Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

werinka1
18. dub 2014

@pavlina86 Po mé zkušenosti raději jen jedno 🙂

werinka1
18. dub 2014

HOLKYYYYYY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Začínám být zoufalá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Malá se nám od pondělka nepřetočí na bříško!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vůbec to nechápu. Leží jak látro na zádech. Vydrží si hrát, po delší době začne fňukat, ale vůbec se nepřetočí. Když jí chci navést, tak jakoby neví co po ní vůbec chci!!!!!! Přitom když je na bříšku, tak všechno normál. Plazí se, jde na 4, snaží se stavět na nožičky.......Nic nepozoruju. ☹ ☹ ☹

dexin
18. dub 2014

@werinka1 nezmatkuj, u nás bylo něco podobného! Vím, že jsou naši mladší, ale stejně. Asi 14 dní se vůbec jeden z nich netočil a na najednou to umí na obě strany a jeho brácha, který to pilně cvičí to umí na jednu.

koksi
18. dub 2014

@kacikaci děkuji ale ty podnožky brát nakonec nebudu tak kdyby měl zájem někdo jiný... já jsem s tím kočárkem tak fakt nespokojená že chci manžela přesvědčit že pokud nechce abych z kočárku zešílela musíme koupit jiný .-D

A holky zase to sluníčko.... já fakt nevím ale asi koupím slunečníky co myslíte?? Jak jsem psala holkám dávám tu velkou plenu přes kočárek ale jde to jen když spí...když jsou vzhuru a sedí tak to samozřejmě nejde...a dnes jsem byla dopol.ve městě a po probuzení jakmile jim zasvítilo do obličeje tak se začnou svíjet, vztekat, no šílený.. a obě... a jakmile vjedu do stínu tak pohoda... tak fakt nevím....

koksi
18. dub 2014

@werinka1 to se srovná, neboj...dej tomu čas ,-))

werinka1
19. dub 2014

No já mam úplně strach jestli na ní nemělo nějakej vliv, že jí brali krev. Já vim, že asi hledam nesmyslně příčinnu.... ještě v pondělí ráno se točila, pak jsme jeli na rehabilitaci a poté na KO do centra vývoj.péče kde jim brali krev. No a jak jsme přijeli domů tak se přestala točit. Druhá to dělá normál. Volala jsem dr., tak tam ve středu půjdem, že na ní mrkne. Ptala se mi, jestli třeba nepoužívá jednu ručičku víc....prostě holt jestli jí něco nebolí, ale vůbec nic jí neni. Neni ani mrzutá, všechno naprosto normál. Asi bych to neřešila tolik, ale pořád jsem ve střehu kvůli tomu, že jí po narození museli oživovat a mam furt strach, že se to nějak projeví ☹

werinka1
19. dub 2014

@koksi Taky řeším....když jsou holky vzhůru tak chtěj vidět, tudíž plena neeeee a zároveň se když jim svítí sluníčku do obličeje taky svíjí a fňukaj. Jde o to, jestli ten slunečník bude fakt co k čemu, ani nevim jestli je nějakej origoš. Já s tim kočárkem jinak extra problém zatím nemám. Jako to polohování fakt nic moc, přístup do košíku taky žádná sláva, ale mě by výměna kočárku neprošla ani omylem. 😠

adriene
19. dub 2014

@pavlina86 Já si nechala zavést z ET 1 embro a mám 2 kluky 😉 😀

maladama
19. dub 2014

@werinka1 kdyby to oživování mělo následky, tak se hlavně nezačne přetáčet, to, že toho nechá, by bylo blbé, kdyby současně šla do regresu i na ostatních dovednostech, to bych jančila taky, ale prostě se momentálně nejspíš soustředí na nějakou jinou dovednost, kterou chce natrénovat, tak holt na nějaký přetáčení dlabe.

koksi
20. dub 2014

Holky tak jsem na FB ve skupině dvojčátek dala dotaz skrz sluníčko a hodně mamin mi ten slunečník vymluvilo. Prý za to děcka tahají , musí se slunečník natáčet dle toho jak zrovna slunko svítí atd... Maminky mi doporučily koupit sluneční clonu a myslím že je to fajn věc a jdu do toho. Prý ty novější verze EW to mají..bohužel my máme tu starší takže máme prd proto ji budu dokupovat. A prý jsou fakt super. A když dítko spí má tam i větší přítmí, když se zrovna nepotřebuje jde lehce odstranit...tady posílám tip , nicméně prodává se jich spousty http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=36154235&tab=5 takže asi tak ,-)

@werinka1 no mě to polohování vadí hodně. Holky mají 15měs každá cca 9kg a už teď mám co dělat abych když spí a pak se vzbudí abych je dala do sedu. Jednou rukou musí podpírat tu zádovou opěrku což už teď i při jejich 9kg mi dává zabrat a druhou zapínat zipy, který se mi občas seknou ☹ no šílený... vždy u toho div neklečím což v sukni fakt super ☹ no mě toto vadí hodně + ten košík ten mě taky prudí že se tam nic nevleze ☹

werinka1
21. dub 2014

@koksi Souhlasím, že to polohování je fakt náročný. Taky se mi vždycky ten zip sekne 😠 Ale já mam fakt smůlu, novej určitě nebude. Já mam ten novej, teda r.2013, clony tam jsou, ale úplně k ničemu. Nezastíní vůbec ale vůbec nic. Do úplného sedu jsem holky ještě nedávala tak to odzkoušené nemam, ale na ty 2 polohy to nestačí, neni tak vysunovací prostě nebo jak to napsat. Díky za ten tip, už mi o něčem podobném říkala kamarádka. Já teda zřejmě zakoupím, když teda ty slunečníky jsou na prd.

werinka1
21. dub 2014

@maladama Po 4 moc neleze, to se plazí, Klárka už mastí po 4, někdy se taky plazí, ale Justýnka má pořád spíš snahu postavit se na nožičky. Tak možná proto je pro ní přetáčení momentálně mimo program 😒

vrtulka81
21. dub 2014

@koksi na které diskuzi si na fcb,máme dvojčátka,trojčátka? Tam sem zahlédla dotaz na slunečník 🙂 Mrkla sem ti na fotky na profil a holky sou už fakt šikulky,mě už ten pupek vadí.Dám jim týden a hybaj ven

vrtulka81
21. dub 2014

@koksi jinak sem měla slunečník u malé na golfáči,jako pokud zrovna nefoukl vítr a slunečník neotočilo,tak se to dalo,ale pokud blbě svítilo slunko,tak nic neviděla,ve finále stejně prdnul,tak y budu muset vyřešit jak chránit dvojky,teď to ještě vyřeší plenka,pak nevím,stačilo by,kdyby ty tyčky dělali delší,tak by to děckám nezavazelo,na spaní je to jedno a poslouží

werinka1
22. dub 2014

Už se zase přetáčíme!!!! Hurá!!!!!!!!!! 😅

vrtulka81
24. dub 2014

Holky poraďte nejaky figl jak vyvolat porod,tepla voda nefunguje,prochazky taky ne,do schodu litam xkrat denne,budu zkouset drepy,tak kdyby nezabraly......
Jinak bych chtela radu cim mazat pupek kdyz praská,celou dobu mazu olejickem a bylo to v poho,vcera uz pupek nevydrzel a delaji se me červené jizvy,pali to svedi,jak se o neco otř,boli to nechutne.Co s tim ? ☹

kacikaci
24. dub 2014

@vrtulka81 tohle já bohužel dobře znám, ke konci už mě kůže bolela tak, že jsem si na ni nemohla vůbec sáhnout, a po porodu to trvalo ještě asi 14 dní :( mazala jsem a mazala..ale ono tomu prostě nezabráníš, když s dvojkama je pupek dvojnásobný než s jedním..
a vyvolání porodu - co sex? 🙂 jinak nevím, pokud se mimčům nebude chtít, nijak je nevyženeš

vrtulka81
24. dub 2014

@kacikaci sex nedávám,na to uz nemam,zkouseli.sme to i u dcery a nic,navic sem pootevrena,,tak mqm strach z infekce .Du rodit po treti,tak se ten pupek roztahoval lip,ale ted uz to nezvlada

kacikaci
24. dub 2014

@vrtulka81 jasný, já s dvojčaty taky nemohla už snad od půlky, pupek byl tak obrovský, že to prostě nešlo.
tak Ti držím palce, ať to už do konce zdárně vydržíš, a ať jste ok, jste šikulky, že jste vydrželi tak dlouho 3v1! 😉

dexin
25. dub 2014

@vrtulka81 jééé ty jsi na tom jako já! Holka, kluk a do třetice dvojčátka! Super! Hele já být na tvém místě, tak nevypuzuju a nechám to na dětech. Já byla celé dny v zápřahu, pupek obrovský, nahoře 25 kg a plodovka si rupla hezky nad ránem do postele, když jsem spala. Chceš rodit přirozeně? Asi jo, když vyháníš, že? 😝 Přečti si u mě v albu popis porodu, aby ses krásně naladila. Jako třetirodičce ti to půjde jak po másle! 😵

koksi
27. dub 2014

@vrtulka81 ano ano jsem ve skupince dvojčátka, trojčátka 😀 takže určitě můj dotaz jsi objevila tam..jen mě trošku znervoznuje ze ses dostala i na mé fotky?? ne že by mě to vadilo zrovna u tebe jen bych nerada aby to viděli třeba jiní, "no name"... apod...

S tím bříškem..měla jsem to podobné.. ke konci mě ta kůže svěděla tak že jsem si to škrábala buď nehtama a když ani to nezabíralo tak jsem si vzala kartáček na nehty či hřeben s ostrýmy hroty na vlasy a drhla jsem si břicho tím..to pak samozřejmě bylo červené jak rak ale prostě nemohla jsem si pomoct. děsně ale děsně to svrbělo... Červené strie jsem měla taky, strie zůstaly ale jsou světlé....

a co na vyvolání porodu nevím..my zkoušeli všechno možné u prvního a nic... přenášela jsem 14dní a byl to fakt mazec.... ale neboj už to je za rohem..blížíš se do cílové rodinky za chvíli jsou děťátka venku ,-) zase na druhou stranu buď ráda, že jsi to tak dobře zvládla aspon nemusíte trůnit v porodce bůh ví jak dlouho,. Hned budeš mít drobky u sebe a za pár dní hurá domů ,-))) drž se!

zuzanalamacova
28. dub 2014

@bobecek79 ahojky nechceš se přidat do me skupinky , maš dvojčatka byla bych moc rada a dělam sraz 17.5 v DDM

zuzanalamacova
28. dub 2014

takže holky komplet pro všechny ... jestli budte mit čas a chut dojedte do Znojma 17.5. na sraz dvojčat a vícerčat do DDM .... zaroveň je modelobrání a tak si i mužsky přijdou na své akce ochutnávka vina a par akci pro dětí budu se na vás těšit a rada vás poznám napište mě email a já vám pošlu plakátek zuzanalamacova@seznam.cz

werinka1
28. dub 2014

Holky posledních pár dní zažíváme večer teror! Tohle je teda na mý nervy moc. Holky se naučily v postýlce vstávat. Takže večer je po osmé jako vždy uložim a další dvě hodiny vydrží lézt po postýlce, vstávat, padat a neskutečně řvát až se poblejou!!!!!! Přitom už je nenecham ani spát v kočárku! Jejich spánek je do sedmi, půl osmý do rána, pak přes poledne 2 hodiny a večer nejsou ani teď schopný ještě spát!!!!! Hrůza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

werinka1
29. dub 2014

Máte nějaký tip co k 1.narozeninám??

maladama
29. dub 2014

@werinka1 holky dostaly tohle:
http://www.mall.cz/hracky-rozvoj-aktivita/fishe...
http://www.mall.cz/hracky-rozvoj-aktivita/simba...
http://www.mall.cz/hracky-rozvoj-aktivita/fishe...

a ani nemůžu říct, co je baví víc, protože si hrajou se vším zhruba stejně (a hodně). Já teda rostu z toho, jak každý z dětí (starší si s tím vyhraje se vším taky) popadne jednu hrací věc a pak se tu line kakofonie zvuků a písniček, ovšem snažím se to brát tak, že hračky by měly bavit primárně děti a furt lepší, když se samy zabaví kakofonií, než když bych je musela ječící nosit 🙂
ten mluvící hrnec je super v tom, že krom toho, že při zastrčení tvaru do správné díry něco řekne, tak je tam ještě fotobuňka, když strčíš dovnitř ruku horem (tam jak je ta odendávací "poklička") - holky se baví tím, že strkají dovnitř všechno, co kde najdou 🙂

Jo a ještě jsou dobré tyhle: http://www.mall.cz/hracky-rozvoj-aktivita/fishe... a http://www.mall.cz/hracky-rozvoj-aktivita/fishe... - P. dostal toho pejska k Vánocům, když mu bylo 16m, a hned, jak ho dostal, se naučil v noci spát bez mlíka! Když se vzbudil, tak místo dožadování rodičů a mlíka si povídal se psem, dokud zase neusnul.

kacikaci
30. dub 2014

@werinka1 to s tou postýlkou je pustí, až si zvyknou, že stojí 🙂 je to pro ně něco novýho, tak si to chtějí užít asi 😉 i když ty si to vůbec neužíváš, nebo je zkus ukládat o něco později..

jinak dcera dostala k prvním narozkám: tatru, dřevěné barevné kostky, xylofon, takové ty kelímky, co se z nich buď postaví věž nebo se složí do sebe, věci na písek, káču, pyramidu z kroužků z ikey dřevěnou pěknou a levnouů..se vším si vyhraje do teď a všechno mělo velký úspěch - hlavně xylofon (koupili jsme dřevěný lehoučký, aby se s ním nezranila)..

kacikaci
30. dub 2014

@werinka1 jo a co ještě naše děcka zbožňují - http://www.hracky-pisko.cz/usinacek-modry-p-174... 🙂

werinka1
30. dub 2014

@kacikaci No už aby si zvykly, je to fakt hrozný! Včera večer jedna vytuhla po koupání bez jídla, ale probudila se v půl druhý v noci a do čtyřech zas elent v postýlce. Druhá usnula v jedenáct večer, sice by spala, ale samozřejmě těžko když jí řvala Justýna do ucha. A v 8 ráno čiloučké.....Přes oběd 2 hoďky spánku a jede se nanovo! 😠 Díky za další tipy, určitě je zužitkujem 🙂

werinka1
9. kvě 2014

Ahojky, tak si jdu zase trochu postěžovat. Máme stále večer peklo. Stále po uložení do postýlek holky vstávají, sice už tolik nepadají, sem tam ještě jo, bouchnou se, řvou, i když nespadnou tak se drží postýlky a řvou. Různě tam lezou, naštěstí už většinou neblinkaj. Ale normálně to vydrží i dvě hodiny!!!!!! Já neudělam vůbec nic. Ráno vstávají kolem půl osmé. V 11 hod. max. dvouhodinovej spánek, pak jak kdy, někdy ještě vytouhnou na chvilku v kočárku, ale to neni víc jak na půl hodiny. No a večer v devět jsou v postýlkach a dělají tam tyátr 😠 Vždyť neni možný, aby nebyly přeci unavený! No ony docela i jsou, ale prostě jakmile je položim, okamžitě následuje přetočení a šup na nohy. A řve se 😠 Já už nevim jak na ně. Chodim tam, pokládam je, ale neudělam takhle večer vůbec nic a kdy jindy mam tu práci udělat. Během dne se toho teda vážně moc nestihne. Ach joooooo. Budu ráda za každou radu ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru