Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

maladama
18. pro 2013

@werinka1 nebo oželet záruku a zajít do cykloservisu, kde dělají i kočárky, tam by to mohli opravit na počkání, když se dohodneš...

lenicka07
18. pro 2013

@werinka1 Určitě se to zlomí, ono jim jednou to mlíko přestane stačit, přece jen to tak nezasytí. Taky jsem zjistila že když k tomu krmení přistupuju s negativistickým přístupem (jako že určitě zas nebude jíst, krmení mě nebaví atd.) tak to ze mě vycítí a je to ještě horší. Může taky zkusit krmit někdo jiný, někdy nám to pomohlo (ovšem často nikdo jiný k dispozici není 🙂 Někdy jsem měla problém i s vystopováním toho správného hladu - aby byl dost velký ale zároveň se dítko nerozeřvalo, protože pak už mi to přijde dost nemožné ho nakrmit. Holka jedla docela bez problémů a chutnalo jí všechno, kluk byl zpočátku vybíravý (měl nejradši brambory, chutnaly mu překvapivě kyselé přesnídávky - já mu dělala z meruněk a letních jablek a už jsem nepřislazovala, po těch jel jak ďábel 😀 , holka radši měla sladší věci, chutnalo jí např. přidat do zeleninového příkrmu dýni, ta to trochu přisladila (a nebo mi kámoška radila ten zeleninový příkrm malinko přisladit, že jim to víc chutná...) Docela jim oběma chutnaly instantní kaše, možná se kluk rozjedl i po nich...

michelle1
19. pro 2013

@werinka1 měli jsme stejný problém - ložisko. Vyměnili jsme a dobrý

werinka1
19. pro 2013

@michelle1 Já volala do kolína odkud máme ten kočárek a prej je to kov na kov a bude to vždycky drobet klepat. Ale mě už to přijde, že je to fakt dost hlučný. Nejlepší je prý přijet a údajně by to mohli opravit hned. Ale máme to přeci jen z ruky. Bojíme se do toho sáhnout, abychom pak neztratili záruku kdyby bylo potřeba. Ale řeknu to chlapovi o tom ložisku, děkuju.

mmonika87
20. pro 2013

@odeska Tak jsme včera koupili taky EW. Vím, že je to strašně brzo, ale takovou nabídku jsme nemohli odmítnout. Je po jedněch dvojčátkách, používaný 2 roky a vypadá jako nový. Našla jsem inzerát na EW+korbičky+nánožník+4 pláštěnky za 10900 Kč. A hlavně to bylo asi 10 km od nás, takže jsme hnedka volali a jeli se podívat. Samozřejmě jsme si ho hned přivezli a rovnou ho složili u babičky, abychom ho neměli doma.
Kočárek vypadá fakt dobře a paní s ním taky byla spokojená. Fakt se s ním parádně jezdí, zkusila jsem si to i s jejíma 2,5 letýma dětičkama uvnitř a opravdu není moc těžký, dobře se zatáčí.
Takže teď jen doufám, že vše dobře dopadne a kočárek plně využijeme.

koksi
22. pro 2013

@mmonika87 máme taky EW a myslím, že jsi dobře koupila. Opravdu je kočárek velice lehoučky, dobře se s ním jezdí, hlavně projede klasickýma dveřma což je super, do výtahu se vejde . Co bych tomu jen vytkla za mé 11měs.praxe 😀D je špatná dostupnost ke košíku. Když tam chce dát člověk něco většího tak má smolíka...např.hlávku květáku jsem tama za boha nemohla protáhnout což u bývalého kočárku Bugaboo uplně s přehledem klidně 3 hlávky. A pak co mi nevyhovuje je polohování.... je na zipy a z každé strany jsou 2 zipy..tudíž když se mi obě slečny probudí tak musím zapnout 8 zipů což je někdy o nervy. Teď když se brzy stmívá tak je na to prd vidět - hlavně z vnitřních stran - někdy jak spěchám se mi zip zasekne což je teda taky žůžo ☹ ale budiž ..... zase tak často to člověk během jedné procházky nedává furt nahoru a dolů tak se to dá přežít..ale jinak jsem zatím žádné další chybky neobjevila a kočárek mi vyhovuje. Navíc v hlub.korbách mi holky vydržely až do konce 10měs takže taky dobrý..ale tam samozřejmě záleží jak jsou miminka velká 😎

mmonika87
23. pro 2013

@koksi No my jsme původně chtěli Patrona Fenix duplex, ale v jedné prodejně nám to maminka dvojčátek vymluvila a právě říkala, že nejlepší bude EW. To samé potvrdila i paní, od které jsme kupovali kočárek. Je fakt, že asi každému vyhovuje něco jiného a rozhodně na všem si najdeš svý pro a proti. Hlavní je, aby byly dětičky v bezpečí a kočárek dobře sloužil, žádný problémový provoz.

Všem Vám přeji krásné a hlavně klidné prožití vánočních svátků, ať se na Vás a dětičky přijde podívat Ježíšek 🙂 a hlavně pozor na kosti !!!

koksi
23. pro 2013

@mmonika87 jj, přesně tak. Ale EW fakt vychází jako jeden z nelepších pro dvojčátka - proto i já jsem ho volila..jen jsem psala právě negativa na který jsem přišla při provozu, ale každý má něco. Kamarádka co má dvojčata má zase jednu společnou boudu pro obě. Tož to mi přijde uplně šílený!! vidím u nás jak je praktický když má každá holčička svoji boudu ale ta společná...no to je tedy mazec.. Já spíš jen ať ten kdo se pro EW rozhodne se připraví na trošku problémovější polohování 😀 protože to je fakt vopruz....ale dá se to přežít to zase jo 😀D

koksi
23. pro 2013

Jinak přeji všem krásné Vánoce a do Nového roku zdraví , štěstí, spoustu peněz 😀 a spokojené děti ,-)

mmonika87
23. pro 2013

Tak dneska jsme meli doma paradni dopoledne.Jsem v kuchyni,pritel v obyvaku u pocitace a najednou zacal strasne nadavat.Tak jsem vylezla,co se deje a malem to se mnou svihlo,kdyz jsem videla tu spoust.Moje krasna orchidej z okna na zemi,substrat samozrejme vysypany a voda vylita.No hruza.Jsem myslela,ze pritel chtel otevrit okno,ale prd.Ono se nam okno otevrelo samo,asi bylo zrejme blbe dovreny a jak foukl vitr,tak se otevrelo.Nezbylo mi nic jinyho nez si vzit vysavac a ten strasnej flek vytepovat.To jeste u okna mame stromecek a pod nim nejaky ten darek,nastesti to nenateklo do nich. A to mi babicka rikala,ze v televizi rikali,ze se o Vanocich nema uklizet...To by to u nas teda vypadalo 🙂

gyty
27. pro 2013

cau holky, sem bez internetu...ale nakukuju 🙂
akorát nemam tolik casu. zacina to byt docela horor. uz je to vic jak dva mesice a zatím zadna změna. klučina proste nechce v klidu spat. po hodine se mi budi ale jen do polospanku a poplakava. když ho necham tak se rozerve na plno a pak pomuze jen ho uplne vzbudit. rozsvítit svetlo a on se uklidni a zacne se smat jak me vidi. i když ho mam vedle sebe v posteli několikrát se budi s placem. ale aspoň nemusim za nim chodit. je hned u me. ale nevyspim se stejne protože se bojim ze ho zalehnu. .... ach jo. sem fakt vycerpana. dneska v noci sem dokonce spadla z postele! spala sem radeji na krajicku aby mel vic prostoru a ja vetsi jistotu ze ho nejak neprastim rukou nebo tak a zuh a lezim na zemi!

uplne se ztracim a sem vazne vyrizena.
jakej mate holky s dvojkama rezim?
my vstavame kolem 7 pak nejak na 10 do kocarku tak na 2 - 3 hodky.
obed kolem 3 do kocarku - zas tak na dve hodky.
spat pak dem kolem 20:00

ted sme na svatky na navsteve a rezim je hodne posunutej. sme v zahranici a několikrát sme sli spat az o pulnoci. ale změna zadna. problémy nastanou vždycky kolem 00:45
pravidelne. a pak to jede po hodine. a je jedno jestli usne v osm nebo o pulnoci. před jednou hodinou ranni to zacne.

dr mi nic neporadila. kouka na me jako bych po ni chtěla něco nehoraznyho. ale ja nic nezadam jen radu jak na nej.
porad říká, ze každý dite je jiny. JA MAM TRI JA TO VIM! ale stále netusim co s nim. uz to zacina byt na palici. do toho sem si vsimla ze ma uplne bile okoli oci. jako v te reklame na DELI. jako když se opalujete bez bryli. dr ale pry nic nevidi. ale zatím si toho krome ni vsim každý a sami me na to lidi upozornuji....tak to asi patrne je a nevidim to jen ja. rikam si jestli to není z toho nevyspani....

nevim.
dik za postrehy

odeska
28. pro 2013

@mmonika87 tak to je dobra koupe, meli jste stesti. ja jsem na EW slysela jen taky samou chvalu. u nas ted pani prodava EW Duo za 9 000 (2 korbicky, sportovni verze, 2 moskytiery, 2 plastenky, prebalovaci taska s termoboxy na piti), ale je cerveny. to mi trosku nesedi, kdyz cekame chlapecky. priteli je to celkem jedno, ale ja bych radsi neco neutralniho nebo modreho. chci se Te zeptat, jaky typ presne jste koupili vy? a ma ten vas predni rucni brzdu? je to asi hodne dulezita vec a ty nove s brzdou jsou prave dost drahe. a u tohoto se nic takoveho nepise

mmonika87
28. pro 2013

@odeska Tak to je taky vyborna cena,ale spatna barva.My nevime,co cekame a nenechame si to ani rict,tak jsme chteli neutralni barvy.Ta cervena mi prijde takova moc ostra. My mame ten starsi typ, je bez brzdy a bez clony, co delaji ted.
Presny rok nevim, ale rekla bych tak 2010 nebo 2011. My bydlime na vesnici,kde nejsou moc kopce,takze rucni brzda neni potreba. Pani, ktera nam ho prodavala, bydli na kopci a rikala, ze to v pohode zvladla i bez rucni brzdy.

kacikaci
29. pro 2013

nemáte někdo prosím srovnání EW duo a Xlanderu Xtwin? ten xlander jsme neměla vůbec v ruce, tak by mě zajímalo, jestli je těžší a jak dobře se s ním jezdí, jak je ovladatelný?

bejbyy
29. pro 2013

Ahoj dvojmámy, můžu se k vám přidat? Jsem v 8. týdnu a čekám momo dvojky

michelle1
3. led 2014

Ahojky, zbavuju se prvních hadříků po dětech - overálky a bodýčka, tak ke mě mrkněte.

pholikov
3. led 2014

ahoj, rada bych se pridala, jsem 11+1 s jednovajecnymi dvojcaty. zatim vse v poradku, prckove se zatim maji dobre. dneska mi na utz ukazaly jak pekne v brisku kopou a delaji premety 🙂 no uz se tesim az budou pohyby citit. kdy vam rekli pohlavi? da se to zjistit na prvnim screeningu, jdu za 2 tydny? mejte se a preji pohodove tehu.

anitta
3. led 2014

Holky pokud mate chvilku prosim o like pro nase dvojcatka Charlotte a Elizabezh 😉
Dekuji

https://www.modrykonik.cz/catalog/vendor/klipyn...

margaritavnk
3. led 2014

Já jsem ohledně pohlaví stále v napětí... Na prvním screeningu jsem byla ve 12. týdnu a pohlaví ještě vidět nebylo, o týden později prý už by asi bylo. Na druhý screening jdu příští týden, na vyšetřeních se nepodařilo vyzkoumat nic, pořád byli stočení do klubíček.... Pohyby už cítím pěkně... 🙂

dvestepadesat
4. led 2014

Zdravím maminky, já bych na Vás měla velkou prosbu. Píšu diplomovou práci na téma Vícečetné těhotenství po asistované reprodukci a potřebovala bych několik ochotných párů, kteří by mi zodpověděly pár otázek. Pokud některá máte doma dětičky po IVF a byla byste ochotná mi s manželem vyplnit pár otázek, pošlete mi prosím do IP Váš e-mail. Zaslala bych Vám moje vypracované otázky. Předem všem děkuji a omlouvám se za OT.

werinka1
4. led 2014

Holkyyyy!!!!!!!!!!!!! Jsem nešťastná z těch mých dvou potvor co vůbec nechtějí jíst přikrm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Už zkoušíme bezmála dva měsíce a jsme na bodě nula 😠 😠 😠 😠 Sní mi tak max. 30 g každá a to to do nich cpu násilím. Začli jsme zkoušet přesnídávku a kaši. Přesnídávka (dělam z rozvařených jablek, přidam glukopur, nutrilon) to je hrůza. Vůbec to nechtěj. Plivou to, šlebí se, úplně se u toho vždycky oklepou. Kaši dneska snědly drobátko.Ale to ani pomalu nestojí za zmínku. Jak to děláte???? To vám to baští?? My asi zůstanem pořád na mlíku 😒

koksi
5. led 2014

@werinka1 tohle měla kamarádka. Trvalo jí to 4 měsíce než naučila holky jíst ale zvládly to, ikdyž kamarádka pak už fakt byla totál.vyčerpaná a teď jsou to dvouletý krásný slečny co sní co vidí 😀D asi to chce vydržet a obrnit se...ikdyž se to lehce píše vím, že je to asi ve skutečnosti hodně těžké. Já neporadím nic...holky co si zvykly na lžičku..ze začátku jsme taky bojovaly s příkrmy ale to bylo jen kvuli právě nezvyku na lžičku ale jak si na ni z vykly tak jí mi všechno.. takže nezbývá než držet palce ať holkám zachutná co nejdříve!! 😉 drž. se!

lenicka07
5. led 2014

@werinka1 Neboj, ony si časem zvyknou, já jsem do kluka donedávna taky skoro nic nedostala, jen pár lžiček, teprve až v 7 a půl měsících se rozjedl, ze dne na den. Tvoje holky se navíc narodily dřív, takže mají ještě čas. Kluk mi příbíral pěkně /je kojený), takže jsem to neřešila. Po tom co mu vylezly dva zuby, tak najednou začal jist. Zničeho nic začal jíst třikrát větší dávky, a rovnou i kousky. Zkus jim to nějak obměnit, třeba do té přesnídávky přidat jiné ovoce, aby se změnila chuť a nedávat jiné přísady. My už jsme od 7. měsíce začali s jogurtem, tvarohem - přidám to do té přesnídávky, nebo nadrobím piškot, to mu taky chutnalo. Nebo přesnídávku dělám jablečnou s mrkví - rozvařená jablka umixuju se syrovou mrkví a pak zavařím - to klukovi taky chutná.

werinka1
5. led 2014

@koksi
@lenicka07 Dneska jsem zkusila kupovanej příkrm od hami. Králík se zeleninou. A ty můry malý to docela jedly!!! Neřikam, že by zrovna strhly lžičku, ale bez pláče, úšklebků, otvíraly pusinu. Sice jim stačila jedna sklenka pro obě, ale to je pro nás úspěch. To jsou ale potvory co???!!! Já jim to kupovaný ale dávat nechci 😠 To co uvařim mi přijde docela dobrý. Sice to neni slaný, ale i pro mě to neni nic hnusnýho. Zato to kupovaný mi přijde že smrdí, jak kdyby to bylo vyhnaný práškem, strašně to barví a chuťově blléééééé. No nechápu je 😠

kacikaci
5. led 2014

@werinka1 a co jim do toho zkusit přidat čersvté bylinky? já jsem dceři třeba dělala omáčku z rajčat a do toho čerstvou bazalku, a jak baštila..třeba by jim to chutnalo..nebo už zkusit kmín a tak..do kupovaných bych taky nešla i kvůli tomu, že mi to přijde něčím dochucované a i kvůli penězům..my to používali výjimečně na výletech

werinka1
5. led 2014

@kacikaci Taky mi to už kamarádka radila. Říkala ať zkusim petrželku-kudrnku. Koukala jsem teď na to složení toho kupovaného příkrmu. Je tam celer, což mam taky ze zahrádky a i řepkovej olej. Ale ten bych jim tam nedávala. Prostě to kupovaný jim dávat nehodlam. Musí se naučit jíst co jim uvařim. V tom kupovaným je jen 9 g králíka! Na 125g. A je pravda, že kdybych jim to kupovala tak by mi nestačila mateřská! Jenom ta kaše nutrilon stojí 77Kč a pokud se jí naučí jíst, tak mi stačí na párkrát.
Budu holt zkoušet, ale kupovaný prostě dávat nebudu.
Teď jsou zkoušela zas přesnídávku. U toho se šlebí ze všeho nejvíc. Tu fakt absolutně odmítají. A to jsem tam nasypala takovýho glukopuru a zalila mlíkem, že tam to jabko sotva bylo cítit. Zkusim ještě tu mrkev do toho.

kacikaci
5. led 2014

@werinka1 je to na nervy, nic jinýho nevim, co Ti poradit ☹ nebo se na to na chvilku vykašli, dej jim třeba měsíc a pak to zkus znova..třeba to bude lepší..
a jestli nechceš přestat, tak bych fakt zkusila ty bylinky, když vaříš maso, tak s kmínem, apod..trošku to takhle ozvláštnit..já když jsem vařila pro dceru, tak mi to taky tsrašně chutnalo i bez sole takhle s bylinkama 🙂
u kluků to tak budu dělat taky..my teprve dáváme druhý den maso..už mají taky příkrmy něco málo přes měsíc a teprve třetí den jsme na celé dávce..
snažim se pomaličku, polehoučku, když jsem viděla, že to plivou a nechtějí, nedávala jsem dál a prostě dala mlíko..nikam nespěchat, do dospělosti mlíko mít nebudou 😀

ivaadvojcata
5. led 2014

Nase dvojcata nechtely jist vubec prikrmy nekolik mesicu. Rano jsem se desila odpoledne, kdy budu krmit. Bylo topro me hrozny obdobi, rev otresny, vztekani. Ja davala jidlo ze sklenicek, snedli toho trosku, tak jsem se s domacim jidlem nechtela patlat. Ted uz samozrejme varim kazdy den pro ne. Malej papa jak otesanek....otvira pusu tak moc,ze se kazdy tomu smeje. Mala je drobnejsi,ale papa taky, jen min. Ja nevim, proc ty deti s tema prikrmama maji takove problemy na zacatku.

werinka1
5. led 2014

@ivaadvojcata Tak budu doufat, že to prostě nějak překonáme 😒 Kdyby jedly třeba tu přesnídávku, nebo tu kaši, ale to je prašť jako uhoď. Na všechno se tváří jak kakabus, po chvíli řev a vztekání.

werinka1
5. led 2014

@kacikaci Já mam obavu z toho, že jakmile přestanu, budem zas na začátku. Radši to budu zkoušet dál a holt ty bylinky, nebo třeba víc mrkve, udělat to řidčí....apod takhle experimentovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru