Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

adriene
14. led 2013

@koksi Tak to me tedy jeste cekaji veci!! 🙂 to je dobre, ze mas dobre vysledky, gratuluji 🙂

kacikaci
15. led 2013

ahoj holky, jak se všechny máte, doufám, že vše ok, a mimča jsou zdravá..mě už pomááálu přestává být zle, už byly i dny, kdy jsem nezvracela, tak jsem pomalu otevírala bublinky a slavila, že to jde taky jinak než u wc mísy 😀 a mám už i o trochu víc energie..teď zachraňuju ve škole, co se dá a stále přemýšlím, jestli přerušit nebo jestli to zkusit ještě další semestr a čekat, co se z toho vyklube..
jinak jsem porovnávala fotky z 1. těhu a teď, poprvý ve 20.tt není ještě vůůbec nic znát, a teď už nosím těhu kalhoty a pupík je teda už značně vidět, tak jsem zvědavá, kam to až dojde, když jsme teprve v podstatě na začátku 😀

jannysek
16. led 2013

@koksi holky měli 2690g a 2540 g a po porodu zhubli pod 2400g a měla kse,m jen vel. 50 a to je veliké, i délka(to se dá vyřešit ponožečkama, ale v pase je to plandavé, takže polodupačky vel. 50 jsou naprd, rychlozavinovačka taky moc nedrží, to je asi dělané na větší mimča, když to zalepím na suchý zip tak jak má být, tak je to volné a mimčo je málo zabalené , nespí zimou, takže jsem do toho vkládla tenkou deku, plenky mám bílé Pampers Premium Care vel. 1 a je to velké, ale ten měsíc se musí přežít, jiné jsem nesehnala menší, ale slyšela jsem, že se vyrábějí.

jarkalada
16. led 2013

@jannysek ty maličký plínečky maj snad jen pro nemocnice - a tam s nima teda šetřili, jak se dalo. Anebo snad jen z lékárny za nějaký šílený peníz koupit, pokud jdou objednat. Jinak si taky ze začátku nemůžu vynachválit bílý pampersky.
Já je měla v dlouhým bodýnku, ponožtičky, přes to overal. A jak píšeš-v rychlozavinovačce ještě jednu slabší, ale teplou dečku. A pevně držet, aby z ní nepropadli 😀

koksi
16. led 2013

@jannysek mooooc děkuji za rady!!! už tak nějak s tím počítám že i ta 50 jim bude velká.. Bohužel sehnat něco v menší vel.je nadlidský výkon. Mám dvoje dupačky ve vel.44 co jsem dostala dárkem a pak jedny ve vel.46, tož vše. Nějaká body jsem sehnala od nextu ve vel.46 tak to jim snad bude ale jinak s těma dupačkama a overálkama je kříž... a ohledně těch zavinovaček... mě radila kamarádka co má dvojčata, že ona koupila zavinovačky na panenky Baby born a že holky měla v nich 😀 no přišlo mi to divný když mi to psala ale je fakt že když se dívám na zavinovačky co mám připravený tak mi to taky přijde obrovský a že z toho ty mimča můžou vypadnout.. naštěstí mám jednu takovou že je jak na suchý zip tak ještě na mašli tak to holt budu muset pevně svazovat. a jak se jinak máte? jak jde kojení v tandemu?? a co v noci jak se ti budí?? už teď toho moc nenaspím tak se těším jak porodím ale pak si říkám že pak možná bude hůř 😀DD 😎

adriene
16. led 2013

@koksi Co se těch zavinovaček týče, tak já mám připravené samozřejmě ty normální a pak jsem koupila tzv. zázračnou zavinovačku - rec castle (mám v albu). Mám 2, zelenou a modrou a jsou vážně pidi, max. do 3 měsíců věku dítěte. Super na nich je, že se v nich dají mimča stáhnout úplně, jak do uzlíčku 😉

maruja
17. led 2013

Děvčata pokud můžu doporučit zavinovačku, tak Tender me od Prémaxx http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=436... na kojení je absolutně super, protože mají děti podloženou hlavičku - zavinka má vyztužená záda 😉 kojím na ní ještě teď, když je kojím najednou

adriene
17. led 2013

tak dalsi poradna za mnou, kluci prospivaji a vse je OK. Ja drzim uplne 😀 Ptala jsemse ze zvedavosti ohledne porodu, tak zpravy jasne: od 36.tt preventivni hospitalizace a dle vysledku planovana sekce.
Vsem ostatnim drzim palce na kontroly 😉

barusmackova
17. led 2013

Ahojky dvojkomamky hlasim dnes poradna dopadla velice dobre deticky v poradku udelala mi rychlo utz kvuli srdickum aby je nemusela hledat tim pristrojem 🙂 a tam kde podle utz ve 12tym tydnu na skreningu byla holcicka na 70% tak je kluk na 100%😀 takze pochybuju ze se vymenili 😀 ale uvidime v pondeli na velkem utz to semnou pujde i pritel jinak by tu byly dalsi kluci do party🙂

koksi
17. led 2013

@barusmackova super že kontrola je ok ,-) ale nevím proč si myslíš že by se nevyměnili?? mají tam ještě tooooolik místa , já myslím, že to možné je ,-) a na to druhé miminko ses na pohlaví neptala?? nicméně je fakt že ten 12tt je hodně brzy na určování pohlaví tak je možné že tam něco tenkrát přehlédli nebo to ještě nebylo tak vyvinuté ,-))

koksi
17. led 2013

@adriene tobě též gratulace ke kontrole ,-) a chtěla jsem se zeptat, ty na císaře jít musíš? když budou hlavičkou oba dolů tak bys mohla rodit i přirozeně ne?? jinak díky za tip na tu zavinovačku..na kolik vyjde prosím jedna?? nevypadá na obr.ze je tak malá ale je fajn, že mimi se tam kompletně zabalí sakum-pikum 😀

barusmackova
17. led 2013

@koksi ja nevim myslela jsem si ze tak jak jsou uhnizdeny uz se vykenit nemuzou kdyz jsou dvouvajecny.uvidime v to pondeli jak se nam ukazou hlavne ze jsou v poradku hned jsme zasly na malou prochazku po obede s malou pred tim jsem se bala a polehavala ale teda pekne to klouze musime davat pozor 🙂

maladama
17. led 2013

@barusmackova pche, moje dvojky se stěhují tak masivně, že ani nevím, kde vůbec nějaký dítě je, když zrovna nekope 🙂
posledně bylo jedno dvojče narvaný tak vysoko v děloze, že doktorka tvrdila při hledání fetoskopem, že tam už ani dělohu mít nemůžu. No ale šla jsem zrovna z ultrazvuku, tak jsem věděla, že můžu 🙂

maladama
17. led 2013

@koksi já mám taky indikovanýho císaře, stejně jako adriene čekám monochoriální biamniti, a u těch je to takřka automatická (99.5%) indikace - i když jsou obě hlavou dolů a porod postupuje normálně, tak furt hrozí akutní selhání placenty nebo její předčasné odloučení nebo akutní TTTS v průběhu porodu, tak ty přirozené porody v tomhle případě doktoři hodně neradi.

barusmackova
17. led 2013

@maladama faaakt 🙂 tak to jsem teda napnuta na to pondeli 🙂))))

adriene
17. led 2013

@barusmackova Gratuluji ke kontrole 😉 Jinak teda by byli dva kluci??😉 vymenit uplne se ti nemuzou... muze se jeden treba presunout do pricne polohy nad to druhe, ale ze by uplne vymenili sve polohy, to zas ne... tak bych to asi tipla na ten spatny odecet 😅
@koksi Je to presne tak, jak psala @maladama , je to risk rodit jednovajky prirozene... takze se priklani k cisari a od toho 36.tt me budou denne sledovat... predevsim pak prutoky, funkci placenty.. a podle toho se naplanuje cisar.
Vis, rada bych rodila prirozene... ale na druhou stranu nechci kluky ohrozit, to v zadnem pripade..

zvalentova
17. led 2013

@koksi ahoj, dovolím si také odpovědět. Měla jsem oba hlavičkou dolů a vzhledem k mým výsledkům z krve a vysokému tlaku MUDr. přirozený porod nedoporučoval. Dokonce jsem měla objednané 2 jednotky krve kdyby bylo třeba.

jannysek
17. led 2013

@koksi v tandemu už nekojím, to je naprd, jedna se nakrmí rychleji, začne ublinkábat, musím ji vzít do náruče, mezitím druhá nemůže sát, a řve jak tur, budí se mi často v odstupu půl hodiny, tak mě to vyhovuje víc, a navíc si je chcu pomazlit každou zvlášt, když jsou vzhůru obě, tak to nejde, spí tak 3,5 hod, někdy i 4 hod. ale dokrmuju Nutrilonem mléko nestačí, mám tak pro 1 a půl dítěte, každá už vypije asi 90-100 ml, budou mít v neděli 1 měsíc, a už váží přes 3,1 kg

adriene
17. led 2013

@koksi Jeste k te zavinovacce, nemas zac 😉 Ona jenova pomerne draha... cca 400-500 stoji. Ja je kupovala pouzite, ale jak nove, obe vysly na 250,-. No a vyhodou je, ze je do toho zamotas jak mumijky 🙂 Ke kojeni take dobre, kdyz mas kvalitni polstar... 😉

dolcevitav
17. led 2013

@adriene A kdypak jdete zase na kontrolu?? 🙂

adriene
17. led 2013

@dolcevitav 😀 Dnes na to koukla a jak to mam rozhozene, tak mi to soupla hned na pristi tyden, kdy bude poradna, diabetologie i UZ. A ty? Jak dopadla poradna?

dolcevitav
17. led 2013

@adriene no poradna dobrý ....ale jak mi šoupli UZ na příští týden tak mi tam dala i poradnu takže v 9.15 UZ a v 10.30 poradna 🙂

adriene
17. led 2013

@dolcevitav A proc ti soupli UZ ? No ja dele... radsi bych sla tez rano, ale uz budu mit v 12:15, poradna v 12:30 a pak diabetologie... to tam budu cele odpo, protoze pochybuji, ze to klapne na cas 😀

dolcevitav
17. led 2013

@adriene nějak se jim nezdají ty průtoky jak má mimi A málo té vody ...no doufám že bude vše v pořádku.... a samozřejmě sem se zapoměla dr. zeptat na ten porod 😀

adriene
17. led 2013

@dolcevitav Aha.. no tak to je dobre, ze te hned objednali za tyden, je dulezite to sledovat 😉
ja v ordinaci tez na vsechno zapomenu... ale dnes jsem se prekonala 😀

dolcevitav
17. led 2013

@adriene musim příště 😀....a odkud pak vlastně si minule jak sme spolu jeli tak si taky jela 106 z Braníka?? 🙂

koksi
17. led 2013

@maladama aha ... no mě nedošlo že adriene je má vlastně jednovaječný... tak to jo.. jednovajky jdou vždy císařem ,-)).. no mě to taky čeká už za 14dní... tak už si vybírám nějaký pěkný datum 😀

koksi
17. led 2013

@barusmackova no moje dvojky se tedy pohybybujou různě a nikdy nejsou na svém místě co byli při posl.UTZ takže ještě mít páreček můžeš? ikdyž ono je to jedno, hlavně zdravíčko..u těch dvojčat to platí dvonásob ,-) nebo vy máte nějakou preferenci na pohlaví?? ,-)

koksi
17. led 2013

@zvalentova jj, já vím že kvuli vysokému tlaku se nemůže rodit přirozeně...ani když čeká žena jedno dítě, natož dvě ,-) jen jak říkám neuvědomila jsem si že Adriene čeká jednovajky .-D

koksi
17. led 2013

@jannysek aha...no co já tak sbírala rady tak mě právě každý říkal že dvojčata je dobrý kojit jedině dohromady, že ušetřím spoustu času, že kdybych kojila každé dvojče zvlášť tak nebudu dělat nic jinýho..... a na to pomazlení... jj, jde to hůř když jsou dvě :-/ jsem si taky říkala že matky dvojčat by měly být jak chobotnice 😀 dvě ruce je málo ,-) míry mají holky pěkné!! ,-)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru