Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

rezinka
25. bře 2008

jenze jsem si uvedomila, ze my jeste nemame cislo popisne (mame novostavbu), takze ani nemuzu udat adresu. Mohla bych sice k nasim, ale to mi prijde zbytecne. Do kvetna to musime mit vyrizene, tak pak zacnu nakupovat 😵
danielko a za jak dlouho po tom cisari jsi se probrala do te miry, ze ti malicke prinesli ??

daniellka
25. bře 2008

marrha - jj, správně, tu jsem tam měla 😀 . Většinou to poprodávám kamarádkám a co zbyde, dávám na MMB. Ted je to trochu blbý, jak zdražili to poštovný. Kvůli jednomu bodynku se to sand ani nevyplatí 😉
Taky mě to už několikrát napadlo, že tam je většinou pro dvě holky nebo dva kluky. Nebo jde kupovat neutrální barvy, ale člověk je chce mít asi barevně rozličené, že, když je to holka kluk 😀

rezi - rodila jsem v 16.00, už ten večer po prospání mi je přinesli jednou, do postele, bez vstávání , pak noc mě nechali vyspat a od rána už to jelo, vozili mi je na kojení po jednom. Teda začátek nic moc, otáčet se s tím sešitým břichem na jednu stranu a pak na druhou, skoro jsem se nemohla otočit. ALe strašně rychle to přebolí, je to jen pár dní po císaři. Pak za dva dny, až jsem byla převezená na normální pokoj, tak jsemje už měla u sebe pořád.

chiwule
autor
25. bře 2008

ahoj holky, jak se vede? mě dneska čeká kontrolní UTZ a pak už by nás měli poslat k mému běžnému gyn, tak jsem zvědavá... taky se moc těším, že piškotky zas uvidím, ujistím se, že je všechno v pořádku 😎

daniellka
25. bře 2008

čau chiw- jás e na to vždycky strašně těšila, jak je uvidím na utz 😀 . Tak pak napiš jak jsou velcí atd. 😀

chiwule
autor
25. bře 2008

jj, napíšu, navečer budu mít i víc času, teď se mi tu kupí pracovní věci jedna za druhou 😉 a pak si vás taky konečně dočtu, vy moje spisovatelky 😉 😀

chiwule
autor
25. bře 2008

jdu si dát obídek a večer juknu, manža jede na služebku, tak budu mít čas 😉

daiquiri
25. bře 2008

Ahojky holky, tak jsem zase tady, přehlásila jsem se z VZP na pojišťovnu Ministerstva vnitra a hned od dubna budu čerpat jejich balíčky, mají tam příspěvek 1 000,-Kč na speciální kurzy, tak to využiju na předporodní kurz
+ ještě si pořídím vitamíny 🙂

Já už mam taky císaře jistýho, prý mám nějak nízko placentu nebo co. Jsem i raději, vždycky jsem se bála té porodní bolesti.

Jo a koukněte i sem: http://www.koukey.cz/
mají i e-shop a zajímavý věcičky, já se tam chystám nakupovat 🙂

halkac
25. bře 2008

Holky, nezapomněla jsem na vás s tím seznamem výbavičky 😉 Jen jsem ho u sebe v počítači nemohla najít, tak dnes zapátrám v CD se zálohami; věřím, že tam někde bude...

chiwule
autor
25. bře 2008

ahoj holky, tak podávám hlášení z kontroly a hned v úvodu se s váma jako zakladatelka týhle diskuze rozloučím 😉
dneska totiž na UTZ byl už jen jeden mimísek, ten druhý, menší stydlín, se vstřebal. Takže je ze mě rázem monomatka 😎 Druhý piškot se má čile k světu, na UTZ se mrskal jak rybička, skoro jako kdyby mával 😅 má malý ručičky a nožičky, srdíčko krásně tlouklo, byl vidět i obličejíček a pěkně nám roste, od minule je větší skoro 3,5x - má 22,4mm 😵
takže i když to byl v první chvíli šok, protože už jsme si tak nějak zvykali na to, že jsou to dvojčátka, tak je to možná dobře, příroda si to zařídila podle sebe - a pořizovat výbavičku na jedno mimčo bude lehčí a těhu s jedním mimčem bude míň rizikovější než se dvěma 😉 navíc máme ještě 7 dětí v lednici, tak by mi bylo líto je vyhodit a nezažít ještě jednou těhu 😉 😵
tak tady buďte hodný, občas na vás juknu a já jdu zjišťovat, jaký je to s jedním piškotem v pupíku 😎 😵

daniellka
25. bře 2008

chiw - ty jsi mě tak vylekala, tou první větou, uf uf!! 🙂
Je to škoda, ale hlavní je, že jedno mimi je v pořádku. Přesně tak jak říkáš, příroda si to zařídí sama, je moudrá. Asi to jedno bylo slaboučký. TOmu se říká syndrom mizejícího dvojčete , myslím,že? Hlavně nebuď smutná, čekáš mimi a budeš to mít určo s jedním jednodušší a užiješ si tu radost dvakrát. 😀
Tak moc držím palečky, pusu posílám pupíku a ukaž se někdy!! Poreferovat jak rostete 😀

dvojmama
25. bře 2008

ahoj holčinky, jenom nakukuju 🙂
chiwul: to je škoda, ale jak psala danielka, hlavní je že to druhý mimiško je v pořádku. Užiješ si alespoň to těhu dvakrát a nebude to tak náročný. S jednim mimíškem se budete mít krásně 😉 Mooc vás zdravíme a s Vikoušky posíláme pusinky 🙂 Určitě nakukuj, já taky nakukuju a dvojčata nečekám 😉

fiallinka
26. bře 2008

jé, chiw, já jsem se lekla, ale takhle ta zpráva vlastně není až tak špatná - s jedním mrňousem to bude asi všechno "klidnější" a třeba si ty dva zopakuješ v druhém kole 🙂.., i když i já jsem si už na myšlenku dvojčat skoro zvykla... akorát mně to zarazilo, myslela jsem, že když už jim bily oběma srdíčka, tak už se udrží oba... kdys je viděla naposledy oba a jak byli velicí? To víš, srovnávám se, jsem chvíli za tebou... A hlavně se tady přijď občas mrknout, snad tu vydržím 🙂

daiquiri
26. bře 2008

Ahoj holky,
chiwu to je mi líto, ale na druhou stranu koukám, že si to vzala hodně dobře, to jsem ráda! 🙂
Popravdě, já se tohodle hrozně bála. Vím, že se to často stává, není to nic neobvyklýho a tělo se s tím
velmi dobře vyrovná.
Přeju hodně moc štěstí a zdraví pro tebe i pro miminko a určitě se na nás podívej! 😉

chiwule
autor
26. bře 2008

holky díky všem za podporu, nebudu říkat, že je nám to úplně jedno to není, ale je to svým způsobem úleva od spousty možných komplikací a starostí 😉
fialinko, neboj, není to u všech stejný, ale to co se stalo mě po IVF se stává i v normálním těhu a to docela často, snad v 50% případů...
prcky jsem oba viděla naposledy v 7tt, jeden měl 7mm a druhý 4,2mm. Zůstal jen ten větší. Podle mě si mě v CAR nechali právě proto, že se jim to nějak nezdálo už na té minulé kontrole. No a teď posledně ten stydlínek už nebyl, jen prázdný žloutkový váček, ještě nějak podělený, takže dr říkal, že je dobře, že se vstřebal, protože tam byla nějaká genetická porucha neslučitelná se životem. A to si vem, že byli 4dny ve zkumavce, kde je sledovali, jestli se vyvíjí dobře a stejně se jedno za čas vyvíjelo špatně... 😒
Teď jsem 9tt a dr nám už dal materiály na objednání na NT screaning, tak mi držte palečky, budu se tam objednávat příští týden, teď tam mají dovču...
držím všem pěsti pro štěstí a občas sem zavítám s nějakýma novinkama 😉 😎

juliet
26. bře 2008

Chiwul, přeji krásné těhulkování a miminko ať je zdravé a dělá ti jen radost. 🙂

marrha
26. bře 2008

Ahoj holky,

Chiwul..je mi to líto,ale jak sama píšeš příroda ví co dělá 😉 😉 u těch dvojčat je tam ta možnost vždycky ,mně moje mudr říkala,že do 14tt se nemám těšit na dvojčátka....
Chiwu máte ještě nějaké zmražené,tak si aspoň užiješ ještě třeba další 2 těhu 😉 všechno špatné je k něčemu dobré...já jsme šťastná,že máme dvojčátka,ale na druhou stranu mně mrzí,že už nebudu těhotná....je to to nejhezčí období 😵 tak si ho užívej v klidu,mimísek krásně vyrostl 😵 😵 a určitě za náma přijď... 😵

daiquiri
26. bře 2008

Proto já říkám, že bych pak chtěla ještě jedno mimčo, přijde mi , že takhle bych byla ochuzená a prožití dalšího těhotenství. A jak jsem si říkala do 1.trimestru to utíkalo pomalu a teď to děsně letí 🙂

rezinka
26. bře 2008

ahojky, teda chiwulko, taky ve me uplne hrklo, kdyz jsem si to cetla ... ja si tuhle moznost sice uplne na zacatku po potvrzeni testu pripoustela, ale po 1. utz uz vubec. chtela jsem se zeptat, do kdy je tohle riziko, ale marrha uz me predbehla, ze az do 14 tt ? to je docela dlouha doba ☹ ale chiw kazdopadne preju krasne, bezproblemove a radostne tehulkovani s vasim miminkem 🙂 !

marrha
26. bře 2008

Rezi mně to tak říkala mudra a našla jsem to i v "chytré" knížce co mám o těhotenství 🙂

simonac
26. bře 2008

ahojky holky,
Ciwul taky Ti přeju spokojené těholkování a zdraví tobě i prduskovi 🙂 🙂

já doufám, že tu ještě nějakou dobu vydržím, ikdyž nevím, nevím, začíná mi nějak tvrdnout bříško, už se to asi pomalu, ale jistě blíží, tak držte pěstičky, at nějaký ten týden ještě vydržíme 3v 1 😉

daiquiri
26. bře 2008

mám otázku, teda spíš už na maminky, jakou jste si pořizovaly odsávačku, případně s jakou máte dobré zkušenosti? Díky moc!

juliet
26. bře 2008

holky, jaké knížky o těhotenství a miminkách máte koupené a doporučily by jste? O víkendu jsem si chtěla koupit, jenže jich je tolik...

daiquiri
26. bře 2008

Já mám půjčenou super od kamarádky, ale musím se podívat doma jak se přesně jmenuje. Je tam všechno, až tolik, že jsem se raději přihlásila na předporodní kurz 🙂

marrha
26. bře 2008

Daiq..já jsem měla manuální od Aventu....byla by super,kdybych měla mlíko....
takže jsem jí použila jen párkrát...zbytečně vyhozené peníze....dneska se dá pořídit v každé ékárně nebo kojeneckém zboží...podruhé už bych jí nekupovala napřed...ale počkala bych až jestli bude mlíčko..manžel jí může koupit kdykoliv 😉

rezinka
26. bře 2008

ja mam zatim jen knizku o tehu od segry, ale ta ji ma od sveho 1. tehotenstvi, coz je 8 let zpatky, takze ta moc aktualni neni 🙂 ale na druhou stranu je fakt, ze ty fakta se moc nemeni ... ale koukala jsem, ze se prodavaji knizky i specielne o dvojcatkach, tak tu bych si chtela urcite poridit ...

jinak me taky jeste napadl dotaz na maminy, co uz maji ty 2 mrnousky narozene - holky kojite nekdy obe najednou nebo vzdycky jedno po druhym? Ja si absolutne nedovedu predstavit, ze bych pak kojila obe najednou. Asi spis jedno a pak druhe, ze? A jak to delate pri koupani? Myslim, ze danielka tu psala, ze ma sedack, kterou si bere do koupelny, tam ma jedno,druhe koupe a pak je vymeni ...

daiquiri
26. bře 2008

marrha, takže myslíš, že je to zbytečný teď kupovat? A co když jí budu potřebovat už v porodnici?

Taky v týhle době se dá spousta věcí najít na internetu, kolikrát víc než v knížce.

Tohle mě taky zajímá. Kamarádka byla v porodnici a byla tam s ní maminka co kojila obě dvojčátka najednou,
ale to chce asi cvik co?

marrha
26. bře 2008

Daiq...v porodnici už poznáš jestli jí budeš potřebovat nebo ne....a ve většině porodnic Ti odsávačku půjčí než ti jí manžel přinese 😉
záleží na Tobě...řeknu ti to asi tak..kdo nekojil bude mluvit to co já,mamči co mají mlíka na rozdávání tak Ti řeknou ať si jí pořídíš 😅 🙂

no kojení byl boj...v porodnici se mně snažili naučit kojit oba najednou,ale nešlo to....jsou tam blbé postele...měla jsem strach,ž mi jedno spadne...apod...pak co si budem povídat..šití mně dole pár dnů bolelo,takže pohodlně se na posteli usadit a vzít s každé strany jedno momčo mi prostě nešlo....
tak jsme je kojila postupně a bylo to naprd taky,protože jsem celý den nedělala nc jiného než je střídala u prsu a večer jsem byla KO...možná to bylo tím,že jsem mléko neměla...pak mi je začali v porodnici přikrmovat a byl klid...jednoho jsem nakojila,druhému dala UM a pak jsme je prostřídala...aby se mi stačilo udělat mlíko...ale bohužel...
jak jsem přišla domů..vydrželo jsem to tak 14 dní..když jsem zkoušela odsát odsála jsem teba za celý den z obou jen 40ml....což nebylo ani pro jednoho tak jsem se an to vyprdla abyl klid.... 😉

ale kdybych měla mlíko určitě bych se je snažila naučit krmit najednou....obě pak možná usnou zároveň a mamča má aspoň chvilku pro sebe...

já jsem je ze začátku krmila každého zvlášť i s flašky(prootže mi David špatně pil,zalykal se tak jsem měla strach)a bylo to šílené..než jsem nekrmila jednoho s odříhnutím s uspáním,tak se budil už druhý a tak pořád dokola..o tom vypravit se ven ani nemluvím...než jsem se vypravila tak ten první nakrmený měl už za hoďku jíst 😒 ,tak jsem je začala krmit oba najednou v lehačkách...a už bych to nedělala jinak...naučili se mít stejný režim a já jsme si ohla aspoň chvilku odpočinout nebo uklidit apod.

rezinka
26. bře 2008

no vidis, to jsou pro nas cenne zkusenosti a rady! ja se prave bojim hlavne noci, ze se kazdy mrnousek bud budit jinak a ze se ani trochu nevyspim. ale na druhou stranu si rikam, ze nejak to zvladnout musim. a kdo vi, treba budu mit zrovna hodna miminka. No a kdyz budou uplakany, tak to musime zvladnout taky. Zvladli to jiny, zvladnem to taky. No ne 😉 ?!

marrha
26. bře 2008

Rezi...jasně,že jo....

no já měla hodně oporu v manželovi i když ráno vstával do práce,tak jsme se domluvili,že já budu vstávat k jednomu a on k druhému....ale moc mi to nepomohlo,ti moji škvoři se v noci vždycky podělali a to manžel že je neumí pod umyvadlo dát tak mně stejně budil 😀
a už jsem to tu psala..nám se děti budili navzájem tak jsme je rozhodili a zatím to tak zůstalo,takže já spím v ložnici s Davídkem a manža s Kristou v obýváku,takže ji nadránem i krmí 🙂

rezinka
26. bře 2008

tak v tom je vyhoda umele vyzivy. kdezto kdyz nekdo obe koji, tak to takhle sikovne zaridit asi nepujde 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru