Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

chrobacek
7. říj 2010

tak první půlka těhu je za námi a ta druhá asi bude o dost krušnější 😀

matteka
7. říj 2010

čauvec holky, tak jsem právě dorazila z dnešní KO, jedna berunka má 1320g a druhá 1350g - dělají čest své mamince 😀 😀 😀 jinak jedna je hlavičkou nahoru a druhá příčka dole, čípek přes 4cm - no prej jsme silná trojka. Jen ten tlak - zase se mu to nelíbilo - měla jsem 142/82 - ale k tomu nateklej obličej a ruce - nohy v poho. No a on mi řekl, že pokud natíká horní polovina tělqa, tak je to horší, než když by mi natíkaly jen nohy. Tak mi vzali krev na nějaký testy, tak v pondělí mám volat o výsledky. Jinak mi ještě brali krev na protilátky (já mám rh-, manža rh+). Další KO za 14 dní. Jo jinak jsem měla takovou radost, že tak krásně rostou, žejsem zalezla do dětskýho sekáče a nechala tam litr!!!! 😖 😖

matteka
7. říj 2010

@sovicka_ sovi, já mám občas stejný splín jako ty - teda jestli jsem tě správně pochopila. Ségra se s malou pořád mazlí a duchlí a jak to budu dělat já abych ani jednu nezanedbala. Ale pak si řeknu, že máme vlastně štígro - máme to 2x a vždycky se to nějak udělá uvidíš🙂

chrobacek
7. říj 2010

@matteka no krása jsi šikovná mamka pravda tlak už máš vyšší, ale já si myslím, že při těch dvojkách to prostě není žádná sranda já už ted mám taky vyšší než normálně...tak ty otoky ti teda nezávidím ☹

kathy.skal
7. říj 2010

@chrobacek pravda 😀 je teda fakt, že už mi těhu překáží v oblékání... kalhoty dopnu pořád, ale bundu už jen jednu 😅

kathy.skal
7. říj 2010

@matteka manžel si krevní skupinu a faktor zjišťoval dobrovolně? 🙂 Já mám totiž taky rh- a nikdo to zatím neřeší, tak nevím, jestli s tím začít nějak prudit nebo ne... 😕

chrobacek
7. říj 2010

@kathy.skal no jó tak to já pravidelně doplňuju garderobu 😀 😀 těhugatě mám troje a střídám svetry tak zatím pohoda ... ovšem až nezapnu bundy tak to bude horší 🙂

bubisek
7. říj 2010

@kathy.skal Ja mam taky skupinu RH- a nikdo to neresi. Delali mi krevni testy v tom 13.tt,kdy se dela NT screening a kazdych 14 dni se ptam,jestli by mi nemeli vzit krev na protilatky. Tak ted se konecne dockam v 32.tt.
U manzela taky nevim,jakou ma krevni skupinu,ale pravdepodobnejsi je kazdopadne ten faktor +.

bubisek
7. říj 2010

Taky se bojim,jak se s detma budu stihat mazlit a nufat. Ted na to mam zakrsleho kralika,kterej je fakt na mazleni a nufani vdecnej, na muj vkus az moc. Ten pak bude chudacek trpet.

matteka
7. říj 2010

@kathy.skal no manžel je dárce, ale hlavně to po mě chtěla sestra vědět - musela jsem donýst i jeho dárcovskou kartičku. Dneska mi to sestra vysvětlila takto: když máte rozdílný rh, tak se v těhu bere 3x krev na protilátky (mě teď brali podruhé) a ihned po porodu se musí píchnout nějaká injekce na ty protilátky. Prý pokud miminka budou mít rh- jako já, tak nemusí, ale kdyby měli po manžovi + tak jo ... píchá se to potom kvůli dalšímu těhotenství, protože by jsi si teď mohla vytvořit protilátky a potom to další (u mě třetí - tedy asi už nehrozí) by tvé tělo odmítlo apod.

kathy.skal
7. říj 2010

@chrobacek no jo, v tom se asi vyplatí mít těhubřícho v létě - bundu nepotřebuješ 😀

broukb
7. říj 2010

@provazek kočí vydrž, už to dlouho nebude trvat 😉 Moc nechápu proč to takle prodlužují 😠 chápu, že čekají do 38+1, ale proč ještě dál to teda ne...v pondělí taky nastupuju na rizikový tak se bojím, aby mi to taky neměli tendenci prodlužovat ☹ Třeba se to u nás nakonec rozjede samo a obě si to zkrátíme 😉 už bych je taky chtěla mít u sebe a halvně vědět, že jsou v pořádku...mám strach, že už se tam děsně mačkaj drobečci naši 😅 No musíme si prostě říkat, že už to bude všechno brzy za náma 😵 Držím ti palečky aby se už děti umoudřily a začaly se drát ven 😉

annamat9
7. říj 2010

brouk-b, provazek, betina Ahoj holky, taky jsem si říkala, že vám to tak natahujou, chápu, že každý den je dobrý, ale tohle bych brala do toho 38 tt pak už si myslím je to jedno. Mimánci jsou donošení. Já si to teda nedovedu přestavit. Jste frajerky 🙂 Už za chvíli je budete mít u sebe tak ať vám to utíká

sovička Já si taky říkám jak to bude s mazlením. Že se jako s jednou budu mazlit a druhá na mě bude koukat nebo jak to bude .....? S terkou jsem to dělala tak, že jsem ležela na posteli a měla ji opřenou v sedě o pokrčené nohy, a povídaly jsme si a muchlovali se, no a teď to nepůjde ☹ Nebo jsem si říkala jak to udělám, až se budou chtím mazlit všechny děti? Asi by jsme měli přibrat aspoň na 150 kg aby jsme byly široké a všechny děti se nám tak vešly 🙂

matteka
7. říj 2010

@mikii tak omezené to není - manža tam dnes koupil tři balíky 😉

betina
7. říj 2010

@broukb taky to nechápu, já si nebyla jistá datem poslední MS, takže jsem dneska 38plus2 a až budu rodit budu 39plus0, oni nechtějí slyšet, že už člověk nemůže atd...tak jsem nad tím přemýšlela, že prostě budu muset toho svýho znásilnit 😀 legrační představa, ale bude muset 😀 než mi vvyolávali porod u Verunky, tak říkala dr.dělejte vše, co jste doted měla zakázané 😀

jinak holky, nebojte se, nebudeme naše miminka šidit a co se týče lásky, tak tuplem ne....toho se nobjím, tu svou panenku muchlím furt a prostě je to tak automatický, že to budete dělat taky, i kdyby bylo dětí ještě víc..... 😀

atreides
7. říj 2010

@broukb
@betina chodím na vás koukat jak na zjevení a nevěřím, že jste pořád tady. Vás obdivuji, vím že to moc neovlivníte, ale opravdu klobouk dolů, už je to za pár!

@annamat9 tak já mám stejné obavy jako ty ohledně mazlení 😔 nebo spíš o spravedlivé rozdělení pozornosti

sovicka_
8. říj 2010

Jedno dítě bude spát a druhé bude mazleno 😀

A jinak dobré ráno přeji 🙂

majka07
8. říj 2010

ahojky

teda holky Vás fakt obdivuju, furt se držíte 🙂

lenca78
8. říj 2010

Dobre rano holky, chtela jsem se zeptat, jestli uz mate vybrane detske postylky a hlavne matrace do nich. Ja mam porizene monitory dechu Nanny, tam se pise, ze by to nemela byt matrace z polyuretanove peny. Kdyz jsem serfovala po netu s matracema, libila se mi nejvic varianta molitan-kokos, ale co je vlastne molitan?Neni to taky ta PUR pena? Aby mi pak ty monitory fungovaly. DIky za odpoved.

annamat9
8. říj 2010

@sovicka_ A kdy budeme spát my???????? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@atreides Ona to stejně ukáže až praxe, teďka se k ničemu nedoberem. Je to jako si říkat, jaký to asi bude při skoku padákem 🙂

kathy.skal
8. říj 2010

@lenca78 Ahoj Leni, já si myslím, že molitan není pur pěna. My máme matraci molitan - pur - molitan, a ta vrstva pur je taková modrá a pevnější

sarri
8. říj 2010

@lenca78
Leni, pod matraci kokos, molitan, kokos můžeš Nanny použít a funguje to.

chrobacek
8. říj 2010

ahoj holky na ty matrace a postýlky jsem se chtěla taky zeptat .... kdo co máte? jestli stahovací bok nebo vyndávací příčky, jestli ted kokos molitan nebo studenou pěnu?? jestli koupit Nanny se dvěma podložkami nebo stačí se jednou ... dík za info 🙂

mikii
8. říj 2010

Tak mám včera po ko. Miminka krásně rostou. Holčička má 1100g a kluk 1350g. A prej mají moc velké hlavy tak na 30tt. Ale prej je všechno v pořádku. Holka má hlavičku dolů a kluk nahoru. Takže to asi vypadá na císař. Jinak ko mám za 14 dnů a asi mě pošle do nemocnice na píchnutí kortikoidů. Ale nevím jestli tam jako zůstanu ležet nebo ne. Jsem se zapomněla nějak pozeptat. No jinak jsem se zase trošku pootevřela. Takže zase ležím a ani se nehnu. A to mám jít dneska do Národního. No uvidím, jak mi bude do večera .

@matteka tak já tam příští týden pošlu manžu

mikii
8. říj 2010

@matteka a prosimtě jaký je rozdíl mez Pampers Premium Care a Pampers active baby?? nevíš ? já jen že teď čtu v letáku kauflandu, že mají akci a stojí 199Kč za 74ks což mi přijde super cena..

matteka
8. říj 2010

@mikii ty active baby jsou až na větší děti a(od 4-9kg) a premium care jsou od miminka (od 2-5kg) i na větší - lae mají nějakou spec.nedráždivou vrstvu. Tady to je hezky popsaný:
http://www.pampers.cz/cz_CZ/diapers-wipes-train...

chrobacek
8. říj 2010

Pampers PremiumCare 1 Newborn - 78 ks
Plenky Pampers Premium Care mají speciální dvojitou absorpční vrstvu, která odvádí vlhkost a tekutou stolici od pokožky vašeho dítěte a uzavírá ji uvnitř plenky. Doposud nejjemnější plenka velikosti Newborn od Pampers, která má na povrchu pět proužků se speciálním dětským pleťovým mlékem, obsahujícím aloe, poskytující nejjemnější ochranu pokožky od Pampers. Doposud nejlepší plenka Pampers.

chrobacek
8. říj 2010

@mikii jak píše matteka active baby je pro větší děti .... já budu pro novorozenečky kupovat rozhodně premium care a pak později přejdu na jiné 🙂

chrobacek
8. říj 2010

Pampers Active Baby 4P MaxiPlus - 74 ks
Vaše dítě je neustále v pohybu – válí se, leze a pokouší se dostat na všechna místa, kam jej vlastní zvědavost zavede. Pampers proto vytvořily plenky Active Baby, které rychle absorbují vlhkost a obsahují balzám s aloe vera, díky kterému pečují o citlivou dětskou pokožku.

provazek
8. říj 2010

ahoj holciny.tak jsem o trochu moudrejsi a vypada to ze pristi tyden-ctvrtek probehne sekce.tak se snad i dockam :o) a mohu odpocitavat dny. @broukb @betina holky budete mit moznost sem hned jak budou krasne zpravicky pisnout?budu na vas moc myslet.ja zkusim zda me v nedeli pusti na par hodin ven,ze bychom si dosli s manzou na nejakou dobu na posledni obed a doma to dopripravit.jsem zvedava ktera budete mit prcky prvni na svete.my ty nase s manzou porad premlouvame,ale ono se jim snad v te tme a mini domecku libi,ze si stejne pockaj na cisar.no coz,uz jen 6 dni ;o)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru