Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

daiquiri
27. čer 2008

fiall: mně nikdy dělohu neměřím, tak nevím jestli se to jako musí? Vyfoť, ať můžeme porovnávat 🙂

je to logický, ale prostě nám to nedošlo, myslíme holt na důležitější věci 😅

cipisek007
27. čer 2008

Ahojky holky!

Já si sebe totiž nedokážu představit těhotnou. Jsem silnější postavy a v zimě se budu valit jak sud. Teda pokud neskončím v nemocnici, jak to tu teď Fiallinka psala. NO jo no, ale na tohle mě už v úterý gyndr. varovala.

Holky, těhu se mnou dělá divy. Před chvílí jsem vypila sklenici mlíka. Neuvěřitelný. Já a mlíko 😀 😀

fiallinka
27. čer 2008

dai: no on mně přeměří obyčejným metříkem, ale myslím, že je to celkem zbytečné, navíc na mne se zas nedívá na ultrazvuku ☹, ale v těhu průkazce mi to uvádí a je to tam i v nějakém grafu, tak to je asi jen úplně orientační údaj 🙂

cipisek007: neboj, ono holky se silnější postavou většinou ani o moc víc nepřiberou než hubeňourky, často spíš méně - to děcko si to vezme i z těch tukových zásob 🙂, trošku...

cipisek007
27. čer 2008

fial, jojo, to jsem taky slyšela. No třeba po porodu budu mít míň kg, než před otěhotněním 😀

z359
27. čer 2008

Ahojky,
tak k tomu cukru, v některým druhu ovoci je opravdu hodně cukru, učili jsme se to ve škole, jsem kuchařka, lepší je prý zelenina, nebo to nějak hlídat, ale když máš cukr na hraně, tak ti vždy jen doporučí dietu

fial, taky s emi už kolikrát stalo, že mi příspěvek zmizel, tak si ho teď vždy uložím a pak ho teprve odešlu. A o tý nemocnici vím, na to mě všichni připravili a já jsem s tím tak nějak smířená, klidně si tam poležím, když to bude dobré pro mimča, ale zase ne že by se mi tam chtělo 😉

A o tom císaři, minulý pátek mi to kamarádka taky říkala, že budu krvácet spodem, taky jsem se nejdřív divila a pak mi to přišlo logické

a k těm pejskům, ještě, že si si toho všimla včas a zachránila si ho, to by bylo hrozný, já mám psy taky moc ráda, u mamky mám 12-ti letou čubinku a to byl můj mazlíček, ale nechala jsem jí mamce, aby nebyla doma sama, loni totiž zemřel můj tatínek a já se za 14 dní stěhovala, sice je doma ještě brácha,ale ten je pořád pryč, ale už vidím jak čubinka stárne, je to hrozný pohled, strašně zhubla, ale naštěstí ještě pořád jí a je celkem čilá, a na zahradě máme 4 měsíční štěně a o to mám pořád strach pořád chytá vosy a včely do huby, nedávno ho včela píchla do tlamy,měl jí dvakrát takovou, ale naštěstí zvenku, tak mu přítel vyndal žihadlo a byl v pořádku, a za dva dny jsem ho zase viděla, jak chytá vosu, trouba jeden 🙂, ty psy jsou snad horší než děti, ale je to malá příprava na mimča, možná, že i kvůli němu jsem teď těhotná, kupovali jsme ho, protože nám umřel jiný pes a tak jsem se soustředila na shánění pejska a asi za 14 dní co jsme si ho přivezli jsem zjistila, že jsem těhotná

fiallinka
27. čer 2008

cipisek: jj, ono to tady často ty příspěvky mizí, ale málokdy si na to vzpomenu předtím, než něco pošlu

a s tím zhubnutím po porodu je to taky můj sen, u těch dvou rarášků to bude docela reálné, asi nebudeme mít čas se ani zastavit 🙂

rezinka
27. čer 2008

fial me ted v Po merila delohu krejcovskym metrem, tak to jsem si pripadala, ze se mi asi chysta sestricka spichnout nejake tehu-saty 😀 Do grafu mi to taky zaznamenava, ale tam to jde uplne mimo prumer, prvni miru mam dokonce mimo graf (jak to brisko v tom 3-4 mesici hodne vyskocilo) a ty konecne miry budou urcite taky mimo. Nechapu, ze se nedelaji tehu-prukazky i pro dvojcatka (vzdyt jich je i cim dal tim vic), takhle clovek nevi, jestli ma brisko a vahu akorat nebo podprumer nebo naopak ...

jo holky a mam dalsi dotaz - me vzdycky neco napadne a uz se hrnu na konika, abych se vas zeptala 😀 - co se tyka čípku, jak je to s tim zkracovanim a naklanenim ?? ja o tom vubec nic nevim, juknu urcite i na net, ale treba o tom neco vite ... jako myslim v jake fazi tehu se zacina zkracovat a o kolik apod. ... jen abych vedela, doktorka mi kazdou kontrolu hlasi delku cipku, zatim je spokojena, tak to neresim, ale docela by me to zajimalo...

fiallinka
27. čer 2008

rezi: v podstatě při naprosto bezproblémovém těhotenství je ten čípek pořád stejně dlouhý a pevný a uzavřený (+ nikam nenaléhá atd.) až těsně před porod, pak se tělo připravuje na porod a čípek se zkracuje, změkčuje, pomalu se otvírá, až těsně před porodem vlastně zmizí úplně, otevře se a rodíš 🙂. Říká se, že čípek velikosti do 2,5 je v normě, pak se to sleduje a když se k tomu nepřidá nic horšího, stačí klidový režim, ale když je zároveň malý i otevřený atd.. tak už často zůstáváš v nemocnici. Samozřejmě se u spousty ženských ale trošku ke konci těhu zkracuje.

No a u těch dvojčat tím, jak jsou těžší a víc naléhají na čípek a zatěžují dělohu, hrozí častěji, že čípek se začne zkracovat a otvírat, je to myslím jedna z nejčastějších příčin předčasného porodu a hlídá se to, proto je třeba Juliet už tak dlouho v nemocnici.

rezinka
27. čer 2008

fial to jsem rada, ze jsi to napsala, na netu jsem se o tom moc nedocetla 😖 Ja mam zatim 3,5 cm, tak to se zatim nemam snad ceho bat. ale ono se to muze "zvrtnout" asi klidne z tydne na tyden, co? ale nebudem si zatezovat hlavu tim, "co by moho" ... fial a co pohyby, citis uz pravidelne 🙂 ??

fiallinka
27. čer 2008

rezi: já jsem se o to zajímala hodně už dávno, když jsem tu plašila, že mám čípek jen 2,5 cm a že je to hrůza - no a nakonec jsem zjistila od svého doktora, že je to jen ta délka čípku, která jde cítit zvenku na pohmat, takže ve skutečnosti je delší, úplně v normě, akorát všude se jako délka uvádí délka celého čípku (tedy i té části vevnitř) a ta jde zjistit jen ultrazvukem. On mi to pak takhle vysvětlil, jak jsem to napsala a ještě i ukázal na obrázku 🙂

A pohyby teda cítím docela často, mám pocit, že skoro pokaždé, když chvíli v klidu sedím (kupodivu při ležení ne až tak moc), a zesilujou se 🙂, a to na obou stranách.. akorát navenek to jde cítit minimálně, prostě to mám kryté kvalitní ochrannou vrstvou 🙂

daiquiri
28. čer 2008

z359: mně je to jasný, že ten cukr mám hlavně z ovoce, v sladkostech se držím, za den mám jen čvereček čokolády + jednu müssli tyčinky, z toho vysokou hladinu cukru mít nemůžu. Ale ovoce miluju, to je pravda jím ho hodně, zelenina mi tolik nejede. A nevíš jaký to má vliv na mimča?

To víš, já si pejsky skoro vydupala, ke všemu s tím prvním to bylo děs když bylo štěně, v noci jsem k němu vstávala asi 10x za noc a byl neuvěřitelně divoký štěně a ten druhý je strašpytel z útulku, občas se nám počůrá, někdy pokaká na chodbě, takže fakt jak malý děti, ale aspoň mám trénink 🙂

cipisek: já byla hubená, proto mám teď 18kg navíc, ale jak píše fiallinka - silnější tolik nepřiberou, mají kde brát. Moje kamarádka je taky silnější, těhu na ní bylo vidět až po sedmém měsíci. Bohužel ani po porodu nezhubla. Ale já myslím, že při těch našich dvojčátkách na jídlo nebude čas, tak neboj 🙂

s tím čípkem je to jak píše fial, dvojčátka víc tlačí, takže to riziko zkracování čípku je větší 😖 Snad nás to nepotká. Já už chodím na kontroly jednou za 14 dní, tak jsem klidnější, že jsem pod dohledem.

Nejhorší je, že teď už skoro nemůžu chodit, asi mi prckové skřípli nerv a levou stranu od zadku dolů mám strašně bolestivou. Chodím strašně pomalu a stejně to bolí při chůzi i při vstávání. Snad to přejde 😒

marrha
28. čer 2008

Ahojky...
daiq...se dívám,že už jsi ve 30tt...nějak to utíká 😀

no s tím přibráním v těhu..nezáleží ani tak na postavě,ale spíš kolik se zadržuje vody v těle....já přibrala u prvního 20kg a teď s dvojčaty 18kg a to mi říkala mudr..že to je krásné na dvojčata 😀

a s tím bříškem to je asi jak u koho..sousedka je ajko prst a teď už přenáší a bříško má tak jak v5 měsíci 😀 😀

a o té cukrovce jsem četla,že se rodí děti s větší váhou...pokud jí mamča má..

Fialinko 😀 no tak já už mám odrozeno a o tom čípku jsem to taky nevěděla 😀 mně se teda nezkracoval,ale mudr.mi ho od 25tt měřila každou poradnu na UTZ 🙂 ale holky u nás v diskuzi taky řešily ty čípky..jestli to není málo apod... 🙂

rezinka
29. čer 2008

fial to je krasa ty pohyby, vid? ja se na to tak hrozne tesila, kdyz tu holky o tom psaly, no a ted si to teda uzivam taky naplno 🙂 Teda hlavne u toho vpravo, ten radi snad porad, zato ten vlevo je porad takovy maly lenoch 😵 Ale vsak on nam to pak vynahradi 😀 Ten vpravo me vcera pri usinani tak dloubnul - uplne mi prejel pul bricha, ale bylo to tak intenzivni, az jsem vyjekla (uz jsem skoro spala), to se mi jeste nestalo. Jeste, ze nebyl manzel doma (dnes se mi vraci po 4 dnech z vyletu na kolech, co byl s klukama), urcite by se vylekal, co se deje 😅

s tou cukrovkou uz jsem zaukolovala kamaradku, ktera chodi ke stejne MUDr., jako ja a zitra tam jde na kontrolu, aby se mi poptala, jestli taky posila na ten sladky roztok. Ale asi ne, ponevadz to uz by me asi poslala, ze ...

daiq a od 30 tt se chodi na kontroly uz po 14 dnech? nebo je to taky individualni podle doktorky?

rezinka
29. čer 2008

tak jste koukam vsechny asi nekde venku na slunicku 🙂 , to je spravny 😵 Ja taky za chvili mazu ven. Jen me jeste napadlo zeptat se vas na zkusenosti s perinkou a polstarkem (myslim vyplne). Co jsem koukala na netu, tak soupravicka (60x40 a 120x90) stala vetsinou 500-550,- Kc, ale pak jsem nasla i za 299,-. Pisou tam, ze je to protialrgenni vlakno, coz bych chtela, ale je mi podezrela ta castka. Nemuze byt ta perinka treba nejak tenci, nez ty drazsi? Co myslite? Nekoukali jste uz nekde po obchodech, prislo vam to vsechno stejne??

fiallinka
29. čer 2008

rezi: mně s tou cukrovkou říkal doktor, že se tam chodí cca 24 - 28. týden, tak ještě nejásej, že ses tomu vyhnula, já myslím, že tě ještě objednají 🙂🙂🙂

ale s tím povlečením nevím, mám obyčejné bavlněné 😉

fiallinka
29. čer 2008

už jsem hodila do alba páteční fotku, ale v tom tričku to břicho fakt vypadá hrozně malé, na té druhé už vypadá reálněji, ale zase je zepředu 🙂, no snad zas něco vyfotím...

markytka.j
29. čer 2008

Ahoj. Chtěla bych se zeptat... Poslední mences jsem měla 19.5. a vím, že jsem těhotná. Akorát zítra to jdu už potvrdit k doktorovi, že je vše v pořádku. Minule ještě nebylo srdíčko... Akorát se chci zeptat... Minule mi řekla, že mám HCG 5112..není to nějak moc?? O dvojčátkách nemluvila, ale už mě to napadlo...

rezinka
29. čer 2008

fial ja prave nemyslela povleceni (to budu mit taky normalne bavlnene), ale ty vyplne, vis?? a s tou cukrovkou - ja spis naopak - ja bych na to radeji chtela jit, ale vypada to, ze moje doktorka na to standartne neposila ... 😒 Jinak fotky jsou pekne a stejne mi prijde, ze to brisko mas tak akorat. A hlavne - porad pises, jak jsi pri tele a pritom i ruce mi prijdou docela hubene. Se mi zda, ze se trochu podcenujes 😉 😎 !!!

markytko to ti asi neporadim, jak uz jsem tu psala, me rekli, ze tyhle udaje muzou byt matouci, ze i maminka s dvojcatkama muze mit mensi hodnotu HCG, nez maminka s jednim miminkem, takze se pry podle toho nemam ridit (to mi rekli na zacatku tehu, kdy jsem se taky ptala, jestli uz podle toho poznaji, jestli je jedno nebo dve)...Pockej na 1.utz a hned budes vedet 🙂 Pujdes na utz uz zitra v ramci kontroly nebo az nekdy pozdeji?

fiallinka
29. čer 2008

rezi: aha, tak ty výplně taky nevím, já už taky nějaké peřinky mám 🙂... a ještě přihodím nějaké oblečky, nejkrásnější úlovky do albíčka 🙂

markytko: napiš zároveň, kdy jsi přesně měla tu hodnotu hcg takovou, jakou říkáš, jinak nemůžeme ani náznakem poradit - t.j. kolikátý den cyklu - nebo si najdi na netu tabulku, kde je to napsané.. ale jak píše rezi, nemusí to být dvojčátka, ale můžou 🙂..., ale pokud už minule bylo něco vidět (váček), tak s velkou pravděpodobností už by se dvojvaječná dvojčátka (těch je víc) mohla poznat, jednovaječná asi ještě ne...

rezinka
29. čer 2008

fialinko to lehatko mas po nekom nebo nove? a zatim jsi "ulovila" jen jedno nebo uz mas dve? ja jeste nemam ani jedno, musim uz taky nejake vybrat. no, predvybrano uz mam 🙂

fiallinka
29. čer 2008

rezi: uloveny jsou obě dvě stejné, po internetu - použité (jedna cca za 600,- Kč), moc pěkné 😀

markytka.j
29. čer 2008

No kdy půjdu na první ultrazvuk vůbec nevím.. Jsem těhu poprvné, tak jsem ze všeho vyhukaná a čtu tady diskuse. Doktorka mi skoro nic neřekla. Jen že jsem těhu, ale že více bude vědět příště..tedy zítra. S tím dnem to bylo 23.6., ale neumím to počítat.. teď bych měla být v 7. týdnu... 🙂

fiallinka
30. čer 2008

Markytko, takže tu hodnotu jsi měla 36. den cyklu, jestli dobře počítám. Těhotenství se počítá od 1. dne poslední menstruace, takže v tom 7. týdnu určitě jsi. Tady se podívej na tuhle tabulku - podle ní si sice na průměrem, ale průměru dvojčat nedosahuješ 🙂, ale ono se to fakt nedá říct jen podle té hodnoty hcg. http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=3831

fiallinka
30. čer 2008

píšu jak hotentot - jsi nad průměrem, jsem chtěla napsat, ale to třeba znamená, že jsi měla ovulaci o něco dřív, než je ten průměr 🙂

daiquiri
30. čer 2008

marrha: letí to hrozně, ale tady na Koníku mi to ukazuje trochu napřed, ve 30 tt budu teprve ve čvrtek, ale ono už je to vlastně jedno 🙂

rezi: já nevím jestli se chodí přesně od 30 tt, ale asi už si to chce pohlídat, kdyby něco, hlavně právě kvůli čípku a jestli se neotvírám.
Jo a ty peřinky, to se mi zdá dost levný, ale nechci tě odrazovat. My máme myslím za 599,-, nevím teď přesně, nebo tak nějak. A to je chceš koupit přes net?

fiall: jak jsi psala, že jsi hodně silná, tak jsem si tě teda představovala tak třikrát tolik co si teď, tak neblázni 😀

marrha
30. čer 2008

Ahoj holky...

Daiq...koník to ukazuje dopředu jestli jsi ve 4T ve 30tt,tak v pátek už Ti naskočí 31tt 😀 ,ale to je jedno..i tak už jsi hodně daleko 😵

jo a k těm peřinám..přes net bych měla strach..našla jsme si na netu taky levné ajak jsem se na ně byla podívat v reálu..byl to děs...úplně tenká hadra...a netroufám si říct,co by to udělalo po vyprání...

já jsme teďkupovala ty co jsme měla už u NIky..mají je v Interšpárech a Hypernovách...je to česká výroba a mají na sobě takový barevný potisk...šla jsem do nich,protože už jsem věděla jaké jsou....a jiné jsem měla strach koupit..tady na živo taky není moc co vidět 😝

fiallinka
30. čer 2008

dai: no tak BMI 29 🙂 je dost, ne? Teda ne teď, teď už je mi to jedno... já vážím hodně, ale zase to mám spíš tak nějak dědičně v nohách a bocích, a docela dost sportuju, takže zas taková tlustice na pohled nejsem 🙂

daiquiri
30. čer 2008

marrha: zase to líp vypadá, když to ukazuje napřed 😀 😀 Je to jedno, už to mám stejně skoro za pár, začínám už se bát, hlavně teď, aby miminka u mě vydržela co nejdýl.

fiall: dost to je, ale opravdu na to nevypadáš, tak neblázni! A když sportuješ, tak máš hlavně svaly a ty jsou těžký, tak neplaš 🙂 Počkej, až budeš okolo prcků lítat, to bude BMI sotva 20 😀
A popravdě, já byla vyhublá, trochu nervy a tak, ale teď co jsem přibrala, narostl mi zadek a všechno ostatní se teď cítím mnohem líp a všichni mi i říkají, že líp vypadám. Takže všechno má svý pro a proti 🙂

rezinka
30. čer 2008

ahojky, tak to jste me s tema vyplnema do povleceni docela odradily, toho jsem se prave bala, ze budete mit spatne zkusenosti a v realu ze to pak bude nejaka tenoucka deka. ach jo, ja uz se tesila, jak si to objednam 😅 Tak to nevim, jestli to ted risknu ... jinak ty webovky na ty levne vyplne jsou napr.:

http://elinka.mimishop.cz/detail.php?zbozi=163361
http://slunatko.mimishop.cz/detail.php?zbozi=22...

tak fakt nevim ...

jinak jsem se ted pohrouzila a koumu na netu, co se da, co mi jeste chybi ... a m.j. i matrace, nedavno jste to tu dost rozebiraly, ale me se nechce to zpetne procitat, tak snad se nebudete zlobit, kdyz se jeste jednou jen zeptam - pamatuju se, ze jste hodne doporucovali ty castecne kokosove, tak jsem si nasla, ze jsou bud - kokos+molitan+pohanka (pres 700,-) nebo jen kokos+molitan (o neco levnejsi). co z toho byste doporucili nebo uz mate ?? dekuji 🙂

jdu si zkusit spocitat BMI ted v tehu, to by mohla byt docela sranda 😵

daiquiri
30. čer 2008

rezi: na to se běž raději podívat do obchodu než to kupovat přes net.

na těch matracích máme napsáno polokokos lux, tak nevím 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru