Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kathy.skal
24. dub 2012

@majka07 jako s tím oblíkáním to je fak pecka 🙂 My máme dvě holky a spousta lidí nedokázala pobrat, proč v zimě nosily MODRÉ zimní kombinézy. No prostě růžové v sekáči zrovna neměli 😀 A teď mám čerstvý případ ze soboty - holky obě v kočárku, na sobě sukni, ve vlasech sponku a paní... " Jé, to jsou krásní hošíci..." jsem šla málem do kolen 😅

maruja
24. dub 2012

@kathy.skal taky nevím jak to tak ty lidi ,,poznaj,, naše malá byla v zimě v růžový čepici a bundě (je pravda, že oteplovačky byly hnědý) a pán na ní jak se jmenuješ chlapečku?? a malá chvíli hleděla a povídá tak za plvé jsem holka a Sofinka 😀 pán nemoh popadnout dech

majka07
24. dub 2012

@kathy.skal 😀 😀 😀 😀 jo taky někdo nekdy nechápal, proč mám holky v modrém...nebo zelené barvě 😀 😀 😀 jako já nevím, přece nebudou furt v růžové že 😉

@jana321969 podle zkušeností co holky psali tak výsledky se různily, někdo znal výsledky do druhého dne, někdo prý čekal týden, jinak nevím jestli vycházejí hůř, řekla bych že ne, já měla všechna vyšetření ok aj triply v pohodě, jak u první dcery tak u dvojek

jana321969
24. dub 2012

@majka07 dík za info. ve čtvrtek vám pisnu holky

majka07
24. dub 2012

@jana321969 ať všechno dopadne dobře, držím palce 😉

agnes88
24. dub 2012

@jana321969 Jani, zítra na tebe budu myslet. Výsledky určo budou OK a my už se na tom vyšetření i dozvěděli pohlaví, sice u jednoho to nebylo jistý ale holčičku mi potvrdili na stopro.

ivetm
24. dub 2012

@jana321969 Jani, my měli výsledky hned - u mudra jsme na ně čekali asi půlhoďky. Na krev mě poslal 2dny před, takže výsledky měl pěkně po ruce, tak už to jen dal nějak dobromady. Triply byly taky ok(výsledky hned druhý den) ale on jak je pečlivej, tak u dvojek posílá ještě automaticky na genetiku, aby měl všechno 100%.
Zítra s klukama držíme palce, určitě to bude všechno v pohodě!

karina1
24. dub 2012

@jana321969 ahoj, ja som mala vysledky hned. dvojcata sa posudzuju normalne - kazde zvlast.. niekto hovori, ze u dvojcat byvaju tie vysledky horsie. My sme ich mali ok, gyndar ma neposielal ani na tripple testy (zaco som celkom rada - je to zbytocny stres).

karina1
24. dub 2012

@ivetm tak tomu pribehu od kocikov skoro nemozem uverit - taky clovek snad ani nemoze existovat! a s tym tickom mi to tiez uz par krat napadlo :D btw. krasne vahy! ;)

ivetm
24. dub 2012

@karina1 Karčo - paní bydlí o 2bytovky dál ☹ některý lidi uměj bejt hnusný, ale naštěstí je takových málo - nebo aspoň v to doufám

karina1
24. dub 2012

@ivetm nic si z toho nerob, nieco podobne mi povedala znama pred asi 13rokmi, ked som bola ako absolvent strednej školy 2mes. nezamestnana - ze ona ma musi zivit!!! (akoze tym, ze ona pracuje a plati dane) ako keby si clovek takeho zivotne situacie vyberal.. ale ta moja znama bola teda asi iba slabym odvarom tej tvojej.. neskutocne..

jarkalada
24. dub 2012

holkyy..koukám koukám - allynka už to má taky za sebou? 😨 🙂

veronika.m
24. dub 2012

@jarkalada jo jo Alča uz má Tobiase a Ellu rodila dřív a je určitě ještě v porodce.

verysa
25. dub 2012

ahoj..no neboj..sama nejsi..já taky čekám dvojčátka v říjnu...tak se už mooc těším

karina1
26. dub 2012

damy, neviete mi pls povedat, kedy sa v cr nastupuje s dvojcatami na MD? 12tydnu pred TP?

maruja
26. dub 2012

@karina1 okopčila jsem ti z netu:
Mateřská dovolená (správně peněžitá pomoc v mateřství) v délce 37. týdnů u dvojčat se počítá od nástupu na MD (tj. 6-8 týdnů před plánovaným termínem porodu). Pokud byste byla před tím na neschopence (což většinou maminky s dvojčaty bývají), stačí si naplánovat nástup na MD 6 rýdnů před porodem (většinou se dvojčátka rodí dříve a takto to pro maminky bývá finančně výhodnější). Dovolenou můžete čerpat klidně až po MD.

ivetm
26. dub 2012

@karina1 Ahojky, co vím, tak se nerozlišuje jestli čekáš jedno nebo dvě či víc - můžeš si zvolit 6 nebo 8týdnů před termínem.

Hlásíme, že nás konečně pustili domů 😀 😀 😀
Po tom všem, co jsem si v nemocnici vyslechla jsem čekala co se bude dít a mudr mi ve finále řekl, že nemám tahat nic těžkýho a že do HK do rizikovky nás posílá kvůli tomu, že jsme přírodní úkaz = dvojky přirozeně, rozdvojující se děloha s přepážkou a každý mimčo ve svým domečku - že prej je možný, že to budou chtít koumat, jak se to vůbec mohlo povíst. Takže z nás ve finále ještě snad budou dělat pokusný králíky či co... 😠

karina1
26. dub 2012

@maruja dakujem moc ;) prave na to pozeram do zakona, ale nasla som nejaky clanok na nete, kde sa uvadza, ze u vicercat sa nastupuje 12tyzd. pred TP (ale to uz bude asi nejakeho starsieho data http://www.maminet.cz/clanek/94-vicecetne-tehot... ). To je teda tiez super napad, ked je jasne, ze s vicercatami sa rodi vzdy skor, ale nastupujeme na MD rovnako.. :-/ a to nehovorim o tom, ako snad kazda druha tehoska s dvojcatami lezi polovinu tehu doma.. (lebo musi, nie preto, ze chce..).

maruja
26. dub 2012

@karina1 no ale jsi dýl na MD těch 37 týdnů celkem 😉

karina1
26. dub 2012

@maruja no ved aspon to ;)) a este vidim, ze je narok na porodne, ale iba v prípade, ze "matka a otec žijící ve společné domácnosti (bez dalších osob kromě narozeného dítěte) - jestliže jejich měsíční čistý příjem nepřesáhl 18 504 korun." u dvojcat by to porodne bolo 19.500,-kc.

maruja
26. dub 2012

@karina1 ano i na to je pak nárok 😉

kathy.skal
26. dub 2012

Holky jenom bacha na to, aby Vám mateřskou neusekli jako jednomimčovým mamčám ... mě to tak udělali, jelikož netušili že mám dvojčata. Jsem vůbec nevěděla, že se na sociálku musí dokládát rodné listy 😠 Tak jsem doložila a oni mi jí prodloužili do těch 37 týdnů.

karina1
26. dub 2012

@maruja @kathy.skal @ivetm dakujem holky za info.. este 1 otazocka - vyska materskej je ako u 1 dietata (tj.70% vymeriavacieho zakladu)? ci sa to potom este nasobi nejakym koeficientom a teda je vyssia??

kathy.skal
26. dub 2012

@karina1 je to stejné jako u jednoho mimča 😉

karina1
26. dub 2012

@kathy.skal dakujem ;)

zvalentova
26. dub 2012

ahoj holky, tak děti absolvovaly návštěvy u dětské doktorky, debilního doktora na kyčle, ale všechno je v pořádku.
V porodnici jsem musela děti krmit Nutrilonem, protože mi řekly že nikdy nebudu mít dost mlíka pro obě a hle už kojím obě děti najednou, mlíka je dost a ještě zbude na odstříkávání. 🙂
Držím palce všem, je to psycho, už se těším až skončí 6-ti nedělí ale dětičky si náramně užívám. 😎

ivetm
26. dub 2012

@zvalentova Zuzko, hlavně že jsou mrňousci v pořádku a jste v pohodě.
To je úžasný, že jsi se takhle krásně rozkojila 😵 Kojit obě najednou mi v týhle chvíli příjde jako sci-fi 😀 - jste velký šikulky.

Holky, jak je to s označením A+B při/po porodu - známá co má dvojky mi říkala, že A je označený u porodu to, co jim příjde jako první pod ruku. Ale slyšela jsem i názor, že jim zůstane písmenko, který měli během těhotenství - což by mi přišlo logický, přeci jen se sleduje vývoj...

j.cien
26. dub 2012

@ivetm Ahojky,A je uz navzdy A,jedno jestli rodis normalne nebo sekci!I pri cisari se vytahuje vzdy to prvni nachystane takze A,neni to nahodile,ze ktere se jim priplete prvni-to berou 😉 nene,A je A a bude porozeno jako prvni 🙂

jarkalada
26. dub 2012

@ivetm to, který je doteď "A", půjde jako první.

jana321969
26. dub 2012

hollky takže UTZ dopadl ok, i testy NEGATIVNI TAK JSEM SI FAKT TROCHU ODDYCHLA JAKO, NO A ZATIM TO VYPADA NA PÁR JAKO TAK SNAD HOLČIČCE PINDÍK NEBYL SCHOVANY NEBO NEVYROSTE 🙂 🙂 HOLKY DIKY MOC MOC ZA INFORMACE A ZA VASE POVZBUZENI. TED JSOU URCO NA RADE TRIPLE TESTY. ALE O NEJAKEM GENETICKEM ULTRAZVUKU DR. VLASIM V BRNE NIC NERIKAL.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru