vytáhnul 60 ml, tak to vypijí do dna. Spinkají déle, 3-4 hodinky, což jsem moc ráda a hlavně jsou klidnější. Já nejsem striktně tabulková, jen mě zarazili ty ml v té tabulce a svým způsobem se mi potvrdilo, že jim dávám méně než by vypili...
Opravdu díky a budu se těšit na další zprávičky 😀
zdraví lenka a kluci

z359
23. bře 2009

Jirule: srovnávat se opravdu nemá, protože i moje děti jsou každé jiné, Daneček se narodil první a měl 2,3kg a ve 3 měsících měl 5,25kg a Lili měla 2,45kg a ve 3. měs. 4,93kg, takže jí krásně předehnal. Nevím, jestli si to pamatuješ, ale i já jsem z dvojčat a já měla 3,10kg a brácha 2,30kg po narození a až do puberty jsem měla o 10cm a pár kil víc než brácha a v pubertě mě výškově předehnal a váhově dohnal. Oba jsme zdraví a v pohodě. Jsou děti i dvojčata, který jsou opravdu každé jiné i v té váze a pokud to opravdu nejsou velké výchylky od průměru. tak bych to neřešila 😉

jaanja: každý den nekrmím ve stejný čas, ale už se to docela rýsuje, o první jídlo se mi hlásí cca 5:30-6:30, pak celý den cca po 3h +/- 15min, ale jelikož krmím tak 45min, tak mi to vyjde opravdu jen na těch 5 dávek denně, ale stačí jim to. Večer dojídají mezi 20-21h a pak spěj až do rána, teď už spěj 9-9,5h, občas se ráno probudím dřív než oni a divím se, jak to, že ještě nemají hlad, ale většinou se zachvilku vzbudí a už se hlásí 🙂 😉
A zorganizované to mám tak, že je vždy před jídlem přebalím a pak je dohromady nakojím, nechám je u mě na prsou odříhnout, pak je položím, ohřeju si pro ně mlíčko a postupně je dokrmím, nebo když je manža doma, tak on ohřeje mlíčko a každej dokrmuje jednoho, už mi to ani nepřijde, jen když jdeme ven s kamarádkou, která má taky dvojčata a plně kojí a řekne mi, že je má za 10-15min nakojené, tak jí dost závidím 🙂 😉

lenule: mě v porodnici říkali, že bych dávky neměla snižovat, že by měli vypít víc a víc, a já je krmím do té doby, dokud jedí, když už nechtějí, tak mlíko pouštějí z pusinky ven (krmím je stříkačkou), dr. říkala, že dokud vyslověně nehážou "kačeny" ve velkém, tak je vše v pořádku a jestli se ti to stalo jednou, tak si myslím, že je to Ok

jaanja
23. bře 2009

lenule: tak mi přišly z porodnice v prosinci, a dětský doktor mi řekl, že musíme mít doma 25-27stupnu, holky cepicky a teple zavinovacky 😎 Takže mi jeli topení na plné koule a potili se 😀
Teď teda taky dost topíme, ale když vidím, že vy ostatní máte spíš "zimu", tak taky uberu.. Body nesnáším, holky jsou hlavně v overálku nebo tričko a dupačky. První 3 měsíce byly v klasických zavinovačkách, a i v nich spaly. teď máme spací pytle. Některým dětem vyhovuje svázání v té zavinovačce, některým ten pytel..

Dnes jsme byly na očním, tak jsem pak realizovala svůj plán - krmila jsem holky každé 3 hodiny, žádné dlouhé ježdění v kočárku přes oběd (stejně děsně pršelo), no jenže i když to skoro nikdy nevypily do dna, tak se hlásily už po 2hodinách, a tak jsem je musela zabavit nebo vydržet řev.. Poslední jídlo ale chtějí už v těch 18hod, max. 18:30.

Z: taky někdy krmíme dlouho, a jindy to vypijou docela rychle.. někdy jim také ještě přidávám - když se koukají na prázdnou lahev, a piští, že chtějí ještě..

Holky, nezkoušel jste někdo ten Nutrilon pro větší jedlíky?

jaanja
23. bře 2009

lenule: k té tuhé stolici: mě dr. říkal, že po Nutrilonu je tuhá stolice. Ale tím, že máme občas i Nutrilon Comfort, který je na zácpu, a že napůl dostávají mm, tak s tím problém nemáme..

lenule76
25. bře 2009

ahojky vsem,
tak jsme vcera byli na prevazeni a Robinek má cca 3300g a Tomášek má cca 3400g, omlouvam se, ze si to nepamatuji presne, ale nemam to zapsane, bylo to jen prevazeni bez zapsani do prukazky.
Ptala jsem se Mudr na to, ze bych zacala davat klukum probioticke kapicky..ona mi to neschvaluje, pry abych to neprehnala, ze beba probiotika obsahuje. ze bychom museli zmenit um a davat s probiotiky. ale ja mela zato, ze v soucasne dobe vsechna um nebo prevazne vsechna um probioticke latky obsahuji... jenze kluci trpi na prdiky a zvlast robinek v noci rval, nemohl spinkat, kroutil se ... a dnes rano zase. tak nevim, kapicky jsme koupili ..mam je v lednici. co myslite holky? budu rada za kazdou radu. jinak mi mudr rekla, ze mam davat max 90 ml, vice ze ne, ze by kluci meli boleni briska. tak snad chvilku kluci vydrzi spinkat. davame baby calm pred kazdym krmeni. kluci prdikuji, ale myslim ze robinem to snasi hure.
jaanja: v porodnici mi vubec nerekli na kolik stupnu ma byt pokoj vytopeny...a co by měli mit mimisci na sobe. v nemocnici extra teplo nebylo, jen mi jsme meli nejteplejsi pokoj tak tam bylo jako v saune, kluci byli jen v body s dlouhym rukavem a v ponozkach, hlidali jsme teplotu a ta byla o.k. byli prikryti preinkou, a kdyz meli tu teplotu vyssi tak nebyli prikryti vubec. kluci jsou zatim v tech rychlozavinovackach, jeste je prikryvam dekou ... ne perinkou ... a spinkaji asi lepe. vytahla jsem spaci pytel, ale ten je jeste veliky, tak musime pockat.
a co se tyka mnozstvi, tak kluci v porodce take jedli nejdrive 40 ml a pak jim dali 45ml a pak zkouseli 50 ml ... ale nerekli mi k tomu vubec nic, jako ze pokud to bude tak mam to udelat tak apod. proto jsem takova nejista a ze vseho vyplasena.
holky, mam jeste na vas takovy dotaz ... myslite, ze se miminko od malinka muze treba rozmazlit tim, ze si je vezmu do postele .. ze si to treba pamatuje a pak to bude vyzadovat? nekde pisou ze ano nekde ze ne..jak to mate vy..co myslite a jake jsou vase zkusenosti?
moc diky vsem.
hezky den preje lenka a kluci

jaanja
25. bře 2009

Ahojky Leni, tak to krásně rostete! 🙂 Gratulace!! 🙂 Já ti nevím, s těma doktorama, já už jsem dospěla k názoru, že si to vyslechnu, poptám se kamarádek s miminama kolem, a nějak se rozhodnu. Ono pak zjistíš, že i každý doktor říká něco úplně jiného.. Ten náš nedá dopustit na Nutrilon, třeba. Kapičky jsem začala dávat bez konzultace s dr., a když jsem mu to pak zmínila, tak řekl "výborně". Já myslím, že jim neuškodí, to prostě uvidíš, co to s nima dělá, a kdyžtak je vysadíš.
S tou teplotou bych to taky brala s rezervou, mě teda už v proodnici řekly, že holky mají mít čepičky a rukavice, a byl tam hic, ale co jsme měli doma, to byla teda super sauna, to bude účet za topení 😀
Stejně tak i to množství mléka - ty jsi s klukama celý den, ty vidíš, jak reagují - kolik vypijí, zda mají hlad.. dr. to bere podle tabulek. Náš doktor naštěstí říká, že každé dítě je jiné, a na tabulky se mám vykašlat. Náš doktor má zas ale jiné mouchy.. na kontrole jen zváží, změří, poslechne, a jde se, žádná kontrola, jak se pohybují, zda mluví, apod.
Já teď vidiím, že naše holky chtějí taky jídlo po 2,5hod (přes den). Tak jim to prostě dám, 6 krmení denně nám tak taky vyjde. Ty to máš horší, že se budí i v noci.. Ale to se opravdu může změnit a upravit, dej jim ještě nějaký ten týden.. U nás se to trochu usazuje až teď..

Holky taky bereme do postele, myslím, že jsou ještě malé a nevnímají to. Většinou si je tam dáváme po nočním krmení, protože je jednodušší uchlácholit dítě, které leží vedle mě, než vstávat a chodit k postýlce..A je to i hezké se probudit vedle brblajícího miminka 🙂 Myslím, že některé maminy dvojčat mají děti v rodičovské posteli celou noc. To si musí každý rozhodnout, jestli mu bude vadit dítko v posteli nebo ne, ale obávám se, že až by byly větší, tak by stejně do té postele k rodičům ráno zkoušely chodit.. Já se teda vždycky trochu bojím, abychom je nezalehli, Olda se válí z jedné strany postele na druhou.. My je i hodně chováme, já vím, že skoro každý řekne, že se to dělat nemá, ale ona je otázka, kde je ta hranice. Holky si často potřebují říhnout ještě dost dlouho po krmení (třeba i 1,5hod), a to bych jim moc nepomohla, kdybych je nechala ležet a tiše na ně hovořila 😉 Ale na naší Zuzce už je myslím vidět, že by chtěla nosit, a dost kvůli tomu vyvádí, ale těžko říct..

kaleilah
25. bře 2009

Ahojky, jsem teprv na začátku těhu, koník to počítal podle PM,ale špatně 😀 chtěla jsem se zeptat všech těhulek dvojčatovek kolik jste měli hcg V 5tt?díky moc...vyšlo mi větší, a na utz ještě nic vidět nebylo

jirule33
26. bře 2009

ahojte 🙂

jaanjo, pěkně jsi to Lenuli napsala 😉 opravdu zná děti nejlíp, ale na druhou stranu ji chápu, já taky tápala, ze začátku jsem kojila a nevěděla kolik má dokrmit 😕

jinak kapky určitě neublíží, my máme od 1měsíce sab simplex, teď ve 3 měsících jsem je přestala dávat a tak vyváděly, že jsme s něma znova začaly.Ještě holky radí baby calm, že je přírodní a vydrží chvilku dýl..

jinak my holky do postele neberem...jen úplně na začátku, když v noci plakaly, ale je fakt, že tam děti všeobecně líp spinkají.a Martin s námi spával z 90% donedávna, začalo mi to vadit až když jsem byla těhotná s holkama a bála se že mě kopne.

na chování i na postel se podle mě naučí velmi rychle i takhle malí, stačí když je u nás párkrát babička a holky nosí...pak když jsem sama tak to fakt vyžadují, tzn pláč přestane ihned jakmile je vezmu na ruky

jirule33
26. bře 2009

kaleilah,
gratuluju k těhu 😉 já byla na krvi někdy asi ve 4týdnu, tzn 14dní po ET a měla jsem myslím 556jednotek 🙂 a dvojky jak vyšitý, ale podle HCG se asi moc nepořídíš, každej to má trochu jinak a navíc obden to stoupá myslím na dvojnásobek, takže bys musela mít srovnání s tím kdo byl s tebou zároveň.

skarbek
26. bře 2009

Često,često maminy 🙂

sleduju,jak se Vám všem daří a Vaším mimiňákum a co aktuálně řešíte... jsem v obraze,jen si nemyslete 😀 akorát se mi nechtělo psát,tož jenom čtení a navíc se mně pokouší skolit nějaká viróza či co,tož jsem přišla o hlas,total mi to sedí na průduškách a já se tiše modlím,ať to kluci ve zdraví přečkají!

lenul: s kapičkama nemám žádné zkušenosti,tak nemůžu sloužit radou ani sdělit zkušenosti,ale stran teploty můžu napsat,co říkali v poro nám.A to,že v místnosti,kde kluci spí má být 21-22st.,a to proto,že byli lehce nezralí.Jinak má být v ložnici 18-20.Kluky oblíkám jako většina,body s dlouhým rukávem,někdy i tenčí mikču a dupky nebo tepláčky,ty samo s punčoškama.Ty máš kluky dost nalehko,ale přikryté řádně 😀 A co se týče mazlení a spaní mimin s rodiči,jsem zajedno s jirul.Myslím,že na takovéhle příjemnosti si zvyknou rychle a snadno! 🙂 Rozum z toho možná nemají,ale dobře vědí,co se jim líbí nebo ne! A tak si lebedit u maminky,cítít její teplo a vůni,to je něco! Už nikdy jinak... to si myslím 😉 A taky do budoucna je určitě lepší,když se dítě naučí usínat samo v postýlce... znám špatný příklad od švagrové,malý se hodně nosil,a pak ho jinak než na rukou neuspala,nedej bože cestou do ložnice vrzla parketa a celý kolotoč nanovo 😒 a to nemluvím o 20min,ale třeba o dvou hodinách! To si teda umím představit lepší program na večer,po celodenním opečovávání mimin,než uspávat na rukách! Takže jsem rozhodně pro trošku disciplíny! 😅

grej
26. bře 2009

Jukněte sem holky, třeba byste mohli Michalovi pomoct a pak se těšit na zajímavou reportáž 😉

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

z359
26. bře 2009

lenul: já s tím chováním a uspáváním souhlasím se skarbek, taky si myslím, že si na to rychle zvyknou, i jsem to od všech slyšela, ale je fakt, že občas to taky porušuju, když se ráno po prvním kojení vzbudí jen jeden, tak ho taky beru do postele, někdy i oba, podle toho, jak se vyspím, ale snažím se, aby tam byli co nejméně.
S tím chováním už to teď máme lepší, už je zajímá hodně hrazdička, tak je dám pod ní a je většinou po pláči, nebo pustím nějakou hrající hračku a jsou spokojený, takhle to dělám, když potřebuju něco udělat, ale jinak se jim už musím hodně věnovat, tak to řeším tak, že si pustíme nějaký CD s písničkama který znám a zpívám jim a tancujeme a to jsou spokojený 😉
A s těma kapkama taky nevím. A zkoušela jsi ten pytlík s těma třešňovýma peckama? Nám pomáhá 😉

jaanja
26. bře 2009

jirule: no já taky chtěla vysadit sab simplex, hned jak nám dojdou zásoby. Je to děsně sladké, myslím, že to může škodit na zuby. Raději tedy do zásoby ten baby calm.. 😒

skarbek: tak to se máme na co těšit 😉 , holky nám večer usínají na rameni.. usínaj už u flašky, a pak je musím dát odříhnout. Ale já jsem ráda, že to teď takhle asi týden máme, před tím jsme uspávali někdy i 2 hodiny, pořád se tam muselo chodit. Horší je to přes den 😖 Už poznám, že kvílej, že by chtěly spát, teda hlavně Zuzka, ale nezabere, a pak začne řvát, a vydrží jí to fakt dlouho. Julinka má snahu usnout i přes den, ale občas se jí to kvůli ječící Zuzce nezadaří. Ono se to řekne-nechat dítě řvát. Ale to bych musela mít větší byt, a dát je každou do jiné místnosti.

skarbek2: vyzdrav se! Kluci určitě dostávají protilátky v mlíce, určitě mají silnou imunitu.. Dobrý je čaj ze zázvoru - docela jsme se po něm při chřipce zapotila 😀

lenule76
26. bře 2009

ahojky vsem,
moc diky vsem za zkusenosti, rady .. opravdu veliky diky !!!!
ja kluky beru do postele jen kdyz place tak, ze by vzbudil brachu. snazime se je nechat, aby si nezvykali na vzeti z postylky, nekdy mi to uz srdce trha, rikam si, ze to nevydrzim ... slyset je plakat. docela s manzou zaciname rozlysovat normalni pobrekavani a hystericky plac. Nekdy mi prijde, ze to tomasek zkousi, breci, tak ho necham, po chvili je ticho, za chvilku zase brekot... nekdy se utisi sam, nekdy je rozmrzely a je i tezke ho udyndat dudlikem, nevyndavame ho z postylky, snazim se ho uchlacholit kdyz lezi v postylce, to same se snazime i u Robinka. ale nekdy je to tezke, nejsem zastancem nechat mimi vyplakat, myslim ze vseho jen s mirou. my mame 2+1, a kdyz to neni unosne a nebo hrozi vzbuzeni druheho tak si vezmu rvouna sebou do obyvaku a dam si ho na gauc na polstar, nekdy porad place, nekdy se necha uchlacholit a usne...
asi jsou kluci jeste mali, kolotoc tomaska nejak nezaujal, maji i hracky na postylce,ale nevenuji tomu jeste moc velikou pozornost. zitra nam je 6 tydnu 😀
jaanja: diky za pochvalu, na dals vazeni jdeme v útery .. tak jsem zvedava jak kluci nabrali. s temi doktory mas pravdu. obcas mam "strach" se zeptat, i kdyz ja nejsem ten typ, ze bych se bala... jsem takova drzka a kdyz chci mit klid na dusi tak se proste zeptam na to co me zajima. my davame baby calm, koupili jsme i sabik (doktorka mi dala recept), manzel mi ted rikal abych napsala , ze babay calm je SUPERPRD!!!! No nemám slov 😀 kluci fakt prdí jako tatinek 😎 😀 koupili jsme probioticke kapky, dali jsme je robinkovi a snad to ude dobry. jen ta cena. objednam je na slovensku tam vyjdou na polovinu. doktorce to rikat nebudu. je to ode me asi hnusne, ale cetla jsem clanky a neni to jen o tom, ze nebudou mit kluci boleni briska, zlepsi se jim i streva, posili imunita... hlavne nebude tak moc plakat, to mi pak fakt trha srdicko kdyz nevim jak mu pomoci. zkouseli jsme i masaz briska mastickou, "tygrika", nahrivan briska jeste ne, ale kdyz jste se holky zminili o tech pecickach ..tak me napadlo, ze bych mohla nahrat duotherm, to je takovy modry gel v pytliku, jde no napmrazit nebo nahrat, pak bych ho zabalila do plenky a dala na brisko...co myslite..mohlo by to fungovat?
Prijde mi, ze se kluci budi po 2,5 hodinach dopoledne a rano .. pak odpoledne je to lepsi, a pres noc take, i kdyz tuk tuk tuk radeji to zaklepu. ted si to tu pochvalim a tuto noc se nevyspim. jj je to pak zakon schvalnosti, kdyz si clovek neco pochvaluje tak se to pokazi. Jaanja ja kluky take chovam, jsem moc rada kdyz ji muzu chvilku pomazlit, u tech dvojek to proste tak nejde jako mono mimiska, a s tou hranici mas pravdu, tezko se da urcit. a s tím zalehnutim se nemusis bat, jsem nekde cetla ze pouze opila matka zalehne sve dite, a je fakt ze ja jsem si lehla k malemu kdyz jsou ho mela v obyvaku na polstari a usnula jsem, manzel me fotil a ja o tom nevedela, a maleho jsem nezalehla 🙂

jirule: ja jen doufam, ze ti nasi potomci se nenauci na noseni, babickam to porad zduraznuji a snad to pochopili, samo ze je necham si mimisky pochovat...ale vseho s mirou, to pak babicky prijedou a budou uspavat ...

skarbek: my mame v loznici tech 18-20 st, nasla jsem tam teplomer, asi tchyne ho tam nechala...jinak ja jsem i mudr rikala, ze mam radjei chladneji na spani tudiz si myslim ze kdyz ma tomasek rymu tak i pro nej to bude lepsi a bude se mu lepe dychat ... a mudr mi to odsouhlasila. mam sundany ventil z topeni a reguluji teplotu prutokem pod ventilem ... a jde to. tak snad si nebudeme muset brat pujcku na ucet za plyn 😒
na to spani jsem se prvae ptala kvuli tomu, ze jsem obcas podlehla a maleho si vzala k sobe, obvzlast kdyz hrozilo, ze vzbudi brachu a pak by to bylo rvaci duo. jinak jsem spise mamina co ma rada disciplinu a pravidla ... i kdyz se to mnoha lidem asi nelibi, ale at si to nejprve zkusi a pak hodnoti. tuhle si rikam, ze bych jedno mimi zvladla s prstem v nose ... 😝 😎

nam kluci usinaji take u piti, popripade pak u odrihnuti, pak je dam do postylky, zabalim do zavinovacky, prikryji dekou, odejdu a za chvilku uz se zacnou kroutit... nechame je plakat pokud to neni hystericky plac, vetsinou se uklidni ... prijde mi to, ze nas volaji a chteji smlouvat, ze se jeste spinkat nejde. dnes tedy rcali tak strasne, ze jsme je oba vzali do obyvaku, dali do cestovni postylky ...a byl po chvilce klid, oba usnuli a spali 4,5 hodiny. Opet jsem zastance toho, ze je nebudu chovat na ruce ... jen i tak mam obavy, aby si na lezeni v obyvaku nezvykli, principielne je asi jedno kde spinkaji ..ale i tak ..myslim ze to poznaji. ptala jsem se sestry jestli jsem neudelala chybu, pry ne .. ze uz vyzaduji spolecnost...no nevim..co myslite holky? pak jsme je nakrmili a odnesli do loznice a spinkaji .. tak doufam, ze to bude nejak fungovat.

z359: budu muset koupit take nejake CD s pisnickami, u mych rodicu mam knizku od frantiska hrubina, ta je plna rikadel, a pisnicek apod. budu si muset neco nastudovat. kdyz klukum zpivam ..tak jsou relativne klidni..jen kdyby jste slyseli muj repertoar 😀 😀 😀 opakuji porad dokola to same...i kdyz je to ted asi jedno na slovech ani tak nezalezi... ale budu se muset nejak zdokonalit,tohle mi naporad nevystaci.

kaleilah: ahojky zdravim a gratuluji k mimiskum...vysi hcg jsem nevedela ... nejak jsme to neresili, ja jsem vedela ze jsem tehotna, ale ze tam jsou dve..to jsem se dozvedela, az na vysetreni..a koukala jsem jako puk
😅 jinak koukam ze jsi z chebska..to je od nas co by kamenem dohodil... ja bydlim 14 km od chebu smer sokolov 😎

tak jsem se nejak rozepsala... jsem desne ukecana. jen me jeste napadlo, ze musim doladit trojkombinaci prochazka, koupani, krmeni .. to mi jeste nejak nejde. asi budu muset vyrazet na prochazky drive, chodime cca kolem 15 hodiny, dnes jsem jeste vyrazila pozdeji, tak pak nic nestiham ... jakpak to mate holky vy? prosim poradte, diyk moc za kazdou radu.

mejte se moc hezky. zdravi lenka a kluci

luzza
27. bře 2009

ahoj holky 🙂
chci se zeptat...
miminko A je v poloze podélné hlavičkou,ale mimi B je v poloze příčné...
myslíte,že se může ještě otočit?? 😕
nemáte někdo zkušenost?
děkuju 🙂
Lucka

tetes1
27. bře 2009

Ahoj holky,
taky se sem vtírám s dotazem 🙂
Myslela jsem si,že budu mimča dávat ze začátku spávat do jedné postýlky, ale pak je asi nereálné používat monitor dechu,páč by vlastně nefungoval. Nebo jsou na to nějaké fígle? Jak jste to řešily vy? Máte každá spinkat mimča zvlášť, nebo jste bez monitoru.....
Jo, a ještě jsem se chtěla optat jestli třeba cca. do dvou měsíců neplánujete některá prodat ty monitory dechu.
Díky moc za odpovědi.

jaanja
27. bře 2009

lenule:jo, jo, ty máš teda slinu 😀 to my jsme byly na holky asi fakt dost měkký 😒 Brečely první 3 měsíce tak nějak pořád, a když jsem byla doma sama, a chtěla odsávat, tak jsem je musela dát do lehátek a houpat, abych to vůbec zvládla.. Zuzka dneska měla záchvaty, ale bylo to bříško, svíjela se u pití, děsně krkala a tekly jí slzy ☹ U odpoledního spaní ale zabrala s dudlíkem.. tak na 15min 😵
A byby calm už můžou tahle malí? Mně někdo říkal, že je to až od 6. měsíců.. to by bylo fajn, kdyby to mohli už teď..
S písničkama jsem na tom taky mizerně 😀 Olda pořídil nějaké CD, ale je strašné 🙄 Pak máme ještě jedno, ale tam jsou dost krátké písničky..

luzza: doufej, že se otočí, naděje ještě určitě je.. někomu se tu myslím pár dní před porodem otočili.. Mně do 35. týdne ne..

tetes: dávali jsme holky do jedné postýlky do konce 3. měsíce, nanny použít nemůžeš, musela by sis koupit monitory dechu respisense - to jsou krabičky, co se přidělají za plínku, viz www.respisense.cz. My je pořídili, ale opravdu se musí před každým přebalením vypnout, sundat, dítě přebalit, nandat monitor, zapnout.. měli jsme je 1 den... před cca 3 týdny jsme je prodávali..škoda. Co ještě potřebuješ, abychom to neprodali? 😉 😀

jaanja
27. bře 2009

tak jsem nasla, ze baby calm se muze podavat od konce 1. mesice, tak pro nej hned zitra nekoho poslu, ten ulepenej sab simplex uz me fakt stve..

a nezkousel jste nekdo davat detem fenyklovej caj - na lzicku nebo do flasky? Ja dokonce v nejake diskusi cetla, ze maminka michala UM do fenykloveho caje 😲

luzza
27. bře 2009

jaanja
díky za odpověď 😉

septim
27. bře 2009

luzza ja mela holky porad hlavickami dolu. Bohuzel kdyz jsem mela rodit ták se mi B pretocilo do pricne polohy. 😀 Tak nadeji ze se pretoci urcite mas.

jirule33
28. bře 2009

ahojte,

já jsem měla obě dlouho KP a nějak ve 36tt se B otočilo do příčky.Takže otočit se určitě můžou.

jj jannjo taky mě ten simplex štve, máme poslední lahvičku a zkusíme taky baby calm

fenyklový čajík dává Smil /trojčátka/ a prý jim skvěle zabíral, mě ho nechtěly, ale zkoušela jsem to někdy ve 2měsících teď už ne

monitory jsme nepořizovali, kdybych měla děti hodně nedonošené, tak bych je chtěla, ale jsou 37+6 tak mi to přišlo zbytečný, sice stát se může cokoli ale já jsem tak nějak vnitřně přesvědčená, že nám se nic nestane 😉

v postýlce jsem měla holky do asi 6-ti týdnů, pak už zvlášť, Pavlínka je totální nespavec a pořád sebou šije, tak rušila Lucinku

z359
29. bře 2009

tetes: já také nepoužívám monitory, taky jsem je chtěla koupit jen kdyby byli hodně nedonošený a my jsme 36+3 a váhy jsme měli slušné, tak jsem je nekupovala
My teda spinkáme pořád v jedné postýlce, mám je tam každého hlavou na jinou stranu a nohy mají na šikmo, aby se nepokopali a jsou přikrytý jednou dekou a díkyvohu se nebuděj, tak je tam necháme co nejdéle, bydlíme totiž v přepažené garsonce, takže místa máme opravdu hodně málo 😉, ale dá se to 😉

s tím fenyklovým čajem nevím, já ještě pořád trochu kojím, tak ho piju já a děti ho tak dostávají v MM

tetes1
29. bře 2009

Děkuju moc za odpovědi. Ať se vám daří. 🙂

misak70
1. dub 2009

ahoj mamky s dvojcatkama,zdravim vas vsechny Rada se s vama podelim o moji zkusenost s kocarkem.Mam 6ti mesicni dvojcata kocarek jsem koupila v Koline v ob.Daniela je to EASY WOLKER DUO a muzu uprimne rict ze lepsi kocar jsem nevidela je to 78,5 sirka a krasne se vsude vejdeme tak jesti mate chut podivejte se na internet.str. Zdravim M

lenule76
10. dub 2009

ahojky holky, kdepak všechny jste? Já vím, že je s miminky práce a není časík vysedávat u pc..kluci ještě spinkají tak jsem hodím pár řádeček, aby jste věděli 😀 co je noveho. Oba mají rýmu, Tomáška bolí ouška. U Dr jsme dostali kapičky snad už na vše 😢 Jinak Tomášek strašně moc plakal a nebyl k utišení, hrůza, plakala jsem nad ním...Robineka trápí prdíky, začali jsme podávat Probiotické kapičky, snad zaberou, tuto noc již spinkal dobře. Objednala jsem si Probiotické kapičky na Slovensku a zaplatila je, včetně přepravy a 4 ks kapiček mě to vyšlo na 1300,- Kč, jinak jedny kapičky u nás stojí cca 620,- Kč. Expirace bude někdy do min 05/2010, což určo spotřebujeme. Robinek váží 3800g a Tomášek 3900g, oba mají 52 cm. Rostou jako z vody, 13. jsou nám 2 měsíce. Tudle jsem koukala na fotečky z porodnice ... jejda...jací to byli malí Kulíškové 🙂 Našla jsem na netu lahvičky pro miminka, které mají uvnitř takovou trubičku, která má funkci pomáhat minimalizovat plynatost, nadýmání a prdíky u miminek, moc mě to zaujalo, tak jsem 2 kd objednala pro kluky, pokud budete chtít vložit odkaz ..písněte a já ho sem vložím. Jinak papáme stále, asi 3-4 týdny 90 ml, zatím mi paní doktorka neříkala, aby jsme zvýšili, tak to nechávám, kluci spinkají přes den dopoledne po 2,5-3 hodinkách, když jsme venku tak vydrží 3-4, a po vykoupání a napapání a uložení spinkají cca 4-5 hodin (pokud nemá jeden z nich nějaký problémek, to pak spinkají méně), a pak do rána po cca 3 hodinách, vychází nám na den 7 krmení. Jenže poslední dobou pořád kluky něco trápí, tak snad až to pomine tak bude lépe a budou spinkat v těch intervalech co jsem napsala 😢 Mějte se moc moc hezky a když budete mít chviličku ..budu se těšit na řádky od vás.
všechny vás zdraví a hezký víkend přeje Lenka a kluci

jaanja
10. dub 2009

Ahoj Leni, vidíš, tak už je lépea krásně rostete 🙂 Teda až na tu rýmu.. teď jsme ji měli taky. Odsávali jste? Holky u toho nevýskaly radostí, ale nechaly mě šťourat se jim v nose. Držím palce, aby zabraly probiotické kapky.. My začaly s Baby Calm, ale nějak se holky svíjely u každého jídla a řvaly, tak jsme zase u sab simplexu 😒 A jak se sem ty probiotické kapky ze Slovenska dopraví? Ony totiž musí být v ledničce - takže je třeba je z lékárny co nejdříve dopravit domů a vrazit do lednice.
Napiš, jaká je zkušenost s lahvičkami, my máme avent.
Moc a moc přeju, ať je líp, a ať Tomáška nic netrápí nebo jen malinko..

jirule33
11. dub 2009

Ahojte 🙂

Jaanjo, tak že by jim dělal problém baby calm 😖 člověče mi na něj taky najeli a Lucka měla tak hrozný bolení, že jsem rourkovala a rourkovala až jsem jí tam něco poškodila...našli jsme trochu krve a měla i zvýš.teplotu tak jsme skončili na pohotovosti...no je to už 3dny a zdá se lepší, taky ted dáváme zase sabík ale....dětská mi říkala, že byla někde na semináři a byl tam odborník přes břicha a prý sab obsahuje sacharozu která způsobuje dětem bolesti bříška tak si vyber, že?ale my ho zase dáváme no.
my jsme měli 3,5měsíce od prdíků celkem klid a teď když už by to mělo být v pohodě jsme si to začli vychutnávat 😖 takže pokud by vám ty kapky leni fakt zabraly, já bych je Lucince asi objednala, ale s tím skladováním....to nevím, posílají to nějak expres?

jinak u nás jsou pořád trochu problémy s jídlem, pavla je prostě nejedlík, za 14dní přibrala 100g, Lucka 300g 😕 zatím jsme to vychytali tak že ji pokud možno krmíme v polospánku to dělá nejmenší cavyky, jinak je to teda zážitek ji nakrmit.

taky jsem byla s holkama na rehabkách v podstatě na vlastní žádost, u každé se mi něco nezdálo...Lucka je teda OK, Pavlínka musí cvičit, PMV jsou tedy na 6měsíc, ale má lehkou trupovou hypotonii a při změně poloh třesy končetin, no probrala je dost, ale jsem ráda.My máme holky po IVF a ICSi a já mám pořád strach aby byly v pořádku, tak příští týden začínáme 😝

mějte se krásně, užijte si svátky a zase písněte, budu ráda 🙂 a hlavně ať jste všichni zdraví 😉

lenule76
11. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

jaanja
11. dub 2009

No vidím, že všechny bojujeme při jídle 😀 😝 Já si nejsem úplně jistá, že u nás je problém baby calm, zároveň jsem totiž přestala dávat holkám Nutrilon Comfort (na koliku a zácpu), tak teď ho zase přidávám a zkusím znovu baby calm. Probiotické kapky nám pomohly, jen je teď v Liberci v lékárnách nemají ☹ Už jsme měly troje, nám je teda kupuje babička, takže těch 600 neřešíme. Já bych to zasílání ze Slovenska riskla, když byla ta zima, ale jak je teď hic, tak fakt nevím, co se s nima může cestou dít.. ale tím vás nechci odradit!!!

Holky, jak oblékáte děti do kočárku teď? Já nikdy nevím-ještě čepičku? Lehčí flísový overálek (na bodýčko a dupky) nebo jenom flísový kabátek nahoru? Nějakou deku? Nevím, jetsli se pečou nebo je jim zima..

jirule: vy teda malé dáváte 😉 my rourkovali jen asi 3x, jinak holky opravdu pěkně prožene ten Nutrilon Comfort..

Holky jedí dost různě, někdy jen 80ml, jindy skoro 200ml, a mají obě stále skoro stejně, rozdíl jen nějakých 10g 🙂
U fyzioterapeutky jsme byly také tento týden, bez doporučení lékaře, máme dělat jeden cvik, ale moc mi to nejde, nějak to nemám v ruce 😒 ještě máme jít na neurologii, tak jsem zvědavá, co nám řeknou tam.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru