Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

maladama
4. led 2013

@gyty nevím, v Motole si za určení účtujou 300, a manžel to vědět nechce vůbec (dodneška ho mrzí, že u prvního jsme to věděli - já mu říkala, ať jde pryč, ale zůstal přes celej ultrazvuk a ten náš nestyda se ničím netajil, to nešlo nevidět 🙂 )

my se byli už někdy na začátku prosince podívat v Kolíně, že tam mají mít velký výběr (dokud mi cestování ještě nevadí) - ale zklamání, pán má očividně největší provize od Easywalkerů, protože na ostatní kočárky jen nadával, ani je nechtěl ukazovat - dost mi tím EW znechutil. Asi u něj skončíme, ale hodně věcí se mi na něm nelíbí a už teď vidím, že budou nepraktické (třeba polohování sporťáku na ty pitomé zipy - z Unlimitu od Jané jsem zvyklá na o dost lepší komfort). Jenže v těch dvojčecích prostě takový výběr není a některé věci konstrukčně ani nejsou možné (jako bezadaptérové autosedačky).
Ještě se mi hodně líbila Teutonia, ale ta vůbec nemá cestovní systém a já budu s autosedačkama cestovat hodně, protože u nás je akorát vietnamská večerka, i k doktorovi musím autem.

maladama
4. led 2013

@kacikaci ad termín - stanovisko WHO a fakultních nemocnic k tomu je, že dvojčata se samostatnými placentami v 38tt, maximálně 39tt, dvojčata se společnou placentou 35-37tt. Vyvolávaný porod je možný jen u dvojčat se samostatnými placentami + před termínem je vysoká pravděpodobnost kolizních poloh, proto je tolik císařských řezů, zvlášť u monochoriálních dvojčat.

Na druhou stranu asi 60% dvojčat se tak jako tak narodí před 37tt i bez toho, aniž by doktoři intervenovali

maladama
4. led 2013

@maladama chytrou můžu dělat proto, že se mi to posledně v poradně sešlo tak, že mě za asistence mediků vyšetřovala doktorka, co zrovna těsně předtím přednášela o dvojčatech na lékařské fakultě, tak měly medičky opáčko s malým zkoušením a já spoustu informací navíc 🙂

gyty
4. led 2013

@kacikaci
sme na tom podobne obleceni mam po klukovi tak jen na holcicku nemam nic - zadny neutralni barvy sem tehdy nekupovala...
kocarek autesedacky atd ale koupit musime a taky porad cekam a cekam. nedavno sem se bavila s jednou pani co mela dvojcatka holcicky pred 10 lety a pry uz to nemohla vydrzet a tak pred terminem sedla do hodne horky vany a spustila si porod! tak nevim ale to bych se fakt bala...
jinak s tim terminem prave nevim este sem se neptala jak to chodi u dvojcatek vim, ze skoro vsecky diskuze co ctu tak se rodi spis driv a nekdy i o dost....ale taky nic nekupuju az az az az.....

gyty
4. led 2013

@maladama taky si rikam ten kolin je vsude na netu ale uz od nekolika lidi sem slysela to co pises ty. ze je tam nejakej pan co ma moc rad jen jednu znacku....
no uvidime.
me se libi teutonia, donkey, emmaljunga a tfk a x lander. ale nelibi se mi ze maj prave ty zipy a pak nevim jak s tema vloznyma taskama....navic je u nich vyssi cenna tak spis chci pak z druhy ruky neco....

maladama
4. led 2013

@gyty holčička v modrým je v pohodě, to kluk v růžovým vypadá trochu blbě 🙂

já teda měla i pro kluka jednu sadu dupaček s růžovejma srdíčkama, kupovala jsem to pod umělým osvětlením, narychlo a večer utahaná, tak se mi zdálo, že je to červený, ale byla to sytě růžová 🙂 no tak v tom jsem ho radši nefotila, ale unosil je i tak 🙂

kacikaci
4. led 2013

@gyty my naštěstí nějaký neutrální barvy máme, ale myslim, že když bude páreček, jakože asi jo, že klukovi jako miminku kousek té růžové nebude vadit 🙂 malá toho měla dost, protože zdědila hodně věcí po sestřence, k tomu babičky dokupovaly, takže to nebudu hrotit..ale ty ostatní věci mě mrzí, ta výhoda, že už jsme všechno měli je tatam..autosedačku taky budeme muset koupit dvakrát, páč jsme měli od xlandera, a ta jentak na nějaký kočárek nasadit nepůjde, a vzhledem k tomu, že hodně cestujeme, tak budu potřebovat kočárek trojkombinaci jako u maličké..
@maladama to nejsou moc příznivá čísla, já se tak těšila na druhé těhu, a nechi být ochuzena ani o týden 🙂 tak doufám, že to nějak 3v1 vydržíme co nejdéle..už je to mé poslední těhu, tak si to musím užít na 1000%, snad mi to bude dovoleno..dceři se nechtělo na svět ani po třech dlouhých dnech vyvolávání, tak snad..a první těhu jsem si užívala jako nikdy žádné jiné odbobí předtím, až na 1. trimestr teda, mi bylo celou dobu skvěle..takže napodruhé a zároveň napotřetí všeho dobrého snad taky
taky jsme se chystali na jaře vyrazit za kamarádkou do londýna, ale to nevím nevím, jestli mi mudr povolí ☹

maladama
4. led 2013

@kacikaci úplně ti rozumím, taky jsem si říkala, že pro druhý dítě máme všechno, kupovala jsem schválně kočárek nový, že ho na ty naše plánované tři děti ojezdíme, ani jsem se nějak nežinýrovala, že se někde poškodí, říkala jsem si, co, stejně ho prodávat nebudu - no a potřebuju všechno znova (ale teda už ne nové, jen autosedačky asi jo, abych si byla 100%, že nejsou bourané).

Ale akorát bacha, že to těhotenství s dvojčatama možná nebude až taková pohodička, jak si to po prvním maluješ. Já měla "těhotenské líbánky", takové to období v 2. trimestru, kdy už ti není blbě a ještě tě břicho neobtěžuje, dohromady asi 2 týdny, než přišly první komplikace (bolesti v podbřišku, problémy se spaním...) - to teda moc dlouhý líbánky nebyly ☹ a to mám prý ukázkově bezproblémové dvojčecí těhotenství. A když to vidím, jak mi je teď v 5. měsíci, tak je mi naprosto jasný, že v tom 3. trimestru budu držet jen silou mocí, dokud nebudou dvojky aspoň trochu dozrálý 🙂

adriene
4. led 2013

@kacikaci Obávám se, že až se dostaneš do nějakého 32. - 34- tt, tak budeš ráda, že se blíží konec těhu a o nějakých pocitech donosit co nejdál to rozhodně nebude... Já jsem v 28.tt, břicho mám skoro jak před porodem 1 a sotva se vleču a to mám před sebou ještě nějakých cca 9 tt... vůbec nevím, jak to dám... a to se to bude zhoršovat. Mám snad dojem, že těhotenství s dvojkama se snad ani "užít" nedá...

Jinak je pravda, že se většinou těhu s dvojkama (dvojvaječnýma) ukončuje nejpozději v 38.tt, ale jsou samozřejmě i maminy, které rodily déle, i v tom 40.tt... ale to jsou pravé "nosnice" a odmítly vyvolávaný porod 😉
A pozor pro všechny, co nic nenakupují.... 😎 , není výjimkou, že se rodí předčasně i v 28.tt ... A to je zas to, čeho jsem se bála já... předčasného porodu, tak jsem sháněla, nakupovala a zařizovala vše dost brzy dopředu... aby bylo vše vyprané, vyžehlené, připravené, kdyby náhodou... navíc si moc nedovedu představit, že to dělám teď... sotva se vleču, dlouho stát nevydržím, natož déle žehlit 🙂

kacikaci
4. led 2013

@maladama to mě mrzí, že to máš naprd ☹ já jsem to napsala moc idealisticky co 😀 já vím, že to nebude procházka růžovým sadem, jen si prostě zatím nechci připustit, že budou komplikace, chci věřit, že to bude vše ok, trochu mě to drží nad vodou a abych se z toho nezbláznila, z toho strachu, jak to všechno bude, jestli budou děti zdravé, apod..třeba se to u Tebe taky ještě změní k lepšímu

maladama
4. led 2013

@kacikaci víš co, když jsem v 15tt přestala blít a konečně mohla po 10 týdnech něco uvařit a sníst, tak jsem si taky myslela, jak to teď bude super! 🙂
ale uznávám, že jsem se pak trochu přetáhla kolem vánoc, takže následoval dobrovolně nucený klidový režim (jak se jenom s akčním batoletem dá - to ostatně asi máš doma v bleděrůžovém) a je to trochu lepší, taky zabralo magnézko, tak to tolik nebolí. Ale utahaná jsem hodně, zhruba jako v 9. měsíci se singletonem, na dlouhý stání nebo chození to rozhodně není a večerka v půl desáté to jistí.
Ale když mám rozum a hlídám si, abych byla na nohou maximálně 30 minut v kuse a pak si aspoň sedla, tak to jde. Zatím.

sariky
4. led 2013

@adriene kdyz te tak ctu, tak to je jak kdybych mluvila ja 😀 Taky mam pocit, ze jsem si tehu s dvojcaty vubec neuzila. nejdriv se clovek furt bal, aby mu vysly vsechny testy dobre a pak jen kynul, vsechno ho bolelo, vsude ho to tlacilo, nemohl dychat, jist, spat a jak jsem se celou dobu bala porodu, tak ke konci jsem se tesila, az mi ty mimina z bricha nekdo konecne vynda 😝

adriene
4. led 2013

@kacikaci Vidíš a já spíš pochopila z příspěvku @maladama , že má naopak ukázkové těhu na to, že čeká dvojčata, ale jí samotné připadá, že i tak je to obtížné a náročné.
Tak to třeba cítím já, ale nemám s čím srovnávat, jsem těhotná poprvé.

maladama
4. led 2013

@adriene jj, prostě s dvojčatama je to naprd 😲

ale když si vezmu, kolik holek tady blilo tak, že skončily na kapačkách, případně vůbec nebyly schopné vyjít z domu - kolik jich bylo hospitalizovaných už před 20tt, kolik má po 20tt nařízený přísný klidový režim nebo se stresuje se špatnými výsledky testů - tak to jsem na tom fakt úplně suprově a vzorně. Až na to teda, že "vzorně" s jedním dítětem bylo výrazně pohodlnější!

adriene
4. led 2013

@sariky Shrnula jsi to přesně, u mě: šok z dvojek, pak strach z vrozených vývojových vad, až do prvního screeningu jsem si radši nepřipouštěla, že jsem těhotná, bylo mi zle jak psovi, pak jsem začala přibývat, o děti jsem už přestala mít zas tak hysterický strach, jen se po celou dobu vždy obávám TS, teď sotva lezu, funím, spím-nespím, připadám si jak oteklý vorvaň a mám před sebou ještě vyhlídku cca 2 měsíců, kdy bude hůř 😀 😀 to je ale krásné těhotenství... zrovna dnes jsem kamarádce říkala, že kdyby byla ta možnost a dávali dítě někde na přepážce, tak tam zajdu, že co se mě týče, tak těhotná být vůbec nemusím 😀

maladama
4. led 2013

ale jinak pořídila jsem si jako motivační čtení tuhle knížku: http://www.bux.cz/knihy/81931-mamma-mia-na-mate...
- je to autobiografie, paní otěhotněla v roce starší dcery s přirozenými trojčaty (holčička a mono-bi chlapečci) - a furt si říkám "takhle blbě na tom nejsem!" 🙂

adriene
4. led 2013

@maladama No o těhu nevolnostech mi ani nemluv... já neskončila na kapačkách snad jen proto, že můj doktor to prostě bagatelizoval. To byly celodenní nauzey a zvracení každých 30 minut... Tím samým bych už nerada znovu prošla 😉

sariky
4. led 2013

@adriene jo tak az na tu prepazku pujdes, tak si rekni rovnou o rocni dite. ty maly mimina totiz taky stoji za to 😀

adriene
4. led 2013

@maladama Tak maminek s 3čátky je na diskuzi na FB poměrně dost... obdivuji je 😉

adriene
4. led 2013

@sariky Díky za upozornění... možná vezmu už nějaké "akademiky"... 😀

maladama
4. led 2013

@adriene můj doktor prohlásil, že do 3x denně je to v pohodě, řešit to budeme, až to bude častěji. Sice pravda, já nezvracela víc hlavně proto, že žaludek většinu věcí vetoval ještě předtím, než jsem je stačila vzít do ruky, natož spolknout, takže celkový efekt podvýživy byl zhruba stejný...

adriene
4. led 2013

@maladama No tak já to prozvracela celé... dnem i nocí... klidně i 15x denně... šlo ven skoro vše, i voda. Nejhorší na tom bylo, že jsem měla hlad... takže když jsem nejedla, též špatně. Nakonec jsem přišla na to, že nejlépe toleruji smetanové omáčky, colu, bílé rohlíky a KFC 🙂

kacikaci
4. led 2013

samý pozitiva, to jsem se uklidnila 😀 no bude to sranda zřejmě co..mě je blbě pořád, teda už jak na začátku ne, ale stále každé ráno objímám záchod, už jsme kámoši, dopolko toho ještě moc nepojím, ale odpolko už to jde..ale teda zeleninu, kterou normálně miluju, nemůžu ani cejtit, což je blbý, aspoň ovoce se donutím každý den, ale stejně je to mizérie..já měla taky dny, kdy šlo všechno ven, mudr mi dala čípky, který zabraly, jinak bych asi na kapačkách skončila..
můžete mi doporučit nějaký vitamíny, které jsou vhodné zvláště u dvojčat, jestli takové jsou? teď dobírám listovku, a chystám se v pondělí začít brát už vit., ale absolutně nevím které, potřebuji i nějaké s přijatelnou cenou

maladama
4. led 2013

@adriene já snášela mandarinky (komptované i čerstvé) - ty jediné nešly ven nikdy. Ale jinak všechno šlo ven aspoň jednou (i ta blbá cola proti nevolnostem!). A pak už se mi fakt blokla psychika, protože co šlo jednou ven, to už jsem nebyla schopná podruhé sníst vůbec, a radši jsem fakt nejedla vůbec nic, ale bylo mi z toho hrozně slabo.

fakt tohle doufám never more.

kacikaci
4. led 2013

@maladama taky si musim dávat povinný pauzy, jinak bych nedokázala fungovat..trojčata? tak to by mě už opravdu odvezli 😀

maladama
4. led 2013

@kacikaci a když mě bere fakt velká těhotenská depka, tak si dám googlit obrátky Kate plus 8 (dvojčata a o čtyři roky mladší ŠESTERČATA!!!) 🙂

kacikaci
4. led 2013

@maladama dobrý fígle, to si budu pamatovat, asi to bude jednou třeba 😀

adriene
4. led 2013

@kacikaci Jestli jsou nějaké speciál pro dvojčata, to nevím a ani jsem se o to nezajímala, koupila jsem si GS mamavit, jsou přijatelné i cenově. Jen teda polykat po jídle... jinak jdou ven 😀

adriene
4. led 2013

Jinak já dnes ráno objala mísu po cca 8 týdnech... ani jsem tomu nechtěla věřit... 😅

gyty
4. led 2013

@maladama
@adriene
@sariky
ach muj boze holky to je konec!
jak to ctu na to ze sem teprve v 17tt tak fakt bojim jak todle bude pokracovat!
ale je pravda s tim zase nechat vsecko na posledni chvili je taky na prd. kdyz ale zase ja mam porad lezet a nic nedelat tak taky nevim kdy mam litat po kramech kdy mam nakupovat prohlizet kocary zehlit a probirat veci po malym!
no popravde mam bricho vsude kolem sebe, je to nezvyk mela sem 52 kg ted mam 58kg a kolem sebe velkou pneumatiku, z niceho nic. nakynula se jak kobliha. manzel me nevidel 14 dni a popravde me po tech 14 dnech ani nepoznal. uz ted se bojim jak se budu valit....asi prehodnotim to cekani a zacnu s necim uz ted at pak nekoukam ze nemuzu popadnout ani dech - myslim ze prebrat vecicky co mame a co potrebujem muzu i pri klidovym rezimu tak aspon udelat seznam.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru