Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kathy.skal
27. srp 2010

@hanula83 no tak to je gól 😀

hanula83
27. srp 2010

@majka07 Tak nějak 😉... já jsem ráda, že jsem toho nenakoupila moc a dokupovala až podle situace. Takže teď nemám snad nic, co bych plně nevyužívala... Bála jsem se ohrádky, jestli to nebude zbytečné kup a holky v ní budou chtít být. Ale ukázalo se to jako dobrá investice - teda u nás.

hanula83
27. srp 2010

@kathy.skal 😀 😀 ... nicméně je to fakt 😉

atreides
27. srp 2010

jejda tady nových maminek 😵 tak vítám ještě
@monstri

já 2x určitě kupovat nebudu, páč se budou jednak střídat např. hrací deka a hrazdička a bude to pro ně i dobrá změna, že se jim to tak neokouká a druhak až povyrostou, tak to už asi budou chtít mít některé věci solo a nebudou se chtít dělit 😅

@hanula83 to je opravdu vtipné 😅 😀 😀 😀

atreides
27. srp 2010

@hanula83 bez ohrádky si to nedovedu představit 😅 u Niny mi přišla zbytečná, ale teď vím, že do ní půjdem stopro

annamat9
27. srp 2010

Ahoj všem, tak za prvé vítám všechny nové čekatelky, nějak se tady rozrůstáme a to je super 🙂 . Pěkně jste se tady rozpovídaly 😵 to je něco to dočítat, Takže k tématům, fusak já mám klasickýho beránka po Terce a sháním druhého, beru to jako klasiku, jistotu, nevýhoda je, že většinou nemají díry na kšíry, ale já jsem holka šikovná a udělala jsem si je. No a k věcem, těšila jsem se na nakupování, a teď jsem zjistila že nějak ani nic nepotřebuju 🙂 .Auto nemáme, takže o starost méně, první měsíce budou spát jedné postýlce, takže to je také vyřešené. Jinak já hodně řeším prostory, jelikož jsme nečekaly takový přírůstek tak máme malý byteček. Původně jsem se chtěla stěhovat ještě v těhu do většího ale nakonec jsem to zavrhla kvůli stresu, aby se pak něco nepřihodilo.Takže já jsem ještě vyřadila přebalovací pultík, budu mít jen vaničku a teďka se peru jeslti kupovat lehačky. Chci mít malí hodně na zemi, je to dobrý pro rozvoj tak nevím jeslti by mě víc nepřekážely. Pak ještě ohrádku tu já u první neměla, měla jsem přenosnou postýlku rozdělanou a když jsem šla třeba na záchod nebo se umýt tak jsem malou šupla tam, jinak jsem to vůbec nevyužila.A oblečení taky nějak nenakupuju ve velkém, mám normální velikosti, a potom jenom ukážu manželovi kde koupí pro nedonošence, kdyby náhodou, ale dopředu to kupovat nebudu, bych se ještě stresovala 🙂

No u nás byly dvojky docela nečekaný, máme je po clostilbegytu, a manžel byl nadšený, jako že je kanec, že umí dělat dvě děti najednou. Já to docela rozdýchávala protože, bydlím daleko od rodiny a budu na to sama, ale co už, teďka s tím jsem už úplně srovnaná a děsně se těším, je to přece nádhera 🙂

No jsem se rozpovídala, ještě vám napíšu co se mi stalo včera a v noci, měla jsem pořád ztvrdlé břicho, v noci mě to začlo "střílet" do podbřišku a do zad, normálně jsem myslela že si budu volat rychlou, usnula jsem až ve tři ráno, probudila jsem se v sedm vzala si další dvě tbl magnézka a šla jsem ještě spát, manžel zůstal doma kdyby se něco dělo. Teďka už mám břicho napůl měkké a bolí mě jen v podbřišku, nemáte zkušenosti? K dr mám jít na kontrolu v úterý.

mikii
27. srp 2010

@darma já jsem špinila a dokonce i krvácela skoro tři měsíce. Bylo to velmi náročné, chodila jsem každý týden na ko. Ale naštěstí to dopadlo dobře. Hlavně aby jsi brala utroš nebo crinome. A i když doma nemá děti tak jsem chodila do práce a to ji mám hodně náročnou. Tak moc držím palečky. Ale v nejhorším zajdi k dr.

Jinak já taky chtěla vždycky dvojky. A hlavně je i máme v rodině. A na prvním ult. byl jen jeden. Byla jsem trošku zklamaná a manža ještě víc. A když jsem šla za týden tak tam byli dvě. A já totálně oněmněla a byla v háji. Zato když jsem to volala manžovi ten skákal radostí a říkal, že tam určitě budou. Byl úplně a je nadšenej. Všude to říká na počkání. A v práci nežijou ničím jiným. A to řeší jen s kolegama 🙂 a pak že chalpi nejsou drbny 😎

kanegoo
27. srp 2010

@hanula83 Á, to už jsou velké kočky! 😵

Holky, pls, poradte ohledně lahviček - kupovat dopředu, jaké, sklo, plast, značka, velikost? To si moc nevím rady.. Díky!

majka07
27. srp 2010

@annamat9 Prostor řešíme taky, trochu, chystáme se na podkroví, ale to musí ještě chvilku počkat, spíš asi pak přestěhujeme M. pokojíček místo naší ložnice a tam budou aj dvojky než bude podkroví. A neboj nebudeš v tom sama, taky budu na dětičky sama, sice rodiče manžela bydlí ve vedlejším baráčku, ale taťka je přes týden mimo a mamka odjede ráno v 6 do práce a vrací se v 8 večer, moje mamka bydlí daleko, ale zvládli to jiní tak to zvládnem taky 😉 Koukám, že máš stejně starou holčičku, který je měsíc?

mikii
27. srp 2010

@hanula83 holky jsou krásné, a zeptám se oblékáš je do stejných oblečků?
a ještě se zeptám na tu ohrádku. Chci si ji taky pořídit a kámoška mi to rozmlouvá, že v tom budou holky jen tak na 5 měsíců, že v tom pak nebudou chtít být ? a jaký máš rozměr??

majka07
27. srp 2010

@kanegoo já dost používala avent a obyč., ale hodně lidí chválí zn. TOMMEE TIPPEE, prý byla dobrá aj v nějakých testech, jenže bych potřebovala zkušenosti více mamin, zatím mám jen pár názorů, teda kladných a uvažuju o nich. Říkala jsem si, že ta startovací sada by mohla do začátku stačit.

annamat9
27. srp 2010

@majka07 terezka je 6,3,2007, jde teďka od září do školky tak si aspoň budu moct odpočinout, unavenější jsem teda čím dál tím víc. To si taky říkám, že to zvládly jiní tak mi taky 🙂

majka07
27. srp 2010

@annamat9 jé tak to jsou holky blízko, M. je 7.5. 2007, taky jde v září do školky tak si odpočineme, můžeme prát věcičky a připravovat se na miminka:o)

gilotek
27. srp 2010

Ahoj holky,

tak já začínám už taky pomalu nakupovat. Co se týká oblečení tak mám něco schované po Martínkovi, ale až tak od 62 takže ted dokupuju ty malé velikosti, hlavně bodynka, dupky a overaly na spaní. To jsem všechno prodala. No a nějak mě začalo bavit kupovat růžovou 😀
Do kočáru budu kupovat bud klasiku beránkový fusaky nebo se porozhlídnu po něčem modernějším, ale levným 😉

Kupujete už nějaké kombinézky do kočáru?

Ted se mi možná podaří sehnat 2 autosedačky Babypoint cca rok starý a obě za 1100kč, tak doufám, že to klapne.
Kočár zatím nevím, ale max. do 7000kč ježděnej.

Ohrádku jsme u prvního syna měli. Někde na MMB jsem našla tip jak jí zbouchnout z dřevěný klasický postýlky.
Takže nejdřív jsme v obýváku měli postýlku z Ikeii za 700kč - tu tam mají pořád, a pak stačilo trochu manželovi šikovnosti a měli jsme z ní ohrádku 120x120 cm 😀 Na zem jsme dali pěnové puzzle a Martínkovi se tam líbilo.
Hrával si tam - samozřejmě ne celý den - cca 6 měsíců než začal chodit.

Lahvičky dopředu asi nějaké koupím, ale řekněme tak 4 ks, myslím, že tu mám ještě nějaké schované, takže bych jen dokoupila savičky. Uričtě plastové. U nás stačili obyč. Z těch protikolikových Martin nějak moc pít nechtěl .....

Houpačku kupovat určitě nebudu, lehátko s vibrací máme po M., takže ještě jednu dokoupím, to byla fajn věc, dalo se v ní i krmit, takže tu určitě jo.

Hrací deku s tou hrazdou jsme ani neměli a ani kupovat nebudu. Stačila klasická deka a plastová hrazdička nad mímo. A to budu kupovat taky jen jednou.

Tak jsem se hezky rozepsala 😀

sarri
27. srp 2010

@gilotek
Gilotku, zkus si ty klasické beránkové fusaky narvat do dvojčecího kočárku. Co jsem viděla beránky, tak bych řekla, že se nevejdou.

sarri
27. srp 2010

@mikii
Pravda je, že děti být v ohrádce nechtějí, ale pokud se chceš obléct, vyčurat, uvařit, tak je někam dát musíš nebo jinak si to teda nedovedu představit, co všechno by společnýma silama zvládly.

basina
27. srp 2010

Ahoj holky, zdravím po návratu domů. Snažila jsem se pečlivě dočíst vše, co jste napsaly, ale vzdala jsem to vcelku rychle, protože to zkrátka nejde. A tak děkuji VŠEM za gratulace a přání a pochvaly - fakt jsem za to, že mimča narostla tak moc, nemohla já, ale oni sami tím, že se jim u mne asi líbilo 🙂.
Kolik jsem nabrala ve výsledku moc nevím, ale předpokládám, že tak 25 kilo, kolik jsem nechala v porodce vůbec netuším, protože doma váhu nemám. Břicho je menší, ale rozhodně by mne ještě v tramvaji asi pustili sednout 🙂 - nevím, minimálně se tak cítím. A taky jsou stále velké otoky nohou, které se zhoršily hned po porodu a zatím se horší - prý to je nedostatek bílkovin, které ze mne vysávají mimča a díky tomu mi nefunguje látková výměna, jak by měla.
Miminka jsou moc hodná, pláčí, jen když je něco trápí - tedy hlad, nebo prdíky. Pro mne fakt překvapení, že prdíky trápí již ve chvíli, kdy ani ještě nekojím (že by to byly ty předporodní těstoviny 🙂?
Tedy teď už kojím, ale je to docela složitá věc - v porodce jsem zvládla i tandem (tedy výjimečně, mimča se mi při něm zalkávala, jak to teklo rychleji), ale doma se Kvido nějak blokuje a špatně přisává, takže raději kojím odděleně. Díky tomu to je pěkný mumraj.
Porod - trochu mne překvapilo, že to není jen o vyndání dětiček a zašití, ale je to docela velká operace. Nakonec jsem byla v epidurálu, takže pořád při vědomí a když mi ukázali prcky jednoho po druhém ještě obalené mázkem - Monika.tdm má pravdu, že se na to nedý zapomenout. A pak bylo krásné, když pediatrička a muž přinesli oba v zavince a dali mi je ke tváři a Kvido mi začal sát ret a Julča byla tak krásně klidná - jen jsem bulela. Tenhle obrázek se mi pak odvíjel na JIPU v hlavě, když jsem je neviděla až do druhého dne - tedy 24 hodin. To je moje, snad jediná, výtka k nemocnici - kvůli rekonstrukci mimča na JIP nenosí a vy s tím nemůžete nic dělat. Na druhou stranu se alespoň dospíte... Druhá výtka je trochu strašení s kojením, když jsem ještě v neděli nekojila a mimča ubývala, tak mne začali strašit příkrmy a to já fakt nechtěla. Jiná doktorko v pondělí byla v pohodě a říkala, že se myslí, že se rozkojím a že není důvod příkrmy dávat. Tak mne torchu uklidnila.
A teď končím, protože musím kojit... snad to půjde. Moc zdravím a zase se někdy připojáím, až bude klid a dospím se 🙂
Mějte se hezky a ještě jednou velký dík!!!!
p.s. nečtu to po sobě, tak omluvte chybky a překlepy

gilotek
27. srp 2010

@sarri Hm, to je fakt 😀 Díky 😉
@basina Ještě jednou gratulace a posílám pusiny 😉

atreides
27. srp 2010

@basina jéééé no ahoooooj 😵 😵 😵 jsem to hltala jedním dechem, mám husí kůži, je to fakt nádhera 😵 😵 😵 Ještě jednou gratuluji a když hodíš i nějaké foto,t ak se zlobit nebudem 😅

hanula83
27. srp 2010

@kanegoo Já měla ze začátku Aventky, byly dobré, akorát pozděj jsem z nich rostla, protože začaly téct. Prostě se to blbě uzavíralo, trvalo mi i 5 minut, než jsem to zavřela dobře, aby netekly... no hrůza. Pak jsem koupila úplně obyčejné lahvičky z Tesca, a ty máme doteďka, a ještě Nuky, ty jsou taky dobré. Obojí plastové a velikost 250 ml, nám stačí tak tak... Jinak ty Avent ze začátku jsem měla ty nejmenší, do 120 ml (myslím)...

@mikii Jo jo, většinou mají stejné oblečení. Není to jen o tom, že se mi líbí, když jsou stejně oblečené 😉, je to i praktické, protože nemusím hrabat dvojnásob ve skříni, vezmu dvě stejné věci a je to... Jinak u nás je ohrádka opravdu bomba, nemít ji, tak nevím... ale už jsem to tu psala, myslím, že je to taky o tom, jak jsou děti naučené. Naše holky nikdy nemohly samy lézt po zemi, neboť máme dlaždice, tak by došly k úrazu... Takže ohrádka je pro ně ráj 😉. Máme 1,8 x 1,8 m, ale nemáme ji teď celou sestavenou, takže teď je 1,8 x asi 1,2, rozhodně to ale o ty dva díly ještě zvětšíme... Jinak pokud vidím, že se tam holky nudí, začnou kňourat, tak vlezu k nim, hraju si s nima a je klid. Je to pro mě a i pro ně lepší než aby byly "na volno".

atreides
27. srp 2010

@kanegoo nevím jestli to není zbytečný kupovat dopředu, třeba se zadaří kojit a dokoupit je můžeš kdykoli v lékárně. Z nejdoporučovanějších jsou Avent a TOMMEE TIPPEE.

@gilotek kombinézky mám, ale nevím jestli když budou ve fusaku to už není moc 😒

mám štěstí, že mám hodně věcí po Ninušce a klučičí po synovci, tak taky nemusím moc nakupovat. Spíš jen ty dražší věci jako je kočík sedajdy monitory apod.

mikii
27. srp 2010

@basina ještě jednou obrovská gratulace k mimískům 🙂

@hanula83 děkuji , máme právě taky všude dlažbu tak proto mám i strach. A prosimtě to máš kupovanou ohrádku nebo dělanou??ty rozměry jsou super 1,8x1,8. A dole na podlaze je nějaká deska nebo tam máš deku??

bejatka333
27. srp 2010

Ahoj, dnes jsem byla v poradně, a lékař mi ve 21. týdnu těhotenství řekl, že mám velkou dělohu 😕 Tak nevím, jestli je to dobře nebo špatně... 😲 Holky myslíte, že má cenu kupovat dopředu monitory dechu?

monika.tdm
27. srp 2010

@bejatka333 Holky je nepotrebovaly a ani asi nepotrebuji, ale jako prvorodicce se mi lepeji spi!!!! 😉

monika.tdm
27. srp 2010

@basina Tak te vitam zpatky!!!! 😀

broukb
27. srp 2010

@kanegoo ahoj já teda koupila do začátku od Aventu odsávačku s těmi kelímky na skladování a k tomu jsou 2 uzávěry se savičkou a 2 normální Aventky 120ml říkala jsem si, že když bych kojila, tak pak budou na čajík 😉 jinak si myslím, že lahvičky dopředu jsou zbytečný, protože když se zadaří a budeš kojit, tak je třeba nevyužiješ...až budu vědět, že budu potřebovat jiný mám spadeno na Difrax, mám od nich i dudánky -2až2 měsíce..jsou krásně malinkatý a maj malý ten plastík takže jim nezasahuje až do nosu (kupovala jsem je na doporučení kámošky).

@bejatka333 mě taky říkal, že mám velkou dělohu, ale řekla bych, že u dvojek je to jen +...postuopem času už to přestal říkat, takže si myslím, že je to v poho.A monitory dechu á tedy dopředu koupila..stejně bych je chtěla tak takle jsem si počkala na dobrou nabídku a pak je koupila poi jedněch dvojčátkách.
@mikii já už ohrádku koupila..tedy ohrádku je to cestovní postýlka 96x96cm takže ze začátku to budu mít v obýváku a pak různě k babičkám atd..přes den si pohrajou a večer v ní budou spát oba.

Jinak já mám teda všeho dost bych řekla..jak oblečení, tak zbytku..postýlky 2 a v kuchyni velkej košík, hrací dečku zatim jednu a uvidím, lehátka chci 2, ale každé jiné, aby si to mohli měnit a měli to pokaždé jiné, to samé s kolotoči nad postýlku schválně mají každý jiný, aby se jim neokoukal 😀

@annamat9 být tebou tak bych teď víc polehávala, nemá cenu riskovat a podle toho co píšeš bych se obávala, že už jde o poslíky a to tedy sakra brzy! Nechci staršit, nemuselo se jednat o nic vážného, akle trochu se šetři 😉

@basina vítej doma...ty naše super matko 😀 jsi hodná, že jsi napsala. Z toho porodu mám úplně husinu já už se tak těším 🙂 musí to být nádhera, když je vidíš malinké zmačkané a zmatené kde to jsou 😵 Užívej si a až budeš mít čas tak nám zase napiš a přidej fotečky. Jinak mám za to, že jsi byla u Apolináře, oni tam jsou prý s příkrmy rychle hotový, kamarádce tam před měsícem furt chtěli dokrmovat holčičku..ona to odmítla a prostě čekala až bude mít mlíčko..dokonce jí nutili aby na ně chodila a ona to prostě ignorovala..malá hlady neřvala tak co..nakonec se krásně rozkojili a teď e z malý pěknej cvalda 😀 Přeju ti, aby ti dělala miminka samou radost aby pěkně papali a netrápili je prdíky 😉

majka07
27. srp 2010

@basina jelikož jsem tady nová a nedočítala jsem tak gratuluji k narození dvojčátek a ať Vám dělají jen samou radost 😵

mikii
27. srp 2010

Holky ještě se zeptám jestli je potřeba kojenecká váha??

majka07
27. srp 2010

Já kojeneckou váhu mám, ale na M. jsem jí neměla až když jí bylo 9 měsíců tak se u nás objevila, kámoška jí koupila a dostala od prarodičů druhou tak mi ju nechala, tak jsem jí schovala. Když mimčo nepřibírá tak je možná dobré jí mít, já chodila s M. každých 14 dní na převážení a už jsem trnula, jestli něco přibrala.... vůbec jako malá nechtěla jest, taky měla veliký základ, ale asi kdybych jí měla doma tak se tolik před každým vážením nenervuju. Takže za sebe spíš asi jo. Ale kdyby přibírala bez problémů, tak je to dle mého zbytečnost. Ale zase u dvojek si myslím, že je to dobré. 🙂

kanegoo
27. srp 2010

Basi, vítej doma 🙂

Holky, díky moc za rady. O Aventech jsem to slyšela od více lidí, že tečou..
Takže dopředu nepořizuju a uvidí se 😉
Takže třeba plast "made in China" neřešíte? Myslím třeba viz lahvičky z Tesca?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru