Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jana321969
26. dub 2012

HOLKY ZASE DAL: JAK BUDETE MIT CHVIOLI POSLI TE ME NAZEVF KOCARKU CO MATE VYBRANY NEBO UZ DAVNO KOUPENY AT NA TO JEN TAK ZATIM MRKNU!!!! DIKY MOC

jana321969
26. dub 2012

@zvalentova ahoj das sem pak fotečky dětiček

lenny2
26. dub 2012

Holky, ono musím na sociálku dodat rodný listy??? Dala jsem je do práce, to nestačí???

jarkalada
26. dub 2012

@lenny2 pokud to myslíš kvůli daním, tak stačí jen do práce.
I když u nás v tom maj taky bordel a volali mi, kde jsou, a přitom už je měsíc měli..

majka07
27. dub 2012

@jana321969 Jani, gratuluji k dobrým výsledkům 😉

jana321969
27. dub 2012

@majka07 ahojky děkuji 🙂

zvalentova
27. dub 2012

@ivetm děti A a B se uvádí podle toho, které je níž. Při porodu přijde na řadu tedy jako první 😉

zvalentova
27. dub 2012

@jana321969 fotky které zveřejním, jsou již k nahlédnutí 😉

jana321969
27. dub 2012

@zvalentova dík už jsem mrkla děti jsou moc moc hezcí a na sebe dost podobní 🙂 tak hlavně zdravíčko, štěstíčko a lásku budou mít 🙂.

stanpetr
27. dub 2012

@zvalentova deticky jsou krasnoucke, takove prdolky 🙂

maruja
27. dub 2012

@zvalentova zuzko miminka jsou krásný 😀 už se taky moc těším 😉 i na ten řev
a stím jídlem já u první taky bojovala a v závěru jedla jen filé na vodě a brambory a stejně nic nepomohlo. Hlavně nejez chleba a jiný kynutiny a housky starý

verunka_berunka
27. dub 2012

@jana321969 Mě osobně triple testy ani nedělaly s tím, že u dvojek nemají žádný význam, pže na ně nemají tabulky...

rychetkami
27. dub 2012

@ivetm
@j.cien no mě by to taky zajímalo, u nás vypadá, že si to naši prohodili... nejdřív byli příčně nad sebou - jak na palandě, kluk dole jako A, holčina výš jako B - teď se přetočili tak, že holčička je nohama dolů vlevo a blíž k poroním cestám.... takže záhada 😀

majka07
27. dub 2012

@zvalentova krásný broučci, moc gratuluji a hlavně přeji zdravíčko 🙂

ivetm
27. dub 2012

@jarkalada @j.cien @zvalentova mě právě přišlo divný, proč by se jim písmenka přehazovala, vždyť by to bylo i proti logice 😀
Fotky jsou krásný a mrňousci úžasní!!!
@jana321969 tak super, gratulka k výsledkům
Jinak my máme po dlouhým vybírání Bugaboo Donkey 😵
@rychetkami naši jsou v tomhle utlačovaný - maj mezi sebou přepážku, takže jsou bez šance na změnu nebo aby se prohazovali 😅 - některý maminky s dvojkama říkají, že nemaj 100% jistotu, který se hýbe, tak u nás je aspoň v tomhle jasno.

kathy.skal
27. dub 2012

@lenny2 ahojky, já je opožděně dodávala, jelikož oni mi ukončili mateřskou jako při jednom dítěti ... paní mi vydzinkala, že když chci delší mateřskou, tak musím doložit, že mám dvojčata

zvalentova
28. dub 2012

ahoj holky, nějaká rada jak uspat dvojčata?

Dneska jim je 21 dní a přes den prostě nespí. Max. usnou po kojení na 10-15 min. a pak jen pláčou, někdy až hystericky. Na střídačku nebo zároveň. Je to už třetí den a s manželem jsme na rozvod. Je to náročné, hlavně psychicky.
Kojím po 3 hodinách, zkoušela jsem různé fígle zabalit na pevno/ nechat volně v postýlce atd. 😒

jarkalada
28. dub 2012

@zvalentova hezká otázka 😀
nezačly jim prdíky? Nebo nemaj zas hlad? třeba se potřebujou dokrmit. My teda byly na flašce, ale malá prostě poznala, když nedopila všechno- stačilo třeba nějakých 20ml, kdy už jako že nebude, tak jsem to vzala a za čtvrt hodinky si vzpomněla, začala ječet - dožahla to a byl klid. Naši chtěli krmit po 2 hodinkách.
Já jsem se tomu bránila, ale u malého občas pomohlo ho buď uvozit, nebo jinak udrndat.Kamarádka doteď svazuje napevno. Ale my naštěstí spaly ok.
Možná buď ráda, že ti spí aspoň v noci 😉

jana321969
28. dub 2012

@zvalentova ahoj ahoj snad se to zpraví musí to byt náročné vid.

dooriska
28. dub 2012

ahojky já s kalhoty nemám problém ale, když dlouho sedím tak si je rozepnu, jelikož je mi to nepčíjemné a dětičkám orčitě také. Mamka když mě pozorovala tak pronesla, že vypadám akorád dobře najedená jinak by to snad ani nepoznala.jinak taky čekám dvojčátka bez umělého oplodnění 😉

kathy.skal
28. dub 2012

@zvalentova zuzko, to mě mrzí. Nemají třeba hlad? Já pamatuji, že v tomhle věku naše holky jen jedly (a jedly hooodně často, skoro každou hodinu) a spaly, téměř bez breku. Nemáš třeba málo mléka?
Je to těžké, ale všechno přejde, věř. Držím pěsti 😉

karina1
28. dub 2012

@zvalentova ahoj, kamoska prave hovorila, ze maly mal niektore dni to obdobie vyrazneho rastu (spurt - ci ako s to cesky vola??) a vtedy ho vraj mala takmer nonstop na prsniku - proste chcel stale papat.. myslim, ze to mal prvy krat okolo 9. dna, ale potom sa to niekolko krat opakovalo.. no a druha varianta, kt. mi napada - prdiky - na to vraj zaberal baby calm - kvapky, teply rucnik na brusko a kupanie v kybliku.. a este ho vraj velmi ukludnuje ta tenka zavinovacka, kde ho zabalila ako do kukly.. a posledna vec co mi napada, ze decka spia lepsie na vzduchu - staci ich vystrcit v kocarku na balkon.. ale vsetky tieto "rady" asi aj tak poznas..

zvalentova
28. dub 2012

@kathy.skal
@karina1 zkouším je teď přikládat častěji. Po dnešním horkém dni jsem získala dojem, že je to spíš o žízni a celkové nepohodě z tepla. Odpoledne bylo kritické. usnuly až teď když je venku o chlup líp.

veronika.m
28. dub 2012

@zvalentova ahoj Zuzi, neboj určitě to přejde. Zkus fakt dávat něco na ty prdíky i preventivně jim to neublíží. Já dávám teď Espumisan a od 3 týdnu pojedu probiotické kapky ty jsou super. Já krmím po 3 hod celý den a docela v pohodě. Kluky mám cely den v kočárku na vzduchu a super. A když jim dáš UM tak neusnou? Kolik ml pijou? Naši cca 50-70 jak kdy. Já přes den kojim a v noci dávám UM líp po tom spí. V noci jak jsou rozespalí tak když je kojím tak pijou 10 minut a za hodinku už kňučí hlady. Tak dávám UM a v noci je klid. Ráno odsaju prsa a zásobuju se až půjdu do práce. 🙂

zvalentova
28. dub 2012

@veronika.m jaké dáváš UM? Mě doporučili hypoalergenní Nutrilon, ale že by jim zvlášť chutnal se říct nedá. UM dávám podle potřeby, spíš se ale snažím odstříkávat.
Děti pijou cca 20 min. a pak vytuhnou. Doufám, že je to všechno teplem a rychlou změnou, protože do čtvrtka to byla úžasná spavá miminka.

Na prdíky mám dva druhy čajů a kapičky, tak to snad pomůže 😒

veronika.m
28. dub 2012

@zvalentova já dávám hypoalergenni Bebu je totiž sladší než Nutrilon a super. Nemám s tím žádný problém. Dávala sem ji i před tím Lili. Nutrilon je hořkej. A prý Sunar je taky dobrej ale nikdy sem nezkoušela. A kdyz jsou v kočárku venku tak spí?

mrkvicka28
29. dub 2012

@zvalentova nám se na prdíky taky osvědčila beba senzitiv můžu jen doporučit.

lenny2
30. dub 2012

@zvalentova
Zuzi, na Nutrilon HA1 se vykašli, je hořkej a hnusnej a hlavně drahej jak pes, z porodnice raděj tenhle používat, ale je pro ty, který maj v rod.anamnéze alergii na kravský mlíko. Najeli jsme na klasiku zelenou 1, ten je vanilkovej a děti si mlaskaj jak o život. Na prdíky jim do toho kapu Infacol, má taky sladkou příchuť a fakt musím říc, že zabírá, protože já nevim co to prdíky jsou 😉 Děti prděj jak starý dědci 🙂
S tím nespaním, vydrž, my jsem to taky měli a nic s tím neuděláš, děti se taky adaptují, můžou být nevrlé z nového prostředí. Já si taky užila svoje, takže vím o cěm mluvíš! Doma taky na rozvod 😀
Ale hele, teďka jim je 2,5 měsíce a buděj se už přes noc jen jednou, Linda dokonce vůbec - nakrmim v osm večer a spí nonstop do pul sedmý do rána! Vydrž, kočko! 😉

zvalentova
30. dub 2012

@lenny2
@veronika.m
@karina1 holky děkuji za slova útěchy. Je to trošku psycho, ale věřím že se to brzy srovná.
Zvláštní je jak v noci usínají v pohodě, jen si maličko breknou. Přes den je to děs, klidně vydrží vzhůru nebo s brekem až do dalšího kojení.
Bebu zkusím a Nutrilon hodím z okna 😎

lenny2
30. dub 2012

@zvalentova
Zuzi, Beba hnus, kup si Nutrilon zelenou 1 😉
A choď hodně ven, v kočárku budou spinkat a ten vzduch jim bude dělat dobře, taky to tak dělám 😉 Vím, pakárna s tím krmením, ale fakt to zabírá 😉 A neboj, srovnaj se, já taky myslela kolikrát, že si hodím laso, teďka už je pohoda 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru