Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kacikaci
7. bře 2013

@maladama jasně chápu...něco na tom, já osobní zkušenost zatím s váhou nemám, tak uvidím, ale mám zprostředkovanou zkušenost a ta je dobrá..takže jí budu důvěřovat, snad se nezklamu 🙂

maladama
7. bře 2013

@kacikaci Soehnle prostě JE dobrá značka 🙂 I ta levnější Soehnle je lepší než nějaká Topcomka nebo podobné srandy. A tedy ty Topcom a tak jsou ještě levnější, než i ta Soehnle, co jsi linkovala, dají se nové sehnat kolem 1300, ale tam fakt člověk dostane, co si zaplatí. Což bohužel nezjistí, dokud si to nevyzkouší - u kuchyňské váhy je to jedno, co má vevnitř, brambora neposkakuje a zváží se všude stejně dobře, mimino je jinej případ 🙂

kacikaci
7. bře 2013

@maladama njn, to sou všechno věci, který člověk zjistí až když ty věci doma má..dobře tohle vědět, mě by to třeba vůbec nenapadlo..
už máte vybraná jména? my stále nevíme, máme v nejužším výběru posledních 10 a ne a ne vybrat

maladama
7. bře 2013

@kacikaci jména máme vybraná - ale řekneme až po porodu 🙂
i když teda muž teď začal plašit, že bychom měli mít pro jistotu od každého tři, když neznáme pohlaví, kdyby náhodou (asi jako kdyby se doktoři na předchozích 10 ultrazvucích překoukli a byly tam trojčata, nebo nevím, to jsem nepochopila).
Což u kluků, tam i tři máme (to, co se nám líbí nejvíc, nám hapruje se svátkem, kdybych porodila moc brzo), ale třetí holčičí, to je mizérie, nic se nám nelíbí.

Vy ještě máte čas... nechte to uležet a postupně odškrtávejte ty, co ne, a nakonec vám zbudou ty dvě nejlepší 🙂

kacikaci
7. bře 2013

@maladama tři jo 😀 tak to my máme zase spoustu pro holky, ale pro kluky nic moc

karlisska
7. bře 2013

@maladama nám si to říct mohla, ne? 🙂 a vy nevíte pohlaví? to jste si nechtěli nechat říct, to jste teda dobří... my už to víme od 16.týdne 🙂

Jinak my máme taky pro holčičku jak @kacikaci, ale zase nemáme pro kluka,tam jsme skončili u matěje a už nás nic nenapadá...

maladama
7. bře 2013

@karlisska nemohla, fakt to nikdo neví, ani nejlepší kamarádka, ani rodina, nikdo, prostě naše tajemství 🙂 měli jsme to tak i u prvního, až SMSka po porodu.
A fakt to pohlaví nevíme, muž nechtěl vědět (ani u prvního, ale tam já to vědět chtěla a malej byl nestyda, tak to stejně nešlo přehlídnout), já dlouho váhala (kdyby druhátko bylo jen jedno, tak jsem měla jasno, že to vědět nechci, ale ty dvojčata mě naviklaly), ale nakonec jsem se rozhodla, že se nechám překvapit. Tak teď na ultrazvucích důsledně hlásím "nevíme a nechceme vědět", aby se nikdo neprokecl.

maladama
7. bře 2013

@kacikaci no já fakt doufám, že tři nejsou, celou dobu si říkám, že nejlepší věc na dvojčatech je, že nejsou tři 🙂

karlisska
7. bře 2013

@tak to jo, máte fakt můj obdiv, my jsme první taky nechtěli říkat ani že čekáme dvojčata,pak pohlaví, teď jména,... no ale stejně někteří to ví, někdo ne 🙂

kacikaci
7. bře 2013

@maladama to si říkám taky, to už by mě asi fakt vezli 😀 já se těšila, že u druhýho si nenecháme říct, co to bude, ale když se najednou objevili dvě, tak jsme si řekli, že to nevydržíme a nechali jsme si to říct, tak to budete mít krásný překvapení 🙂 škoda, já už to nezažiju..

maladama
7. bře 2013

@kacikaci copak, čtvrtý nebudete riskovat? 🙂
my asi jo, jen je otázka, kdy - ve skutečnosti jsme s myšlenkou čtyř dětí koketovali už hodně dlouho. Akorát aby to fakt nebylo rychlostí 1. těhotenství jedno dítě, druhé těhotenství dvě děti, třetí těhotenství tři děti 🙂

kacikaci
7. bře 2013

@maladama chtěli jsme určitě dvě, o třetím bychom pak uvažovali, příroda to vyřešila za nás...po čtvrtém už opravdu netoužíme, neměli bychom už třeba ani dostatek obytného prostoru, atd..se třemi dětmi jsem spokojená a další těhu už riskovat nechci, takže doufám, že se zajistíme tak, že tohle bylo moje poslední těhu, protože kdyby se něco náhodou pokazilo, na potrat bych nebyla schopná jít, ale 4 děti jsou opravdu na mě moc, nechci se do té situace dostat, taky se těšim až půjdu do práce, apod. 😝
jestli to u vás bude mít vzestupnou tendenci, tak budete mít veselo 😀

barusmackova
7. bře 2013

Tak jsem na facebooku cetla ze adriane asi uz ma ted po cisari kvuli kontrakcim jen pro info ona se nam pak urcite ozve az ji bude dobre

barusmackova
7. bře 2013

Jinak se jdu zeptat jestli je tu nekdo tak odvazny a bude dvojcatka latkovat???

karlisska
7. bře 2013

@barusmackova no asi to vyzkoušíme tak půl na půl, když někde pojedeme a na noc budu dávat suché pleny, přes den na doma látkové. Nakoupila jsem si pár látkových klasických, pár all in one a postupně přikupuju. Dělám to kvůli penězům, nechce se mi dávat měsíčně tisíce do papírových plen. Bydlím na baráčku, takže prostory na to mám, v bytě bych se na to asi vyprdla. Budou to moje první děti a možná jsem naivní, ale chci to alespon vyzkoušet 🙂

karlisska
7. bře 2013

@barusmackova jinak děkujeme za info s adriane... 🙂 tak doufám, že ona i děti jsou v pořádku, ani nevím, jestli má kluky nebo holky...

barusmackova
8. bře 2013

@karlisska kluky jednovajky , ja to chci presne jako ty na noc a k dr nebo kdyz nekde pojedem papirovky uz nejakou zasobu jich taky mam a ted me kamaradka nalakala ze to mam zkusit sice je prvni investyce velka ale uz mam vyhlidnutou stredni sadu od pop-in za 4 tisice je to 10plen 3nocni separacky a pytel na pouzite plinky coz se si myslim vyplati a ta znama je mela na kluka do dvou let a velka spokojenost sem tam mu dala klasicky ctvercovky do kalhotek kdyz nemela suchy ty vlozky protoze mela kluka v zime a to schlo hur my jsme taky v baracku a kdyz buu deticky takhle hezky na leto tak to bude schnout uplne samo a vidina toho ze cca jeden balik papirovek je za 500 to mas 8 baliku za ty 4 tisice ktery bych za 2-3 mesice mela pryc tak tyhle budu prat pouzivat dal za tu cenu fakt se na tom da usetrit i kdyz nekdo tvrdi voda prasek energie stejne prat na mimca se musi a kdyz se nemuseji tyhle zehlit tak to neresim vubec jako🙂 ja z toho nemuzu ani spat jak jsem na to na tesena a uplne me to chytlo 🙂

ratatooy
8. bře 2013

ahoj holky je tu nekdo kdo ma nebo čeká dvojčátka a už má jedno dítě narozeny cisařem?

ratatooy
8. bře 2013

@barusmackova ahoj tak ja musim napsat znam jedno dite co mu maminka dava pouze látkové pleny takové ty moderní,už sem si na to zvykla ale poprve neuvěřitelně to dítě smrdí tema plenama ikdyž se perou tak ty pliny prostě smrdí,pak jsme jednou přišly do mateřskeho centra a všichni se furt ošívaly co tam tak smrdí no jo byl tam ten klučík

barusmackova
8. bře 2013

@ratatooy no to teda slysim poprve mam tri kamaradky co latkuji a nic takoveho jsem nezazila teda 😀 ja to beru tak ze kdyz budu doma na zahrade a tak budu latkovat kvuli setreni a financim a jak jsem psala na cesty je praktyctejsi papirovka to je jasny i na noc dyl vydrzej proste

koksi
8. bře 2013

@ratatooy své druhé dítě jsem rodila císařem a letos v lednu dvojčátka....císařem. Právě proto,že už jsem jednou císařem rodila tak prý po něm se už dvojčata přirozeně nerodí. Nebo aspon v porodnici kde jsem rodila já to riskovat nechtěli , že by prý při tlačení dvou miminek mohla prasknout děloha..

gyty
8. bře 2013

ahoj holky!
tak sem si zas docetla par dni co sem tu nebyla.
chci se zeptat je tu nekdo komu by nevysel OGTT test na tehu cukrovnku?
Me prave nevysel...tak mi dr nakazal jen prisnou dietu bez jakycholiv cukru nebo nahradnich sladidel.
ALe divala jsem se pro zajimavost na netu /moc mi k tomu v poradne totiz nerekli/ a uplne me vomejvaj! pry bych mela zacit chodit do spec poradny kvuli cukrovce a delat si test porad dokola jestli dieta dostacuje a kdyztak zacit pichat inzulin! pry hodne gynekologu tu tehu cukrovku nechava jen na diete ale je to pry nebezpecny ze mimi muzou i zemrit! a sem z toho ted na prasky!
taky pry jsou deticky vetsi. ja jsem koukala co vy a ty moji cvaldove ve 23tt kazdy 750g to jsem jeste nevedela ze mam tehu cukrovku.
fakt se zacinam bat. byla jsem odeslana kvuli tem svym kolapsum do spec kardio poradny. pri prvnim porodu jsem nekolikrat misto tlaceni zkolabovala a dr rikal ze u dvojek to asi nebude riskovat a bude to cisar ...
a protoze mame v rodine Leydenskou mutaci tak este na trombocentrum. mate s tim nekdo zkusenost?
sem z toho cela naka spatna....

maladama
8. bře 2013

@gyty prosímtě ty už vyměň to hovado, co si říká gynekolog, za někoho, kdo tomu rozumí!
Asi nejlepší informace najdeš tady: http://www.tehotenskacukrovka.cz/
a ano, s dvojčatama bys samozřejmě s cukrovkou měla chodit do poradny pro diabetičky, ale na druhou stranu třeba ve spoustě fakultních nemocnic to je v rámci rizikové poradny, kde bys měla být tak jako tak. Jen "nejíst cukry nebo náhradní sladidla" je samozřejmě k ničemu, protože ty potřebuješ hlídat i obsah cukrů přirozeně se vyskytujících v jídle (i v rýži jsou cukry...)

Jinak cukrovku tu měla adriene, ale ta asi hned tak nenapíše 🙂

ratatooy
8. bře 2013

@gyty taky sem mela prej těhu cukrovku

gyty
8. bře 2013

@maladama no ja mam prave prechazet do nemocnice do poradny tak to asi bude ono. a to jsou ty stranky co jsem prave nasla a co me tak rozhodili!!
ja si porad rikam ze vsecko bude dobry a nenervovat se, ale zacinam bejt fakt trosku vydesena jak se to nak kumuluje!

gyty
8. bře 2013

@ratatooy s sledovali te nekde delali testy nebo te nechali s tou dietou?

ratatooy
8. bře 2013

@gyty kamaradka ma leydna a nemuže kvuli tomu otěhotnet a prvni syn se ji narodil v 32tt,ale jelikož maš dvojky tak určo budou taky dřív a 100%cisařem i kvuli tehu cukrovce,a jinak co to máš proboha za doktora pokud nevyjde OGTT tak musiš docházet do diabetologicky poradny měřit si každej den cukr v krvi,mi jsme to zvladly jen na dietě

maladama
8. bře 2013

@gyty cukrovka není problém, když je kompenzovaná. Ale nekompenzovaná fakt není dobrá ani pro tebe, ani pro mimina.
Oni tě v té poradně naučí, co a jak - budeš nějakou dobu jíst podle tabulek, vážit a asi si měřit krevní cukr, ale pak si to sedne - kamarádka u monotěhotenství tu cukrovku měla taky a v pohodě, když dodržovala pravidla.
A bonus je, že nebudeš moc přibírat 🙂

ratatooy
8. bře 2013

@ratatooy mate cukrovku v rodině?mi ano,a prave v tehotenství se to ukaže když te čeká cukrovka v pozdejším věku

ratatooy
8. bře 2013

@gyty ale jedla sem teda přesně podle rozpisu všechno si vážila a hlidala přesnou gramaž cukru na den a za cely tehu sme přibrala 12kg ktery zustaly v porodnici to byl dobrej bonus 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru