Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

nikij
15. bře 2008

Ahojda, můžu se k vám přidat?? 🙂 Čekáme taky dvojčátka a dneska jsem 15+0. 😀 Máme je po IVF, takže jsou dvojvaječná. Jinak zatím máme za sebou šíjové projasnění - to bylo v pořádku a příští týden mi budou odebírat krev na tripple testy. Doma už máme jednoho chlapečka, kterýmu bude teď v květnu sedm let. Takže od září u nás bude živo - Jára jde do školy (měl odklad) a prckové se mají narodit 6. září (ovšem, když to s nima dotahnu do půlky srpna, tak budu ráda 😅 ).

simonac
15. bře 2008

nikij :
ahoj, my máme doma taky už jedenoho prcka, v září mu bude 6, takže do školy ještě nepude, v květnu se nám mají narodit mi mimuška - Kristýnka a Martínek, tak taky bude veselo. Dvojčátka čekáme přirozeně bez IVF, v rodině mé ani manželově v životě nikdo dvojčátka neměl, tak mi doktor řekl, že někdo to začít musí. Jsemve 30 tt.

daiquiri
15. bře 2008

nikij, vítáme tě 🙂
My čekáme dvojčátka taky po IVF, po 2 a 1/2 letech čekání na miminko jsme se dočkali 😀

simonac
15. bře 2008

daiquiri: co děláš, že jsi v práci i v sobotu?

juliet
15. bře 2008

ahoj holky 🙂

Heli, co se ti nelíbilo na Herqulovi? Já ho mám totiž taky vybraný, ale zatím jsem ho neviděla naživo.

daiquiri
15. bře 2008

už jsem to tu psala, pracuju u telekomunikační firmy na oddělení detekce podvodu. Hroznej název co? 😅
Ještě do nedávna jsme dělali non - stop i noční, teď máme první směnu od 7:00 a poslední do 23:00, ale
já už dělám jenom ranní 🙂

simonac
15. bře 2008

daiqiri i tak si neumím představit sebe samu vstávat tak brzo, jak dlouho ještě budeš pracovat?

daiquiri
15. bře 2008

Mně to fakt nevadí, vždycky jsem byla ranní ptáče 🙂 No, dokud to půjde, měsíc jsem byla na nemocenský, tak potřebuju ještě vydělat penízky 😉
Zdravotní problémy nemám, tak to nechám na doktorovi.

nikij
15. bře 2008

Ahojda a dík za přivítání! 🙂
Simonac, to budeme mít teda doma hodně podobný. 😉 Závidím ti, že už jsi ve 30tt - už abych byla taky tak daleko. A jak zvládáš s bříškem domácnost a starost o malýho?
Daiquiri, jé, my jsme na tom termínově skoro stejně - já měla transfer 17.12. 🙂 Jak jsi na tom s břichem? Mě už totiž začíná dost vylejzat - docela koukám - při prvním těhotenství to bylo mnohem pozdějc. Teď už se bohužel bez těhukalhot neobejdu. 😅
Juliet, my máme taky zatím favorita Herqula. 😉 Už jsem ho i viděla a splnil má očekávání. Jediný, čeho se bojím je velikost tašek na miminka - jsou dost mrňavý, tak aby se tam prckové na konci zimy vešli...

daiquiri
15. bře 2008

nikij: to jo, já měla transfér přesně na Štědrý den, prostě náš velký dáreček 😀
Mám tady kolegyni, ta je taky těhotná, asi o 14 dní napřed a já mám břicho mnohem větší, roste docela rychle 🙂
Naštěstí mám jedny džíny, který na mě dřív plandaly, teď mi jsou akorát 😀

A nemáte odkaz na toho Herqula? Koukla bych jak vypadá. My máme sice vybraný Hartan, ale třeba to změníme 😅

nikij
15. bře 2008

Daiquiri, mně se Hartan taky líbí, ale odradily mě malý kolečka. Chceme s prckama jezdit i do přírody a na to je prý ten Herqules dobrý. Jenže on každý tvrdí něco jinýho - to je těžký. Tady je ten odkaz:
http://uadi.mimishop.cz/detail.php?zbozi=272982
Ale viděla jsem mnohem víc barevných kombinací.

simonac
15. bře 2008

nikij: domácnost už vůbec nezvládám, vše dělá manžel, teda kromě žehlení a to teda vůbec není ten rodinný tip, nikdo by to do něj neřekl, ale už se těší až mu ta služa skončí, co se Ptříka ( 5 let ) týče, tak ten je přes den ve školce, to já ležím a odpočívám a pak to s ním do večera nějak zvládnu, ven už moc nechodím, dost mě to dole tlačí, tak fakt jen polehávám, ještě musím nějaký ten týden vydržet 😉

dvojmama
15. bře 2008

aaa koukám že probíráte moje ěčný téma-kočárky 😀 no u toho Herqulese je blbý že není ta přepážka a ty děti se prostě budou budit, takže proto bych do něj nešla, ale jinak je pěkný 🙂

a toho Hartana má jedna paní od nás z baráku, ale zatím tam má děti ve vložných taškách 😉

daiquiri
15. bře 2008

Díky moc, kouknu na něj. Tak my bydlíme v Praze, takže tý přírodě moc nedáme, maximálně nějaký lesopark.
Já si ten Hartan byla i vyzkoušet, moc mi vyhovoval.

simonac: v nouzi se musí vzchopit každý chlap 😀 Oni umí hodně věcí, jen jsou normálně zvyklý, že to děláme my 🤐

simonac
15. bře 2008

daiquiri. to máuš pravdu, mu to za chvilku skončí , ale nám to zůstane nadosmrti 😖

daiquiri
15. bře 2008

Taky mě to někdy štve, ale já teda musím toho svýho pochválit, poslední dobou pořád meje nádobí a když uklízíme společně, tak se hrne do luxování 😀

dvojmama
15. bře 2008

holky, MM pomáhá i teď jak to jde 😵 nežehlí, ale sem tam poklidí (po sobě samozdřejmě 😉 ) naplní myčku, přebaluje, sem tam krmí, koupání bych bez něj nezvládla a celkově se krásně stará o Vikoušky 😵

nikij
15. bře 2008

Simonac, no já mám právě manžela, kterej je sice super, ale práce v domácnosti - to si ho právě teda moc představit neumím, proto se ptám. 😅 Trochu se bojím, jak to na konci těhotenství zvládnem, protože je mi jasný, že s dvojkama to bude pěknej záhul. Vím, že už to musí bejt těžký - vydrž!!! 😉
Dvojmama, myslíš, že se děti budou budit??? Ježiš, ono je toho u dvojčat tolik, co člověku nedojde... Ale mně se zase nelíběj korbičkový kočárky, takže se holt bez přepážky budeme asi muset obejít... U Hartana ta přepážka taky není, nebo je????

dvojmama
15. bře 2008

nikij: řekla bych že u Hartana taky není. Já bych asi do kočárku bez přepážky nešla, ale třeba ti tví budou klidní a nebudou se budit nebo jim to nebude vadit 😉 Kdyžtak koupíš jiný kočárek 😀

helisek84
15. bře 2008

juliet: herqul je designeově strašně krásný, ale ty přední kolečka - ta aretace se povolila a nešlo s ním couvnout. Prodavačka nám řekla, že se s ním teda bude muset jezdit jen s aretací - čímž pro mě ztrácí smysl otočné kolečka. Jedna taška na dítě váží 3kg a celý kočár váží skoro 30 kg....když jsem ho chtěla otočit, tak sem se zapřela a zvedlo mě to ze země - a to nejsem žádný chroust. A když si chceš "přehodit rukojeť" - tak to nejde, ale funguje to tak, že odepneš celou korbu, chytneš ji, obejdeš kočár a zapneš ji z druhé strany...už se vidím, jak někde v parku vykládám děti na lavičku a bojuju s kočárem.
Hartan je hezký, ale má dost malé kolečka - já budu s kočíkem jezdit i za koníkem a to máme docela přírodou, takže potřebuju kočík s terénními kolečky.
Taky jsem zkoušela Ohio Twin, ale neumím si představit do tak úzké tašky dostat mimčo s fusakem. To je fakt uzounké.
Navíc všechny kočíky s otočnými kolečky mají kolečka plastová a neodpružená (odpružit se dají jen nafukovací a bohužel tedy neotočná). A já chci kočár odpružený, abych mohla děti podrnkat:o) A když je odpružený, dá se docela lehce zatočit - naklonit zatlačením. No jezdila sem po prodejnách jak pilot:o)
Je to těžké, ale člověk asi fakt musí hledat správný kompromis. Každá máme jiné požadavky, takže někdo se mnou nemusí souhlasit. Ale je to můj názor ze včerejšího výletu.

nikij
15. bře 2008

Dvojmama, no, po tom, jakýho máme doma ďáblíka v klidný děti moc nedoufám. 😅 Koukla jsem k tobě do albíčka a strašně moc gratuluju, máš náááádherný miminka a úplně maličkatý!!! Krása!
Myslíš, že už by se budili takhle maličcí?

nikij
15. bře 2008

Heli, já mám taky koníka, teda lépeřečeno kobylku a taky chci právě s mimčama jezdit hodně do přírody - už teď se mi po ježdění stýská, takže dlouho ve městě nevydržím... A jaký je tvůj kočárkový favorit?

helisek84
15. bře 2008

nikij, tak to je super. Já když jsem ještě nevěděla, že jsem těhu, tak jsem s kobčou v lednu skákala:o)
Zatím vede Dorjan Cross Twin. Ještě mi nabídli v jedné prodejně Kajtex Juppí Duo - ale ten nemají nikde vystavený, takže bych ho musela vzít na objednávku. A to se mi moc nechce...potřebuju mít všechno ošahané. 😅

dvojmama
15. bře 2008

nikij: takhle malincí budou mít vložný tašky a ty je oddělí 😉 Ale jinak když je dám vedle sebe do košíku, tak se nebudí 😉 Jsou na sebe zvyklí a zatím se ani jednomu nepovedlo vypíchnout tomu druhému oko 😀

nikij
15. bře 2008

No, tak to já, že jsme byli na IVF, tak už jsem na koni neseděla od prosince. Mám obrovskej absťák... 😢 Ale nedá se nic dělat - mimča jsou přednější... 🙂 Měla jsem od dubna domluvenýho trenéra - chtěla jsem trochu pokročit dál. No, tak to bude muset počkat. 🙂
Dík za tipy - na ty kočárky kouknu. 😉

dvojmama
15. bře 2008

nikij: a děkujem za pochvaly 😵 na těch fotkách vypadají baculatější, ale jinak nejsou. To byly fotky z ypůjčeného foťáku a ten už teď nemáme 😖 Takže už fotíme jen na mobil a tam vypadají zase hubenější 😖 No nejlepší jsou naživo 😀

marrha
15. bře 2008

Ahojky..vy jste s enějak rozjely 😀

vidím,že jste pořád u kočárků 😀

taky jsem musela udělat hodně ústupků,ale ve finále jsem spokojená....nikdy se mi nelíbily trojkolky..no a teď ji mám...a jezdí se s ní super...a teda bez čeho si dvojčecí kočár nedokážu představit jsou otočná kolečka...
Manuipulace s nabalenýma dětma..musí být hrozná....pokaždé tu váhu nadzvedávat..a jediný čtyřkolák pro dvojky s otáčecíma kolečkama byl Bertini,ale ten se mi nelíbi designem...
na Herqula jsme se taky dívali....taky jsem ho chtěla..ale byla to celkem novinka a bazarově se mi nepodařil sehnat...chtěla sjem první nějaký s druhé ruky,že pak nebudu šetřit na sporťáku..a taky se znám,že si něco koupím a pak se mi stejně líbí něco jiného 😀 😀 tak abych neinvestovala tolik peněz 😀

a jak jsem psala..měla jsem Ohio..super se s ním jezdilo,ale bohužel neměl přepážku...a ti moji raraši se budili navzájem..i doma spí odděleně..jinak by jsme se nevyspali 😝

ještě jsme měli v merku Joger twin,ale korbičky jsme nesehnali a já nechtěla vložné tašky...a teď už myslím není k sehnání...oni vždycky dobré věci přestanou vyrábět 😒

daniellka
15. bře 2008

čau baby, už asi na počtvrté se vás snažím dočíst, manža mě u toho furt ruší nějakejma řečičkama ani nevím o čem a ještě pokukuju na miss, takže zase nevím, cojsem přečetla a na cojsem chtěla reagovat..

marrha, ty golfky, toje ten mc laren?
JInak baby, slušnou sbírku kočárků máte za sebou, já jsem si říkala, jestli neplýtvám, kdžy jsem ted koupila ty golfky. Já koupila peg perego, podařilo se mi ještě sehnat tenlonskej model, aby měly obě sedačky stejně velký.

K tomu císaři - já rodila císařem a porod super, nemůžu si na nic ztěžovat, absolutní pohodička lehárko, žádný bolesti, ani jsem tak hladkej průběh nečekala. Akorát ty prvnídva dny po porodu, to to břicho pěkně táhne k zemi, no.. ALe člověkje stejně na pooperačním, tak se to dá zvládnout. 😀
Takže není se čeho bát, jestli přirozenej porod nebo císař, pohoda. 🙂

¨tak a ted snad ještě zvládnu dočíst poslední stránku. 😎

daniellka
15. bře 2008

tak mě manža vyhání, něco tu má,já vás prostě nedočštu 😀

nikij - ahoj, vítej ve dvojčatovkách 😀

chiwule
autor
15. bře 2008

helisku, nejsi tu prosím někde? máš ode mě v IP dotázek, prosím prosím 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru