Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

eshta
11. říj 2010

@majka07 My jsme se taky rok trápili, než jsme zjistili, že je u mě ovulace 00prd, ale po prášcích jsem hned otěhotněla 🙂 , tak to zase tak hrozný nebylo.. Ale to se nedá vůbec srovnat s někým, kdo se trápí léta, prochází řadou nepříjemných vyšetření a čeká od začátku cyklu a stimulace do testu a znovu a znovu..fakt klobouk dolů..
U nás to bylo nejenom z mé strany - můj muž má z nedbalosti z nemoci v dětství také teď problémy - a já se jen bála, aby nebylo potřeba dárcovství. V Egyptě sice IVF funguje (jako u nás-cca 30let), ale nepovolují dárcovství. Pro takové páry je jen východiskem adopce 😢

eshta
11. říj 2010

@majka07 Jeee, to by ti už mohli říct pohlaví 🙂 Necháte si to říct? Já jsem na velkej ultrazvuk nemohla dospat, počítala jsem dny, hodiny i minuty 😀

sovicka_
11. říj 2010

Mně v dnešní době už skoro až překvapí, když má někdo dvojičky přirozeně, myslím, že víc dvojčat bude už z umělého, co myslíte? 🙂 My jsme si toho zažili dost, ale přímo proces umělého oplození jen jeden a hned to vyšlo. Akorát ta cesta k tomu, abysme do toho mohli jít, byla trnitá, odstranit veškeré zdravotní překážky - no trvalo to skoro 3 roky.

@eshta tedy čučím, čtyřčata, to by byl masakr 😀

Jo a bavila jsem se dneska s manželem znovu o kočárku a on nebyl nadšený z toho, že bych kupovala nový kočár, že to jsou peníze. Tak asi půjdeme do použitého Bumbleride z kolekce 2010. Přece když je to kolekce 2010, tak bude ježděný max. 1 rok a ta konstrukce nemůže být nějak extra zatížená... 🙂 DOufám 😀 Zkusím pak posehnat nějaký slušný, zachovalý.A nebudu se stresovat, že nová kolekce přijde na trh pozdě.

sovicka_
11. říj 2010

@eshta já skoro už nemůžu dospat na NT screening - ještě 16 dní 😀

sovicka_
11. říj 2010

@eshta a jak je to tam cenově? Jako u nás? Dražší, levnější? Kolik pokusů?

majka07
11. říj 2010

@eshta ty jo, fakt to nikomu nezávidím a nepřeju....nejvíc mě fakt štve, že lidi co chcou tak nemůžou, maj problémy teda některý a tamhle ..... nejde mi slovo na jazyk děti rodí a zahazují, týraj apod. to fakt je nespravedlivé, ale je to život 😒
no pohlaví, furt nevíme...já bych se nechala překvapit jako u M., ale na druhou stranu jsou dvě a z hlediska praktického uvažuju... no uvidíme v ordinaci 😀 Když to poznám sama tak se ujistím jinak to asi necháme 😀

sovicka_
11. říj 2010

@majka07 taky my si pohlaví říct necháme - pořád nevím, jakou variantu bych nejradši 😀 Všechny mají své klady a zápory, takže je to jedno 🙂

sovicka_
11. říj 2010

Holky, některá jste tu psala o prodejně Malvik, pokud se nemýlím - asi dávají jen jednu zavinku na jeden průkaz, že? Když to jsou dvojčátka, tak mi asi dvě nedají, co? 😀

majka07
11. říj 2010

@sovicka_ a ty čekáš jedno nebo dvouvaječný? Malvík dává na dvojčata dvě, kámoška tam byla s průkazkou a dostala dvě ale řekla jim to. 😉

sovicka_
11. říj 2010

dvouvaječný, z IVF jednovaječný být nemůžou (teda můžou, pokud by se rozdělilo nějak to embryo, ale asi se to stává minimálně) - no prostě, dvě děti ze dvou zavedených embryí 😀

S těma zavinkama je to fajn, to si tam dojedu 😀 Zrovna koukám na jejich e-shop, co by se tam ještě tak dalo pořídit - uvažuju, co vlastně budu kupovat nové. Snad možná matrace do postýlek. A možná takovou tu přebalovací podložku - furt si říkám, že se na přebalovák vykašlu, odsunu komodu od zdi a přebalovací desku, takovou tu polstrovanou, dám nahoru na tu komodu. Ale to se dá koupit na mimibazaru. U těch matrací si říkám, že by asi měly být nové....

eshta
11. říj 2010

@sovicka_ Pojišťovna nic nehradí. Egypt je kastovní stát, jsou tam hoooodně chudí i hoooodně bohatí a ti chudí nemají skoro šanci se k IVF dostat. A také záleží na tom, jak je moc kdo praktikující křesťan či muslim. Náboženství v tomhle hraje hroznou roli. Můj muž je klasická stř.třída, všichni v rodině mají vys.školu, ženy v rodině normálně pracují a studují , všichni jsou praktikující křesťané, ale rozumní..můj tchán např. o redukci ví a souhlasil s tím, čehož jsem se dost bála..sice chtěl, abych si miminka nechala všechny, ale když slyšel, že je určité zdravotní riziko pro děti a i pro mě, tak nám sám navrhoval redukci či potrat..
Ale víc se báli o mě než o budoucí děti..pro ně je do porodu 100násobně důležitější matka než děti.
Pojišťovna IVF nehradí a jeden cyklus je nesrovnatelně levnější než u nás - vyjde na cca 15-20tis se vším všudy (léky a veškeré nadstandarty - mražení embryí, hatching, IVCSI..). Ale neexistuje dárcovství. Z hlediska náboženství je to nepřístupné. Pomoc určité ženě a jejímu manželovi ano, ale používat spermie a vajíčka od cizích- to neeeee.
Můj muž je hodně moderní, evropský typ, dá se s ním domluvit na ledacčems, ale v tomhle měl radikálně jasno a nehla bych s ním ani párem volů 😀

sovicka_
11. říj 2010

@eshta zajímavé. Takže kdyby měl třeba nedejbože špatné spermie, tak myslíš, že bys ho nepřemluvila ani k pomoci v ČR v českých centrech?

sarri
11. říj 2010

@sovicka_
Dětí počatých "ve zkumavce" se rodí cca 3% a z toho 1/4 dvojčat. Pak jsou ještě děti sice "přirozeně" počaté, ale tehdy kdy žena užívá nějaké hormony k podpoře tvorby vajíček a ovulace, z toho také bývá dvojčetné těhotenství. Ze zkumavky a pomocí hormonální léčby je údajně jen polovina dvojčat 😉
Tolik statistiky 🙂
http://www.tyden.cz/rubriky/zdravi/deti/dvojcat...

jitakl
11. říj 2010

Ahojka holky vůbec nestíhám vás ani dočítat jen se ozývám že jsme v pořádku a dáváme se do kupy z toho nachlazení jinak Kontrola dopadla dobře takže vše je ok. zase se ozvu zatím ahojka

sovicka_
11. říj 2010

@sarri takže půl na půl? Tak to tak nějak odpovídá mému pocitu, netroufla jsem si nějak odhadnout, kterých je víc.... No, tak se dá čekat, že časem asi převáží ty "umělé"... já si sice nemyslím, že úspěšnost umělého početí bude radikálně stoupat, ale určitě bude přibývat neplodných párů, bohužel ☹

sovicka_
11. říj 2010

@sarri jéééé ty máš v albu úžasný fotky z hodů 😵 😵 - jak k sobě krásně ladíte i s tím kočárem !!!!!

majka07
11. říj 2010

@sovicka_ aha, vidíš zase su chytřejší, to jsem nevěděla 😅

sarri
11. říj 2010

@sovicka_
Teda ale některé články o vyřízených matkách dvojčat s kruhama pod očima a hrůznýma zážitkama....pak to vypadá, že dvojčátka jsou největší neštěstí na světě.

eshta
11. říj 2010

@sovicka_ V žádným případě 😀
A ještě k tomu, aby dítě bylo 100% geneticky Čech, to neeee 😀 😀 😀 😀 dělám si srandu, ale Egypťani jsou děsný patrioti 😀 😀 😀
V takovým případě bychom šli do adopce křesťanského dítětě v Egyptě..
Moc jsem se bála, protože to, co si prodělal jako dítě, má hroznej vliv na spermio...
Teď se vždycky smějěme kolik dětí jsme počali přirozeně s těma našima problémama 😀

sovicka_
11. říj 2010

@majka07 ééé, co? To s těmi dvoj a jednovaječnýma? No, já si myslela, že z IVF ze dvou embryí jsou dvouvaječná a šmytec, ale asi se teoreticky může stát, že tam dají dvě embrya, jedno se nechytne, druhé se chytne a ještě se rozpůlí a jsou z toho jednovaječná. Ale to chce asi moc náhod najednou, tak bych řekla, že se to moc nestává.

Na druhou stranu už jsem tady na koníkovi četla, že paní zavedli dvě embrya - a jedno se ještě rozdělilo a čekala trojčátka: dvě jednovaječné a k nim to třetí, to nerozdělené. Možná jste o tom také četly.

cihi
11. říj 2010

ahoj dievčatá, ja sa iba hlásim, že tu tiež občas zavítam....čakám dvojvaječné dvojčatá-chlapcov-otehotnela som prirodzene...mám ale takú raritku...mám dve dělohy a v každej jedno mimčo, takže názor doktorov je: dvojčatá-nedvojčatá... 😉

sovicka_
11. říj 2010

@eshta 🙂 no to je fakt. A vím o čem píšeš, protože u nás když jsme odbourali zdravotní problém u mě, tak byla překážka už jen u manžela. Přirozeně bychom dítě mít nemohli asi nikdy.
(občas řeším otázku antikoncepce po odkojení dětí a už do sebe nikdy nechci cpát hormony. Manžel nechce používat prezervativ a já nechci žádné alternativy v podobě nitroděložních tělísek a pod. Myslíme si, že s manželovou kvalitou spermií se vážně nemůže nic stát. Jenže co když jo? Náhoda je blbec - to by byla fakt darda 😀)

sovicka_
11. říj 2010

@cihi 😲 😲 tak to jsem nikdy neslyšela, že je toto možné... zajímavé 🙂

sarri
11. říj 2010

@sovicka_
Ta trojčátka bývají celkem často jednovaječná dvojčata a k tomu trojče.
Po IVF jsou častěji dvojvaječná, ale může se sam embryo rozdělit a být i jednovaječná.
Díky - to víš, musíme ladit 😀 😀 😀

sarri
11. říj 2010

@cihi
Tak to je teda něco 😉

majka07
11. říj 2010

@sovicka_ jj. Já z téhle oblasti znalec opravdu nejsem, tak se ráda poučím.

sovicka_
11. říj 2010

@sarri fakt krása 🙂
U nás byly tento víkend také hody, ale my jsme takoví ignoranti, že se takových akcí neúčastníme - manžela to vůbec nebere, spíše se mu to protiví, a co já sama.... 😔 😔 Holt jsme "přistěhovalci". Trochu mě to mrzí, ráda bych se začlenila... říkám si ale, že s dětma to pak bude jiné, najdu si tu mladé maminky a bude to o něčem jiném.

majka07
11. říj 2010

@cihi to je dobrý 😉
Tj, jak když mi všichni říkaj, že jednovaječný musí být stejného pohlaví a já už znám 3 případy kdy jednovaječný dvojky je páreček 😀 Teda osobně dva případy jeden z doslechu kamarádky 🙂

eshta
11. říj 2010

@majka07 A právě kvůli nesrovnatelně vyšší ceně a uzákoněné možnosti implantace jen 1embrya v některých evrop.státech jezdí páry z těhle států k nám do Čech na IVF.
V Americe naopak ti implantují embryí i víc (cena IVF je hrooozně vysoká). No a pak je tam fůra přeživších zdravých i nemocných čtyřčat, paterčat...a samozřejmě ta známa osmerčata tý bláznivý ženský..ta si nechala implantovat embryí 6 a 2 se ještě rozdělila..to se u nás a v Evropě vůbec stát prostě nemůže (naštěstí)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru