Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zluva
2. bře 2016

@mosquito jj ja taky ten polstar chci, ale novy je teda desna raketa. Koukala jsem, ze i jety je tak kolem tisice...hold nedostatkove zbozi. A jeste mi chybej lahvicky a plenky do uplneho klidu 🙂

nafrnenaaa
2. bře 2016

@mosquito ja bych rada otehotnela az v lete, tak uvidime.. Krumlov? Ja Praha zapad

nafrnenaaa
2. bře 2016

@zluva 🙂)) no to ja se klide vykaslu, ale uz jsem kaslala 2x a pokazdy po jednom kousku 🙂)) taky mame dvojcata v rodine, mama je z dvojcat a babicka taky, ale ocividne mi to je k prdu.. antikoncepci neberu, pred detma jsem ji brala a bylo to k prdu 🙂 dalsi rada??? ;)

uhz
2. bře 2016

@mosquito tak to mame opravdu podobne, taky cekam kluky bi-bi a jsem ve 20. tt 🙂 To s temi monitory me nenapadlo.. popravde krom par oblecku a vyhlidleho kocaru jeste vubec nic nemam :/

mishkacz
3. bře 2016

Coz o to, ja bych to zkusila take, ale vzhledem k tomu, ze ja i muz a obe moje dcerky jsme meli s kojenim hrozne problemy (neustale spave deti, ktere usinali i po par vterinach) tak dost pochybuji o tom, ze to pujde. Navic si neumim predstavit tu manipulaci...ale vam budu drzet palecky, at vam to vyjde 🙂

zluva
3. bře 2016

@nafrnenaaa vic jich nemam 🙂 Nam to vyslo na druhy pokus.

zluva
3. bře 2016

@uhz ja cekam bi-bi prekvapko 🙂 jsem ve 21.tt. Monitory budu porizovat az v pripade problemu miminek s dychanim. Jinak nikdy. Pujcujou je vetsinou za uplatu v porodnicich. Svagrova ten moniror mela a kdyz to houkalo v noci byla jsem strasne vydesena a dite se jen hnulo.

zluva
3. bře 2016

@mishkacz ja si tu manipulaci taky zatim neumim predstavit 😃

mishkacz
3. bře 2016

@zluva Take monitory nemam a ani je neplanuji, pokud nebudou vylozene potreba. Nemela jsem je ani u dvou dcerek. Kdyz ctu, jak je to drahe a kolikrat to houka uplne zbytecne... Jak rikam, pokud bude dle doktoru treba, tak pujcime v porodnici, ale kupovat je nebudu

nafrnenaaa
3. bře 2016

@zluva a ty mas dvojcatka pres IVF? nebo jak teda kurna na to??? 🙂)))

zluva
3. bře 2016

@nafrnenaaa k nam prisla nejakym zazrakem sama 🙂 absolvovala jsem nekolik sezeni regresnich terapii, zmenila praci, a pak se na to vybodla uplne. Resila jsem jine starosti a hlavne radosti a dostala se do totalniho klidu.

zluva
3. bře 2016

@nafrnenaaa ale ivf jsem absolvovala mockrat predtim a i prvni dceru mam z ivf

margarithka
3. bře 2016

Vážené maminky, omlouvám se, že se vám vměšuji do diskuze. Ráda bych vám nabídla, pokud by některá měla zájem kojící polštář my brest friend pro dvojčata, nějaké oblečení pro dvojčata, velikost 56-68 (spíše na doplnění šatníku, ne jako celou výbavu), popř. krásné růžové těhotenské šaty po kolena od firky "happymum" (velikost XL), vhodné na nošení po celý rok. Pokud byste měly o cokoliv zájem, napište mi zprávu a já vám pošlu více info a fotky. Píšu vám tímto stylem, protože stále nejsem schopná dát věci na bazar.

zluva
3. bře 2016

@margarithka dobry den, jaka je cena nabizeneho polstare? Ostatne beztak bych Vas poprosila o foto jak polstare tak obleceni 🙂

smallinka
3. bře 2016

@zluva tak to určitě 🙂 ono totiž obě holky by se ještě rády ohřály, čípek se nezkracoval, žádné křeče jsem neměla...takže k porodu se neschylovalo...pouze moje tělo už ty dvě dítka prostě nedávalo. Tak proto to byl pro mě šok a ze začátku jsem se zdráhala, jestli z nemocnice neuteču...to víte emoce...ale pak zvítězil rozum a pan doktor hodně tlačil, že ten můj tlak je fakt nebezpečný pro mě i miminka.....a já se začala hrozně těšit že holky budou už ten večer s námi 🙂 jinak ano, 36 tt na dvojčátka je hodně dobrý, kamarádka takhle rodila jedno mímo....Kolikátý jste týden? Už máte jména pro chlapečky? 🙂

zluva
3. bře 2016

@smallinka ja jsem 21tt a pohlavi miminek nezname 🙂 Doufam, ze mimca u me vydrzej co nejdele a nebude problem... ten36 tt by mi i vyhovoval 🙂

kaktus3
3. bře 2016

Ahoj, také čekám dvojčátka. Pohlaví zatím neznáme. Jsem 11+3tt. Doma mám ještě tři chlapce. Mohu se k Vám přidat?

pavlapavlapavlapavla
3. bře 2016

@kaktus3 juj tak to je úrodička .. ahoooj. já čekám jednovajky holky .. 22 týden 😀 .. jak to snášíš zatím ?? 😀

zdenka35
3. bře 2016

Ja čekám holčičky😊aspon nam bylo řečeno,jsrm už 33tt,minule v 32tt vazili hedna 1700g,hedna necelých 1600g😊pry jsou velka na dvojcatka holčičky😊tak doufam ze 3 az 4 tydny ještě vydržíme😊

smallinka
3. bře 2016

@zluva jeee tak to bude překvapení 😀 to je hezký 😉 bude dvojnásobné 😉

zluva
3. bře 2016

@kaktus3 😨zaslouzila matko, vitej 🙂

zluva
3. bře 2016

@smallinka jj mame doma uz jednu holcicku a tyhle dve jsou id zacatku prejvapkem, tak budou az do porodu 🙂

nafrnenaaa
3. bře 2016

@zluva ja chci dvojcata bez ivf a nevim jak toho docilit 🙂)

nafrnenaaa
3. bře 2016

@zdenka35 ahojky, nemela jsi ciste nahodou nejakou "metodu" jak na dvojcata??? ;)

mandarinka11111
3. bře 2016

Tak já se také přidám. Čekám dvojčátka a doma mám ještě tři rošťáky. V úterý jdu na screening.

nafrnenaaa
3. bře 2016

@mandarinka11111 zdravim, a zaaavidim 🙂 mas recept jak na dvojcatka??? ;)

mandarinka11111
3. bře 2016

@nafrnenaaa ani čtyři děti jsme neplánovali a teď jich budeme mít pět. Otěhotněla jsem přes nehormonální tělísko 😀.

nafrnenaaa
3. bře 2016

@mandarinka11111 🙂)))))))))) jezis to je krasnyyy 🙂))) dvojnasobna radost a petinasobna maminka 🙂)) juuuuu ;))) plno zdravicka vsem preji! a holcicky nebo kluciky? ;)

uhz
3. bře 2016

@nafrnenaaa Myslím, že žádný recept neexistuje. Buď ráda za jakékoli zdravé dítě.

uhz
3. bře 2016

@zluva no mě právě kamarádka říkala, že se musí kojit na posteli (repektive je to nejpraktičtější). Člověk si je položí po každém boku a postupně dá na polštář. Tím, že ten breast friend drží tvar a snad má i trochu vyvýšený okraj, tak to první mimčo nespadne, než se tam dá i to druhé. Tak snad to prakticky půjde stejně jak teoreticky :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru